Řecko – Nigérie 0:0 (kon.) | Mexiko – Bosna 0:1 (kon.) | Nizozemsko – Wales 2:0 (kon.)
Alžírsko – Rumunsko 2:1 (kon.) | Maďarsko – Albánie 1:0 (kon.) | Itálie – Lucembursko 1:1 (kon.)
Ekvádor – Anglie 2:2 (kon.) | Jamajka – Egypt 2:2 (kon.)
Jamajka
2:2 (2:1)
Egypt
Středa 04.06.2014, 21:00 • Matchroom Stadium, London • Reprezentační zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Dnes je na programu několik přátelských utkání. My se zaměříme na utkání, ve kterém středoamerická Jamajka změnří síly s africkým Egyptem. Utkání má výkop v 21 hodin.

Egypt

Egypt v kvalifikaci do Brazílie vyhrál svoji skupinu G bez jediné ztráty bodu a postoupil do baráže. Tam na něj čekal soupeř v podobě Ghany. Hned první zápas prakticky rozhodl o tom, že se do Jižní Ameriky podívá soupeř z Ghany, neboť ten vyhrál na svém stadionu 6:1. Odveta byla jen formalitou, kterou již egyptští vyhráli 2:1.

Jamajka

Borci z ostrova Jamajka byli nasazeni až do druhé fáze kvalifikace. Ve Skupině A velmi potrápili favorizované Spojené státy, stejně jako Guatemala. Jen díky lepšímu skóre skončila Jamajka druhá a postoupila do třetí fáze. Zde zcela vyhořela, když v 10 utkáních získala pouze 5 bodů za 5 remíz. Ani jedno utkání "Reggae Boyz" nevyhráli.

Jamajka: Barrett – Doyley, Mariappa, Morgan, Lawrence – Grant, Humphrey, Austin, Campbell, Dawkins – Seaton. Trenér: Schäfer.
    Náhradníci: Williams, Gray, J. Edwards, Loza, Beckett, Finlayson, Thompson, U. Edwards.

Egypt: Mohamed Al Shenawi – Hussein Al Sayed, Ali Ghazal, Ahmed Saied Okka, Hosny Abd Rabo – Mohamed El Nenny, Ahmed Hamoudi, Hossam Ghaly, Ahmed El Mohamady – Khaled Kamar, Mohamed Salah. Trenér: Shawky Garib.
    Náhradníci: Bassin Morsi, Ahmed Sherweda, Saleh Gomaa.

Rozhodčí: Taylor.

Oba týmy jsou již nastoupeny na hřišti Leyton Orientu.

Nejprve uslyšíme hymnu týmu, který je veden jako domácí, tedy Jamajky.

Následuje i hymna afrického týmu.

1

1
    Egypt se ujal výkopu, ale dostal se pouze před pokutové území Jamajky, kde byl Mohamed Salah sražen k zemi. Hosté tedy i nadále zůstanou u míče.

2
    Jamajka zatím působí pouze jako sparing partner. Spíše musí míč dobývat. Egypt v klidu kombinuje v oblasti středového kruhu.

3
    Po faulu na domácího hráče kopal Austin přímý volný kop. Jeho střela pouze prosvištěla okolo egyptské branky.

4
    První rohový kop utkání. Zahrávat jej bude hostující celek.

5
    Egypt právě vstřelil branku!
    Na rohový kop si na penaltě naskočil nikým nehlídaný MOHAMED EL NENNY, jeho hlavička překvapila brankáře Jamajky a zapadla mu přesně pod pravou horní tyč.

6
    Jamajka se pokusila o odpověď, ale zůstalo pouze u dobré šance.

7
    Po vstřeleném gólu se hosté stáhli ke své šestnáctce a nechávají středoamerický tým hrát.

8
    Humphrey pokus po nabídce Doyleyho neměl šanci na úspěch, ale byla to sympatická akce domácího týmu.

9
    Po dlouhých minutách se zas Egypt dostal k míči, Jamajka musí vyhlásit stav nejvyššího ohrožení.

10
    Napoprvé se ještě Jamajka ubránila a udržela míč u středového kruhu. Egypt je však stále u míče.

11
    Hussein Al Sayed zachytil přihrávku u levé postranní čáry, která směřovala jeho směrem. Jamajka může na chvíli v obraně oddechnout a vhazovat.

