Zlaté Moravce – Trnava 1:2 (kon.) | Ružomberok – Senica 0:0 (kon.) | B. Bystrica – Nitra 0:0 (kon.)
Myjava – Dunajská Streda 1:1 (kon.)
FC ViOn Zlaté Moravce
1:2 (0:0)
FC Spartak Trnava
sk Sobota 03.05.2014, 15:00Niké liga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Vážení športoví nadšenci, vítam Vás pri sledovaní textového prenosu zo zápasu najvyššej slovenskej futbalovej súťaže medzi FC ViOn Zlaté Moravce a FC Spartak Trnava.

Do role favorita sa radí Spartak, ktorý je na tretej priečke v tabuľke Corgoň ligy a živí tak nádej, že postúpi do pohárovej Európy. So 47 bodmi je pred štvrtou Senicou so 44 bodmi a na druhý Trenčín stráca 5 bodov.
    ViOn je na 9.priečke s 35 bodmi. Pred nimi je s 39 bodmi víťaz Slovnaft Cupu – Košice. Za Zlatými Moravcami je trápiaca sa Žilina s 28 bodmi.

ViOn vyhral v jarnej časti len dva zápasy (proti Ružomberku a posledný proti Nitre). V poslednom zápase nasúkali súperovi 3 góly a možno ich to povzbudí a podajú vo zvyšných zápasoch slušné výkony.

Bíli andeli nabrali druhý dych a vezú sa na víťaznej vlne. Naposledy prehrali 16.3. so Slovanom 0:2 a odvtedy neucítili ako chutí prehra. Veď postavenie v tabuľke je toho jasným dôkazom.
    V poslednom zápase porazili Šošónov3:1 a isto si brúsia zuby i na ViOn, ale súper im to isto neuľahčí a bude bojovať zo všetkých síl o cenné tri body.

Vzájomná bilancia posledných piatich zápasov týchto tímov je vyrovnaná. Dva razy vyhrali Spartakovci, dvakrát sa z víťazstva radovali Zlatomoravčania a raz si body podelili. Posledné meranie síl zažili 23.11.2013, kedy sa z víťazstva 3:2 radovali Trnavčania.

Ak ste zvedaví, ako dopadne dnešný duel, sledujte náš prenos.

Úvodné zostavy:

FC ViOn Zlaté Moravce: Kuciak – Pavlenda, Pintér, Majerník, Kováč – Candrák, Orávik, Mazan, Pribula – Babic, Szabó.

FC Spartak Trnava: Rusov – Čarnota, Tóth, Janečka, Kuračka – Sabo, Chovanec, Vlasko, Gašparík – Vyskočil, Mikovič..

3
    Obrana si spolu s Kuciakom poradila s rohovým kopom hostí.

4
    Hostia sa previnili faulom, loptu má tak na kopačkách domáci tím.

5
    Obrovská šanca hostí do zakončenia sa dostal Vyskočil, po prihrávke od Mikoviča. Vyskočil však mieril tesne mimo.

6
    Hostia faulovali na vlastnej polovici, priamy kop pre domácich.

7
    Pribula tento priamy kop zahrával, ale Rusov si s touto loptou bez najmenších problémov poradil.

8
    Janečka potiahol loptu po pravej strane, nahral Gašparíkovi, ktorý posielal loptu pred šestnástku, ale žiadny zo spoluhráčov tam nebol.

8
    Skvelý center na Mazana pred brankára, ale lopta v sieti neskončila.

10
    Mazan opúšťa ihrisko na nosidlách. Má niečo s ľavou nohou – konkrétne s priehlavkom.

11
    ViOn pozorne bráni a hostia majú problém dostať sa do zakončenia.

13
    Hostia zahrávajú roh.

13
    Striedanie v tíme FC ViOn Zlaté Moravce: z ihriska odchádza Peter Mazan, prichádza Furtado Fernando Luis Bolinha.

14
    Trnava si s centrom k bližšej žrdi poradila.

14
    Orávik svoj center z pravej strany veľmi pretiahol.

15
    Mikovič nahral Sabovi na ľavej strany, ale veľmi si nerozumeli a lopta skončila u brankára Kuciaka.

Fanúšikovia vulgárne spievajú chorál smerom k SFZ.

