Jihlava – Liberec 4:6 (kon.) | Pardubice – Písek 2:1 (po pr.) | Č. Budějovice – Mladá Boleslav 4:1 (kon.)
Zlín – Havířov 1:2 (kon.) | Vítkovice – Třinec 0:10 (kon.) | Olomouc – Poruba 2011 10:1 (kon.)
Kladno – HC Litvínov 5:4 (kon.) | Letňany – Chomutov 6:5 (po pr.) | Kometa Brno – Vsetín 7:1 (kon.)
Slavia – HC Plzeň 2:4 (kon.)
HC Slavia Praha
2:4 (0:1, 1:0, 1:3)
HC Plzeň 1929
Sobota 11.10.2014, 16:00Extraliga staršího dorostu

Utkání končí! Plzeň rozhodla ve třetí třetině třemi brankami a bere všechny body. Za hosty se v závěrečném dějství trefil Rubner, Kokoška a Hajšman. Slavia trefou Vildumetze výsledek jen korigovala. (18:08:25)

60:00

59:33
    Míří ale hned zase zpět, jelikož rozehrávka jeho spoluhráčů skončila icingem.

59:09
    Slavia to ještě zkouší v šesti! Šorf na střídačce.

58:34
    Oba týmy hrají v plném počtu.

57:45
    Plzeň právě vstřelila branku!
    O vítězi se zdá být rozhodnuto. Před brankou zůstal zcela osamocený MARTIN HAJŠMAN, který propálil brankáře sešívaných. Asistence: Jakub Pokorný a David Kvasnička.

57:30
    Oddechový čas pro domácí.

57:30
    Sám faulovaný ale neproměňuje.

57:30
    Kokoška se hnal na Šorfa sám, byl však faulován. Rozhodčí nařídili trestné střílení.

56:32
    Kantner dostává menší trest za hrubost a Šmerha také dvě minuty za nedovolené bránění. Pokračuje se ve čtyřech na obou stranách.

55:59
    Hosté dávají velice důležitou branku. Rubner zachytil nepovednou rozehrávku Slavie a zamířil ihned do útočné třetiny. Puk nasměroval na FILIPA KOKOŠKU, jehož střela prošla až do branky.

55:43
    Plzeň ale hned rozehrála jen na icing.

55:38

54:31
    Puk opět končí až za slávistickou svatyní. Sešívaní musejí začít znovu.

54:09
    Šmerhovu dělovku likviduje Zeman betonem.

53:38
    Přichází další plzeňský trest. Pokorný je vyloučen za hákování.

53:20

52:58
    Plzeň vyhazuje.

51:08
    Šance pro Slavii opět udeřit v početní převaze. Kodýtek bude dvě minuty pykat za faul kolenem.

50:43
    Plzenští opět vyrovnávají! MAREK RUBNER dostal ideální pas zpoza branky. Obrovskou šanci snad ani nemohl neproměnit. Asistence: Matyáš Kantner a Lukáš Kaňák.

49:59
    Hosté nyní musejí zaútočit, pokud chtějí pomýšlet na bodový zisk.

47:51
    Slavia právě vstřelila branku!
    Sešívaní slaví velice kuriózní trefu! TOMÁŠ VILDUMETZ za brankou dlouho přemýšlel, kam pošle puk. Nakonec se rozhodl jen nahodit před branku, obránce s plzeňským gólmanem si však puk sami srazili za brankovou čáru. Bez asistence.

47:02
    Domácí gólman má opět puk ve své výstroji.

46:41
    Kokoška se proháčkoval mezi dvěma obránci, do zakončení se ale nepropracoval.

45:48
    Rozehrávku Slavie zastavuje zakázané uvolnění.

45:25
    Oba týmy chtějí rozhodnout, hraje se ve vysokém tempu. Vracovského pokus je ale rovněž zastaven.

43:59
    Kantner zůstal na levé straně brankoviště nikým nehlídaný. Střelu z první však Šorf zastavuje!

43:29
    Fiala směřoval do útočné třetiny. Jeho spoluhráči ho však nepodpořili, a tak pouze nahodil a jel střídat.

42:39
    Šorf raději ukryl nahození před dotírajícími hráči v lapačce.

