Omsk – Chabarovsk 4:1 (kon.) | Barys – Viťaz 0:2 (kon.) | Jekatěrinburg – Atlant 3:4 (0:1 po s.n.)
Magnitogorsk – Záhřeb 6:0 (kon.) | Ufa – Vladivostok 6:4 (kon.) | Čerepovec – Chanty-Mansijsk 4:2 (kon.)
CSKA Moskva – Čeljabinsk 2:0 (kon.) | Kazaň – HC Slovan 4:3 (kon.) | Riga – Soči 1:2 (kon.)

Robert Kousel (CEC) 0+0 (17:20:11)

Pro domácí dnes byla branka soupeře zakletá. Astana překvapivě nedokázala vstřelit Čechovu ani jednu branku a dnes je poprvé v sezoně poražena. Naopak hosté si připisují první body.

60:00

59:06
    Oddechový čas pro hosty.

58:59
    Dawes se zjevil mezi kruhy a byl jednoznačně potažen, ale vylučovat se nebude.

58:42
    Antropov s kotoučem za brankou Čechova.

58:26
    Laco je na střídačce.

57:46
    Blíží se konec třetiny, domácí už začínají sázet na jednu kartu.

56:56
    Hosté se osvobodili a navíc jsou kompletní.

56:25
    Dělovku Savčenka vyrazil Sateri do rohu.

55:33
    Hodně se přerušuje, což domácímu týmu také příliš nevyhovuje.

54:56
    Maxim Afinogenov (CEC) jim ale dává šanci, protože dostává dvě minuty za sevření kotouče. Domácí si berou oddechový čas.

54:41
    Čechov soupeře v posledních minutách příliš nepouští do pásma.

53:39
    Zakázané uvolnění hostů. Barys stále v problémech a nedokáže vyzrát na skvěle chytajícího Sateriho.

52:45
    Čechov se v přesilových hrách také trápí.

51:46
    Koroljov se opět zjevil v dobré pozici. Laco tentokráte vyrazil mimo branku.

51:05
    Ne na dlouho. Konstantin Ruděnko (AST) je vyloučen na dvě minuty za držení.

50:31

50:22
    Koroljov dostal přihrávku mezi kruhy a vystřelil z první. Laco musel rychle na zem, aby tuto střelu ztlumil.

50:03
    Vstoupili jsme do pravděpodobně poslední desetiminutovky dnešního duelu.

49:25
    Hosté ale v přesilové hře zatím nejsou příliš nebezpeční. Na druhou stranu oni spěchat nemusejí.

48:31
    Domácí byli na ledě v šesti a zahrají si tak v oslabení.

48:08

47:08
    Dawes hledal dlouho cestu k brance, nakonec byl lehce potažen jedním z obránců, ale sudí tentokráte zůstávají klidní.

46:27
    Ránu Savčenka ukryl brankář opět ve výzbroji.

46:14
    U Sateriho brankoviště vznikl velký zmatek, ale finský brankář opět podržel svůj tým.

46:08
    Hosté si pod tlakem pomáhají fauly. Anton Buchanko (CEC) dostává dvě minuty za hákování.

45:25
    Starčenko proskočil mezi dvěma obránci, ale puk si dal daleko od hokejky, čehož využil Sateri a vypíchl jej.

44:00
    Domácí borci se snaží pálit na branku soupeře z každé možné pozice.

43:42
    Savčenko posunul do střelecké pozice Starčenkovi. Ten pálil v momentě, kdy na přední tyči byl dostatek místa. Sateri se přesunul včas.

43:30
    I teď byl Fin u tyče včas, Čechov je kompletní a také toto oslabení přežil bez úhony.

42:58
    Až teď si Sateri připsal první zákrok, ale nebylo to nic, kvůli čemu by se měl vzrušovat.

42:31
    Domácí jsou nervózní, puky jim odskakují a nahrávky také nejsou z nejpřesnějších.

41:49
    Po krátkém pobytu v pásmu však Čechov poslal puk až k Lacovi.

41:26
    Jurij Kokšarov (CEC) dvě minuty za sekání.

41:24
    Barys dostane výhodu přesilové hry.

40:12
    Třetí třetina je v plném proudu a Astana potřebuje vstřelit minimálně dvě branky.

40:01

Závěr třetiny byl hodně divoký, přesto jsme ve druhé třetině viděli jen jednu branku. O tu se opět postarali hosté z Čechova, kteří po 40 minutách vedou 2:0. Trpělivým výkonem v obraně navíc nedávají Astaně příliš šancí.

40:00

39:56
    Laco vytáhl skvělý zákrok betonem na druhé straně, kdy byli pro změnu v přečíslení hosté. Koroljov na něj zblízka dorážel, ale Laco odolal.

