Itálie – Slovensko 3:1 (kon.) | Chorvatsko – Anglie 1:2 (kon.) | Německo – Ukrajina 2:0 (kon.)
Portugalsko – Nizozemsko 5:4 (kon.) | Španělsko – Srbsko 1:2 (kon.) | Island – Dánsko 1:1 (kon.)
Švédsko – Francie 4:1 (kon.)
Itálie
3:1 (2:0)
Slovensko
Úterý 14.10.2014, 16:00 • Giglio, Reggio Emilia (ITA) • Kvalifikace ME U21

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Příjemný úterní podvečer, dnes máme na programu odvetu barážového utkání, ve kterém na sebe narazí Itálie a Slovensko. Tyto dva celky svedou přímý boj o postup na Mistrovství Evropy ve fotbale do 21 let, které bude v roce 2015 pořádat Česká republika. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.

Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Steven McLean, na čarách mu budou asistovat Gavin Harris a Douglas Ross. Jako čtvrtý rozhodčí bude vypomáhat Donald Robertson. Všichni pánové jsou ze Skotska.

O postup do baráže bojovalo hned několik týmů, které byly rozděleny do 10 skupin. Z každé skupiny postoupil celek, který se umístil na 1. místě. Pak byla ještě zvláštní tabulka druhých týmů, ze které do baráže postoupily 4 nejlepší celky.

Úvodní duel skončil nerozhodnou remízou 1:1. Oba góly padly až ve 2. poločase. Do vedení šla v 54. minutě Itálie, za kterou se trefil Belotti. Nicméně Slovensko se nevzdalo a v 69. minutě vyrovnalo na 1:1, to se mezi střelce zapsal Zrelak.

Itálie bojovala o postup do baráže ve skupině 3, kde změřila síly se Srbskem, Belgií, Kyprem a Severním Irskem. Italští fotbalisté šest zápasů vyhráli, ani jednou nehráli nerozhodně a ve dvou zápasech byli poraženi. Itálie získala celkem 18 bodů a v tabulce se umístila na 1. pozici. Celkové skóre bylo 19:7.

Slovensko patřilo v hlavní části do skupiny 3, kde narazilo na Nizozemsko, Skotsko, Gruzii a Lucembursko. Slovenští fotbalisté pětkrát zvítězili, dvakrát remizovali a jedenkrát poznali chuť hořké porážky. Slovensko získalo celkem 17 bodů a v tabulce se umístilo na 1. příčce. Celkový stav skóre byl 19:7.

Itálie: Bardi – Zappacosta, Rugani, Bianchetti (C), Biraghi – Crisetig, Viviani, Battocchio – Berardi, Belotti, Bernardeschi.
    Náhradníci: Leali – Sabelli, Goldaniga, Baselli, Benassi, Longo, Trotta.

Slovensko: Rusov – Pauschek, Teixeira, Niňaj, Mazáň – Lásik (C), Paur – Schranz, Duda, Hrošovský – Zreľák.
    Náhradníci: Le Giang – Hudák, Lobotka, Mészáros, Škvarka, Škriniar, Malec.

Rozhodčí: McLean – Harris, Ross.

-10
    Po rozcvičení se oba celky odebraly do svých šaten.

-5
    Obě základní jedenáctky jsou připraveny v tunelu.

-4
    Hlavní sudí McLean přivádí dnešní aktéry na zelený pažit.

-3
    Následují státní hymny obou zemí.

1

1
    Italové dnes hrají v modrých kompletech a Slováci v kompletech bílých.

1
    Obranný zákrok si připsal Pauschek, který okamžitě přistoupil ke svému protihráči a nic mu nedovolil.

2
    Faulovaný byl Biraghi, proti kterému se provinil Schranz. Rozhodčí nedovolený zákrok odpískal a Itálie bude rozehrávat.

