Děčín – Pelhřimov 0:6 (kon.) | Mor. Budějovice – Klášterec nO 4:2 (kon.) | Přerov – Nový Jičín 2:1 (po pr.)
Poruba 2011 – SK Karviná 4:3 (po pr.) | SHK Hodonín – Technika Brno 1:2 (0:1 po s.n.) | Frýdek-M. – Val. Meziříčí 3:2 (po pr.)
Břeclav – Opava 3:5 (kon.) | Kolín – Tábor 1:5 (kon.) | Klatovy – Řisuty 2:5 (kon.)
Sokolov – Žďár n/S 5:0 (kon.) | Jindř. Hradec – Bílina 4:1 (kon.) | Trutnov – Vrchlabí 1:3 (kon.)
Kobra – Nymburk 4:2 (kon.)
HC Děčín
0:6 (0:2, 0:1, 0:3)
HC Lední Medvědi Pelhřimov
Sobota 27.09.2014, 15:302. liga skupina Západ

Je dobojováno. Hosté nakonec vítězí rozdílem šesti branek a z děčínského ledu si tak odvážejí všechny tři body. Já se pro tuto chvíli loučím z děčínského zimního stadionu a všem přeji příjemný zbytek dne. U dalších online přenosů se budu těšit na shledanou. (17:43:48)

60:00

59:48
    Oliverius dvě minuty držení.

59:05
    Další vyložená šance Medvědů, ale Barus chytil puk do své náruče. Z druhé strany se pak zaskvěl Lavinger proti další jedovaté střele.

58:30
    Hosté mají opět puk na svých hokejkách a znovu prošli do pásma Děčína. Ale obrana Medvědů je do vážnější akce nepustila.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:50
    Chamrád objel branku hostí a šikovně se snažil propasírovat puk do škvírky Barusovy branky. Ale hostující brankář si toho okamžitě všiml a včas přiložil svou hokejku a čestné brance Děčína tak zabránil.

56:16
    Vhazuje se ve středním pásmu.

55:46
    Lední Medvědi Pelhřimov právě vstřelili branku!
    Tak to je pro domácí opravdová sprcha. Hned po vhazování se k puku dostali znovu hosté a okamžitě zamířili do děčínského pásma, kde se puku zhostil JIŘÍ KUBÁT a z levého kruhu posílá puk znovu do děčínské branky. Asistence: David Minárik.

54:59
    A ze založení akce z hloubi svého pásma se hosté opravdu prosazují. Beneš našel úplně volného MARTINA HADRAVU, který poté svou střelou nedal Lavingerovi vůbec žádnou šanci. Lední Medvědi už vedou o pět branek a takový náskok si nenechají vzít. Asistence: Filip Beneš.

54:17
    Za brankou hostí probíhá souboj o puk u mantinelu. Nakonec ho vyhráli hosté a míří před Lavingera.

53:53
    A znovu se zaskvěl Lavinger proti střele Beneše.

52:58
    Lavinger se opět měl co otáčet ve svém brankovišti, když nadvakrát vychytal Kopice.

52:23
    Po střele Haška zaduněly betony Baruse.

51:50
    Hosté se už příliš nikam neženou a začínají své čtyřbrankové vedení bránit. Naopak Děčín se nemůže dostat do jejich pásma, aby ohrozil Baruse.

50:30
    Jenomže hosté se v pásmu Děčína udrželi a vytvořili si před Lavingerem tlak. Poté se ve skrumáži před ním nejlépe zorientoval PETR VOTÁPEK a prudkou přízemní střelou poslal puk za jeho záda. Hosté tak zřejmě pečetí dnešní vítězství na děčínském ledě. Asistence: Tomáš Mečiar.

50:17
    Děčín už je v plném počtu.

49:03
    Lavinger znovu vychytal hostujícího útočníka, jenž se znenadání ocitl v jeho těsné blízkosti.

48:37
    Lední Medvědi se uhnízdili v pásmu Děčína a před Lavingerem roztočili kolotoč. Domácí brankář však utnul tlak hostí dobrým zákrokem a posílá puk mimo ohrožení své branky.

48:17
    Hašek dvě minuty za sekání a pro hosty se opět rýsuje početní výhoda.

47:14
    Hosté se ubránili a nyní jsou už v plném počtu.

46:53
    Další vyhození puku až před Lavingera.

46:22
    Hříbal pálil z prostoru mezi kruhy, ale puk se jen otřel o betony Baruse.

46:12
    Početní výhoda se zatím Děčínu nedaří. Hosté znovu vyhazují kotouč do bezpečí.

45:32
    Hosté se osvobozují.

45:14
    Nyní si zahrají přesilovku domácí. Beneš dostává dvě minuty za krosček.

