Metallurg Novokuzněck
2:3 (2:1, 0:0, 0:1 - 0:1)
HC Sibir Novosibirsk
Úterý 09.09.2014, 14:00 • Kuznetskie Sport Palace • KHL

Dlouho to vypadalo, že si Novosibirsk neodveze dnes ani bod, ale nakonec bere dva a to díky chybám domácího celku, kterému tak vyklouzlo tříbodové vítězství mezi prsty. (16:31:54)

KUGRYŠEV - 2:3

61:28
    Sibir právě vstřelil branku!
    Jenže o puk přišli, čehož využil Kopeikin, do jehož střely vložil hůl DMITRIJ KUGRYŠEV a rozhodl tak dnešní utkání ve prospěch Novosibirsku.

61:17
    Domácí začínají další akci za vlastní brankou.

60:35
    Nahození Bjolova chytá Sorokin.

60:01

Už se zdálo, že Novokuzněck dotáhne zápas do vítězného konce. V 57. minutě se ale o vyrovnání postaral Ignatovič a o vítězi utkání tak bude muset rozhodnout minimálně prodloužení.

60:00

59:01
    Poslední minuta 3. třetiny.
    IGNATOVIČ - 2:2

56:31
    Trest pro domácí v podobě gólu přichází. K odraženému kotouči se dostal MAXIM IGNATOVIČ a prostřelil tak Sorokina. Bez asistence.

56:18
    Síly na ledě se vyrovnají. Zotov (NOV( je vykázán za krosček.
    Faul Šumakova na 2 + 10.

56:08
    Šumakov (SIB) ale oslabuje svůj tým a dostává tak Novosibirsk do zapeklité situace. Za úder do oblasti hlavy a krku dostává 2+10 minut.

55:05
    Domácí jsou v plném počtu a hostujícímu celku tak zbývá již necelých 5 minut, aby poslali zápas alespoň do prodloužení.

54:21
    Sorokin drží hubený náskok Novokuzněcku i po střele Monyy.

53:48
    Sibir musí začít ale od vlstní brány.

53:05
    Šance pro Novosibirsk. Za sekání dostává 2 minuty nepodmíněně Malinovskij (NOV).

52:10
    Novokuzněck má puk na svých holích. Hostům se čas na vyrovnání krátí.

50:58
    Hosté jsou kompletní.

50:00
    Novosibirsk se dokázal osvobodit.

48:58
    Za krosček si jde odpočinout na trestnou lavici hostující Grubin.

48:40
    Fairchild se pokoušel najít před brankou z otočky své spoluhráče, ale nikoho nenašel.

47:25
    Sorokin si nyní vychutnal Thuressona.

46:46
    Hosté jsou kompletní

46:28
    Garifullin trefuje tyč Koskinenovi branky!

45:20
    Novosibirsk vyhazuje kotouč k Sorokinovi.

44:46
    Za hákování je potrestán Šumakov (SIB).

44:25
    Až nyní se povedlo domácímu celku dostat se ven z obranného pásma.

43:45
    Zámek hostů. Sorokin ale neohrožen.

42:37
    Na druhé straně mířil Skladničenko mimo.

42:05
    Sannikov se dostal až před Sorokina. Zakončit však nedokázal.

40:50
    Koskiranta prověřil Sorokina v úvodu třetí části.

40:01

Prostřední perioda je za námi a oproti té první postrádala hlavně kvalitu a kombinaci. Žádný z celků neměl větší převahu ani vyloženější šanci. I proto zůstává stav nadále 2:1. 3: třetina začne v 15:47.

40:00

39:01
    Poslední minuta 2. třetiny.

37:13
    Sorokin drží nadále jednobrankový náskok i po střele Ožiganova.

35:29
    Domácí celek hraje v plném počtu.
    Monya v šanci.

34:30
    Koskinen ale velice rychle rozehrál a Sorokin musel vytáhnout lapačku proti Monyovi.

34:20
    Domácí se dokázali osvobodit.

33:29
    Garifulin (NOV) dostává 2 minuty nepodmíněně za sekání.

32:10
    Akce 2 hráčů na 1 Novosibirsku skončila až moc chtěným překombinováním a stav tak zůstává nezměněn.

31:40
    Po delší době ukázal jeden z týmu lepší kombinaci. Novosibirsku ale chybělo lepší zakončení.

29:57
    Oba celky mají v posledních vteřinách potíže s rozehrávkou a puky tak končí v rohu nebo v postavení mimo hru.

28:07
    Thuresson se pokoušel tečovat střelu Alexejeva. Puk nakonec skončil v rukavici Sorokina.

27:49
    Malcev prověřil Koskinenovu pozornost střelou z úhlu.

26:00
    Sorokin opět v akci. Tentokrát jej prověřil Gimajev.

25:05
    Sorokin si po dlouhé době sáhl na kotouč.

24:13
    Kombinace Novosibirsku skončila v rohu.

23:17
    V suchém triku přežili hosté poslední oslabení. Hráči Novokuzněcku vůbec neohrozili Koskinena v brance.

22:18
    Domácí tým se ale nemůže dostat z vlastní třetiny.

21:31
    Začíná přesilovka Novokuzněcku.

21:17
    Počet hráčů na ledě se srovná. Za držení je vykázán Bjolov (SIB).

20:45
    Novosibirsk se od začátku usadil ve třetině. Jeho střely jsou však nepřesné.