16
    Trnavčania sa už-už dostávali do sľubnej šance, ale ocitli sa v ofsajde.

18
    Krásny volej Janečku z hranice šestnástky, ale mieril tesne vedľa.

19
    Hostia kombinovali na polovici súpera, ale lopta napokon skončila až za bránkovou čiarou, ale mimo brány.

21
    Domáci síce majú loptu na kopačkách, ale nejako extrémne sa dopredu nehrnú.

Výrazne je počuť fanúšikov Bílích andelov.

23
    Center hostí z ľavej strany zachytil Majerník.

24
    Pribula centroval do šestnástky, kde boli Bolinha, ale komplikovane loptu poslal tesne vedľa brány! Toto bola tutovka. Žiaľ, pre domácich spálená.

25
    Majerník fauloval a nasleduje priamy kop hostí z asi 25 metrov.

25
    Žiadne vážne ohrozenie brány z priameho kopu, ale nebolo.

27
    Útočný faul hostí.

30
    Prihrávka na Saba bola pridlhá, nasleduje odkop od Kuciakovej brány.

30
    Kováčik sa snažil poslať loptu na Orávika, žiaľ, skončila mimo hracej plochy.

31
    Vidíme nepresností na oboch stranách. Ten zápal, ktorý sme videli zmizol a momentálne sledujeme nemastný-neslaný futbal.

32
    Babic faulovaný v strede ihriska Petrom Kuračkom, keď sa snažil uvoľniť medzi dvomi hráčmi.

34
    Domáci sa po ponechanej výhode sami pripravili o možnosť ohroziť bránu hostí, keď sa ocitli v ofsajde.

34
    Rohový kop pre ViOn.

35
    Ani z tohto rohového kopu "nezapršalo".

36
    Orávik vybojoval priamy kop pre svoj tím z asi 15 metrov.

36
    Pred voľným Pribulom odkopával obranca hostí.

38
    Domáci sú momentálne aktívnejším tímom.

39
    Domáci faulovali na svojej polovici, ale ďaleko od Kuciaka.

40
    Gašparík vybojoval faul bližšie k bráne domácich – asi v 25 metrovej vzdialenosti.

40
    Gašparík dobre centroval, no žiadny zo spoluhráčov nedokázal túto loptu tečovať, skončila tak v rukaviciach Kuciaka.

41
    Za faul na ľavej strane pri šestnástke dostáva Orávik žlté napomenutie.

42
    Priama strela na vzdialenejšiu žrď bola nepresná a končí mimo ihriska. Uvidíme ešte v prvom polčase gól?

43
    Pribula sa pokúsil o individuálnu šancu, ale nebol úspešný.

44
    Hostia kombinujú, domáci bránia.

45
    Čarnotov pokus o zakončenie y hranice šestnástky bol veľmi nepresný, lopta mu totiž vôbec nesadla.

Nadstavuje sa 1 minúta.

45+1
    Trnavčania pekne kombinovali, no napokon faulovali.

45+1
    Prvý polčas sa skončil.

Videli sme zaujímavý prvý polčas. Šance sme videli na oboch stranách.

Trnavčania síce sú na treťom mieste tabuľky a ťahajú víťaznú líniu, ale v dnešnom zápase to nie je vidno. Snažia sa o kombinačný futbal. Domáci hrajú priamočiarejšie a vychádza im to.

V prvom polčase sme teda gól nevideli, uvidíme či sa ho dočkáme po prestávke. Zostaňte s nami.

49
    Sabo trielil dopredu po ľavej strane, dostal sa až do zakončenia, no bol nepresný.

48
    Vyskočil nepreloboval Kuciaka, ten ho prečítal.

51
    Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Peter Kuračka, prichádza Ivan Schranz.