41:53
    Dávid Kohút zamířil jen do betonů brankáře Zemana.

41:15
    Domácí obrana vyrazila plachtící kotouč do ochranné sítě. Následuje vhazování před brankářem sešívaných.

40:20
    První zákrok si opět připisuje Šorf v brance Slavie.

40:01

Zajímavá druhá třetina přinesla opět jedinou branku. Tentokrát se ale radovali domácí, když se dokázal trefit Kolář. Před závěrečným dějstvím je tedy všechno otevřené. Dá se ale opět očekávat rychlý hokej s emocemi na obou stranách.

Další třetina začne přibližně v 17:32.

40:00

39:42
    Zeman si stihl připsat ještě jeden zákrok.

39:00
    Poslední minuta prostřední části.

38:34
    Kaňák šikovně nahazoval na branku. Šorf kryje puk, opět ale došlo k menší strkanici. Vylučovat se ale nebude.

38:09

36:09
    Strhla se menší mela. Sysel a Kodeček z Plzně a Mareček ze Slavie dostávají menší trest za hrubost.

36:09
    Slavia v obrovském náporu. Dvakrát se ke střele dostal Šmerha, úspěšný ale nebyl.

35:02
    Bušek se dostal k nadějné dorážce. Bohužel pro domácí předvedl Zeman skvělý zákrok.

34:27
    Slavia si vytvořila slušný tlak. Pokorný musel dotírajícího Heldáka o puk připravit sekáním.

34:06

32:40
    Přichází vyloučení na obou stranách. Za hrubost je z ledu na dvě minuty odeslán Daniel Krásný (SLA) a Petr Kodýtek (PLZ).

32:17
    Slavia v postavení mimo hru.

32:03
    Plzeň jde do čtyř. Čechura vyinkasoval trest za nedovolené bránění.

31:34
    Kantnerův svižný projektil končí rovněž v lapačce domácího gólmana.

31:09
    Šorf likviduje šanci Plzně. Následuje vhazování.

30:32
    Je vyrovnáno! Střelu Šteinera od modré čáry šťastně tečoval JAN KOLÁŘ a puk následně propadl do sítě. Zeman měl jen velmi malou šanci zareagovat. Asistence: David Šteiner a Filip Zderadička

29:42
    Do dobré přilíležitosti se málem dostal Kolář. Finální pas byl ale zblokován plzeňskou obranou.

28:48

28:18
    Vracovský podruhé u povedené střely. Šorf si naštěstí pro Slavii dokázal najít skulinku, kterou puk zahlédl a ulovil do lapačky.

27:00
    Zajímavá šance Tomáše Vracovského. Plzeňský forvard se propracoval na pravé střele branky ke střele. Slávistický brankář však dokázal zasáhnout.

26:48
    Přesilovka pro Plzeň. Bušek si odsedí dvě minuty za krosček.

25:10
    Šorfova vyrážečka musela zasáhnout po střele Štěpána Hanzlíka.

25:10
    Z plzeňské rozehrávky je jen icing.

24:57
    Kolář naskočil z trestné ihned do protiútoku. Samostatný úprk ale zastavila lapčka Adama Zemana.

23:51
    Mareček ušetřil cenné sekundy, dokonec zvládl i prověřit Zemana v brance.

22:47
    Kolář míří na trestnou lavici za napadení a Plzeň má k dispozici dvě minuty v početní převaze.

22:39
    Kučera si šikovně udělal mezi kruhy prostor ke střele. Šorf zasahuje.

22:15
    A krátce nato i icing.

21:52
    Střela Tomáše Vildumetze k Zemanovi neprošla. Sešívané následně zasatavuje ofsajd.

20:25
    Plzenští jsou od úvodu v útoku. Syslovo nahození ale nebylo dostatečně přesné.

20:01

Po první dvacetiminutovce mohou do kabin spokojenější odcházet hosté. Ti zásluhou Kaňáka vedou nejtěsnějším možným rozdílem. Domácí borce může mrzet především Zderadičkův únik, který zastavila orazítkovaná tyčka.

Další třetina začne přibližně v 16:45.

20:00

19:45
    První dějství uzavírá Vracovský nahozením z úhlu.

