Klášterec nO – Kolín 4:7 (kon.) | Řisuty – Děčín 6:2 (kon.) | Přerov – SK Karviná 4:1 (kon.)
Poruba 2011 – Vsetín 2:3 (kon.) | SHK Hodonín – Val. Meziříčí 4:1 (kon.) | Břeclav – Frýdek-M. 5:3 (kon.)
Bílina – Sokolov 2:3 (1:2 po s.n.) | Pelhřimov – Kobra 1:2 (kon.) | Vrchlabí – Jablonec n/N 2:3 (po pr.)
Žďár n/S – Mor. Budějovice 5:2 (kon.) | Tábor – Klatovy 4:3 (po pr.) | Nový Jičín – Technika Brno 5:4 (kon.)
HC Lední Medvědi Pelhřimov
1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
HC Kobra Praha
Sobota 20.09.2014, 18:002. liga skupina Západ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký sobotní den z pelhřimovského zimního stadionu. Druhá liga se pomalu ale jistě rozjíždí a na programu je dnes druhé kolo. U Bělé se střetnou Lední Medvědi a Kobra Praha. Tým z Vysočiny si od 18:00 hodin odbude svou premiéru v letošní sezoně mezi svými mantinely. Naopak hráče z Braníku čeká druhé utkání mimo vlastní hřiště.

Oba celky se spolu střely již v přípravné fázi. Na přelomu srpna a září spolu Medvěd a Kobra svedli dva souboje, ze kterých pokaždé lépe vyšli hráči z Pelhřimova. První vzájemné měření sil proběhlo ve městě rekordů a kuriozit krátce po skončení mezinárodního střetnutí České republiky U19 a Švýcarska U19. Kobra Praha tehdy podlehla 6:5 po samostatných nájezdech. Druhý souboj také skončil jednogólovým rozdílem, a to 4:3 ve prospěch Medvědů.

Lední Medvědi Pelhřimov

Pelhřimovští zakončili minulý ročník čtvrtfinálovou prohrou s Táborem 3:9, ale i tak se jednalo o jednu z nejúspěšnějších sezon v historii klubu. Po sezoně se celek hodně obměnil. Odešel například trenér Martin Meloun, který v současné době trénuje celek Chotěboře. Naopak do týmu zavítalo celkem devět nových hráčů.

Tou nejzvučnější posilou je bezesporu Miroslav Třetina. Extraligou ostřílený borec si ihned po prvním zápase v dresu Medvědů získal přízeň fanoušků a trenéři na něj budou klást především ofenzivní úkoly. Spolu s ním přišel do týmu i Ladislav Rytnauer, ale ten ještě během přípravného období odešel do Rumunska. Zatím nejnovějším hráčem v pelhřimovském kádru je brankář Filip Barus, jenž má do Pelhřimova vyřízené střídavé straty z Havlíčkova Brodu.

Změny ale přicházely i na pozici hlavního trenéra. Během května byl jako nový lodivod Medvědů představen Augustin Žák, po jehož boku operoval Tibor Janás. Jenže havlíčkobrodský patriot odstoupil od týmu ještě před začátkem soutěže, a tak se kormidla ujal dosavadní asistent Janás.

V rámci prvního kola se Lední Medvědi představili na ledě Řisut. Pelhřimov se ve Slaném představil ve značně oslabené sestavě, která nakonec podlehla domácím 7:5. Po prvním kole se tedy Janásovi svěřenci pohybují na čtrnáctém místě.

Minulé utkání

HC Řisuty – HC Lední Medvědi Pelhřimov 7:5
    Branky a nahrávky: 14. Kos, 20. Brém (Šroubek, Vodička), 31. Kraus (Bílek, Vodička), 33. Landa (Tomáš, Vyšín), 37. Krpata (Vodička), 47. Krpata (Sedláček), 60. Kos (Kraus.) – 8. Bezděk (Kasalý, Votápek), 21. Plachý (Votápek, Adam), 24. Bezděk (Kasalý), 51. Hadrava Martin, 60. Votápek .

