Omsk – Chabarovsk 4:1 (kon.) | Barys – Viťaz 0:2 (kon.) | Jekatěrinburg – Atlant 3:4 (0:1 po s.n.)
Magnitogorsk – Záhřeb 6:0 (kon.) | Ufa – Vladivostok 6:4 (kon.) | Čerepovec – Chanty-Mansijsk 4:2 (kon.)
CSKA Moskva – Čeljabinsk 2:0 (kon.) | Kazaň – HC Slovan 4:3 (kon.) | Riga – Soči 1:2 (kon.)
Avangard Omsk
4:1 (3:0, 1:1, 0:0)
Amur Chabarovsk
Středa 10.09.2014, 14:00 • Omsk Arena • KHL

Česká a Slovenská stopa v zápase:

Čas na ledě: Sobotka – (18:05), Blaťák (15:38). Miklík (10:44)

Kanadské bodování – Sobotka 1+0 (21:09:52)

Ve třetí třetině jsme se již branky nedočkali, a tak Omsk vítězí poměrem 4:1. Nutno dodat, že zceal zaslouženě, jelikož využil tři přesilové hry a Chabarovsk téměř k ničemu nepustil. Ve třetí periodě se hosé sice snažili, ale v dnešním zápase je velice trápil přechod na útočnou třetinu. To je ode mne vše. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne.

60:00

58:29
    Teď už je definitivně o vítězi rozhodnuto. Stadiónem probíhá mexická vlná a domácí fanoušci vyčkávají konce vítězného utkání.

57:24
    Do zajímavého zakončení se proparísoval Sobotka jehož kličku ale dokázal Borisov zneškodnit svým betoenm.

56:13
    Hosté se snaží usadit v útočné třetině, jenže Omsk je stále aktivní a důrazný a nepouští soupeře přes střed kluziště.

55:21
    Nicméně Omsku to zatím rozhodně vadit nemusí. Pokračují v přesilové hře a mají kotouč ve své moci, což je momentálně nejdůležitější.

54:17
    Jenže Kalinin zbytečně fauloval a také on si odsedí dvě minuty na lavičce hanby.

54:06
    Vyloučený Sobotka je na ledě! Následuje krátká přesilovka 5 na 3 ve prospěch Avangardu.

53:21
    Aby těch vyloučení nebylo málo, tak na trestnou lavici hostů míří také Hasčák. Je to již třetí hráč Amuru, který je na trestné.

52:32
    Domácí si zahrají přesilovku ve čtyřech proti třem! Peretjagin totiž obdržel trest za sekání. Tohle je velká šance pro Omsk definitivně rozhodnout.

52:08
    Před svatyni domácích vznikla menší strkanice. Tu ale rozhodčí včas utnuli. A bude se vylučovat. Menší trest dostane Sobotka a Baškirov.

51:04
    Širokov klepal o led a žádal o přihrávku, když zůstal osamocený na pravé straně útočného pásma. Té se ale nakonec nedočkal.

49:40
    Od mantinelu vyslal na branku tažný projektil Kacuba, nicméně Barulin na kotouč dobře viděl a zneškodnil jej s velkým přehledem.

48:52
    Čas nekompromisně běží a hosté stále prohrávají o tři góly. Pokud pomýšlejí na body, musí zvýšit důraz a tlak na branku.

48:23
    Po delší době si na kus černé pryže sáhl také Barulin, který likvidoval nahozený puk, jenž bez potíží chytil do své lapačky.

47:20
    Vedoucí tým je stále aktivnějším celkem a převážně se zdržuje v útočné třetině.

46:28
    Hostující muž v brance musel zasahovat, když likvidoval ránu Ivanova a poté také dorážku Paršina.

45:34
    Chabarvosku se podařilo vyhodit a za malý okamžik se do hry vrátí vyloučený Fisenko.

Martin Doležal

Branky a nahrávky: 3. Kurjanov (Popov, Wandell), 11. Pěrežogin (Kalinin), 12. Sobotka (Paršin), 36. Berdnikov (Semjonov) – 38. Terejajev (Fisenko)

Avangard Omsk: Barulin – Kuljaš, Pivcakin, Ljamin, Gustafsson, Blaťák, Vasiljev, Dervjuk – Pervušin, Kalinin (C), Pěrežogin – Širokov, Sobotka, Paršin – Kurjanov, Popov, Wandel. – Berdnikov, Semjonovo, Ivanov.
    Amur Chabarovsk: Borisov – Taimi, Safronov- Ježov, Těreščenko, Kurbatov, Terejajev, Peretjagin – Tarasov (C), Špirko, Junkov – Miklík, Ninimaki, Haščák – Lugin, Fisenko, Kacuba – Baškirov, Litovčenko, Abramov.

Rozhodčí: Rogačjov, Čerenkov – Koršak, Černyšev