53
    Vlasko bol faulovaný, ale ďaleko od brány hostí.

54
    Na trávniku leží jeden domácich hráčov, bežia k nemu lekári. Opäť si to odniesla ľavá noha.

Bol to Szabó, ktorý sa na trávnik vráti.

55
    Kuciak opäť čaroval! Vyskočil dostal skvelú prihrávku. Dostal sa do vnútra šestnástky, ale brankár ho vychytal.

56
    Po rohovom kope hostí vzrušenie na tribúnach i na ihrisku kvôli avizovanej ruke.

57
    Trnava dala gól!
    Po ruke bol nariadený pokutový kop. Loptu si postavil na biely bod ERIK SABÓ,ktorý poslal loptu k pravej žrdi. Stav stretnutia 0:1

60
    Priamy kop domácich z asi 16 metrov

60
    Rusov si predbránkový priestor ustrážil.

61
    Pokus o prihrávku zachytil Rusov.

62
    Domáci majú problémy pred pokutovým územím hostí. Trnava dobre bráni.

63
    Szabóva strela bola zblokovaná a následná strela jedného z jeho spoluhráčov mierila tesne veľa ľavej žŕdky.

64
    Pavlenda odstavil trnavského hráča od lopty v pokutovom území čisto.

66
    Striedanie v tíme FC ViOn Zlaté Moravce: z ihriska odchádza Lukáš Szabó, prichádza Ladislav Žák.

66
    Orávik centroval z ľavej strany na Žáka, no jeho hlavička mierila tesne vedľa ľavej žŕdky. Ďalšia spálená tutovka domáceho celku.

68
    Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Michal Gašparík, prichádza Radoslav Ciprys.

69
    Vlasko sa dostal k zakončeniu, ale pálil mimo. Na pravej strane mal úplne voľného Ciprysa.

70
    Mikovič sa posunul, aby zostal na hracej ploche, aby hostia získali čas.

71
    Mikovič ukazuje, že chce byť vystriedaný, tak uvidíme či sa tak stane.

72
    Vyskočil sa mohol dostať k strele, ale na hranici šestnástky sa previnil faulom.

74
    Pavlenda prišiel o loptu v šestnástke hostí, ale pri súboji o loptu, ktorú chcel vybojovať naspäť, fauloval.

75
    Z ihriska odchádza Mikovič, nahradí ho Nworah.

76
    Žltú kartu dostává Michal Pintér (FC ViOn Zlaté Moravce).

76
    Priamy kop hostí z asi 20 metrov.

76
    Tento center nepredstavoval žiadne nebezpečenstvo.

77
    Hostia majú k dispozícii rohový kop.

78
    Center na vzdialenejšiu žrď.

76
    Striedanie v tíme FC ViOn Zlaté Moravce: z ihriska odchádza Patrik Pavlenda, prichádza Dmitrij Korman.

79
    Babic fauloval, veľké vášne na trávniku.

79
    Žltú kartu dostává Martin Babic (FC ViOn Zlaté Moravce).

80
    Vyskočil spadol v súboji, ale bolo to čisté.

81
    Žák zakončoval hlavou, no nie úplne ideálne. Domáci majú desať minút na vyrovnanie.

82
    Kormanova ďalekonosná strela bola zblokovaná.

83
    Hostia dlho kombinovali pred bránou ViOn-u. Napokon sa k strele odhodlal VYSKOČIL a svoj štvrtý strelecký pokus už dokázal premeniť. Stav stretnutia 0:2.
    Už asi ani najväčší optimista neverí, že by domáci mohli remizovať či nedajbože vyhrať.

86
    Priamy kop pre ViOn z asi 18 metrov.

86
    Babic zahrával priamy kop. Chcel priamo ohroziť bránu, no bol nepresný. Jeho strele chýbali centimetre.

87
    Babic bol sám, dostal loptu, ale tá mu nesadla.

88
    Zlaté Moravce dali gól!
    Po centri do šestnástky hlavičkoval jeden z trnavských hráčov k PETROVI ORÁVIKOVI a ten sa z uhla presadil.