Kobra Praha

Na rozdíl od Pelhřimova, Kobra skončila svou sezonu už v osmifinálové fázi. Po pětizápasové bitvě totiž podlehla Klášterci nad Ohří 2:3 na zápasy. Ovšem radikální řez týmu nebyl potřeba. V mužstvu totiž zůstaly největší hvězdy týmu, nejproduktivnější hráč Kobry v minulém ročníku Jiří Jakeš nebo Martinové Paris a Čurda.

V brankovišti pražského týmu se ale od letošní sezony objevují noví muži. Ondřeje Malíka a Václava Moučku nahradil bývalý gólman Nymburku Pavel Bílek a někdejší brankář juniorky Slávie Pavel Krch.

První kolo odstartoval Šebův tým na ledě nováčka z Trutnova. Celý duel se rozhodl v první periodě, kterou hosté vyhráli 4:0. Po šedesáti minutách svítil na světelné tabuli stav 6:2 ve prospěch Kobry, což vyšvihlo hráče z Prahy do čela druholigové tabulky.

Medvědi se s Kobrou utkali v loňské sezoně dvakrát a pokaždé odcházeli z ledu jako vítězové hráči z Prahy. V prvním vzájemném měření sil podlehli Medvědi na vlastním svému sobotnímu soupeři 3:6 a v odvetě pak nestačili na tým Miloslava Šeby 5:2.

HC BAK Trutnov – HC Kobra Praha 2:6
    Branky a nahrávky: 30. Březina (Chytráček), 35. Škvor (Chytráček, Březina) – 9. Evan (Čurda), 13. Čurda (Borovanský), 13. Eis (Slanina), 15. Kocman (Strnad), 53. Malý, 54. Eis (Slanina)

Statistiky

Umístění:

1.místo, 1 zápas, 1-0-0-0, skóre 6:2, 3 body

Stanislav Eis (2+0)
    Martin Čurda (1+1)
    Michal Slanina (0+2)

HC Lední Medvědi Pelhřimov: Barus (Čekal) – Jelínek, Mečiar, Kasalý, Adam, Šidák, Kolář – Kubát, Třetina, Marek Hadrava – Kadlec, Plachý, Kopic – Svoboda, Bezděk, Martin Hadrava – Beneš

HC Kobra Praha: Bílek (Havlín) – Evan, Ton, Vrba, Jakub Verbík, Roman Verbík, Šteiner, Cafourek, Růžička, Jakeš, Kocman, Čurda, Slanina, Borovanský, Paris, Novák, Půlpán, Strnad, Malý, Eis, Kalla.

00:01

00:01
    Domácí vyhráli úvodní buly a zakládají první útočnou akci zápasu.

00:36
    Ihned po 36 sekundách hry je vyloučen hostující hráč. Za úderem loktem si odsedí dvě minuty Jiří Jakeš.

00:54
    Domácí v čele s Plachým a Kopicem vytvořili před Bílem závar, ale pražský gólman udržel puk před brankovou čárou.

01:16
    Obránce Adam udržel puk na modré čáře a přihrávkou našel lépe postaveného útočníka.

01:57
    Bek Adam vystřel golfovým úderem od modré čáry, načež gólman vyrazil puk jen před sebe, ale Kasalý nestačil dorazit odražený puk do brány.

02:36

03:06
    Důrazný Beneš ukořistil na hostech puk, který přihrál před bránu Plachému, ale pelhřimovskému forvardovi střela z první nesedla.

04:10
    První zákrok proti jedovaté střele Slaniny si připisuje i novic v Medvědí sestavě Filip Barus.

04:49
    Půlpán dorážel před bránou puk, který lapačkou vytěsnil Barus.

05:20
    Plachý se hnal proti dvěma obráncům a málem se dostal ke střele. Hostující obrana zafungovala.

07:05
    Jakeš naservíroval puk před bránu Borovanskému, který z velké blízkosti nepřehodil touš přes Barusovu vyrážečku.

08:04
    Sledujeme dlouhou pasáž bez přerušení. Obrany zatím pevně střeží své teretorium.

08:30
    Až teď pískají rozhodčí offside.

09:10
    Zpoza brány přihrával puk na pelhřmovské hokejky Martin Hadrava. Jeho příhru nejprve minul Marek Hadrava, ale následně se do kotouče opřel Filip Beneš. Gólman Bílek ovšem rychle zmenšil střelecký úhel a lapil velkou šanci Medvědů.