19:00
    Zbývá odehrát poslední minutu první třetiny.

17:46
    Kantner si vytvořil prostor ke střele a ihned ohrozil branku Slavie. Hostující útočník se následně dostal ještě k dorážce, v obou případech ale neuspěl.

17:24
    Nepříjemně tečovaný kotouč kryje Šorf v lapačce.

16:39

16:11
    Nahození z hokejky Daniela Krásného doplachtilo do rohu kluziště.

15:02
    Domácí šli hodně aktivně dorážet puk do branky. Zeman ale v náročné situaci obstál a přikryl puk.

14:25
    Kodýtek nabral rychlost na pravé straně kluziště a v jízdě donutil slávistického brankáře k zákroku.

13:40
    Hajšman se dvakrát po sobě dostal v prostoru mezi kruhy k volnému kotouči. Obě nadějné střely však zastavil pozorný Šorf.

12:45
    Hejdova tvrdá rána byla vyražena do rohu kluziště. V tuto chvíli jsou však aktivnější hosté z Plzně.

11:39
    Další střelu od modré čáry ukryl domácí brankář v rukavici.

10:37
    Hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho. První pas ještě dokázal zastavit vracející se obránce Slavie, na následnou střelu LUKÁŠE KAŇÁKA byl krátký i Šorf v brance. Asistence: Tomáš Krystl a Martin Hajšman.

09:36

08:59
    Hosté v plném počtu. Plzeň si ihned vytvořila slušný tlak, Šorf má co dělat, aby zlikvidoval všechny šance soupeře.

08:03
    Zderadička se řítil na Zemana zcela osamocený. Jeho bekhendový blafák zastavila až zvonící tyčka!

07:36
    Hosté se bránili velice pečlivě a vynutili si faul. Hejda bude pykat za podražení.

06:55
    Kokoška oslabuje plzeňský tým. Mladý forvard je odeslán na trestnou lavici za vysokou hůl.

06:14
    Hraje se ve vysokém tempu a dlouho bez přerušení.

04:51
    Slávisté mohou ve vlastní třetine založit ofenzivní akci. Plzeň se po úbraněném oslabení moc do útoku nežene.

04:00

03:22
    Zderadičkův pokus byl vyražen do ochranné sítě. Následuje vhazování.

02:51
    Hosté vyhazují.

02:32
    Domácí dorostenci vytvořili před Zemanem slušný závar. Plzeňský gólman ale kryje puk.

02:00
    První přesilovou hru si zahrají sešívaní. Krystl si odsedí dvě minuty za hru vysokou holí.

00:16
    Stránský vypálil a Šorf v brance Slavie si připisuje první zákrok.

00:01

Sešívané zdobí opravdu úctyhodná série. Červenobílí dorostenci v jedenácti zápasech ještě ani jednou nenalezli přemožitele a na vrcholu skupiny Západ nemají výraznější konkurenci. Druhé Vary ztrácejí rovných deset bodů.
    Připíší si slávisté další výhru, nebo se bude radovat Plzeň, které patří ve skupině třetí příčka?

RAKO extraliga strašího dorostu pokračuje dvanáctým kolem. HC Slavia Praha na svém ledě přivítá HC Plzeň 1929.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

David Soumar

Branky a nahrávky: 31. Kolář (Šteiner, Zderadička), 48. Vildumetz – 11. Kaňák (Krystl, Hajšman), 51. Rubner (Kantner, Kaňák), 56. Kokoška (Rubner, Kvasnička), 58. Hajšman (Pokorný, Kvasnička)

HC Slavia Praha: Šorf (Štefka) – Zderadička, D. Krásný, Bušek, Hejda, Šmíd, Valík, Kovář – Hradil, Patočka, Vildumetz, Šteiner, Heldák, Fiala, Matějka, Kolář, Mušo, Mareček, Kohút, Šmerha.
    HC Plzeň 1929: Zeman (Krasanovský) – Kvasnička, Váchal, Kaňák, Sysel, Čechura, Sedláček – Pokorný, Roubal, Kučera, Krystl, M. Krásný, Kanter, Kodýtek, Kokoška, Vracovský, Rubner, Hajšman, Hanzlík, Stránský.