Heerenveen – Utrecht 4:1 (kon.) | Feyenoord – Cambuur 5:1 (kon.) | Breda – Waalwijk 1:1 (kon.)
Zwolle – Eindhoven 1:2 (kon.) | Heracles – Ajax 1:1 (kon.) | Arnhem – GA Eagles 2:2 (kon.)
Nijmegen – Twente 2:5 (kon.) | Kerkrade – Groningen 1:2 (kon.) | Den Haag – Alkmaar 2:1 (kon.)
NAC Breda
1:1 (1:0)
RKC Waalwijk
Neděle 27.04.2014, 14:30 • Rat Verlegh Stadion • Nizozemská Eredivisie

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Zdravím všechny fotbalové příznivce. Dnes je od 14:30 naplánováno kompletní předposlední kolo nizozemské Eredivise, která tak spěje do svého finále. Jednou z velkých otázek pro poslední dvě kola je to, kdo nakonec nejvyšší nizozemskou soutěž opustí. Tato otázka se velice týká obou soupeřů v utkání NAC Breda – RKC Waalwijk. V Eredivise totiž poslední tým přímo sestupuje a šestnáctý se sedmnáctým jdou do baráže. Ta by se nyní týkala i Waalwijku, který je momentálně na 16. pozici, z níž ztrácí tři body právě na svého dnešního soupeře. Breda tedy přivítá Waalwijk v důležitém boji o udržení a my se tak můžeme těšit na dramatickou podívanou, ve které půjde oběma týmům opravdu o hodně. Jak bude zápas nakonec probíhat, můžete sledovat jako vždy prostřednictvím našeho textového online přenosu.

NAC Breda: ten Rouwelaar – van der Weg, Drost, Buijs, Bodor – Swerts, Kwakman, Matič – Hooi, Poepon, Verbeek
    Náhradníci: Gilissen, Sarpong, Tighadouini, Suk, Perica, Seuntjens, Babos

RKC Waalwijk: van Dijk – Apau, Van Hoevelen, Gouano, Amieux, Sno, Jungschläger, Duits – Castelen, Joachim, de Ridder
    Náhradníci: Šeda, Ivens, van Mosselveld, Braber, Beauguel, Anderson, Schet

Rozhodčí: Bas Nijhuis.

1

2
    Hne od začátku utkání panuje na stadionu výborná atmosféra, oběma týmům jde opravdu o hodně. Domácí Breda nastoupila ve žlutočerných dresech a hosté hrají v bílém.

4
    Castelenovi utekl míč do zámezí a rozehrávat bude domácí brankář.

5
    Přetažený centr Waalwijku nikoho nenašel a nerušeně doletěl až do zázemí.

5
    Obrana Bredy zahrála teď trochu riskantně, ale nakonec se jí podařilo kombinací dostat míč do bezpečí.

6
    Po malé domu se do míče opřel domácí brankář ten Rouwelaar. Zatím se hraje převážně mezi oběma šestnáctkami.

7
    Swerts (BRD) se hnal s míčem po pravé straně směrem do vápna, ale jeho následný centr nenašel nikoho ze spoluhráčů.

9
    Oba týmy vkládají velké nasazení do soubojů o míč ve středu hřiště.

10
    Matičův centr končí v náručí brankáře Waalwijku.

11
    Verbeek ztratil míč ve středu hřiště a hosté toho chtěli využít rychlým brejkem, který však zbrzdila nepřesná rozehrávka.

13
    Stále se hraje převážně ve středu hřiště, kde dochází k mnoha ztrátám a soubojům o míč.

14
    Už to vypadalo, že se domácí přiblíží k hostující bráně, ale Verbeek podruhé v krátké době nepřesně přihrál a míče se zmocnili hosté.

16
    Domácí to zkoušeli dlouhým míčem do vápna, kde však skvělým obranným zákrokem odvrátil nebezpečí Gouano.

17
    Breda se dvakrát dostala k centru do vápna, ale ani jeden z centrů nikoho nenašel. Domácí však alespoň vybojovali první rohový kop zápasu.

