Novosibirsk – Novokuzněck 6:1 (kon.) | Omsk – Vladivostok 4:2 (kon.) | Barys – Chabarovsk 3:2 (2:1 po s.n.)
Jekatěrinburg – Záhřeb 3:2 (kon.) | Magnitogorsk – HC Slovan 2:3 (kon.) | Ufa – Viťaz 6:1 (kon.)
Čerepovec – Čeljabinsk 2:3 (kon.) | Kazaň – Atlant 1:4 (kon.) | N.Novgorod – Chanty-Mansijsk 1:3 (kon.)
Petrohrad – Soči 3:2 (kon.) | Riga – Minsk 4:2 (kon.) | Jokerit – Jaroslavl 3:2 (kon.)

55:49
    Chris Lee se jako obránce dostal až před Backlunda, kterého se snažil překonat backhandem, ale v pádu netrefil branku Slovanu!

55:25
    Síly na ledě se však srovnají. Viktor Antipin (MET) zahákoval Sersena.

54:57
    Mozjakin byl při svém útočném výpadu faulován Tomášem Starostou (SBA) a domácí si tak zahrají další přesilovku.
    Skrumáž před brankou Backlunda

54:42
    Kosov tvrdě vypálil z levého kruhu pro vhazování a v brankovišti Backlunda se strhla velká mela, ale ani jeden z domácích hráčů nedokázal propasírovat puk pod švédským gólmanem!

51:25
    Václav Nedorost (SBA) podle očekávání dostává trest 2+2 minuty. Ale Danis Zaripov (MET) dostal zároveň také trest za hákování a tak budou domácí hrát přesilovou hru pouze dvě minuty.
    NAGY - 2:3

49:37
    Slovan právě vstřelil branku!
    A hosté tuto krátkou přesilovou hru využívají! Baranka přihrál na pravou stranu LADISLAVOVI NAGYMU, který tvrdou ránou z pravého kruhu propálil Košečkina – 2:3. Asistence: Ivan Baranka a Ziga Jeglič.

49:07
    Slovan si zahraje krátkou přesilovou hru čtyři proti třem. Na trestnou lavici míří Maxim Jakucenja (MET).

48:45
    Potrestaným hráčem je Michal Sersen (SBA).

47:50
    Sergej Těreščenko (MET) si jde sednout na dvě minuty za katr. Provinil se nedovoleným bráněním.

41:18
    Jonathan Sigalet (SBA) dostává za hákování dvouminutový trest.

39:37
    Zaripov již v několikáté velké šanci dnešního utkání nedokázal z pravé strany prostřelit výborně se přesouvajícího Backlunda!
    backhandový pokus Osaly

38:42
    Oskar Osala se prokličkoval až před Backlunda, ale backhandovým pokusem ho nedokázal překonat!

37:28
    Bartovič ukázal svou rychlost a po levé straně upláchl domácí obraně a střelou k pravé tyči se snažil překonat domácího gólmana, Košečkin však stihl vykopnout svůj beton.

36:12
    Grigorenko se trochu se štěstím dostal mezi kruhy k puku a ve velké šanci trefil Backlunda pouze do pravého ramene!

33:55
    Rozhodčí v této akci viděl faul a na trestnou lavici míří za hákování Patrick White (SBA).

33:55
    Chris Lee našel fantastickou přihrávkou před brankou nikým nehlídaného Brenta, který si s pukem příliš dlouho hrál a ve velkém úhlu již nedokázal překonat Backlunda. Toto však byla 100% šance!

30:52
    Grigorenko přihrál před branku na volného Pareho, který nedokázal trefit úplně prázdnou branku! Trestuhodně zahozneé šance!

30:35
    Ladislav Nagy se v oslabení dostal před brankou Košečkina k odraženému puku, objel branku a nechal vyniknout Košečkina, který předvedl výborný zákrok svou lapačkou!

