Olomouc – Havířov 5:0 (kon.) | Hr. Králové – Kometa Brno 2:1 (kon.) | Warriors Brno – Přerov 3:1 (kon.)
HC Plzeň – Slavia 2:3 (kon.) | Chomutov – Hvězda Praha 1:2 (po pr.)
HC Olomouc
5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
AZ Havířov
Čtvrtek 11.09.2014, 15:45 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • ELIOD extraliga mladšího dorostu

60:00
    Konec zápasu. (17:58:06)

57:16
    Pawliczek se rychle protáhl k bráně a zkoušel zakončit podél levé tyčky, Schejbal mu v tom i s trochou štěstí zabránil.

56:08
    Zápas už se v podstatě dohrává, oba týmy se soustředí především na bránění.

53:58
    Havířovští se drží v útočném pásmu, hraje se ale převážně kolem mantinelu a hostující hráči tak nemají možnost vymyslet, kudy dostat puk za Schejbala.

51:58
    Na Holišovu přihrávku od obranné modré čáry byl Janečko krátký, domácí se ale drží na puku.

50:30
    Olomoucká první formace se drží před bránou Havířova. Jejich pokusy ale troskotají na bránících hráčích hostů.

48:39
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Kohouti přidávají pátou branku. Přesným střelcem, který překonal hostujícího brankáře byl MIROSLAV SKOPAL. Havířov tak inkasoval bůra. Asistence: Jan Janečko.

48:15
    Peterek to zkusil sám, puk mu ale sjel z hole. Na havířovském útočníkovi ale bylo znát, že už potřebuje vystřídat.

46:43
    Dajčarovi se nepovedla přihrávka, když během kličkování ztratil puk. Akce domácích tak musela začít znovu. Havířovští ale červenobílé pozorně hlídají.

45:05
    První polovina přesilové hry nevycházela domácím podle představ, když ji strávili ve vlastním pásmu.

44:09
    Ševeček (HAV) je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

42:20
    Havířovští jsou velmi aktivní a ženou se ke skórování. Pawliczek znovu zkoušel své štěstí, vysokou střelou ale netrefil branku.

40:01

Druhá třetina přinesla góly pouze na straně Olomouce, která po přesných střelách Martina Pěchy, Martina Urbana a Jakuba Galvase utekla svému soupeři do čtyřbrankového vedení. Před námi je ale ještě dvacet minut, ve kterých se může stát cokoliv. Poslední dějství začne přibližně v 17:08.

40:00

37:28
    Domácí využívají dvojnásobnou početní výhodu. Svou dělovkou překonal hostujícího brankáře JAKUB GALVAS. Asistence: Josef Podlaha.

37:10
    Olomoučtí jsou usazení v pásmu a kombinují.

36:29
    Havířov jde do tří. Pawliczek (HAV) si odsedí menší trest na lavici hanby za podražení.

35:43
    Teplanský (HAV) je vyloučen na dvě minuty za zdržování. Olomouc si tak zahraje první přesilovku.

34:28
    Netrvalo dlouho a domácí utekli Havířovu do tříbrankového náskoku. Už jednou úspěšná dvojice Podlaha – Urban ujela před bránu hostů, kde Podlaha vybídl MARTINA URBANA ke skórování do odkryté brány přesnou přihrávkou z pravého kruhu. Asistence: Josef Podlaha.

33:13
    O chvíli později ale skončil puk za zády Velička podruhé. MARTIN PĚCHA poslal puk pod vyrážečkou havířovského brankáře do sítě. Bez asistence.

32:40
    Havířov velmi dobře brání a drží Olomoucké dál od branky.

30:50
    Mezi několika hráči v modrém se protahoval Janečko. Ti jej ale k zakončení nepustili.

29:33
    Kombinace mezi Galvasem a Podlahou, kdy druhý jmenovaný zkoušel střelou od kruhu překvapit Velička, skončila v brankářově lapačce.

27:50
    Hned po buly to zkoušel Horecký, mezeru mezi tyčkou a výstrojí ale Schejbal stihl včas ucpat.

26:45
    Pawliczek je dnes velmi aktivní. Jeho střelu z pravého kruhu ale olomoucký brankář vyrazil holí do rohu kluziště.

25:18
    Puk se do mantinelu odrazil před bránu hostů. Skopal se hnal za kotoučem, Veličko byl ale rychlejší. Pokud havířovského brankáře o vyhození ale skončil na holi právě Skopala, ten však kotouč nezpracoval podle představ.

23:45
    Domácí ujížděli dva na jednoho. Podlaha podporovaný Spatharisem to vzal ale na sebe. Jeho střela přeletěla havířovskou bránu.

22:50
    Po Pawliczkově střele zvonila pravá tyč olomoucké brány.

20:30
    Kohouti jsou od začátku třetiny opět velmi aktivní. Nejprve se do útočného pásma zkoušel dostat havířovský Pawliczek, jeho pokus ale domácí obránci přečetli a otočili hru na druhou stranu. Tam pak kombinovali Podlaha, Urban a Spatharis, jejich pokusy ale mířily mimo.