39:27
    Antropov vyrazil z trestné a domácí mířili do přečíslení. Bývalý útočník Toronta však špatně nahrál.

39:05
    Kousal operuje za brankou v "Gretzkyho místě".

38:43
    Sateri špatně komunikoval se spoluhráči a přidělal si zbytečnou práci, když musel zasahovat proti střele od modré.

38:21
    Čechov natlačen před Lacovou brankou.

37:18
    Vyloučení nakonec bude jen jedno. Nikolaj Antropov (AST) dostává menší trest za hrubost.

37:18
    A znovu Laco končí téměř ve vlastní brance. Na brankové čáře tentokráte kotouč zastavil, to je bez debat. Menší strkanice nejspíš skončí rozdáváním trestů.

37:02
    Kontroluje se video, hosté dostali puk skrz betony Laca, který se ale otočil a kotouč zastavil. Branka nakonec uznána nebyla.

36:55
    Afinogenov znovu zlobil domácí obranu, mírný tlak Viťjazu přerušil svým zákrokem Laco.

36:07
    Hosté z moskevské oblasti zatím brání velmi dobře a pro Astanu není snadné najít cestu skrz pozornou defenzivu.

35:27
    Barys se do něj chtěl rychle vrátit, ale Savčenko poslal až příliš dlouhý pas, který vyústil v zakázané uvolnění.

35:13
    Čechov je kompletní a nyní dostává puk z vlastního pásma.

34:45
    Starčenko měl u vzdálenější tyče volného spoluhráče, ale přihrávku na něj hosté snadno přečetli.

34:26
    Hokejisté Čechova mohou vystřídat, Sateri přikryl ležící puk pod lapačku.

33:55
    Blochin pálil od modré, Sateri opět nemohl najít puk, ale Viťjaz se na chvilku přeci jen ubránil.

33:33
    Začala přesilovka domácích.

33:03
    Na Sateriho hned mířil nahozený puk, který se od jednoho z hráčů odrazil za branku. Hostující brankář ještě hodně dlouho poté hledal, kde kotouč vypadne.

32:56
    Laco vytáhl čtyři zákroky, ale poté se hosté provinili útočným faulem. Dvě minuty za podražení dostává Denis Grebeškov (CEC).

32:23
    Kempe je středobodem všech akcí hostů v této přesilovce a Laco se rozhodně nenudí.

31:48
    A Čechov mohl zasadit třetí úder. V mezikruží tečoval nahozený kotouč Kempe, jenže Laco se vytáhl s důležitým zákrokem.

31:25
    Bude se opět vylučovat. Brandon Bochenski (AST) dostává dvě minuty za držení.

30:44
    Rymarev se výborně uvolnil v rohu, zajel za branku a poté vrátil puk na přední tyč. Poliščuk ale netrefil úplně volný prostor za brankářem Saterim.

30:00
    Obdržená branka je pro domácí trochu úderem do zubů, protože v úvodu druhé třetiny měli větší hlad po vstřelené brance.
    KEMPE - 0:2

29:15
    Čechov právě vstřelil branku!
    Místo šance Astany se však prosazují hosté. MARIO KEMPE vzal puk ve vlastním pásmu, nasprintoval až do útočného a střelou přes obránce se trefil znamenitě na zadní tyč. Bez asistence.

29:07
    I po přesilovce domácí pokračují v tlaku.

28:50
    Až nyní se hosté dostali ke kotouči a ulevili tak unavené čtveřici.

27:50
    Teď se jim to povedlo a Sateri se musel hodně rychle přesouvat, aby zneutralizoval pokus Antropova.

27:30
    Domácí mají potíže dostat se do pásma.

26:53
    Ajrat Zjazov (CEC) dostává dvě minuty, první přesilová hra Barysu ve druhé třetině.

25:00
    Omlouváme se za krátkodobý výpadek.

20:01

V první třetině jsme viděli jednu branku, kterou měli na kontě hokejisté Čechova. Ti se prosadili krátce po přesilové hře a po dvaceti minutách vedou 1:0.

20:00

19:08
    Začala poslední minuta první třetiny.

18:29
    Bochenski střílel z ideální pozice, ale jeho pokus stihli hosté před brankářem srazit mimo.

18:08
    Kudinov poslal puk přes všechny čáry na icing.
    KOKŠAROV - 0:1

17:28
    Přesilovka už to sice nebyla, ale hosté zůstali v pásmu, nahození Vereščagina se od bránícího hráče odrazilo před hůl JURIJE KOKŠAROVA, který posílá hosty do vedení. Asistence: Ivan Vereščagin.

16:38
    Hosté jsou kompletní a začíná jejich výrazně zkrácená přesilová hra.

15:38
    Boydovo nahození nejistě vyrazil Sateri mimo.

