Chemnitzer – Mohuč 5:5 (5:4 po pen.) | Waldalgesheim – Leverkusen 0:6 (kon.)
po penal. (5:4)
Chemnitzer FC
5:5 (0:1)
1. FSV Mohuč 05
Pátek 15.08.2014, 19:00 • Stadion an der Gellertstraße, Chemnitz • Německý pohár

To je z tohoto vzrušujícího utkání již vše. Děkuji za pozornost a doufám, že v budoucnu budeme sledovat mnoho takových zápasů. Na počtenou! (22:06:20)
    Ukazatel skóre na stadionu v Chemnitzu, který toho již hodně pamatuje. Na něm můžete vidět konečný stav i s penaltami.

Dnes jsme měli možnost sledovat opravdu fantastické utkání, které muselo všechny diváky zvednout z křesel a sedadel. Po prvním poločase vedli favorizovaní hosté 0:1, ale poté se děly neskutečné věci. Ve 49. minutě zvyšoval na 0:2 Okazaki, ovšem již za čtyři minuty bylo zásluhou domácího kapitána Finka srovnáno. Mohuč postupně přeřadila na vyšší rychlost a opět šla do vedení zásluhou Korejce Kooa. Až k vítězství ovšem svěřenci Kaspera Hjulmanda duel nedovedli, v 87. minutě nasměroval balón do vlastní brány Bungert.

To však nebylo všechno a na řadu přilšlo infarktové prodloužení. Na konci jeho úvodního dějství poslal Chemnitzer poprvé do vedení Ziereis, ale hosté dokázali ve 109. minutě reagovat zásluhou Bungerta, jenž se trefil i do "správné" brány. Když už se zdálo, že vše směřuje k penaltám, rozjásal stadion v Chemnitzu Kehl-Gómez – 5:4. I v tuto chvíli se však domácí borci radovali předčasně, protože ve druhé minutě nastavení potrestal nepovedený výkop gólmana Pentkeho střelou od půlící čáry Geis. Skvělou show pak zakončily penalty, ve kterých se jako jediný zmýlil obránce Mohuče Gonzalo Jara.

Máme tu první velkou senzaci DFB-Pokalu. Bundesligová Mohuč totiž končí hned v úvodním kole, když na penalty vypadla na trávníku třetiligového Chemnitzeru. Nešťastníkem penaltového rozstřelu se stal chilský reprezentant Gonzalo Jara, jehož střelu brankář Pentke chytil. A protože všichni domácí fotbalisté proměnili, panuje teď na Stadion an der Gellertstraße obrovská radost.

5
    Je to tady! Anton Fink vypálil do opačného kouta brány, než skočil Karius a stává se hrdinou dnešního dne – 5:4!

5
    Rozhodnout může Anton Fink...

5
    Brosinski musel dát a napálil míč pod břevno – 4:4.

4
    Kehl-Gomez udržel nervy na uzdě – 4:3!

4
    Korejec Park bezpečně pod břevno – 3:3.

3
    Hofrath nekompromisní střelou skóruje – 3:2.

3
    Penaltu Gonzala Jary Pentke vyráží levou rukou!

2
    Türpitz také dal – 2:2.

2
    Na střelu Kooa si Pentke sáhl, ale nezastavil ji. Velké štěstí pro hosty – 1:2.

1
    Garbuschewski zvolil tvrdou střelu k pravé tyči, na kterou Karius nedosáhl – 1:1.

1
    Johannes Geis proměnil penaltu střelou do protipohybu gólmana – 0:1.

Martin Augustin

Branky: 50. Fink, 53. Fink, 87. Bungert (vla.), 103. Ziereis, 119. Kehl-Gómez – 24. Zimling, 49. Okazaki, 73. Koo, 109. Bungert, 120+2. Geis

Karty:   76. Poggenberg (CMZ), 85. Hofrath (CMZ) – 118. Geis (MAI)

Chemnitzer FC: Pentke – Conrad, Endres, Röseler, Poggenberg (83. Ziereis) – Lais (68. Garbuschewski), Stenzel – Türpitz, Kehl-Gomez, Ofosu (76. Hofrath) – Fink (C). Trenér: Karsten Heine
    Náhradníci: Reule – Cincotta, Scheffel, Garbuschewski, Hofrath, Hansch, Ziereis

1. FSV Mohuč 05: Karius – Brosinski, Bell (C), Jara, Díaz – Park, Saller (68. Bungert) – Zimling (74. Geis), Djuričić (60. Malli), Koo – Okazaki. Trenér: Kasper Hjulmand
    Náhradníci: Zentner – Geis, Moritz, Malli, Baumgartlinger, Soto, Bungert

Rozhodčí: Patrick Ittrich