12
    Doyley se dostal s míčem za postranní čáru. Jamajky bek si myslel, že míč ještě před čárou tečoval jeho stín Khaled Kamar, ale podle rozhodčí to byl právě hráč Jamajky, který dostal míč za čáru.

13
    Austin podstoupil několik soubojů o míč. Nakonec o něj přišel, Egypt se dostal až před vápno, odkud zkusil Hussein Al Sayed vypálit, ale branku vůbec netrefil.

14
    Obrana Jamajky získala dlouhý míč, který padal až do jejich pokutového území. Kombinační hrou se domácí dostali až k půlící čáře.

15
    Morgan vystřihl několik ekvilibristických kousků a pak poslal míč na Barretta.

16
    Rohový kop Jamajky vytahoval na malém vápně velmi dobře vyběhnutý Mohamed Al Shenawi.

17
    Jamajka začala více šlapat do pedálů a výsledkem byla dobrá šance, když z levé strany posílal míč do vápna Dawkins. Ve vápně se jeden z hráčů Jamajky snažil hlavičkovat, ale míč byl pro něj až příliš vysoký.

18
    Mohamed Al Shenawi se omlouvá svým spoluhráčům. Jeho výkop od branky skončil na půlce Jamajky v zámezí.

19
    Grant zasáhl pronikajícího Mohameda Salaha do lýtka, ten ztratil rovnováhu a o míč přišel. Sudí to ohodnotil jako nedovolený zákrok a míč vrátil Egyptu.

20
    Souboj Ahmed El Mohamady – Lawrence na pravé straně hřiště dopadl podstatně hůře pro jamajského borce, který ve snaze zabránit centru padl až na zábradlí za brankovou čárou a musí být ošetřován.

21
    Jamajčan bude pokračovat dále ve hře.

22
    Mohamedu Al Shenawimu dnes výkopy nejdou, zase nenašel spoluhráče na hřišti. Znovu Jamajka má na své polovině autové vhazování.

24
    Přímý kop Jamajky si vzal opět na starost Austin, jeho pokus byl lepší než ten jeho předchozí, ale i tak minul v dostatečné vzdálenosti branku Egypta.

25
    Nedovolený zákrok Campbella na pronikajícího Ahmeda Hamoudiho, zatím to podle sudího na kartu není.

26
    Vzápětí se terčem nedovoleného zákroku stává sám Campbell.

27
    Ahmed Hamoudi si navedl míč na levou nohu a vypálil, Barrett se za míčem pouze otočil, kdyby zapadl více k tyči, byl by to gól.

27
    Jamajka právě vstřelila branku!
    Je vyrovnáno. Na centr z pravé strany , který vyslal si naběhl Humphrey si naběhl SIMON DAWKINS a patičkou usměrnil míč za bezmocného brankáře Egypta.

29
    V blízkosti pokutového území Jamajky byl faulován Mohamed El Nenny. Míč si staví Ahmed Hamoudi.

30
    Přímý kop se však egyptskému exekutorovi vůbec nepovedl. Jamajka tak neměla problémy s bráněním.

31
    Po půlhodině je stav vyrovnaný, i když zpočátku měli navrch hosté z Egypta, kteří svůj tlak korunovali vedoucí brankou již v 5. minutě. Jamajka však dokázala srovnat krok.

32
    Ale nyní se musí opět bránit, ale zatím se ji to daří. Míč se pohybuje mezi středovým kruhem a šestnáctkou Jamajky.

