Trenčín – Trnava 5:1 (kon.) | Olomouc – Skalica 5:2 (kon.) | Žilina – Jastrzębie 3:4 (kon.)
Přerov – Vsetín 5:2 (kon.) | Mountfield HK – Straubing 3:5 (kon.) | Žďár n/S – Kolín 3:1 (kon.)
Piešťany – Orange 20 6:2 (kon.) | Senica – SHK Hodonín 1:4 (kon.)
ŠHK 37 Piešťany
6:2 (3:1, 1:0, 2:1)
HK Orange 20
sk Pátek 05.09.2014, 18:00 • Easton Aréna, Piešťany • Přípravné zápasy

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Dobrý deň z Piešťan.

A je to tu. Prípravné zápasy dnes končia a diváci v Piešťanoch uvidia generálku na ligu. Ako posledný súper dnes preverí z polovice nových Havranov slovenská mlaď, ktorá sa ukazuje zatiaľ viac ako sympaticky a podľa slov trénera Bokroša aj veľmi pracovito.

Piešťany pod trénerom Sýkorom hrajú útočnejšie, jednoduchšie a priamočiarejšie. V posledných zápasoch sú aj dosť gólové (6:1, 5:6, 5:2, 6:3), defenzíva zatiaľ nie je tak pevná ako tá Klementova (daň za útočnejší hokej, čo ale divákom rozhodne nevadí) a zatiaľ ladí minuloročnú formu aj brankár Šúrek.

Prípravu môžu v Piešťanoch považovať myslím za vydarenú, dôležité bude ale dobre odštartovať v lige. Kto teda môže, nech si príde pozrieť generálku naživo, kto nie, nech si otvorí tento prenos, začo vopred ďakujem. Bavme sa hokejom, priatelia.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:20
    Sukeľ si pripísal prvý strelecký pokus, keď po pravom krídle rýchlo potiahol do pásma a spoza pravého kruhu skúsil po ľade. Šúrek pozorný.

00:50
    Za Havranov kontroval Holovič, z pravého kruhu švihom, Godla si ale dobre postrážil bližšiu tyč.

01:15
    Icing Piešťancov.

01:18
    Prvá veľká šanca sa zrodila po buly, keď sa pred bránkou ocitol Peter Galis, mal to však na bekend a Šúreka neprekonal.

01:40
    A domáci tiež kontrujú tutovkou, keď Hamrák pekne našiel Haringa, jeho pokus o taký menší blafák však Godla zneškodnil. Buly.

02:50
    Skalický v tiesni na červenej len nahodil puk na Šúreka a tak ho odovzdal domácim.

02:59
    Icing Piešťan po nepresnej rozohrávke.

03:32
    Románek z ľavého krídla prihral cez Jendrola Mišurovi na kruh, jeho strela z prvej triafa bočnú konštrukciu.

04:15
    Piešťanci Klempa s Mišurom sa dobre vymotali z rohu útočného pásma až k zakončeniu.

04:43
    Piešťany dali gól!
    Ako prvý sa presadil produktívny útok domácich hokejistov, keď puk za Gadlov chrbát dostal TIBOR KUTÁLEK.
    Asistencia: Holovič, Rapáč.

05:46
    2 min. Valjent (PIE), nedovolené bránenie.

06:16
    Veľmi dobrá prvá 30 sekundovka presilovky, reprezentanti pritlačili Piešťany a zachraňoval Brňák, ktorý v poslednom momente odpálil puk z bránkoviska do bezpečia rohu ihriska.

09:30
    20tka zahrala výbornú presilovku, v ktorej mal tutovku ešte Patrik Koyš, po krásnej akcii na jeden dotyk, radosť mu však zmaril výborným zákrokom brankár Šúrek.

10:26
    Zatiaľ diváci vidia celkom dobrý hokej, aktívnejší sú teraz mladíci.

10:41
    HK Orange 20 dalo gól!
    A zaslúžene vyrovnávajú, keď sa puk po prieniku Koyša spoza brány a bekendovej strele dostal k nekrytému PAVLOVI SKALICKÉMU a ten pohodlne zasunul.
    Asistencia: Koyš, Sukeľ.

11:45
    Ďalšia strela na Šúreka, síce z polky ihriska, ale je z toho napokon buly.

13:05
    Štvrtá formácia Havranov teraz roztočila kolotoč pred Goglom.

