Třinec – Olomouc 6:1 (kon.) | Kometa Brno – Zlín 0:0 (odl.) | K. Vary – Vítkovice 3:4 (kon.)
Slavia – Liberec 3:2 (kon.) | Plzeň – Litvínov 2:3 (1:2 po s.n.) | Mladá Boleslav – Pardubice 3:4 (kon.)
Mountfield HK – Sparta 3:1 (kon.)
po s.n. (1:2)
HC Škoda Plzeň
2:3 (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
HC VERVA Litvínov
Neděle 14.09.2014, 17:30 • ČEZ Aréna • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Výrazně omlazený kádr Škodovky bude mít co napravovat. V prvním kole totiž prohrál na ledě pražské Sparty 1:3. Jedinou branku Západočechů vsítil v oslabení Tomáš Sýkora. Domácí celek ale v průběhu druhého dějství otočil vývoj utkání ve svůj prospěch.

Plzeň bude během utkání s Litvínovem hrát před zaplněnými tribunami, jelikož před samotným zápasem se tu sehraje "Exhibiční souboj dvou ptáků", tedy zápas mezi výběrem Martina Straky a výběrem Jaroslava Špačka. Zájem je tak opravdu veliký.

HC Verva Litvínov
    Litvínovští do sezony vstoupili výborně. V podkrušnohorském derby rozdrtili na svém ledě Karlovy Vary 5:0! Zazářil hlavně Viktor Hübl, který dvě branky dal a na jednu přihrál. Další zásahy přidali Lukeš, Zeman a Ručinský. Pavel Francouz pochytal všech 34 střel a vychytal tak čisté konto.

Právě pro Francouze bude dnešní zápas specifický. A to proto, že v Plzni hokejově vyrůstal. O motivaci navíc tak bude mít postaráno.

Vzájemné zápasy v minulé sezóně
    Můj dům můj hrad. Takto by se čtveřice vzájemných zápasů Škodováků a Chemiků dala charakterizovat. Pokaždé totiž zvítězil domácí tým, na body ale byli úspěšnější Severočeši, jelikož si v 18. kole odvezli z Plzně jeden bod.

5. kolo
    Litvínov 4:1 Plzeň (Hübl 2, Trávníček 2 – Kratěna)

18. kolo
    Plzeň 1:0sn. Litvínov (rozhodující nájezd Kratěna)

31. kolo
    Litvínov 2:1 Plzeň (Ručinský 2 – Duda)

44. kolo
    Plzeň 4:2 Litvínov (Kašpařík, Mozík, Duda, Straka – Hanzl, Jánský)

Plzeň v zápase s Litvínovem bude postrádat Ryana Hollwega. Ten totiž v utkání 1. kola proti Spartě inkasoval trest ve hře.

Dobrý podvečer z Plzně! Domácí Škodovka dnes na svém ledě přivítá Litvínov. Před několika okamžiky se zde sehrálo exhibiční utkání mezi týmem Martina Straky a týmem Jaroslava Špačka. Zápas skončil remízou 5:5. Podobnou gólovou podívanou bychom rádi viděli i dnes.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Pulpán, Kadlec, Jeřábek, Mozík, Moravčík, Kubka, Boháč – Pletka, Simon, Kratěna – Beran, Lev, Balej – J. Sýkora, T. Sýkora, Dvořák – Kubalík, Michel, Schleiss

HC Verva Litvínov: Francouz (Soukup) – Kubát, Gula, Sklenička, Zeman, Chaloupka, Pavelka – Lukeš, Hübl, Jánský – Ručinský, Hanzl, Martynek – Trávníček, Piroš, Majdan – Jurčík, Šrámek, Písařík

Rozhodčí: Pavlovič, Souček – Pešek, Jelínek.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Indiáni nyní požehnají plzeňský led. Z Plzně se tak opět body snadno vozit nebudou!

Přijela i početná skupinka fanoušků z Litvínova. Stadion je solidně zaplněný.

Na led nyní přišli hokejisté Plzně, krátce po nich i Litvínovští. Začátek zápasu se již neúprosně blíží.

Potlesk ve stoje od zaplněných tribun nyní sklízí Martin Straka a Jaroslav Špaček! Jejich dresy jsou totiž vyvěšeny pod strop haly. Krásný moment na plzeňském stadionu.

00:01
    Dnes od 15:00 se hrála v ČEZ Areně exhibice, při níž se Martin Straka s Jaroslavem Špačkem loučili s hráčskou kariérou.