33
    Mohamed Salah na zemi, Jamajka odkopává. Hostující tým na vlastní polovině krotí vysoký míč.

34
    Kapitán Austin si dělal ve vápně prostor k centru. Dostal se do kontaktu Hosny Abd Raboe, který jej poslal k zemi. Jamajčan na zemi zahrál rukou a to byl ten důvod, aby rozhodčí přerušil hru.

36
    Egypt hraje bez bázně a zkouší střílet jakmile se dostane do blízkosti šestnáctky, ale zatím má vychýlená mířidla, jako nyní Mohamed Salah.

37
    Těžký míč jak pro Khaleda Kamara, kterého bránil jeden z hráčů Jamajky, tak i pro brankáře Barretta. Hostující hráč na centr nedosáhl, Domácí brankář musel po míči skočit rybičkou.

38
    Středoamerický tým jde do vedení. Jamajka se dostal před vápno Egypta, kde sice dobře zasáhl Hosny Abd Rabo. jenže k odraženému míči se dostal JOEL GRANT, navedl si míč na hranici šestnáctky a levačkou vypálil. Hostující brankář letěl vzduchem zbytečně, na ránu Jamajčana nedosáhl.

40
    Ještě 5 minut zbývá do konce první půle. Jamajka vede o jednu branku a i nadále je aktivnějším týmem.

41
    Austin zastavil asi 25 metrů před brankovou čárou pronikajícího Khaleda Kamara. Egypt dostává dobrou pozici pro přímý kop.

42
    Ten rozehrál Hosny Abd Rabo. Jeho střela zasáhla vyskakující zeď a odvrátila míč na rohový kop. I ten stihla obrana Jamajky odvrátit do bezpečné vzdálenosti od své branky.

43
    Egypt by rád ještě do poločasu vyrovnal a podniká k tomu veškeré kroky, jenže Jamajčané zatím brání vzorně.

44
    Když to Egyptu nejde po pravé straně, tak to zkusí po straně levé, ale ani tato strana není ze strany Jamajky prostupná.

45
    A máme tu poslední minutu první půle. Míč je u středového kruhu v držení hostů.

45+1
    Po pravé straně dostal míč do běhu Humphrey, ale jeho pas už tak přesný nebyl. Adresát byl zastižen, ale v jiné barvě dresu.

45+1
    Ve vápně si chtěl faul vykoledovat Hussein Al Sayed, ale domácí mu míč odebrali čistě.

45+2

První půle je minulostí. Již v páté minutě se Egypt dostal po rohovém kopu do vedení. Jamajce trvalo dalších 20 minut než vyrovnala hru a i skóre. Centrovaný míč Humphreyho uklidil za záda Mohameda Al Shenawiho Dawkins. O dalších 11 minut později sebral před vápnem míč Grant, dostal se s ním až do vápna, kde technickou střelou překonal brankáře Egypta podruhé. Za stavu 2:1 se šlo poprvé do kabin.

46

46
    Jamajka zahájila druhou půli dlouhým pasem až k soupeřově vápnu a vybojovala roh.

46
    Střídání v týmu Egypt: ze hřiště odchází Khaled Kamar, přichází Bassin Morsi.

46
    Zajímavou variantu zvolili domácí pro rozehru. Míč od rohového praporku připlachtil na hranici vápna, kde se volejem do míče trefoval kapitán Austin. Míč ideálně netrefil a ten skočil mimo hostující branku.

48
    další akce Jamajky, z pravé strany se míč dostal k Dawkinsovi, který patičkou předal na Campbella, jeho střela však byla zblokována.

49
    Egypt ve druhém poločase poprvé vystrčil růžky, Mohamed Salah si narazil se spoluhráčem a následně ve vápně vypálil. Barrett míč jemně tečoval mimo vlastní branku.

50
    Z rohového kopu hosté nic nevymysleli. Navíc se musí bránit výpadu Jamajky, která postupuje po pravé straně.

51
    Hra se začala rychleji přelévat mezi šestnáctkami. Dokáže z toho některým tým vytěžit více než rohové kopy?

52
    Zatím tomu nic nenasvědčuje. Jamajka má prostor okolo své branky velmi dobře uzavřen.

52
    Austin se pokusil volejem trefil míč, ten byl zblokovaný na další roh Jamajky. I Egypt umí bránit dobře standardní situace tohoto typu.