13:35
    Strela Brzobohatého príklepom z pravého kruhu zlikvidovaná Godlovou vyrážačkou a domáci tlak prerušil Skalický, ktorý dokázal zaútočiť a preveriť Šúreka. Buly pred domácim brankárom.

14:35
    Mišurova formácia s Románkom a Klempom postrašila reprezentantov v útočnom pásme, Klempa sa už aj chystal na strelu, ale skĺzol mu puk.

15:22
    Aké je to jednoduché ukázal MARCEL HOLOVIČ spoza kruhov. Využil dobré clonenie, keď pred Godlom stáli dve dvojičky a namieril presne nad lapačku "oslepeného" brankára.
    Asistencia: Kutálek.

16:18
    Bačík prišiel o puk za vlastnou bránkou, keď ho dôrazne napádal Lichanec. Piešťany z toho nič veľké nevyťažili.

16:57
    Sľubné prečíslenie 20tky 3 na 2 ukončil hvizd čiarového. Postavenie mimo hry.

18:15
    Znova Mišurova formácia tlačí mladíkov. Godla však chytá.

18:27
    2 min. Sukeľ (S20), nedovolené bránenie.

19:19
    2 min. Jendrol (S20), podrazenie.

1:07 o dvoch hráčov. Faul Jendrola prišiel po peknej akcii Rapáča.

19:35
    A Piešťany využívajú početnú výhodu o dvoch hráčov veľmi rýchlo, keď po peknej prihrávke Holoviča skóruje pri pravej tyčke číhajúci TIBOR KUTÁLEK. Dvojička Holovič – Kutálek si sedí a je veľmi produktívna.
    Asistencia: Holovič, Rais.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Zaujímavý zápas v prvej tretine vidia diváci v Piešťanoch. Dvadsiatka nie je horšia, určite nie o dva góly, domáci sú však strelecky v ostatnom čase veľmi produktívni, čo sa ich drží aj dnes.
    Druhá tretina začne asi o 18:45.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:01
    Piešťany ešte vyše minúty majú výhodu presilovky o jedného hráča.

20:38
    Eduard Šedivý pri strele zlomil hokejku, jeden z mladíkov to chcel využiť na brejk, Šedivý vyhodnotil situáciu a krásnym bodyčkom poslal tuším Galisa k ľadu. Čisto. A vyslúžil si potlesk.

21:03
    2 min. Románek (PIE), nedovolené bránenie.

Dnes tuším frčí iba tento trest.

21:30
    Dvadsiatka v plnom počte a nejakú minutku a pol v početnej výhode. Ak neskóruje.

22:34
    Už len 30 sekúnd a puk za Godlom.

23:00
    Pekná kombinácia Skalického s Koyšom, nechýbalo veľa a mohlo z toho byť ohrozenie brány.

23:29
    2 min. Hamrák (PIE), držanie.

Koyš to s pukom vie, vykoledoval si faul od Hamráka.

24:00
    Dobrý Valjentov obranný zákrok, ktorým zastavil prihrávku pred bránku.

24:07
    A na ľade v Piešťanoch, ktorý v sezóne 95-96 brázdila legenda tohto športu, aktuálne kapitán Medveďov z Bostonu, 206 centimetrový dlháň Zdeno Chára, na ľade, kde sa v roku 1987 vo finále majstrovstiev sveta juniorov strhla pamätná bitka medzi hokejistami Kanady a Sovietskeho zväzu, kde sa bili mená ako Brendan Shanahan, malý veľký muž Theo Fleury či na druhej strane Sergej Fiodorov či Alexander Mogyľnyj, práve skóruje v oslabení MICHAL TOMAN, keď krásnou strelou z ľavého kruhu ponad lapačku do vinkla prekonal Godlu.
    Asistencia: Brzobohatý, Valjent.

24:20
    2 min. Novák (S20), držanie.

25:14
    Na ľade je viac placu, hrá sa 4 na 4. Ešte 15 sekúnd Hamrákovho trestu, počas ktorého stihli Piešťany zásluhou Tomana skórovať.

25:38
    Hamrák na ľade. 42 sekúnd početnej výhody. Buly pred Godlom.

25:55
    Rapáč poslal veľmi ťažkú žabku Brňákovi a Piešťany sa tak dostali von z pásma.

26:12
    Hneď sa však doň vrátili a práve Rapáčova strela končí tečovaná na ochrannej sieti.

