Mouscron – Standard 5:2 (kon.) | Club Bruggy – Cercle Bruggy 1:1 (kon.)
Royal Excel Mouscron
5:2 (3:2)
Standard Lutych
Pátek 15.08.2014, 18:00 • Stade Le Canonnier, (kapacita: 10 830 diváků) • Belgická Jupiler Pro League

Konečný hvizd hlavního rozhodčího znamená vítězství Mouscronu-Péruwelz, který rozstřílel favorizovaný Standard Lutych 5:2. Do vedení však šli hosté zásluhou de Camarga. Ovšem domácí tato branka spíše nakopla a utkání otočili na 3:1, dvakrát se trefil Diaby a jednou Badri. Ve čtyřicáté minutě však zápas zdramatizoval Watt. Delacourt však hlavičkou vrátil dvoubrankové vedení Royalu. Střelecký zápis utkání uzavřel Badri, který v osmdesáté šesté minutě potopil veškeré naděje Lutychu. Já vám děkuji za vaši pozornost a někdy příště, na shledanou. (19:56:48)

90+3

90+2
    Utkání se dohrává již ve sportovním duchu a žádný z týmu nějako výrazněji neútočí.

90+2
    Střídání v týmu Royal Mouscron-Péruwelz: ze hřiště odchází Diaby, přichází Perez.

90+1
    Hosté se v samotném závěru snaží aspoň o vstřelení třetího gólu, ale v tom jim brání přesná obrana Mouscronu.

90
    Střídání v týmu Royal Mouscron-Péruwelz: ze hřiště odchází Langil, přichází Brouckaert.

88
    Domácí stadión tleská svému týmu ve stoje.

86
    Mouscron právě vstřelil branku! Další obrovské zaváhání na půli hřiště znamená pátý hřebíček do rakve Lutychu! Dopředu se ihned vydala pětice hráčů Royalu a krásnou kombinační akcí vyšachovali celou obranu hostů. Langil na sebe natáhl i brankáře a přesnou zpětnou přihrávkou našel ANICE BADRIHO, který střílel do prázdné brány. Asistence: Langil.

86
    Watt si naběhl do dobrého střeleckého místa, ale nestihl míč včas zpracovat, přišel tak o míč.

84
    Ciman si nerozuměl s Mbombem a hosté ztratili míč, Royal spěchá dopředu.

83
    Teď již hraje Vandendriessche, který na pravé straně hřiště vymýšlí další útočné tažení domácího týmu.

82
    Centr Louise byl však příliš přetažený.

81
    M'Poku vydřel pro Lutych rohový kop.

81
    Standard Lutych začíná kombinovat na půli soupeře a hledá cestičku, která by znamenala nějakou větší šanci.

79
    Střídání v týmu Royal Mouscron-Péruwelz: ze hřiště odchází Lumanza-Lembi, přichází Jorge Teixeira.

79
    Z rohového kopu se málem Lutych dostal do rychlého protiútoku, který by znamenal situaci dva na nikoho, vše však dokázal vyřešit Monteyne.

77
    De Camargo skvěle přečetl hru a všiml si, že oba střední obránci jsou daleko od sebe, naběhl mezi ně a dostal krásnou přihrávku do běhu, s ničím neváhal a ihned se pokusil o střelu. Hostující forward orazítkoval tyč Crosovi svatyně!

76
    Mmaee zbytečně důrazně dohrál Langila.

74
    De Camargo hledal Watta, ale celou situaci vystihl Mbemba a ihned se vydal dopředu.

Radek Francouz

Branky: 19. Diaby (Monteyne), 23. Badri (Diaby), 33. Diaby (Langil), 66. Delacourt (Michel), 86. Badri (Langil) – 12. de Camargo (Marquet), 43. Watt

Karty:   18. Peyre (MOP), 49. Dingome (MOP), 51. Lagil (MOP) – 47. Mmaee (STA)

Royal Excel Mouscron: Cros – Delacourt, Mézague, Monteyne, Peyre, Dingomé, Langil, Michel, Vandendriessche, Badri, Diaby.
    Náhradníci: Gano, Verstraete, De Vlamynck, Brouckaert, Boli, Perez, Mbemba.

Standard Lutych: Kawashima – Arslangic, Mmaee, Ajdarević, van Damme, Lumanza-Lembi, Marquet, Watt, Ciman, de Camargo, Mbombo.
    Náhradníci: Jorge Teixeira, Thuram, Milosevic, Yasar, Fiore, Louis, M'Poku.

Rozhodčí: Colemonts – Waroux, Baillieul.