53
    Humphrey, který dostal míč na pravou stranu museli zastavovat až dva hráči hostí. A že tedy měli co dělat s rychlonohým záložníkem.

55
    Barrettův dlouhý pas málem doletěl až k pokutovému území Egyptu. Těsně před jeho hranicí hlídaný Seaton nedostal šanci si míč zpracovat. ten se odrazil od hráčů Egypta na kopačky Campbella. Ten si vytvořil střeleckou pozici, ale minul.

56
    Míč po šanci Egypta se odrazil k na penaltě stojícímu Mohamedu Salahovi, jenže ten nezamířil do černého, tak jak by si představoval.

57
    Agilní Mohamed Salah znovu v akci, ale ani tentokrát z blízka domácího brankáře nepřekonal.

59
    Ahmed Hamoudi dostal šanci zahrávat přímý kop po faulu na Mohameda El Nennyho, ale jho střela napálila zeď, od které se odrazila na rohový kop.

60
    Ten hosté nezvládli. Barrett sice míč zkrotil ve svém vápně, ale vypadl mu a tak mu s odkopem musela pomoci obrana.

61
    Egypt je aktivnějším týmem, Jamajka se soustřeďuje na udržování výsledku, ale to by se ji mohlo ještě vymstít.

62
    Po pravé straně se jako stírek protáhl Bassin Morsi, jeho centr obrana Jamajky odvrátila, ale pouze před svoji šestnáctku. Tam se do míče halfvolejem opřel Mohamed El Nenny. Tentokrát mířil vysoko nad.

62
    Romario Campbell přenechal své místo na hřišti Nicholasi Beckettovi.

64
    Střídání v týmu Egypt: ze hřiště odchází Hosny Abd Rabo, přichází Ahmed Sherweda.

65
    Mohamed Salah přešel přes dva protihráče, kolmicí vyslal do vápna Ahmeda Sherwedu, ale k míči blíž měl Barrett a míč před dotírajícím hráčem Egyptu ukryl do své náruče.

67
    Hra na chvíli ztratila tempo. A to především díky hráčům Jamajky, kteří se nemohou dostat snadno přes půlící čáru.

68
    Ani Egypt se v těchto fázích nikam nežene a raději kombinuje na vlastní polovině. Dokonce i přes vlastního brankáře.

69
    Ahmed Sherweda se snažil o pas do vápna Jamajky, ale přihrávka se mu nepovedla a tak Barrett mohl poslat míč daleko od vlastní branky. Obrana Jamajky začíná být přetížená.

70
    Kdyby bylo známé procento držení míče, pak by jistě o mnoho vedli hosté, stále častěji drží míč na svých kopačkách.

71
    Jamajka se zatím brání zuby nehty výpadů Egypta. Možná je jen otázkou času, kdy se hosté úspěšně prosadí.

71
    A málem se to podařilo, ale náhradník Bassin Morsi před prázdnou brankou promáchl.

72
    Hra pokračovala dále. Centr si vzal na starosti Mohamed Salah. Ve vápně zůstal úplně volný BASSIN MOSRI, který vyrovnává na 2:2.

73
    Střídání v týmu Egypt: ze hřiště odchází Ahmed Hamoudi, přichází Saleh Gomaa.

75
    Egypt jakoby zvýšil obrátky, stále se tlačí před branku Jamajky. Obrana domácích už přestala stíhat bránit veškeré nebezpečné výpady směrem na jejich branku.

76
    Přímý kop z pravé strany namířili hosté do vápna, kde si úspěšným výběhem letící balón pohlídal Barrett.

77
    Ou! To byla dobrá pozice pro Mohameda Salaha, který dostal přihrávku od brankové čáry na hranici šestnáctky. Ač mu míč šel do úrovně pasu, tak si jej dokázal připravit ke střele, ale k jeho smůle branku halfvolejem netrefil.