5
    Itálie právě vstřelila branku!
    FEDERICO BERNARDESCHI se ve velkém vápně dostal k balonu a přes bránící protihráče ze své kopačky vyslal přesnou trefu do levého horního rohu, proti které byl brankář Rusov bez šance. BERNARDESCHI to trefil opravdu výtečně, teď je jen otázka, zda chtěl centrovat nebo to tak vážně chtěl. Nicméně tato branka byla nádherná a určitě ji ještě několikrát uvidíme.
    Federico BERNARDESCHI - 1:0

7
    Faulovaný by Berardi, proti kterému se provinil Mazáň. Rozehrávat bude Itálie.
    Sestava Italů

8
    Faulovaný byl Pauschek, a tak Slovensko rozehrávalo, avšak s míčem na kopačkách se dlouho nepomazlilo.

9
    Italové se dostali na útočnou polovinu, kde vytěžili rohový kop.

9
    Berardi odcentroval míč před branku, kde se ke střele dostal Biraghi, avšak ten svůj pokus mezi tři tyče usměrnit nedokázal.

11
    Zreľák se ocitl ve velmi zajímavé šanci, ale z velkého vápna branku o kousíček minul.
    Šance Slovenska

11
    Slováci zahrávali rohový kop, ale Lásik centrem nikoho ze spoluhráčů nenašel.

12
    Teixeira se provinil faulem, a tak bude Itálie rozehrávat.

13
    V obrovské šanci se ocitl Berardi, avšak brankář Rusov si připsal parádní zákrok a svůj tým podržel.

14
    Jako další se v šanci ocitl Bernardeschi, jenž pálil z velkého vápna, avšak jeho pokus byl nepřesný a skončil vysoko nad brankou.

15
    Ondrej Duda se provinil faulem a rozhodčí mu udělil žlutou kartu.

15
    Byla nařízena penalta.

16
    ANDREA BELOTTI bezpečně proměnil pokutový kop, a poslal tak Itálii do dvoubrankového vedení. Brankář Rusov nevystihl směr, a tak inkasované brance zabránit nedokázal.
    Faul slovenských fotbalistů
    Andrea BELOTTI - 2:0

17
    Schranz se snažil snížit na 2:1, ale brankář Bardi byl proti a úspěšným zákrokem svůj tým podržel.

17
    Na druhé straně se do zakončení dostal Bernardeschi, avšak střela mu nesedla a Rusov zasahovat nemusel.

19
    Faulovaný byl Bianchetti, proti kterému se provinil Adam Zreľák a od sudího vyfasoval žlutou kartu.

21
    Slovensko udělalo změnu v sestavě: šanci dostal Milan Škriniar, který nahradil Branislava Niňaje.

22
    S nepříznivým stavem se snažil něco udělat Zreľák, avšak jeho pokus byl nepřesný.

24
    Na druhé straně se do zakončení dostal Berardi, avšak ten trefil pouze boční síť.

25
    Faulovaný byl Lásik, proti kterému se provinil Federico Viviani. Rozhodčí neváhal a vytasil žlutou kartu.

25
    Míč na pravačku si navedl Battocchio, avšak branku z 18 metrů minul. Rozehrávat bude Rusov.

26
    Viviani znovu fauloval a už by si měl dávat pozor, protože jednu žlutou kartu má.

26
    Slovensko rozehrálo, ale za malou chvíli o míč přišlo, protože Schranz fauloval.

27
    V zajímavé šanci se ocitl Crisetig, ale brankáře Rusova nepřekonal.

28
    Hra je přerušena, protože Bernardeschi se zapomněl v ofsajdu, a tak bude Slovensko rozehrávat.

30
    Faulovaný byl Berardi, proti kterému se provinil Mazáň. Rozehrávat bude Itálie.

30
    Crisetig dostal těžkou přihrávku a snažil se udržet míč ve své moci, avšak pomohl si faulem a dostal žlutou kartu.

32
    Berardi poslal před branku dobrý centr, kde se ke střele dostal Biraghi, avšak ten branku netrefil.

33
    Italové získali míč zpět pro sebe a znovu zaútočili, avšak centr se před branku nedostal a domácí tým bude zahrávat rohový kop.