00:06
    Icing Plzně na úvod utkání.

00:18
    Machovský nyní ukryl kotouč ve své výstroji a bude se vhazovat po jeho levici.

01:00
    Plzeň se poprvé dostala do útočního pásma.

01:07
    Kotouč byl přidržen u mantinelu a bude se tak vhazovat po pravici Pavla Francouze.

01:43
    Litvínovský kapitán Trávníček posílal nebezpečnou přihrávku před branku, kde ale žádný z jeho spoluhráčů nebyl.

02:25
    Gula rozehraje zpoza své branky.

03:15
    A nyní založí útok až od své branky Plzeň.

03:41
    První větší šance a měli jí domácí, Balejova střela šla jen těsně vedle branky Pavla Francouze!

04:27
    Piroš hledal zpětnou přihrávkou v útočném pásmu Majdana, to ale dobře přečetli plzeňští obránci.

04:49
    Útočného faulu se nyní dopustil Michal Dvořák. Inkasuje dvě minuty za krosček. Litvínov má tak k dispozici první přesilovku.
    Dvořákův nepříjemný krosček

05:10
    Jakub Jeřábek nyní předvedl pěkný hit a zastavil tak rozvíjející se akci Litvínova.

05:35
    Plzeň opět vyhazuje. Zatím se hostům nedaří.

05:57
    A nyní si Litvínovští puk dokonce vyhodili sami.

06:08
    Krásný zákrok předvedl nyní Matěj Machovský proti pokusu Robina Hanzla! Vychytal ho lapačkou.

06:19
    Lukešovu střelu ztečoval Jánský, ovšem mimo branku. Plzeň následně opět vyhodila.

06:49

06:53
    Komerční přestávka je téměř za námi, bude se opět hrát.

07:28
    Mozík posílal přihrávku před branku, ale spoluhráče nenašel. Plzeň se ale nadále drží v útoku.

08:06
    Ofsajd domácím zastavil další útočnou akci.

08:40
    Lukeš hákoval Pletku a bude vyloučen na dvě minuty. První přesilovku si zahraje také domácí tým.

08:58
    Litvínov se osvobozuje od plzeňské kombinace výhozem puku z pásma.

09:22
    Sám na branku pelášil hostující Trávníček, ale jeho zakončení nebylo příliš vydařené a pro Machovského tak nebylo problémem.

10:05
    Kadlecovu střelu od modré kryje Francouz.

10:30
    Další Mozíkův pokůs Francouz vyrazil vedle branky.

10:40

10:58
    Dobrý zákrok si nyní připsal i Machovský proti povedené akci Karla Kubáta.

11:22
    Francouz s přispěním mantinelů vyhodil puk mimo hřiště. Po jeho pravici tak bude následovat další vhazování.

12:26
    Oba týmy nyní neúspěšně zakládají útočné akce.

13:05
    Kubkovu střelu srazili hostující obránci do bezpečné vzdálenosti od Francouze.

13:54
    Plzeň právě vstřelila branku!
    A je to 1:0! Přes obránce se dostal DOMINIK KUBALÍK, který následně tváří v tvář Francouzovi otevřel skóre dnešního zápasu! Asistence: David Michel, Matěj Machovský.
    Dominik KUBALÍK - 1:0. Sledujte celý zápas na tvtipsport.cz/elh

15:11
    Chaloupka držel u mantinelu Jakuba Lva a bude vyloučen na dvě minuty.

15:46
    Litvínov vyhazuje, zatím brání dobře.

16:12
    Dominik Simon se probíjel přes hostující obránce, zakončit mu ovšem nebylo dovoleno.

16:38
    A opět se Chemici osvobozují.

17:10
    Balejova rána byla velmi nebezpečná, neboť Francouz neměl dobrý výhled. Šla ovšem nad bránu.

17:11

17:48
    Lukešovu tvrdou ránu z poloviny hřiště kryje Machovský.

18:13
    Chaloupkovo nahození od modré Machovský bez větších problémů vyrazil.

18:30
    Střela Jána Sýkory šla nyní vysoko nad branku!

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

19:05
    Betony Pavla Francouze nyní vyprášil domácí kapitán Kratěna.

19:35
    Litvínovská první formace se nyní neúspěšně snažila kombinovat v útočném pásmu.

19:50
    Zakázané uvolnění Litvínova.