28:58
    Michal Sersen (SBA) si jde sednout za katr na dvě minuty za držení.
    GRIGORENKO - 2:2

28:23
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Únava se na hostech musela podepsat a pro domácí tým tím nejlepším způsobem! Kosov našel mezi kruhy úplně volného JEVGENIJĚ GRIGORENKA a ten dokázal propálit Backlunda a srovnat tak stav utkání – 2:2. Asistence: Jaroslav Kosov.

27:01
    Domácí dostávají Slovan pod velký tlak, nyní letělo na Backlunda několik střel, ale švédský gólman drží vedení svého týmu!

26:35
    Zaripov znovu ve své oblíbené pozici mezi kruhy trefil pouze tyč Backlundovy branky!

21:41
    Jevgenij Timkin (MET) dostává trest 2 minuty za podražení.

19:52
    Zaripov se ocitl úplně volný mezi kruhy, ale Backlund vytáhl výborný zákrok a tuto obrovskou šanci na srovnání zneškodnil!
    BARTOVIČ - 1:2

16:25
    Slovan jde z ničeho nic do vedení! Přihrávka Murleyho projela před brankovištěm až na levou stranu, kde stál nikým nehlídaný MILAN BARTOVIČ, který překonal bezmocného Košečkina – 1:2. Asistence: Matt Murley a Rok Tičar.

12:08
    Přesilovka Slovanu příliš dlouho netrvala, protože Michal Vondrka (SBA) dostává dvouminutový trest za podražení.

11:42
    A máme tu další vyloučení na domácí straně. Chris Lee (MET) je potrestán na 2 minuty za hákování. Nutno říci, že tento faul byl naprosto zbytečný.
    NEDOROST - 1:1

08:49
    A Slovan tuto přesilovou hru během pár sekund využívá! Nagy vypálil od modré čáry, Košečkin vyrazil puk pouze před sebe a VÁCLAV NEDOROST neměl problém puk dostat do klece – 1:1. Asistence: Ladislav Nagy.

08:44
    Dokonce i hosté si zahrají přesilovku 5 proti 3! Na tresnout lavici za podražení míří Jaroslav Kosov (MET).

07:49
    Slovan si zahraje také první přesilovou hru. Bouřlivák Oskar Osala (MET) již usedá na trestnou lavici za krosček.
    KOVÁŘ - 1:0

04:00
    Mozjakin našel na levé straně volného JANA KOVÁŘE, který si vybruslil před Backlunda a ranou pod víko ho překonal – 1:0. Asistence: Sergej Mozjakin a Chris Lee.

02:27
    A je tu další vyloučení hostů, Michal Sersen (SBA) si jde sednout na 2 minuty za katr za podražení. Domácí tak hned ze začátku budou hrát přesilovou hru 5 na 3.

02:02
    Jan Brejčák (SBA) dostává 2 minuty za krosček.

Jaroslav Přib

Branky a nahrávky: 4. Kovář (Mozjakin, Lee), 29. Grigorenko (Kosov) – 9. Nedorost (Nagy), 17. Bartovič (Murley, Tičar), 50. Nagy (Baranka, Jeglič)

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pečurskij) – Antipin, Birjukov (A), Lee, Chabarov, Bereglazov, Ibragimov, Těreščenko – Mozjakin (C), Kovář, Zaripov (A) – Brent, Platonov, Osala – Jakucenja, Kosov, Kameněv – Pare, Timkin, Junkov – Grigorenko
    Trenér: Mike Keenan (KAN)

HC Slovan Bratislava: Backlund (Janus) – Baranka, Sersen (A), Sigalet, Starosta, Mihálik, Brejčák, Luža – Nedorost, Nagy (A), Vondrka – Surový, Netík, Hudáček – Murley, Ticar, Bartovič (C) – Jeglič, White, Ölvecký
    Trenér: Rostislav Čada (SVK)

Rozhodčí: Kadjorov, Safjullov – Gordenko, Tomilov