33
    Viviani nikoho ze spoluhráčů nenašel, ale Italové pak získali balon zpět pro sebe.

34
    Faulovaný byl Berardi, proti kterému se provinil Ondrej Duda a rozhodčí mu ukázal žlutou kartu, avšak tato karta je pro něj dnes už druhá, a tak musí Duda předčasně odejít do sprch.
    Druhá žlutá karta pro Ondreje Dudu

35
    Kapitán Richard Lásik měl k rozhodčímu nějaké připomínky, a tak mu sudí udělil žlutou kartu.

38
    Rozhodčí hned dvakrát přerušil hru. Nejprve fauloval Hrošovský a poté i Zreľák. U balonu je tak Itálie.

41
    Italové se s míčem dostali na útočnou polovinu a budou zahrávat rohový kop.

41
    Berardi rozehrál nakrátko a Italové vyvíjí na Slovensko tlak.

42
    Ke střele se dostal Berardi, ale protihráč mu jeho pokus úspěšně zablokoval. K odraženému balonu se ještě dostal Bianchetti, ale ten v zajímavé pozici branku netrefil.

42
    Faulovaný byl Viviani, proti kterému se provinil Paur, a tak bude Itálie znovu rozehrávat.

45
    První poločas bude nastaven o 2 minuty.

45
    Rozhodčí hned dvakrát přerušoval hru, nejprve fauloval Belotti a chvíli po něm ještě Bianchetti. Slováci budou zahrávat volný přímý kop.

45
    Hrošovský odcentroval balon před branku, ale protihráč mu jeho pokus odvrátil na rohový kop.

45+1
    Hrošovský odcentroval míč před branku, kde se ke střele dostal Schranz, avšak jeho pokus byl nepřesný, a tak se stav skóre nemění.

45+1
    Faulovaný byl Belotti, proti kterému se provinil Škriniar. Italové budou rozehrávat.

45+2

Střely celkem: Itálie 13:4 Slovensko.
    Střely na branku: Itálie 4:1 Slovensko.
    Střely mimo branku: Itálie 7:3 Slovensko.
    Zablokované střely: Itálie 2:0 Slovensko.
    Rohové kopy: Itálie 4:2 Slovensko.
    Zákroky brankářů: Itálie 1:2 Slovensko.

Rozhodčí McLean ukončil první poločas za stavu 2:0, a to ve prospěch Itálie. Domácí tým je od úvodních minut aktivnější, a tak vede naprosto zaslouženě. Slovensko ve hře moc není a spíše se brání. Navíc od 34. minuty hrají Slováci pouze v deseti hráčích, protože Duda vyfasoval celkem dvě žluté karty, a tak musel předčasně odejít do sprch. Italové šli do vedení už v 5. minutě, když se krásně trefil Bernardeschi. No a v 16. minutě navýšil na 2:0 Belotti, jenž bezpečně proměnil pokutový kop.

Druhý poločas začne přibližně v 17:02.

46

46
    Míč do druhého poločasu uvedlo Slovensko.

46
    Do druhého poločasu už nenastoupil Jakub Paur, kterého vystřídal Stanislav Lobotka.

46
    Na pravém křídle se o balon pral Schranz, avšak pomohl si faulem a rozhodčí mu nedovolený zákrok odpískal.

47
    Rozhodčí opět přerušuje hru, protože Schranz znovu fauloval. Rozehrávat bude Itálie.

48
    Fauloval další Slovák, tentokrát to byl Zreľák. Fotbalistům ze Slovenska zřejmě tečou nervy a nemohou najít způsob, jak účinně ohrozit soupeřovu branku.

51
    Belotti fauloval Lobotku, a Slovensko tak bude rozehrávat.

51
    Slováci sice rozehráli, ale velmi rychle o balon přišli, protože Pauschek uvízl v ofsajdu a nemohl pokračovat ve hře.

52
    Faulovaný byl Rugani, proti kterému se provinil Schranz.

53
    Slovensko s Itálií doma remizovalo 1:1 a vypadalo to, že se o postup popere, avšak v dnešním utkání dělají Slováci úplně vše špatně a cestu do Mistrovství Evropy ve fotbale hráčů do 21 let si výrazně zkomplikovali. Naopak Italové mají vše pod kontrolou a na žádný zkrat se nechystají.