15:15
    Výhoda je rychle u konce, protože unikajícího Soloduchina musel v rozletu zastavit Savčenko (AST), jenž dostává dvě minuty.

14:38
    Přesilovka také pro domácí. Nikita Vyglazov (CEC) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

14:25
    Dawes vypálil z kruhu na vzdálenější tyč, ale nebyl přesný.

13:30
    První oslabení dopadlo pro Astanu dobře, domácí neměli větší potíže.

13:11
    Rymaev vyrazil dokonce do útoku a jeho dvě střely zaměstnaly Sateriho.

12:20
    Další kotouč se ke slovenskému brankáři ani nedostal.

11:43
    Vereščagin pálil sice tvrdě, ale nepřesně. Laco zasahovat nemusel a domácí se osvobodili.

11:23
    Dmitrij Upper (AST) dostává dvě minuty za sekání.

11:01
    Poprvé se bude vylučovat, protože hosté mají ponechanou výhodu.

10:26
    Afinogenov si najel na nahrávku skrz obránce, ale střela mu nesedla a skončila mimo.

09:54
    Laco se měl co ohánět u vlastní branky, kde jej pořádně zaměstnala třetí formace hostů.

09:03
    Dawes předal kotouč těsně za modrou čarou a obránce Grebenščikov si sjel před branku ke střele. Sateri ale prostor u tyčky utěsnil dostatečně.

08:03
    Šitikov dostal na vrchol kruhu přesnou nahrávku a jeho rána z první jen těsně minula branku.

07:38
    Koroljov z úhlu vyzkoušel pozornost slovenského brankáře ve službách domácího týmu. Laco puk ukryl ve výstroji.

07:09
    Obránce Lundin vylepšil přečíslení svého celku. Na jeho skrytou střelu nemusel Sateri reagovat, protože puk k finskému brankáři ani neprošel.

06:47
    Na hranici ofsajdu přešli hosté do útočného pásma a propagační ranou zaměstnali Laca.

06:00
    Předchozí šance Barys velmi nabudila a domácí jsou týmem, který v posledních sekundách diktuje tempo hry.

05:41
    A z tlaku plynou šance. Sateri se výtečně popasoval s tečí a následnou dorážkou Gavrilina. To byla velká příležitost Astany.

05:10
    Poprvé v utkání jsou hosté pod tlakem, se kterým se musí vypořádat.

04:18
    Teď už to neplatí, protože na steč se vydal Dawes, jehož akce probudila domácí fanoušky. Sateri měl dost práce, aby si s výpadem domácích poradil.

03:42
    V Astaně je zatím ponurá nálada, protože domácí se nemohou dostat do hry.

02:58
    Soloduchin nahazoval od mantinelu kotouč před Lacovu branku, kde ale neměl dostatečnou podporu spoluhráčů.

01:55
    Čechov je v úvodu mnohem aktivnější než domácí. Astana se v podstatě nedostala na kotouč.

00:31
    Hosté začali hodně rychle a po půl minutě hry se do dobré pozice dostával Kempe. Branku ale o kousek minul.

00:01

Teprve teď dozněly hymny Kazachstánu a Ruska. Za malou chvíli bude vhozeno úvodní buly zápasu.

Barys Astana: Laco (Ivanov) – Lundin, Blochin, Savčenko, Grebenščikov, Semjonov, Cerenok, Ibrajbekov, Ryspajev – Dawes, Bochenski, Boyd – Ruděnko, Antropov, Starčenko – Žajlauov, Upper, Romanov – Poliščuk, Gavrilin, Rymarev.

Viťaz Čechov: Sateri (Saprykin) – Porseland, Grebeškov, Vereščagin, Berdjukov, Seleznjov, Golovkov, Kudinov, Buchanko – Cyganov, Horák, Kempe – Soloduchin, Kokšarov, Koroljov – Kousal, Šitikov, Afinogenov – Vyglazov, Zjazov, Chackij.

Rozhodčí: Buturlin, Sergejev – Meňšich, Čubykin.

Barys má starosti mnohem příjemnější. Úvod sezony zastihl stále se zlepšující kazašský celek v optimální formě a pohodě. Všechny tři domácí zápasy dopadly pro tým dobře. Astana porazila Ufu 5:4, Chabarovsk 3:2 v prodloužení a Vladivostok 4:0. Ve Východní konferenci je tým 1. se ziskem 8 bodů.

Hosté nezačali novou sezonu zrovna dobře. Mají za sebou úvodní dvě kola a obě prohráli. Aby toho nebylo málo, inkasoval tým z Čechova hned 14 branek. Půl tuctu si odvezl z Ufy a v Omsku inkasoval dokonce osmkrát.

Mezikonferenční souboj uvidí fanoušci v kazašské Astaně. Místní Barys hostí soupeře z Čechova.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.