44:32
    Molnár skáče na led a Děčín je tak v plném počtu.

44:14
    Dva hráči Pelhřimova nyní nabruslili před Lavingera, ten však žabičkou dokázal puk zkrotit a ukrýt ho pod svoji lapačkou. Bude se vhazovat po jeho pravé ruce.

43:52
    Hosté se dopustili zakázaného uvolnění a hra se tak stěhuje do jejich pásma.

43:15
    Zatím se však hostům nedaří projít do domácího pásma a Medvědi tak zkracují vteřinky svého oslabení s pukem na svých hokejkách.

42:32
    Molnár dvě minuty za krosček. Hosté tak mají výhodu přesilové hry.

41:56
    Lední Medvědi se po chvíli dostali znovu do pásma těch děčínských, ale Lavinger včas po jejich střele zasáhl.

40:44
    Na druhé straně zahrozili hosté, ale Votápek svou střelu nedokázal poslat za záda Lavingera. Ten pak v pohodě puk chytá a raději přerušuje hru.

40:12
    Třetí třetinu zahájili domácí s pukem na svých hokejkách.

40:01

I druhá třetina už je minulostí. Medvědům se nepodařilo opět skórovat, naopak znovu inkasovali od těch Ledních. Před třetí třetinou tak svítí na jejich kontě nula a naopak na hostujícím tři branky. Uvidíme, jak nakonec ještě celé utkání dopadne, nicméně lépe ho rozhodně mají rozehrané hosté. Třetí třetina začne přibližně v 17:10.

40:00

39:45
    Druhé dějství se už pouze dohrává.

39:19
    Minařík měl na holi čtvrtou branku. Jenomže s jeho střelou si dokázal skvělým zákrokem poradit Lavinger a hosté tak další gól nepřidali.

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

38:33
    Zakázané uvolnění hostí.

37:47
    Vacek s Chládkem se dostali do blízkosti Baruse, ale znovu ztratili puk. Děčínu se dnes prostě nedaří, naopak hosté hrají v absolutní pohodě.

37:33
    Faigl ujel sám až před Baruse, ale ten opět skórovat Děčínu nepovolil.

36:54
    O útok se snažili děčínští Medvědi, ale znovu jim plány překazila pozorná obrana už před modrou čárou. Hosté jsou na koni a příliš nikam nespěchají.

35:43
    Hosté jsou stále v pásmu Děčína a pokouší se o další branku.

34:55
    Hosté si vytvořili tlak před Lavingerem, ale Děčínští se dokázali vymanit a další branku tak neinkasovali.

34:02

33:25

32:30
    Znovu se hosté vymanili z tlaku Děčína a osvobozují se.

32:09
    Tvrdá střela Hříbala od modré čáry končí kde jinde než na výborném Barusovi.

31:41
    Hosté se osvobozují vyhozením kotouče přes celé kluziště.

31:25
    Nyní už se ale za faul na agilního Volrába vylučovat bude. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Srdínko.

30:35
    Volráb vyslal na Baruse prudkou střelu z levého kruhu, ale ten se znovu zaskvěl. Následně pak byl tvrdě sražen k zemi, ale rozhodčí vylučovat nebude.

29:57
    Srdínko střelou od středového kruhu prověřil připravenost Lavingera. Ten uspěl a vyráží puk vyrážečkou do bezpečí.

29:25
    Oba celky hrají v plném počtu hráčů.

28:42
    Zatím hra 4 na 4 nesvědčí ani jednomu týmu. K žádné vážnější šanci se tak ani domácí ani hosté nedostali.

27:25
    Vyloučení na obou stranách. Na té hostující za sekání Kasalý, na domácí pak Volráb taktéž za sekání.

26:16
    Po inkasované třetí brance se do brankoviště postavil Lukáš Lavinger.

26:16
    Klement se snažil tísnit najíždějícího MARKA HADRAVU, kterému se však podařilo děčínskému obránci puk vypíchnout a poté ho z těžkého úhlu dokázal protlačit za záda Štichy. Hosté tak jdou do tříbrankového vedení. Asistence: Filip Beneš.

25:14
    Vhazuje se po levé ruce Štichy.

24:28
    Vzápětí střílel do odkryté branky hostí Oliverius, ale jeho střela mířila jen nad branku hostí. Další velká šance Děčína tak ke kontaktní brance nevedla.

23:43
    Volráb poslal puk na Haška, který už skóroval do prázdné branky. Jenomže byl jedním z hráčů hostí natlačen na pelhřimovskou branku a ta se poté posunula. Branka tak nemohla být uznána.

23:06
    Nyní se hrálo pouze ve středním pásmu.