54
    Schranz znovu fauloval a Itálie bude rozehrávat.

54
    Na hřiště se dostal Marco Benassi, kterému uvolnil místo Federico Viviani.

55
    Parádní přihrávku za obranu obdržel Berardi, který se rozhodl pro střelu ke vzdálenější tyči, ale jeho pokus branku těsně minul.

56
    Na druhé se do šance dostal Schranz, ale i jeho pokus byl nepřesný, a tak se v 56. minutě stav skóre nemění.

58
    Rozhodčí musel přerušit hru, protože Schranz byl faulovaný. Proti pravidlům se provinil Biraghi.

59
    Lobotka se prezentoval parádním centrem ke vzdálenější tyči, kde se ke střele dostal Hrošovský, avšak brankář Bardi si připsal úspěšný zákrok a svůj tým podržel. Nicméně Hrošovský se dožaduje pokutového kopu, protože měl pocit, že jeden z protihráčů zahrál ve vápně rukou. Rozhodčí je proti a ukazuje pouze na rohový kop.
    Velká šance Hrošovského

59
    Slováci zahrávali hned dva rohové kopy za sebou, ale ani jednou branku soupeře neohrozili. Nicméně hosté zůstávají u balonu.

60
    Faulovaný byl Lásik, proti kterému se provinil Domenico Berardi a rozhodčí mu udělil žlutou kartu.

61
    V šanci se ocitl Schranz, avšak jeho pokus protihráč úspěšně zablokoval.

62
    Na druhé straně se dostal do zakončení Belotti, ale i jemu protihráč jedovatou střelu zablokoval.

63
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    STANISLAV LOBOTKA se naštval a vzal veškerou zodpovědnost na sebe. LOBOTKA si v těžké pozici navedl míč na pravačku, nenechal se rozhodit bránícími protihráči a nádherným lobem překonal domácího brankáře, který byl absolutně bez šance. Bardi jen zůstal zírat, jak to SOBOTKA skvěle kopl.
    Stanislav LOBOTKA - 2:1

63
    Faulovaný byl Belotti, proti tomu se provinil Schranz.

66
    Bernardeschi se provinil faulem a Slovensko bude zahrávat volný přímý kop.

67
    Volný přímý kop si vzal na starost Hrošovský a Slováci sehráli nacvičenou standardní situaci. Nabíto na levačku dostal Zreľák, který svoji tvrdou ránou důkladně prověřil domácího brankáře, avšak Bardi se blýskl výtečným zákrokem a zabránil stoprocentnímu gólu.
    Výtečný zákrok Bardiho

67
    Slováci znovu vyrazili do útoku, avšak tentokrát ve hře pokračovat nemohli, protože Lobotka si nepohlídal ofsajd.

70
    Hra je přerušena, protože na trávníku zůstal ležet Belotti. Nicméně sudí hru přerušil až po delší době, což byla chyba, protože Belotti byl faulovaný protihráčem a bylo to na žlutou kartu.

72
    Po přerušení se pokračuje ve hře.

72
    Federico Bernardeschi fauloval Pauscheka a od sudího vyfasoval žlutou kartu.

73

73
    Ve vápně byl totiž faulovaný Schranz, proti kterému se provinil Bianchetti.
    Faul - nefaul

74
    Tak sudí po konzultaci s pomezním rozhodčím nakonec penaltu nenařídil.

74
    Zahrávat se bude pouze rohový kop a Slováci se hrozně moc zlobí. Kouč Ivan Galád byl rozhodčím vykázán na tribunu.

76
    Rohový kop si vzal na starost Hrošovský, ale Slovensko ze standardní situace nic nevytěžilo.

77
    Na poslední minuty se na hřiště podívá Samuele Longo, kterému přenechal místo Andrea Belotti.

78
    Rozhodčí je nekompromisní a za připomínky vytahuje žlutou kartu. Adam Zreľák se nestačí divit a musí předčasně odejít do sprch.