78
    Střídání v týmu Jamajka: ze hřiště odchází Seaton, přichází Williams.

79
    Egyptští hráči jsou nezastavitelní, především Mohamed Salah. Tomu se povedlo vybojovat rohový kop. Ale tím prakticky hosty připravil o míč, protože po rozehrání standardní situace se k míči dostali Jamajčané.

80
    Souboj Mohameda Salaha s Lawrence dopadl nedovoleným zákrokem hráče Egypta, i když o tom lze polemizovat, protože držení rukou tam bylo z obou stran.

81
    Střídání v týmu Jamajka: ze hřiště odchází Doyley, přichází Gray.

82
    Lawrence na pravé straně úspěšně zastavil Ali Ghazala a navíc bude vhazovat.

83
    Egypt kontroluje míč na vlastní polovině. nadechuje se k mocnému závěru.

84
    Jamar Loza nahrazuje autora vyrovnávací branky na 1-1 Simona Dawkinse.

86
    Po vystřídání čerstvých sil ještě Jamajka ožila a na chvíli tak zastavila nápor hráčů v červených dresech.

87
    Ve vápně po kličce padá Grant, Ali Ghazal jej však vůbec nefauloval. Hlavní sudí to vše velice dobře viděl. Grant mohl vyfasovat žlutou kartu za simulování, ale hlavní sudí ji karty nejspíš zapomněl doma.

88
    Lawrence na své straně dělá co může, aby zastavoval egyptské útoky. Zatím se tudy valí jeden za druhým. Hosté zřejmě našli slabý článek domácí defenzívy.

88
    Žlutou kartu dostává Loza (Jamajka).

89
    Faul Jamajčanů. Hosté mají přímý kop asi z 25 metrů, jenže jejich rychlá rozehrávka k cíli nevedla.

90
    Začala poslední minuta druhé půle.

90+1
    Hussein Al Sayed doběhl k soupeři pozdě a skluzem jej poslal na zem. Sudí Taylor neváhal vytáhnout žlutou kartu.

90+2
    Již se hraje druhá minuta nastavení, celkem byly nastaveny minuty 3.

90+3
    Oba týmy jsou zřejmě smířeny s remízou, protože ani jeden z nich již nechce podnikat útočné snažení, aby neotevřel vrátka pro soupeřův rychlý brejk.

A je konec! Zápas končí spravedlivou remízou. Hosté hráli prim především na začátku první půle, kdy vstřelili vedoucí branku. Pak začala hrát i Jamajka a do první přestávky otočila vývoj ve svůj prospěch. I na začátku druhé půle vypadlo, že to bude právě Jamajka, kdo bude tahat za delší konec provazu. Jenže Egypt se nevzdal, začal své tempo zvyšovat a odměnou mu byla branka střídajícího Bassina Morsiho v 72. minutě. Pak měli hosté ještě několik slibných příležitostí, ale branka již nepadla.

David Sochor

Branky: 27. Dawkins (Humphrey), 38. Grant – 5. Mohamed El Nenny, 72. Bassin Morsi (Mohamed Salah)

Karty:   88. Loza (JAM) – 90+1. Hussein Al Sayed (EGY)

Jamajka: Barrett – Doyley (81. Gray), Mariappa, Morgan, Lawrence – Grant, Humphrey, Austin, Campbell (62. Beckett), Dawkins (84. Loza) – Seaton (78. Williams). Trenér: Schäfer.

Egypt: Mohamed Al Shenawi – Hussein Al Sayed, Ali Ghazal, Ahmed Saied Okka, Hosny Abd Rabo (64. Ahmed Sherweda) – Mohamed El Nenny, Ahmed Hamoudi (73. Saleh Gomaa), Hossam Ghaly, Ahmed El Mohamady – Khaled Kamar (46. Bassin Morsi), Mohamed Salah. Trenér: Shawky Garib.

Rozhodčí: Taylor