19:53
    Ještě na závěr třetiny dobrá střela Moravčíka, Francouz si s ní ale poradil.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Po první třetině tak vede 1:0 domácí Plzeň. Prozatímní jedinou branku vstřelil Dominik Kubalík, který hraje třetí zápas za poslední 3 dny (v předchozích dvou dnech hrál za juniorský tým). Škodovka tedy nad Vervou vede 1:0.
    Ještě před začátkem utkání se velké pocty dostalo místním hokejovým legendám Jaroslavu Špačkovi a Martinu Strakovi.

Zásahy brankářů: 6:6

Hráči již přichází na ledovou plochu, za necelé dvě minuty by měla začít druhá třetina.

20:01

20:35
    Balejova rána z pravé strany mířila mimo branku.

21:08
    Martynek posílal před bránu nebezpečný pas, naštěstí pro domácí tam nebyl připravený žádný z jeho spoluhráčů.

21:48
    Za podražení je nyní vyloučen domácí obránce Branislav Kubka.

21:50
    Plzeň ale hned v úvodu přesilovky Litvínova vyhazuje kotouč.

Hra je nyní přerušena, časomíra na domácí kostce totiž přestala fungovat.

22:07
    Čas byl vrácen do správné hodnoty a bude se pokračovat!

22:31
    Nejprve přes Kubáta domácí nevyhodili, poté se jim to ale podařilo.

22:58
    Ručinského tvrdou ránu zblokoval bránící Pulpán, v následném protiútoku dobře zasáhl Pavel Francouz.

23:22
    Plzeň se opět osvobozuje.

23:48

24:06
    Mladík Jakub Šrámek nyní předvedl povedenou akci, na jejímž konci ale byla připravená lapačka Matěje Machovského.

24:40
    Rozvíjející se akci domácího týmu zastavil ofsajd.

25:00
    Další Balejův pokus ze strany vyrazil lapačkou velmi dobře brankář Francouz!

25:13
    Ofsajd Plzně zastavil další akci.

25:40
    Za nedovolené bránění je vyloučen Rostislav Martynek.

26:00
    Puk je nyní v obranném pásmu Plzně a hráči se ho hned snaží dostat dopředu.

26:37
    Lukeš vyhazuje a osvobozuje tak svůj tým.

26:55
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Gól v oslabení a je vyrovnáno! MARTIN RUČINSKÝ se dostal přes obránce a překonal Machovského mezi betony. Asistence: Robin Hanzl.
    Martin RUČINSKÝ - 1:1. Sledujte celý zápas na tvtipsport.cz/elh

27:24
    Nabito dostal hned několikrát Vojtěch Mozík, ale ani jednou z toho nebylo zakončení, které by Francouzovi nadělalo nějaké problémy.

27:40

28:10
    Přestávka k čištění ledu.

28:21
    Další přesilovka pro Plzeň. V útočném pásmu se podražením provinil Peter Jánský.

28:37
    Mozík při snaze zakončit uklouzl a Litvínov tak vyvezl kotouč daleko od své branky.

29:15
    Francouz nyní pokryl kotouč u své tyčky. Bude se vhazovat.

29:29
    Litvínov opět vyhazuje.

29:51
    A opět. Nyní se o to skvělou prací postaral Kubát.

30:21

30:42
    V ponechané výhodě se přes obránce uvolnil Tomáš Sýkora, Francouz ho ale vychytal!

30:44
    Na dvě minuty je vyloučen obránce Zbyněk Sklenička. Prohřeškem bylo podražení.

31:40
    Ve velké šanci se nyní ocitl Dominik Simon, jeho střela ale mířila do náruče Pavla Francouze!

31:54
    Při další ráně zlomil Simon svou hůl! Litvínov vyhazuje.

32:28
    Plzeň využívá přesilovou hru! Nabito od Václava Pletky dostal VOJTĚCH MOZÍK, který ranou po zemi překonal Francouze a poslal Škodovku do vedení 2:1. Asistence: Václav Pletka, Jozef Balej.
    Vojtěch MOZÍK - 2:1. Sledujte celý zápas na tvtipsport.cz/elh

33:10
    Litvínovská čtvrtá formace nyní odváděla dobrou práci, puk ovšem vybojovat nedokázala.

33:37
    Dvořák zakončoval zpoza branky, což ale Francouz očekával.

34:45
    Simon se opět orbil přes bránící hráče a zakončoval jen těsně vedle. Poté měl dobrou šanci Matěj Beran, ale ani on se svým zakončením neuspěl, a to hned dvakrát.