18
    Domácí se teď dožadovali penalty po zákroku Snoa, ale rozhodčí zůstává klidný.

20
    Další nepřesnost na kopačkách domácích znamená autové vhazování pro Waalwijk.

21
    Hosté teď mohli potrestat špatnou rozehrávku domácích, ale Jungschläger napálil míč zpoza šestnáctky hodně mimo bránu.

22
    Nervozita se teď projevila i na hostujícím brankáři, který vykopl míč pouze do autu. Zápas je zatím opravdu plný nepřesností.

23
    Rohový kop pro Bredu.

24
    Hned po rohovém kopu se do protiútoku hnali hosté, ale domácí je velmi rychle zastavili a následně přišel centr do vápna Waalwijku, na který si naskočil Buijs, jehož hlavička však mířila hodně nad.

26
    Breda se snaží trochu zklidnit hru delší kombinací ve středu hřiště.

27
    Do zajímavé akce se dostal hostující de Ridder, který předvedl svou rychlost, když po straně proběhl kolem dvou bránících hráčů a následně se snažil poslat míč pod sebe do vápna, kde však po balónu pohotově skočil brankář ten Rouwelaar.

29
    Sno se provinil faulem ve středu hřiště a u míče jsou domácí.

30
    Castelen (WAA) byl faulován u autové čáry a rozehrávat budou hosté, což se domácím fanouškům vůbec nelíbí a hlasitě dávají najevo svůj nesouhlas.

31
    Castelen vybojoval rohový kop pro Waalwijk.

32
    Míč doletěl od rohového praporku pouze do náruče domácího gólmana.

33
    Duits (WAA) musel zatáhnout za záchrannou brzdu, když stáhl k zemi domácího hráče, který se hnal do brejku a od rozhodčího za to vidí žlutou kartu. Zajímavá standardka pro Bredu.

34
    Breda právě vstřelila branku!
    Rozehrávky standardní situace se ujal JORDY BUIJS, který nic nevymýšlel a z více než třiceti metrů zatočil míč parádně k pravé tyči van Dijkovy brány! Nádherně zahraný přímák tak posílá domácí do vedení.

37
    Uvidíme, zda vstřelená branka nějak změní obraz hry, která byla do této chvíle spíše ve znamení opatrnosti a boje o míč ve středu hřiště.

39
    Breda bude zahrávat rohový kop.

40
    Obránce van der Weg se sice dostal k hlavičce, ale míč trefil velmi nepřesně.

43
    Po faulu ve středu hřiště budou rozehrávat hosté.

44
    Z velké dálky zkoušel střílet de Ridder (WAA), jehož střela však mířila přesně doprostřed brány.

45
    Domácí se snaží poločas v poklidu dohrát.

45+1
    Breda si však nakonec ještě vypracovala nebezpečnou akci! Střelu z dálky brankář van Dijk pouze vyrazil k jednomu z domácích, který z první odcentroval na vzdálenější tyč, kde hlavou do míče naběhl Verbeek, jehož pokus se však nevešel mezi tři tyče.

45+1

Breda je zatím blízko jistoty záchrany, když po 45 minutách vede nad Waalwijkem 1:0. Jediný gól v jinak velmi opatrném utkání vstřelil parádní technickou ranou z přímého kopu ve 34. minutě Jordy Buijs.

46

46
    Střídání v týmu RKC Waalwijk: ze hřiště odchází Joachim, přichází Braber.

48
    Domácí se zdají být při chuti a v úvodu druhé půle jsou aktivnější než jejich soupeř.

51
    Stejně jako v prvním poločase se i nyní hra odehrává hlavně ve středu hřiště. Ani jeden z týmů se není schopen delší dobu usadit v nebezpečném území.

52
    Pěknou kombinaci domácích na poslední chvíli přerušil jeden z hostujících obránců, který zahrál míč do zámezí. Rohový kop pro Bredu.

53
    Waalwijk se dokázal ubránit a už je s míčem na polovině soupeře.

54
    Castelen (WAA) se teď hnal do nebezpečné akce po pravé straně, kdy se s míčem dostal až do vápna, ale následně situaci nevyřešil přesně.