09:58
    U levé tyčky dobýval domácí bránu Jiří Jakeš. Barusův beton byl však pevně přilepen na ledové ploše.

10:15
    Dominik Kasalý putuje za katr. Odsedí si dvě minuty za nedovolené bránění.

10:46
    Borovanský trefuje z levého kruhu tyč.

12:15

12:53
    Během přechodové fáze Ledních Medvědů byl rozhodčími odpískán ofsajd.

13:31
    Za napadení míří na trestnou lavici hráč Kobry Pavel Malý.

13:49
    Mečiarova střela od modré čáry byla v letu tečována Benešem. Bílek však se štěstím našel puk ve své výstroji.

14:14
    Hosté se vydali ve třech v oslabení na jediného obránce. Borovanský se ocitl sám před Barusem, ale mladý gólman se vytáhl efektivním skluzem k levé tyči a betonem zneškodnil velkou příležitost Kobry.

15:31
    Hosté v plném počtu. Ale největší šanci v přesilové hře měli paradoxně pražští hráči.

15:32
    Miroslav Třetina potrestán osobním desetiminutový trestem.

15:44
    Kobra nepřesně rozehrála a touš doklouzal až k Barusovi, jenž puk raději přikryl.

16:44
    Zakázané uvolnění domácího celku.

18:37
    Barus si připisuje další zákrok proti střele Romana Verbíka.

19:34
    Mečiar zavezl puk do útočného pásma, kde však Medvědí akce neměla dlouhého trvání.

20:00

Úvodní perioda přinesla svižný hokej, ale fanoušci se gólu na pelhřimovském stadionu zatím nedočkali. Prostřední dvacetiminutovka začne kolem 18:46.

20:01

20:02
    Kobra Praha zakládá první útočnou akci druhé třetiny.

20:54
    Evan vypálil od modré čáry. Barus jeho střelu pokryl.

21:18
    Bezděk vystřelil z pstrého úhlu. Bílek svou levou tyč pokryl.

21:31
    Jakub Evan míří na trestnou lavici za nedovolené bránění.

22:21
    Bílek si připisuje další zákrok.

22:40
    Velký tlak do brány předvádějí pelhřimovští hoekjisté. Ale Bílek zatím drží čisté konto.

22:54
    Lední Medvědi Pelhřimov právě vstřelili branku!
    Domácí se prosazují v přesilové hře zásluhou bratrské spolupráce Marka a Martina Hadravy! Starší z dvojice Martin vybojoval za bránou kotouč, se kterým vybruslil až před pražskou klec, kde u pravé tyčky číhal osamocený MAREK HADRAVA, jenž měl lehkou práci při zakončení, když nikým netakován poslal touš do zcela odkryté brány. Asistence: Martin Hadrava

24:14
    Valná hromada před domácí brankou. Obě pětky se natlačiliy na gólmana Baruse a rozhodčí musí řešit zapeklitou situaci. Na straně domácích si odsedí dvě minuty Richard Adam za hákování a Jakub Kadlec za hrubost. Na straně Kobry putuje za katr Stanislav Eis kvůli sekání. Hokejisté z Braníku si tak zahrají přesilovou hru pět na čtyři.

25:04
    Jiří Jakeš působí na modré čáře jako ostřelovač, ale domácí obrana nepouští kotouč na bránu.

25:16
    Kobra právě vstřelila branku!
    I hosté využívají přesilovou hru. Jmenovitě MARTIN ČURDA, který se jako první zorientoval před bránou a dorazil puk za bezmocného Baruse. Asistence: Jiří Jakeš.

25:35
    Pražané bleskově otáčejí skóre. PAVEL MAlÝ stál na konci pohledné kombinace, na které se podílela celá útočná letka hostů. Asistence: Dominik Novák a Michal Slanina.

26:40
    Dominik Kasalý vyloučen za hákování.

27:40
    Obránce Adam tvrdě naražen na mantinely hostujícím Šteinerem, který vyfasoval dvě minuty za vražení na hrazení. Zároveň si odsedí desetiminutový trest.