35:17
    Zemanova dělovka letěla vedle Machovského branky.

35:38
    V dobré šanci byl nyní Peter Jánský, po jehož střele se síť do konce i zavlnila! Ale pouze z boku.

35:55
    Dělovku Františka Lukeše nyní skvěle lapačkou chytil Matěj Machovský, za což si vysloužil potlesk zaplněných tribun v plzeňské ČEZ Aréně!

36:22
    Karel Kubát se snažil založit další útok hostí, v útočném pásmu ale chyběli spoluhráči.

36:40
    Další faul Litvínova. Michal Trávníček inkasuje 2+10 minut za úder do oblasti hlavy a krku.

36:43
    Nebezpečnou ránu Pulpána vyrazil Francouz betonem!

37:03
    A další rána Lukáše Pulpána zblokována obranou.

37:20
    Před brankou byl zcela volný Pletka, ale zakončení se mu nepovedlo a Litvínovští následně vyhodili kotouč.

37:39
    Nepřesnost na straně Plzně znamená zakázané uvolnění.

37:43
    Kubátovu ránu nad branku vyrazil Machovský lapačkou.

38:33
    Mozíkova rána mířila mimo!

38:40

39:11
    Před napadajícím Jánem Sýkorou podržel kotouč Francouz.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

I po druhé třetině vede Plzeň o jednu branku. Hlavním problémem Litvínova je nedisciplinovanost, Plzeň hrála v této třetině čtyři přesilovky, zatímco Litvínov jednu. Ve 27. minutě ale v oslabení vyrovnal hostující Ručinský, o šest minut později vrátil domácím vedení Mozík.
    Zásahy brankářů: 4:6 (celkem 10:12)

40:01

40:38
    Gula zachytil rozehru domácích a následnou dělovkou otestoval připraveného Machovského.

41:37
    Verva se žene za vyrovnáním a vytváří si dobré šance!

42:22
    Přes obránce se probíjel dnes velmi aktivní Simon, jeho zakončení ale Francouz ve spolupráci s beky pokryl.

43:25
    Přesilovka pro Litvínov. Jakub Lev inkasuje dvě minuty ze sekání.

43:31
    Plzeň vyhazuje.

43:50
    A opět. Tentokráte se o to postaral Tomáš Sýkora.

44:08
    Do třetice další vyhození. Plzeň zatím brání velmi dobře.

44:28
    Lukeš se před brankou snažil najít Hübla, to ale domácí obránci přečetli a opět vyhodili puk.

44:54
    Litvínovské trable v přesilové hře umocňuje zakázané uvolnění.

45:25
    Domácí v plném počtu. Litvínov byl v přesilovce úplně neškodný.

45:34
    Nyní odpískáno zakázané uvolnění Plzně.

45:38
    Po vhazování to zkoušel Písařík, Machovský vyrazil betonem.

46:27
    Plzeňští se snažili zaútočit, obrana Litvínova jim v tom ale zabránila. O pár sekund později zahráli hosté na zakázané uvolnění.

47:24
    Střela Jakuba Lva byla sražena bránícími hráči Litvínova.

48:25
    Pulpánovu ránu vyráží Francouz betonem!

48:42
    Severočeši se snaží dostat do útočného pásma, přechod přes modrou čáru se jim ale nedaří.

48:52
    Komerční přestávka.

49:05
    Dobrou kombinaci předvedli nyní Lev s Beranem, vše ale Francouz vyřešil zákrokem betonem!

Dnešní utkání sleduje 7908 diváků.

50:27
    Litvínov chce vyrovnat, ale útoky se jim zatím vůbec nedaří.

51:29
    Po střele Moravčíka byl před brankou Francouze poměrně rozruch, ale gól z toho nebyl.

51:47
    Ve velmi dobré šanci nyní Machovský skvěle zneškodnil střelu Juraje Majdana!

52:30
    Litvínov už začíná být velmi nebezpečný.

52:44
    Pokus o tečovanou střelu vyslal nyní na Machovského branku Pavelka, brankář Plzně si jí ale pohlídal. Následuje komerční přestávka.

53:03
    Pěkný hit Matěje Berana na Jiřího Gulu oceněn potleskem domácích fanoušků. Po dalším souboji ale jeden z litvínovských hráčů zůstává ležet na ledě.