57
    Sno (WAA) byl faulován necelých 30 metrů od domácí brány a hosté budou zahrávat standardní situaci.

58
    Na odražený míč si naběhl Jungschläger, který zblízka napálil míč pouze do domácího gólmana!

60
    Castelen už nestihl míč na hrací ploše a hrát tak budou moci domácí.

60
    Střídání v týmu NAC Breda: ze hřiště odchází Verbeek, přichází Tighadouini.

63
    Je tu opět úsek zápasu, kdy se hra nedostává do blízkosti šestnáctek.

65
    Poepon (BRD) dostal přihrávku do nebezpečné pozice, ale rozhodčí odpískal ofsajd.

67
    Waalwijk teď musel na vlastní polovině zapojit do kombinace i svého brankáře.

69
    Hosté se v útoku provinili faulem a nyní se budou muset opět bránit.

70
    Střídání v týmu RKC Waalwijk: ze hřiště odchází Apau, přichází Beauguel.

71
    Jestli chce mít Waalwijk šanci vyhnout se barážovému play off, musí v posledních 20 minutách zabrat a něco s výsledkem udělat.

72
    Waalwijk právě vstřelil branku!
    A hosté si to hned vzali k srdci! Waalwijk se snad poprvé v utkání na delší dobu dostal k šestnáctce domácích, kde dostal ideální přihrávku SANDER DUITS, jehož zakončení končí v síti!

73
    Střídání v týmu NAC Breda: ze hřiště odchází van der Weg, přichází Perica.

75
    O dvě minuty později mohl jít Waalwijk do vedení! Castelenova přízemní střela proletěla jen těsně vedle pravé tyče ten Rouwelaarovy brány.

77
    Další velká šance Castelena! Hostující útočník obehrál bránícího protihráče a následně napálil míč na přední tyč, kde ho skvěle vyrazil brankář domácích.

78
    Rohový kop pro Waalwijk.

79
    V nebezpečné pozici hlavičkoval Sno (WAA), jenž byl však trochu v záklonu a míč nedokázal uklidit do odkryté brány!

80
    Žlutou kartu dostává Beauguel (RKC Waalwijk).

81
    Další velkou příležitost Castelena zblokovala domácí obrana!

82
    Jestli byl zápas prvních 70 minut opatrný a prakticky bez výraznějších šancí, tak oproti tomu v posledních minutách jasně převzal iniciativu Waalwijk, který teď výrazně tlačí svého soupeře.

82
    Střídání v týmu NAC Breda: ze hřiště odchází Hooi, přichází Seuntjes.

83
    Breda se teď na chvíli vymanila z tlaku a vybojovala rohový kop.

84
    Hosté se v pohodě ubránili a nyní jsou již s míčem na polovině Bredy.

85
    Hostující obrana teď musela odvracet nebezpečný prudký centr do vápna.

86
    V útočné kombinaci je již opět Waalwijk, na kterém je vidět, že dnešní utkání potřebuje vyhrát.

88
    Poepon (BRD) si pěkně narazil míč ve vápně s Pericou, ale poté jen narazil do jednoho z obránců Waalwijku.

90
    Nakopnutý balón, který nedokázal nikdo tečovat, nakonec proletěl těsně vedle domácí brány.

90+1
    Rozhodčí Nijhuis nastavuje 5 minut nad rámec normální hrací doby.

90+1
    Žlutou kartu dostává Drost (NAC Breda).

90+2
    Po dlouhém autu hostů byl ve vápně Bredy obrovský zmatek, který však nakonec Waalwijk nedokázal proměnit v kýžený gól.

90+4
    Žlutou kartu dostává Swerts (NAC Breda).

90+4
    Blíží se závěr utkání a domácí mají míč na svých kopačkách.

Zápas je u konce! Waalwijk si v posledních 20 minutách dokázal vytvořit velký tlak a mnoho šancí, ale na více než vyrovnání se nezmohl. Zápas nakonec končí 1:1 s čímž mohou být spokojenější domácí, protože tento výsledek jim zajišťuje udržení v Eredivisie. Naopak Waalwijk už má jisté, že ho čeká barážové play off.

To je ode mě z tohoto zápas vše, loučím se s vámi a zase u nějakého dalšího online přenosu na shledanou. (16:28:52)