27:40
    Hlavní rozhodčí ještě vysvětluje celou sitaci oběma střídačkám.

27:50
    Šidák vyslal na Bílka jedovatou střelu. Třetina ještě znepříjemňoval Bílkovi práci, ale bývalý gólman Nymburka udržel puk před brankovou čárou.

28:40

28:55
    Ofsajd domácího mužstva.

29:17
    Další akce Pelhřimova vzejde zpoza vlastní brány.

29:34
    Medvědi kombinují v útočném pásmu.

29:40

30:06
    Kobra se zmocnila puku a rozehrává nový útok. Na ten čeká zformovaná domácí obrana.

30:56
    Lední Medvědi si zahrají přesilovou hru. Jiří Kalla potrestán na 2+2 minuty za vysokou hůl.

31:01
    Střela Jelínka od modré čáry byla tečována, hostující gólman zasáhl levým betonem.

31:48
    Další zákrok Bílka. Ten dnes drží svůj tým nad vodou.

32:23
    Medvědi se zatím nemohou usadit v útočné třetině. Kobra dobře brání modrou čáru.

33:02
    Po neúspěšné akci Kopice hosté opět vyhazují přes všechny čáry.

33:54
    Domácí jsou už usazeni v útočném pásmu.

34:14
    Bezděkovu střelu z pravého kruhu vyrazil Bílek svou vyrážečkou.

34:54
    Hosté opět v oslabení ujížděli v brejku na Barusovu bránu. Slanina tentokrát zakončoval mimo tři tyče.

34:56

36:02
    Zakázané uvolnění Pelhřimovských po nepřesné rozehrávce.

36:24
    Mečiarovu střelu vyrazil Bílek do ochranné sítě.

37:04
    Bratři Hadravové spolu s Filipem Benešem motali hlavy hostujícím obráncům. Kobra se vysvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.

37:33
    Po Třetinově pasu se před bránou zjevil Bezděk, který ač bráněný dokázal vystřelit. Jeho střela však na štěstí pro Kobru mířila přímo do prostřed brány.

38:01
    Plachý našel mezi kruhy Kadlece, ten ale neseřídil mířidla a jeho střela orazítkovala zadní mantinel.

38:58
    Střela Marka Hadravy taktéž nezamířila mezi tři tyče.

39:52
    Pohledná individuální akce Marka Hadravy jen těsně neskončila velkou šancí. Domácí obrana totiž včas zasáhla a odzbrojila mladého forvarda.

40:00

V prostřední třetině se dočkali diváci tří branek. Do vedení se v 23. minutě dostali Medvědi zásluhou Marka Hadravy. Hosté ale dvěma slepenými góly ve dvacáté šesté minutě otočili stav zápasu. Třetí část odstartuje 19:41.

Začátek třetí třetiny se o chvíli opozdí. Čeká se na zamrznutí ledové plochy.

40:01

40:12
    První střelu na Baruse vyslal Jakeš, ovšem jeho pokus byl zblokován.

40:48
    Zmatky před pelhřimovskou brankou zařídil hostující Slanina. Domácí obránci měli plné ruce práce.

42:01
    Hosté budou hrát pět minut v oslabení. Miloslav Cafourek nakonec dostal pětiminutový trest plus do konce utkání za úder do oblasti hlavy a krku.

42:15
    Kobra až napotřetí vyhodila puk z obranné třetiny a Medvědi začínají od Baruse.

43:09
    Po dlouhé kombinaci se Lední Medvědi nedostali ke střele a Kobra vyhazuje puk ze třetiny.

43:40
    Evergreen všech oslabení pražské Kobry. Novák a Malý ujížděli na jediného obránce, ale gólman Barus si i s touto situací poradil.

43:57
    Střela Koláře z levého kruhu nenašla svůj cíl.

44:30
    Martina Hadrava konečně probruslil hostující obranou. Bílek musel předvést rychlý zákrok lapačkou.

44:47
    Bílek kryje i střelu Jelínka od modré čáry.

45:11
    I na podruhé vystřelil Aleš Jelínek od modré čáry a Bílek ukázal opět mrštnou rukavici.