22:06
    Barus znovu v akci a opět byl úspěšný. Hašek na něho střílel zpoza pravého kruhu, ale dostat ho za jeho záda se mu nepodařilo.

21:25
    Na druhé straně ujel podél pravého mantinelu Votápek a na Štichu vyslal jedovatou střelu. Ta však skončila v jeho náruči.

20:58
    Faigl se dostal do úniku, ale narazil na neprostupnou obranu hostujícího celku.

20:42
    Děčín je v plném počtu.

20:01

Máme za sebou první třetinu, ve které byli úspěšnější hosté. Nejdříve otevřeli skóre ve vlastním oslabení a další branku přidali v početní výhodě 5 na 3. Děčínští si vytvořili také několik dobrých střeleckých příležitostí, ale vždy dobře podržel svůj tým Barus. Po první třetině se hostům tak jde lépe do kabin. Druhá třetina začne přibližně v 16:20.

20:00

19:56
    Plachý dvě minuty za sekání a současně Kaltenböck dvě minuty za hrubost. Hra bude pokračovat 5 na 4.

19:18
    Děčín se osvobozuje a nyní zdržuje hru s pukem na svých hokejkách.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

18:42
    V závěru prvního dějství si hosté zahrají další přesilovou hru. Na dvě minuty za podražení byl vyloučen Saska.

18:31
    Zakázané uvolnění děčínských Medvědů. Hra se stěhuje před Štichu a bude se vhazovat po jeho levé ruce.

18:09
    Nyní byla k vidění série nepřesností, a to na obou stranách. Ani jednomu týmu se nepodařilo dostat se do blízkosti brankáře soupeře.

17:24
    Na druhé straně, tedy v pásmu Děčína, už znovu hrozili hosté. Kadlec dorážel střelu svého spoluhráče, ale Šticha pozorný.

16:43
    Volráb si převzal puk v prostoru pravého kruhu, ale než stačil vystřelit, opět ho o něj připravil jeden z obránců Ledních Medvědů.

15:36
    Z otočky pálil Fojt, ale Barus reflexivním zákrokem jeho střelu zneškodnil. Poté vyzrál i na dorážku Bačáka.

14:55
    Další nenápadná akce Ledních Medvědů, která ale znovu končí dobrým zákrokem Štichy.

13:50
    Hosté se nyní dostali do přečíslení, kde před Štichou mohl skórovat Martin Hadrava. Jenže Šticha se včas dokázal přesunout zpět a puk chytil.

13:08
    Znovu se našli Hašek s Volrábem, ale opět jim akci znemožnila pozorná obrana Ledních Medvědů, která včas vystihla rozehrávku a hosté se tak dostali k puku.

12:20
    Kaltenböck střílel od modré čáry, ale i s tímto projektilem si Barus poradil a puk raději ukryl ve své lapačce.

11:11
    Hosté působí hokejovějším dojmem, Děčín úvodní dvě branky rozhodily a zatím neví, jak na hosty vyzrát.

10:08
    Dalekonosnou střelu ze středního pásmu vyslal Oliverius, přesto musel Barus zasahovat. Ale moc práce s touto střelou opravdu neměl.

09:40
    Hašek najížděl na Baruse a kličkou se ho snažil překonat. Ale znovu na hostujícího ochránce svatyně nevyzrál.

08:56
    První formace Děčína nyní operovala před Barusem, ale ten se obelstít nenechal a kontaktní branku domácím nepovolil.

08:30

08:15
    A další vyhození kotouče až před hostujícího brankáře.

07:53
    Děčín se osvobozuje.

06:44
    Hosté svou dvojnásobnou početní výhodu bleskově využívají, když skrumáže před brankou Děčína nejlépe využil PETR VOTÁPEK a podruhé tak rozvlnil branku Děčína. Hosté jdou do dvoubrankového náskoku a navíc mají ještě k dispozici přesilovou hru 5 na 4. Asistence: Tomáš Plachý.

06:30
    Ale nyní to bude dvojnásobná přesila, která bude trvat přes minutu a půl. Molnár dvě minuty krosček.

06:10
    Drnec je na ledě. Pokračuje klasická přesilovka hostí 5 na 4.

06:07
    Oliverius dvě minuty za hákování. Hosté budou hrát tři vteřiny 5 na 3.

05:24
    K puku se však dostali děčínští Medvědi a vyhazují ho do bezpečí.

04:53
    Pelhřimovští jsou už ale opět v domácím teritoriu a obléhají branku Děčína v klasickém přesilovkovém rozestavení.

04:34
    Domácí celek se osvobozuje.

04:10
    Přesilová hra pro hosty. Dvě minuty za hákování obdržel Drnec.