26:40
    Piešťanci vyzerajú v pohode, skúšajú pekné zadovky, ako teraz Hamrák, ktorý tak spoza brány asi trochu zaskočil aj spoluhráčov pred bránou.

27:31
    Po Srncovej strele od modrej, ktorú Godla vyrazil pred seba sa strhla taká tá dorážacia bitva na bránkovisku. Nebol z toho ani gól, ani bitka. Ale diváci sa rozhodne nenudia.

28:08
    Skalický sa dobre uvoľnil na pravom krídle, jeho strelu z kruhu vyráža Šúrek.

28:34
    Skalický, Sukeľ a Koyš potočili domácich pred ich brankárom.

28:57
    2 min. Klempa (PIE), údery.

Toto ale faul určite nebol, Klempa predviedol pekný dôraz pri mantineli, čo jeden z mladíkov neustál. Určite tam neboli žiadne údery päsťou.

29:37
    Domáci sa teraz na hlavného hnevajú, lebo minimálne rovnaký atak, za aký sedí Klempa teraz dostal Kutálek a bez vylúčenia.

30:40
    Reprezentácia v tlaku, ale bez streľby góly nebudú.

31:01
    Bačík aj strieľal spoza kruhu, ale vedľa bránky.

31:21
    Brejková akcia Haring – Hamrák, druhý menovaný len tesne minul.

31:28
    Striedanie v bránke Piešťan, dnes dobre chytajúceho Šúreka strieda na druhú polku Patrik Rybár.

32:49
    Rais presne nahral na hokejku Briestenskému a založil tak súperovi protiúok, z ktorého však nebolo nič.

33:23
    Icing Piešťan. Na ľade sa aj trochu pritvrdilo, diváci videli pár atraktívnych hitov, jeden schytal trebárs kapitán Rehák.

33:49
    Pekné Koyšove kľučky v útočnom pásme, ukázal šikovné ruky, stabilitu, aj dobré krytie puku.

34:52
    Šedivý pálil od modrej, jeho strela sa odrazila od zadného mantinelu k Románkovi, ten skúsil trafiť z prvej skákajúci puk. Nevyšlo.

36:14
    Holovičova formácia sa pripomenula a zatlačila súpera.

36:25
    Tlak trvá, Kutálkova strela spomedzi kruhov natiahla Godlu.

36:49
    Eeeeej, a je tu pravá férovka. Rapáč s Bačom sa pochytili, skončili tak remízovo a končia aj v zápase.

38:30
    Mladíci v tlaku, ale hlavne za bránkou a v rohoch.

38:55
    2 min. Petráš (S20), seknutie.

39:12
    Škadrova strela od modrej, dobrý zákrok brankára.

39:44
    Šedivého delovku zrazil Kabáč na ochranné sito a umožnil tak svojim prestriedať.

39:53
    2 min. Holovič (PIE), hákovanie.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Piešťanom sa podarilo navýšiť svoje vedenie na zdanlivo bezpečných 4:1, keď skóroval v oslabení peknou strelou Michal Toman.
    Tretia tretina začne asi o 19:44.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:35
    Aktívnejšie začali Piešťany, Brňák ani Klempa sa však s poriadnej strele nedostali.

40:59
    54 sekúnd presilovky pred dvadsiatku, ktorá mám dojem ešte Rybára ani nevyskúšala.

41:23
    Koyš ako režisér presilovky na modrej našiel krížnou prihrávkou pri tyčke Skalického, jeho prihrávka bola zblokovaná.

41:49
    Prvý Rybárov zákrok, keď vyriešil tlačenicu na bránkovisku zaľahnutím puku.

43:25
    Ďalší gól do Godlovej siete strieľa PETER LICHANEC, keď pri pravej tyčke ponad betón gólmana dáva piaty gól.
    Asistencia: Haring.

44:20
    Zároveň jedna oprava. Férovku s Rapáčom v druhej tretine zviedol Matej Bača, ktorý rovnako ako Rapáč dostal 5 plus DKZ.

46:13
    Buly v strednom pásme.

46:45
    Sólo Jozefa Haringa, ktorý pretiahol puk pomedzi nohy brániaceho Jendrola, dostal sa až pred Godlu, ktorý však jeho úmysel vystihol.

47:18
    2 min. Skalický (S20), seknutie.

47:52
    Mišurova strela z pravého kruhu bez príparavy, Godlov zákrok betónom.

48:10
    A ďalší zákrok brankára po strele Šedivého od modrej. Piešťany v tlaku, so snahou o strelu a minimom času za bránkou.

