Jihlava – Třebíč 2:4 (kon.) | Benátky n/J – Chomutov 3:2 (kon.) | Havířov – Kadaň 3:2 (kon.)
Motor ČB – Kladno 2:0 (kon.) | Prostějov – Šumperk 2:5 (kon.) | Litoměřice – Havlíčkův Brod 3:0 (kon.)
Most – Ústí n/L 3:2 (po pr.)
HC Benátky nad Jizerou
3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
Piráti Chomutov
Sobota 20.09.2014, 17:001. liga (ČR)

Je konec. V závěrečném dějství sice Piráti dokázali snížit na rozdíl jedné branky a v samotném závěru dokonce usilovali o dorovnání skóre, benátecký tým ale těžký zápas dokázat dotáhnout do konce a připisuje si vzácné tři body. S přáním příjemně prožitého večera se z Benátek nad Jizerou loučí Petr Košatka. (19:23:05)

60:00

59:58
    Ještě jedno vhazování před brankou benáteckého týmu.

59:22
    Hosté zkouší hru v šesti bez gólmana.

59:22
    Domácí tým si bere oddechový čas.

59:00
    Dobrou minutu hosté drželi svého soupeře v jeho třetině, když celá akce vygradovala ranou od modré čáry, ta však trefila pouze před bránou stojícího Hřebejka, což umožnilo domácím vyhodit kotouč.

57:58
    Další vhazování před brankou domácích. Piráti ženou všechny síly do útoku.

57:22
    Růžička tečoval střelu od modré a Lukáš reflexivně vytěsnil puk levým betonem,

56:33
    Chomutovští vybojovali vhazování v útočném pásmu a zároveň si berou time-out.

55:38
    Trma vrma před brankou Benátek. Snaha se hostujícímu týmu nedá odepřít, Lukáš ale působí velmi sebejistě a všechny pokusy z chomutovských holí úspěšně odráží.

54:51
    Chomutovští rozjížděli další a opticky velmi nebezpečný útok, přechod přes modrou útočnou se jim ale vůbec nevydařil a píská se ofsajd.

53:55
    Hosty druhá branka nakopla a ve třetině svého soupeře se pohybují čím dál častěji. Naopak na domácích je znát, že by zápas chtěli již jen dohrát.

51:04
    Piráti právě vstřelili branku!
    Tak tohle je šance pro hosty. V momentě, kdy si užíval domácím tým útočného pásma, podnikli hosté rychlý protiútok a po souhře několika hráčů se prosazuje MARTIN RÝGL ranou od modré čáry. Asistence: David Kämpf, Štěpán Hřebejk.

50:18
    Skalického střela z poměrně velké vzdálenosti přinutila Hanuljaka přikrýt puk pod lapačkou. Vhazování před jeho brankou.

50:00
    Máme za sebou polovinu třetí části a domácí Benátky rozjíždějí útočnou akci od vlastní branky.

48:46
    V rohu za benáteckou brankou zůstal po souboji ležet Kampf a rozhodčí raději přerušil hru, vylučovat se však nebude.

47:32
    Nepříliš důrazná střela od modré čáry skončila v lapačce hostujícího brankáře a vhazovat se bude před jeho brankou.

46:58
    A také domácí již půjdou do dalších vteřin zápasu kompletní.

46:35
    Tým Chomutova hraje v plném počtu.

Petr Košatka

Branky a nahrávky: 13. Skalický (Miškovský), 15. Miškovský (Vařecha, Skalický), 28. Mikyska – 14. Drtina, 52. Rýgl (Kämpf, Hřebejk)

HC Benátky nad Jizerou: Lukáš – Pabiška, Říha, Plutnar, Kolmann, Ulrych, Jandejsek, Niko – Dlouhý, Skořepa, Špaček, Vařecha, Skalický, Ordoš, Miškovský, Krejčík, Bittner, Mikyska, Maďar.
    Piráti Chomutov: Hanuljak – Drtina, Skinner, Scalzo, Rutta, Šulák, Rýgl, Havel – Sinisalo, Dušek, McGregor, Hovorka, Růžička, Moore, Hřebejk, Kämpf, Kaše, Sikora, Gajovský.

Rozhodčí: Škrobák – Bosák, Kreuzer