78
    Také Dobrivoj Rusov byl potrestán žlutou kartou.

81
    Fotbalisté Slovenska dohrávají zápas pouze v devíti hráčích.

83
    Faulovaný byl Pauschek, kterého poslal k zemi Longo.

83
    Faulovaný byl Berardi, proti kterému se provinil Škriniar.

83
    Na poslední minuty se na hřiště podívá Tomáš Malec, kterému uvolní místo Ivan Schranz.

86
    Sudí hned dvakrát přerušoval hru. Nejprve fauloval Battocchio a poté na druhé straně Škriniar.

86
    Dohráno má Domenico Berardi, kterého vystřídal Daniele Baselli.

87
    K odraženému balonu se dostal Baselli, jenž vystřelil zpoza vápna, avšak jeho pokus byl nepřesný a stav skóre se nemění.
    Nepřesná střela Itálie

88
    Žlutou kartu vyfasoval v závěru utkání Cristiano Biraghi.

89
    Faulovaný byl Teixeira, a tak bude Slovensko rozehrávat.

90
    Slovákům se standardní situace nepodařila, přišli o míč a Itálie vyrazila do protiútoku. Útočnou akci táhl Bernardeschi, který dovezl balon do vápna a počkal na podporu spoluhráčů. Bernardeschi poté přihrál před branku, kde se k míči dostal SAMUELE LONGO. Nicméně okamžitě proti němu vystartoval Rusov, který mu snížil úhel a potom se tam dostal ještě jeden bránící protihráč, ale LONGO si poradil zkušeně a přesnou trefou ke vzdálenější tyči pojistil vedoucí skóre.
    Samuele LONGO - 3:1

90
    Druhý poločas bude nastaven o 5 minut.

90+1
    Dionatan Teixeira poslal svého protihráče nedovoleně k zemi a od sudího vyfasoval žlutou kartu.

90+3
    Do zakončení se dostal Baselli, avšak jeho pokus byl zblokován na rohový kop.

90+3
    Benassi odcentroval balon před branku, ale nikdo z jeho spoluhráčů se ke střele nedostal.

90+4
    Lási byl faulovaný, a tak Slovensko rozehrávalo, avšak míč na kopačkách příliš dlouho neudrželo a svého soupeře pustilo do brejku.

90+5
    Benassi si vzal na starost rohový kop, ale rozehrál nakrátko. Nicméně Italové u míče zůstávají.

90+6

Rozhodčí McLean dnes naposledy foukl do píšťalky, a ukončil tak velmi zajímavé utkání, ve kterém Itálie porazila Slovensko, a to v poměru 3:1. Nicméně zápas byl plný emocí a zajímavých situací. Italové byli od úvodních minut aktivnější a zaslouženě v poločase vedli 2:0, to se střelecky prosadil Bernardeschi a Belotti. Slováci hráli od 34. minuty pouze v 10 hráčích, protože se Duda nechal vyloučit, ale nevzdali se a v 63. minutě snížili na 2:1, to se prosadil Lobotka. V 73. minutě se Slovensko dožadovalo pokutového kopu, ale rozhodčí po domluvě s pomezním sudím penaltu nenařídil, za co se Slováci neskutečně zlobili. V 78. minutě vyfasoval druhou žlutou kartu Zreľák a musel odejít předčasně do sprch, Slovensko tak dohrávalo pouze v devíti hráčích. Italové na svého soupeře vyvíjeli stále tlak a v 90. minutě se dočkali gólu na 3:1, vítězství totiž pojistil Longo.

Na mistrovství Evropy ve fotbale do 21 let, které bude v roce 2015 pořádat Česká republika, postupuje Itálie. Slováci tedy nepostupují a na hráčích to jde vidět, protože je doprovází smutné slzy.

Střely celkem: Itálie 18:9 Slovensko.
    Střely na branku: Itálie 5:4 Slovensko.
    Střely mimo branku: Itálie 9:4 Slovensko.
    Zablokované střely: Itálie 4:1 Slovensko.
    Rohové kopy: Itálie 6:5 Slovensko.
    Zákroky brankářů: Itálie 3:2 Slovensko.

Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (18:00:37)