45:28
    Filip Beneš se v pravém kruhu dostal k odraženému kotouči. Bílek ale znovu vynuloval pelhřimovského střelce.

45:55
    Kobra zatím nemá větší problémy při bránění oslabení.

46:24
    Jakub Kadlec trefil jen oblouk Bílkovy brány.

46:46
    Domácí se konečně dostali do souvislého tlaku. Kolářova střela ale byla zblokována do ochranné sítě.

47:03

47:21
    Eisovo nahození schovává do své lapačky Filip Barus.

47:52
    Kobra se častěji dostává pod tlak. Praha se opět osvobuzuje zakázaným uvolněním.

48:22
    V ojedinělé šanci se ocitl Strnad. Barus byl u pravé tyče pozorný.

48:48
    Zdá se, že kromě jednoho pelhřimovského gólu je dnes branka Kobry pro pelhřimovské střelce zakletá. Ani další pokusy Medvědů neskončily za brankovou čárou.

49:24
    Icing Ledních Medvědů.

50:10
    Medvědi utahují smyčku. Ale Kobra zatím dobře brání.

51:09
    Šteiner uklidňuje hru za svou brankou. Domácí střídačka marně hledá recept na pražskou obranu.

51:38
    Další zakázané uvolnění domácího celku.

52:15
    Do protiútoku vyrazil Strnad, ale proti Alei Jelínkovi neuspěl.

52:51
    Hra se opět stěhuje před Baruse, jelikož jeho spoluhráči znovu zavinili zakázané uvolnění.

53:05
    Filip Beneš jde na trestnou lavici za nedovolené bránění.

53:41
    Kobra svírá Medvědy v jejich obraném pásmu.

53:59
    Hra Kobry se ale bude muset přesunout do středního pásma kvůli hře vysokou holí.

54:16
    Hlavní arbirt znovu přerušuje hru. Hráči totiž zalehli puk u hrazení.

54:25
    Libor Bezděk najížděl zleva na Bílka, ale svou akci ani nezakončil.

54:46
    Jakeš se zjevil v mezikruží, ale Barus ho skvělým reflexem vychytal.

55:01
    Martin Hadrava s Tomášem Mečiarem najížděli na Bílka. Ale ani jeden pelhřimovský Medvěd nedotlačil puk za záda pražského gólmana.

55:34
    Pelhřimovští hráči jsou za mocného povzbuzování hnáni do útočných akcí.

56:15
    Kolář se dostal za vlastní bránou do problému, ale nakonec celou situaci proti Čurdovi zvládl.

56:39
    Hostující gólman Bílek znovu zasahuje proti pelhřimovské střele.

57:05
    Marek Hadrava se nyní chytá za hlavu a to oprávněně. Na hraně brankoviště totiž dostal povedenou přihrávku, kterou smiřoval pod horní tyč Bílkovy branky. Jenže hostující gólman jako už dnes tolikrát vytáhl v pravé chvíli skvělý zákrok.

58:06
    Medvědi mají už jen dvě minuty na dorovnání jednogólového manka.

58:54
    Čas se krátí a domácí nemohou najít cestu do obranného pásma Kobry.

59:10
    Třetina měl na holi vyrovnání, ale Bílek se stal opět mužem na svém místě.

59:10
    Oddechový čas pro domácí.

59:10
    Filip Barus zůstal na střídačce. Medvědi to zkusí v šesti.

59:35
    Pelhřimovská výhoda bude ještě o jednoho muže výhodnější. Jakeš jde na trestnou lavici za nedovolené bránění.

59:48
    Bezděk ve spěchu nahodil puk na Bílka. Ten po nátlaku domácích hráčů přikryl touš až napodruhé.

59:48
    Oddechový čas pro hosty.

59:51
    Kobra drží puk v rohu útočné třetiny.

60:00

Druhá třetina nakonec rozhodla o stavu celého zápasu. Kobra Praha s vypětím sil ubránila jednogólové vedení a z Vysočiny si veze tři body. To je ode mě pro dnešek dne. Hezký večer a nashledanou. (20:24:30)

Tomáš Bečka

Branky a nahrávky: 23. Hadrava (Hadrava) – 26. Čurda (Jakeš), 26. Malý (Novák, Slanina)