20:01

První třetina je u konce a my jsme v ní viděli celkem 3 branky. Nejprve sice dostal do vedení hosty Kugryšev, ale domácí dvěma zásahy během minuty skóre otočili. 2. třetina začne ve 14:58.

20:00

19:31
    V závěru třetiny dostávají šanci v podobě přesilové hry hosté po faulu Makarova (NOV).

17:20
    Novosibirsk je v pásmu, zatím však bez účinné střelby.

16:39
    Novosibirsk opět přešel špatně modrou čáru a vhazovat se bude ve středním pásmu.

15:44
    Po menší potyčce jsou vyloučeni domácí Galimov 2 minutami za hrubost a na druhé straně dostal 2+2 minuty Ožiganov. Síly na ledě se tedy vyrovnají.

15:35
    Nyní se ale budou muset domácí bránit, jelikož je vyloučen Stoa za krosček.
    ROMANOV - 2:1

15:05
    Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
    Domácí tým otáčí skóre a Koskinen v brance se musí červenat, poněvadž ho střelou z těžkého úhlu překonal ALEXANDR ROMANOV. Asistence: Nikolaj Skladničenko.
    GALIMOV - 1:1

14:04
    Nyní už je ale srovnáno! Stoa našel perfektní žabičkou rozjetého ANSELA GALIMOVA a ten bekhendem překonal Koskinena mezi betony. Asistence: Ryan Stoa.

13:38
    Novokuzněck se po dlouhé době dostal do útočného pásma. Moc dlouho se tam však neohřál a ztratil puk u mantinelu.

12:42
    Tentokrát jejich akci zastavuje postavení mimo hru.

11:44
    Rozehrávka Novosibirsku končí vyhozeným kotoučem.

10:41
    Přečíslení 3 na 2 Novosibirsku musel hasit až svým zákrokem Sorokin.

9:26
    Hosté přežili své úvodní oslabení v zápase.

9:10
    Menší strkanice před hostující brankou. Rozhodčí však vylučovat nebudou.

8:12
    Mohlo být vyrovnáno ale po Galimovově pokusu se puk odklouzal těsně vedle pravé tyče Kokinenovy brány.

7:26
    Přesilovka také pro Novokuzněck. Ožiganov vyloučen za sekání.
    KUGRYŠEV - 0:1

6:18
    Hosté již tentokrát početní výhodu využívají. Střela Ožiganova se šťastně pro hosty odrazila od brusle jednoho z domácích na hůl DMITRIJE KUGRYŠEVA, který měl lehkou úlohu v podobě doklepnutí do prázdné branky. Asistence: Igor Ožiganov.

6:01
    Novokuzněck jde opět do oslabení. Za vražení na hrazení je vykázán Galimov.

5:33
    Thuressonova tvrdá střela našla pouze výborně připraveného domácího brankáře,

4:45
    Úvodní minuty naznačují, že se dnes nebude hrát zřejmě tak útočné utkání jako v minulém zápase.

3:31
    Přesilovka je minulostí. Domácí hrají v pěti.

2:58
    Střela Hersleyho mimo. Domácí následně vyhazují.

2:20
    Novosibirsk se ale nemůže usadit v pásmu.

1:31
    Ve stejný čas je vyloučen i domácí Zotov za krosček.

1:31
    Sorokin musel řešit první nebezpečí před jeho brankou.

0:41
    Novokuzněck začíná útok od vlastní branky.

00:01

Metallurg Novokuzněck: Sorokin (Chakimov) – Lashoff, Fairchild, Zotov, Kuklev, Makarov, Kapotov, Gavriličev, Bjolochvostikov – Rachůnek, Kosourov, Stoa – Galimov, Garifullin, Komaristyj – Kaprizov, Malcev, Malinovskij – Romanov, Kurepanov, Skladničenko.

HK Sibir Novosibirsk: Koskinen (Bespalov) – Hersley, Alexejev, Bjolov, Gimajev, Ignatovič, Ožiganov, Menšikov – Monya, Thuresson, Enlund – Kugryšev, Kopeikin, Koskiranta – Šumakov, Gubin, Sannikov – Bobrov, Vorošilo, Butuzov.

Rozhodčí: Dejev, Romasko – Sivov, Šeljanin.

Podaří se tedy Novokuzněcku odplata za minulý zápas nebo naopak mu uštědří Novosibirsk další ránu. Na to si budeme muset počkat minimálně do tři třetiny a k jejich sledování Vás srdečně zvu.

Oba celky vstoupily do nového ročníku výhrou. Novokuzněck vyhrál na ledě Omsku fotbalovým výsledkem 1:0, poté však padl na půdě svého dnešního soupeře vysoko 1:6.

Příjemné úterý při ruské KHL, která má v dnešním programu pouze jediný zápas a tím je utkání Metallurg Novokuzněck – HK Sibir Novosibirsk.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Ondřej Jícha

Branky a nahrávky: 15. Galimov (Stoa), 16. Romanov (Skladničenko) – 7. Kugryšev (Ožiganov), 57. Ignatovič, 62. Kugryšev (Kopeikin)

HC Sibir Novosibirsk: Koskinen (Bespalov) – Hersley, Alexejev, Bjolov, Gimajev, Ignatovič, Ožiganov, Menšikov – Monya, Thuresson, Enlund – Kugryšev, Kopeikin, Koskiranta – Šumakov, Gubin, Sannikov – Bobrov, Vorošilo, Butuzov.

Rozhodčí: Dejev, Romasko – Sivov, Šeljanin