49:08
    Holovič prišiel o puk a Pavúk ho vyhodil až za Rybára.

49:32
    Valjentov nahadzovaný puk tesne minul bránu.

49:52
    Ofsajd domácich, keď bol Brzobohatý rýchlejší ako Toman s pukom.

50:02
    Haring v ideálnej parkete medzi kruhmi ukázal, že nie je sebec a prihral doľava na Lichanca, ten však bol dosť z uhla, Jozef mal radšej strieľať.

51:05
    Mládežníci po dlhšom čase v solídnej príležitosti, z pravej strany sa natlačil k zakončeniu Koyš, Rybár si bližšiu tyč postrážil.

52:06
    2 min. Petráš (S20), faul lakťom.

53:39
    Tréner Sýkora veľmi zmenil piešťanské presilovky, za bránkou sa naozaj nehrá veľa ako kedysi, pomohlo aj väčšie pásmo. Solídna presilovka zásluhou Godlu sa však stav nemení.

54:30
    Hrá sa 5 na 5.

54:53
    Veľmi pekná akcia. Prihrávku obrancu stečoval medzi nohami Haring v strednom pásme presne do jazdy Hamrákovi, ten sa natlačil zľava na bránkovisko a vrátil puk slabo bránenému JOZEFOVI HARINGOVI, ktorý už len pohodlne dorazil.
    Asistencia: Hamrák.

55:43
    Icing, po nedorozumení Škadru so spoluhráčmi. Buly pred takmer nezamestnaným Rybárom.

55:52
    2 min. Románek (PIE), vysoká hokejka
    2 min. Klempa (PIE), vrazenie na mantinel.

Nebezpečný pád na mantinel Branislava Pavúka po ataku od Tomáša Klempu. Pavúk je našťastie v poriadku. Dvojnásobná presilovka rovné dve minúty.

56:49
    Pekná strela od modrej do hornej časti bránky, tak to má byť. Gól strieľa MARCO HOCHEL.
    Asistencia: Koyš

57:14
    Ešte 38 sekúnd početná výhoda o jedného hráča.

58:00
    Ešte dve minúty, zvyšok presilovky sa ubránili domáci v pohode.

59:09
    Giľak skúšal prehodiť puk na nabiehajúceho Danišovského, ale bola to ťažká prihrávka, ktorú Danišovský asi ani nemohol spracovať bez dávky šťastia.

59:42
    Pekný semafor predviedol Denis Godla na záver, keď si na modrú nakorčuľoval na Románkovu prihrávku Eduard Šedivý a vystrelil slušnú delovku.

60:00

Skončilo sa posledné prípravné stretnutie piešťanských hokejistov. Uvidíme na lige, podľa posledných výkonov sa zdá, žeby Sýkorovci mohli v lige príjemne prekvapiť, ich hokej sa divákom páči. Aj dnes to bolo svižné stretnutie, v ktorom boli domáci od druhej tretiny lepším tímom, strelili šesť gólov a spravili si náladu. Najlepším domácim hráčom bol zrejme Jozef Haring, dobre pôsobia Kutálek s Holovičom, zo strany dvadsiatky bol najlepší na ľade Patrik Koyš.

Z Piešťan dočítania už v ligovej súťaži, na ktorú sa už tešíme. Ďakujem za pozornosť, pekný víkend. (20:08:26)

Vlado Zimányi

Branky a nahrávky: 5. Kutálek (Holovič, Rapáč), 16. Holovič (Kutálek), 20. Kutálek (Holovič, Rais), 25. Toman (Brzobohatý, Valjent), 44. Lichanec (Haring), 55. Haring (Hamrák) – 11. Skalický (Koyš, Sukeľ), 57. Hochel (Koyš)

ŠHK 37 Piešťany: Šúrek – Šedivý, Škadra, Brňák, Rais, Cuník, Krajčík, Srnec, Valjent – Románek, Mišura, Klempa, Rapáč, Holovič, Kutálek, Lichanec, Hamrák, Haring, Vaculín, Toman, Brzobohatý
    HK Orange 20: Godla – Fekiač, Hochel, Bačík, Jendrol, Pavúk, Holenda, Bača, Mendrej – Rehák, Giľak, Hrušík, Kabáč, Skalický, Danišovský, Petráš, Galis, Sukeľ, Koyš, Briestenský, Horváth

Rozhodčí: Stano – Brath, Valo