03:48
    Hosty pochopitelně vstřelená branka nakopla a znovu se tlačí před Štichu. Ten se nyní zaskvěl po střele Kadlece.

03:16

02:40
    Přesilovku hraje domácí celek, ale paradoxně v ní skórují hosté. Po chybě Děčína se do šance dostal FILIP BENEŠ, pro kterého nebyl problém dopravit puk do odkryté děčínské branky. Hosté tak otevírají účet dnešního utkání a zároveň jdou do vedení. Asistence: Petr Votápek, Tomáš Mečiar.

02:03
    Děčínští roztáčí před brankou hostí kolotoč, ale ti zatím tlaku domácích čelí.

01:32
    Lední Medvědi se osvobozují.

01:16
    Hostující Kasalý dostává dvě minuty za vražení na hrazení.

00:35
    Velmi dobrá akce děčínské první formace, kdy Volráb našel volného Haška. Jeho přihrávku na druhého jmenovaného však vystihl obránce hostí a poslal puk do bezpečí.

00:08
    Hned po buly se k puku dostali hosté, ale vzápětí se dopustili zakázaného uvolnění. Hra se tedy stěhuje do jejich pásma.

00:01

Nyní však probíhá rozlučka s dlouholetou oporou zadních řad, s Milanem Stezkou.

Oba celky jsou už na ledové ploše a za malou chvíli tak utkání začne.
    Před utkáním Děčína s Pelhřimovem proběhne oficiální rozlučka s Milanem Stezkou. Za úspěchy v dresu Děčína děkujeme a také samozřejmě za reprezentaci našeho města.
    Trvalý odkaz na vložený obrázek

Ze zápasu je pro Vás tradičně připraven podrobný online přenos, kterým Vás budu provázet. Pokud se do hlediště nedostanete, o důležité události z tohoto utkání tedy nepřijdete. Jste srdečně vítáni a přeji příjemnou počtenou.

Vzájemná utkání

Vzájemná utkání jsou mezi oběma týmy nerozhodná. V loňské sezóně platilo přísloví můj dům můj hrad. Nejprve zvítězil na svém ledě Pelhřimov nad Děčínem 6:4, ale odveta v Děčíně vyzněla lépe pro děčínské hokejisty, jenž brali výhru 6:2. Kdo tedy v sobotu přehoupne pomyslnou misku vah na svou stranu, napoví až samotné utkání.

Ti jsou na tom v tabulce o jednu pozici hůře, tedy patnáctí, když si zatím nepřipsali ani bod. Nejprve doma nestačili na Řisuty v poměru 5:7 a poté padli doma s Kobrou Praha těsně 1:2. Pelhřimovští tak prahnou po bodech a na děčínském ledě budou chtít konečně nějaký ten skalp získat, aby na jejich zápasovém kontě nesvítila "0".

HC Děčín

Děčínští hokejisté mají po dvou kolech na svém kontě jeden bod a okupují zatím čtrnáctou příčku druholigové tabulky. Bod získali za úvodní utkání s Táborem, ve kterém však sahali po třech bodech. Tábor však dokázal vyrovnat a o bod navíc si zařídil v samostatných nájezdech (3:4sn). Poté zajížděli Medvědi do Slaného, kde se utkali s Řisuty, ale Buldoci ukázali svou sílu a zvítězili bezpečně 6:2. V sobotu ale před svými diváky se pokusí urvat nejlépe všechny body právě s Ledními Medvědy.

Medvědi versus Lední Medvědi, tak by se dal nazvat sobotní zápas mezi týmy Děčína a Pelhřimova. Předtím, než ale začne samotné klání, proběhne přímo na ledě rozlučka dlouholeté opory děčínských zadních řad, která před touto sezónou ukončila svou hokejovou kariéru, a sice s Milanem Stezkou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 3. Beneš (Votápek, Mečiar), 7. Votápek (Plachý), 27. Hadrava Marek (Beneš), 51. Votápek (Mečiar), 55. Hadrava Martin (Beneš), 56. Kubát (Minárik, Kadlec)

HC Děčín: Šticha (Lavinger) – Filipovský, Klement, Kaltenböck, Hříbal, Saska, Molnár, Vegner, Chovanec – Hašek, Volráb, Merta – Faigl, Oliverius, Chamrád – Drnec, Chládek, Vacek – Bačák, Kment, Fojt
    HC Lední Medvědi Pelhřimov: Barus (Čekal) – Jelínek, Kasalý, Mečiar, Adam, Šidák, Srdínko, Kubát, Hadrava Marek, Votápek, Plachý, Kopic, Hadrava Martin, Beneš, Kadlec, Minárik

Rozhodčí: Orlický – Kilián, Štěpán