20:01

V první třetině bylo k vidění velmi vyrovnané utkání. Šťastnějšími ale byli domácí, kteří po střele Martina Urbana otevřeli skóre zápasu. Další dvacetiminutovka začne přibližně v 16:26.

20:00

19:45
    V posledních vteřinách se ještě podél levého mantinelu protahoval Podlaha, jeho střela ale mířila mimo branku.

19:10
    Ligocký střílel z pravého kruhu, domácí brankář ale na střelu dobře viděl a přikrytím kotouče přerušil hru.

17:50
    Skopal (OLO) si na trestné lavici odsedí dvě minuty.

16:50
    Kořenek s Podlahou si dvakrát prohodili kotouč a Podlaha zkoušel dostat puk do brány střelou od modré. Jeho pokus ale Veličko vyrazil. O chvíli později Kořenek vybídl bekhendem ke střele Palinka, ani jeho pokus se ale s úspěchem nesetkal.

15:30
    Přihrávku mezi hosty vystihl Dajčar a puk vyhodil zpátky k havířovské bráně. Jeho spoluhráči tak mohli vystřídat.

14:36
    Překvapit olomouckého brankáře zkoušel Ligocký, když po souboji u mantinelu vyvezl puk ke kruhu a z boku vystřelil. Schejbal byl ale pozorný.

14:02
    I ve vlastním oslabení se domácí dostali do útoku. Do brány Velička se ale i s hostující obranou cpali tak, že rozhodčí písknutím přerušil hru.

12:29
    A Galvas (OLO) také putuje na trestnou lavici. Za podražení si odpyká dvě minuty.

12:25
    Galvas to teď zkoušel sám. Nejprve kličkou zmátl obránce a zamířil podél pravého mantinelu k bráně. V rohu kluziště byl ale odstaven.

11:15
    Přidat další gól zkoušeli Dajčar se Skopalem. Domácí útočník byl připravený zakončit před bránou, Dajčarova přihrávka se k němu ale nedostala.

10:32
    Nahození na domácí bránu krotí Galuška lapačkou a přerušuje hru.

10:04
    Domácí otevírají skóre. Před bránou zůstal zcela sám MARTIN URBAN, který si najel do těsné blízkosti gólmana. Velička vymíchal a poslal puk do poloprázdné brány. Asistence: Josef Podlaha.

08:30
    Janečko kličkoval havířovskou obranou a zkoušel nahrát Kořenkovi, do střely však vložil hůl havířovský Pavelek.

07:57
    Olomouc velmi dobře brání, hosté se nemohou dostat přes střední pásmo.

05:30
    Na útočný výlet Juhásze si dávali dobrý pozor dva z domácích beků a k ohrožení branky tak nedošlo.

04:35
    Za nahozeným kotoučem spěchal Pěcha, jeden z havířovských obránců byl ale rychlejší a před domácím útočníkem puk odpálil pryč.

03:22
    Oba týmy hrají velmi opatrně, Kretovi se ale nepovedla přihrávka a puk skončil přímo na holi Pawliczka, který nastřelil jen Galuškovu výstroj.

02:08
    Kotouč teď putuje z třetiny do třetiny, jde ale spíše o nahazování do pásma než útočné pokusy.

01:10
    Bambula, kličkující přes půl hřiště, narazil jen na bránícího Dajčara a přišel o puk.

Hned po buly se hrnul do útoku Podlaha, havířovská obrana ale byla pozorná.

00:01

HC Olomouc: Galuška – Rutar, Dajčar, Krejčí, Mader D., Vosátko, Galvas, Holiš – Kořenek, Štefka, Kalač, Pěcha, Skopal, Urban M., Hrbáček, Podlaha, Janečko, Palinek, Spatharis, Skřivánek, Kret.

AZ Havířov: Velička – Ševeček, Teplanský, Pavelek, Srníček, Adámek, Klus, Rewai, Pawliczek, Horecký, Ligocký, Piš, Peterek, Juhász, Skalka, Zíka, Bambula, Hýsek, Smička.

Rozhodčí: Kika – Lukš, Novotný..

Který tým bude tím šťastnějším? To zjistíte, když budete sledovat náš online textový přenos.

Havířovští tak dobrý vstup do sezóny neměli. V prvním kole totiž podlehli Zlínu 1:7 a víc než jednu branku nevstřelili ani Opavě (1:4).

Kohoutům se dařilo už v přípravě a na úspěchy navázali i v prvních dvou extraligových kolech, když nejprve doma porazili Vsetín 5:2, poté přehráli nedaleký Přerov poměrem 7:1.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:45. Dnešními soupeři v rámci třetího kola ELIOD extraligy mladšího dorostu budou domácí HC Olomouc a v roli hostů AZ Havířov.

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 11. Urban M. (Podlaha), 34. Pěcha, 35. Urban M. (Podlaha), 38. Galvas, 49. Skopal (Janečko)

HC Olomouc: Schejbal – Rutar, Dajčar, Krejčí, Mader D., Vosátko, Galvas, Holiš – Kořenek, Štefka, Kalač, Pěcha, Skopal, Urban M., Hrbáček, Podlaha, Janečko, Palinek, Spatharis, Skřivánek, Kret.

Rozhodčí: Kika – Lukš, Novotný.