53:03
    František Lukeš je za asistence spolhráčů a lékaře odveden na střídačku. Nevypadá to s ním moc dobře.

53:03
    K velké nevoli domácích fanoušků přichází i vyloučení. Dvě minuty obdržel Jakub Lev za faul loktem.

53:22
    Machovský se vytáhl skvělým zákrokem betonem!

53:22
    Faulu se nyní dopustil i hostující hráč a Litvínovu tak končí přesilovka. Vyloučen je Peter Jánský za sekání.

53:32
    Pletka se na brankovišti snažil vybojovat puk, ale nedostal se k němu.

František Lukeš je, zdá se, v pořádku. Měl by pokračovat ve hře.

55:22
    Oba týmy hrají v plném počtu.

56:38
    Plzeň se dlouho držela v útočném pásmu, ale k zakončení se neprobojovala.

57:00
    Nyní se dopředu ženou hosté.

57:16
    Pirošova slabá střela šla mimo branku.

57:44
    Hra je přerušena kvůli vypadnutí puku na střídačku.

57:56
    Jan Schleiss se přes obránce dostal do velké šance, v níž ale tísněný hostujícím obráncem nedokázal zakončit dobře!

58:06
    Tomáš Sýkora je nyní vyloučen za podražení a Litvínov tak má velkou šanci na vyrovnání v podobě přesilové hry!

Oddechový čas pro hosty.

58:06
    Francouz na střídačce, Litvínov hraje v šesti!

58:19
    Kratěna vyhazuje puk.

58:46
    A je vyrovnáno! 74 sekund před koncem základní hrací doby se po střele Martina Ručinského k dorážce dostal FRANTIŠEK LUKEŠ, který tak využívá přesilovou hru a srovnává stav utkání na 2:2! Asistence: Martin Ručinský.
    František LUKEŠ - 2:2

59:22
    Francouz nyní pokryl kotouč po nebezpečném pokusu domácích.

59:41
    Nebezpečná rána Petra Kadlece a opět skvělý Pavel Francouz!

59:41
    Vyloučeni hráči obou týmů za hrubost. Na hostující straně je to Jiří Gula a na domácí Matěj Beran.

60:00

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

V Plzni dnes uvidíme prodloužení! Domácí vedení 2:1 neudrželi, v 59. minutě totiž z dorážky vyrovnal při přesilové hře 6 na 4 František Lukeš. Gól už dále nepadl a tak bude muset rozhodnout nastavení, případně tedy nájezdy.

60:01

60:15
    Kubát se probíjel přes domácí obránce, zakončit ale nedokázal.

61:18
    Pokus Baleje sražený nad branku.

61:28
    Střelu Pulpána Francouz vyrazil a následně zahrál vysokou holí Kubát. Vhazování po pravici brankáře Litvínova.

62:15
    Jeřábek zastaven ve snaze vytvořit kombinaci v útočném pásmu.

63:18
    Lukeš nyní hledal Hübla. Bez úspěchu.

63:39
    Kubát svou dělovkou trefil pouze svého spoluhráče.

63:51
    Vysokou střelu Hanzla sebral ze vzduchu Matěj Machovský.

64:15
    Pokus Petra Kadlece vyráží Francouz betonem do ochranné sítě.

64:33
    Nabito dostal Zbyněk Sklenička, jeho přízemní střelu zastavila špička Machovského betonu u pravé tyče branky!

LIT: Robin HANZL proměňuje – 1:2.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Verva Litvínov.
    Autorem vítězné branky je ROBIN HANZL.
    Robin HANZL - 2:3

Litvínov si tak z Plzně odveze dva body. Vyhrál totiž po nájezdech, které proměnil dva, zatímco Plzeň pouze jeden.
    Nejlepší hráči: Ondřej Kratěna (PLZ) – Pavel Francouz (LIT)

Domácí v dnešním zápase dvakrát vedli. Nejprve se trefil Dominik Kubalík, ve 27. minutě ale vyrovnal Martin Ručinský. O šest minut později vrátil Plzni vedení Vojtěch Mozík, minutu před koncem ale vyrovnal Lukeš. V nájezdech už byli úspěšnější hosté z Litvínova.

Z Plzně to je pro dnešek vše. Krásný zbytek večera a zase někdy na počtenou! (20:10:20)

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 14. Kubalík (Michel, Machovský), 33. Mozík (Pletka, Balej) – 27. Ručinský (Hanzl), 59. Lukeš (Ručinský), rozh. náj. Hanzl