Buffalo – Boston 0:4 (kon.) | Montreal – Colorado 3:2 (kon.) | Ottawa – Columbus 3:2 (kon.)
New Jersey – San Jose 2:4 (kon.) | Washington – Florida 2:1 (3:1 po s.n.) | Detroit – Toronto 1:0 (po pr.)
Pittsburgh – NY Islanders 3:1 (kon.) | Dallas – Philadelphia 5:6 (po pr.) | Chicago – Nashville 2:1 (po pr.)
Arizona – St. Louis 1:6 (kon.) | Vancouver – Tampa 2:4 (kon.) | Los Angeles – Minnesota 2:1 (kon.)
NY Rangers – San Jose 4:0 (kon.)
Detroit Red Wings
1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Toronto Maple Leafs
Neděle 19.10.2014, 01:10 • Joe Louis Arena, Detroit • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Sportu zdar a hokeji zvlášť. Dnes tu máme "odvetu" včerejšího duelu dvou tradičních týmu Original Six. Tentokrát však na ledě Detroit Red Wings, kam zavítá Toronto Maple Leafs.

Leafs včera na domácím ledě nezažili s Detroitem příjemný zápas. Prohráli 1:4 a fanoušci opět dali svou nespokojenost najevo tím, že vhodili dres svého milovaného klubu na led. Po dvou výhrách nad Rangers a Coloradem si tak hráči z Ontaria u fanoušků zase pohoršili. Nyní jim patří 11. místo v konferenci se ziskem čtyř bodů v pěti zápasech.

Rudá Křídla budou naopak na včerejší duel s Leafs vzpomínat v dobrém. Především pak kapitán Henrik Zetterberg. Ten si připsal čtyři asistence a byl tak u všech gólů svého týmu. Detroit se tak v tabulce posunul na 8. příčku se ziskem pěti bodů ve čtyřech zápasech.

Vzájemné zápasy v sezoně 2013/14:

Toronto Maple Leafs – Detroit Red Wings 4:5 po n.
    Detroit Red Wings – Toronto Maple Leafs 2:3 po n.
    Detroit Red Wings – Toronto Maple Leafs 3:2
    Toronto Maple Leafs – Detroit Red Wings 2:4

Československá stopa v zápase:

V dresu Red Wings bude spolupracovat slovenská dvojka Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo. Z českých hráčů se ukáže mladý útočník Andrej Nestrašil a v obraně Jakub Kindl. Na straně Leafs se můžeme těšit na českého tvrďáka v obraně Toronta Romana Poláka a slovenského útočníka Richarda Pánika.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Detroit Red Wings: Gustavsson (Mrázek) – Kronwall, Ericsson, Smith, DeKeyser, Kindl, Qunicey – Nyquist, Zetterberg, Franzen – Tatar, Sheahan, Jurčo – Abdelkader, Helm, Nestrašil – Miller, Glendening, Andersson

Toronto Maple Leafs: Bernier (Reimer) – Phaneuf, Franson, Reilly, Polák, Gardiner, Robidas – van Riemsdyk, Bozak, Kessel – Lupul, Kadri, Winnik – Komarov, Santorelli, Clarkson – Pánik, Holland, Frattin.

Utkání začne s malým zpožděním.

00:01

00:11
    Toronto na úvod posílá kotouč na zakázané uvolnění.

00:20
    Kessel stál v ofsajdu, je tedy pískáno a bude se vhazovat.

00:53
    Tatar prověřil připravenost Berniera střelou za modrou čárou. Ten puk drží v lapačce.

01:03
    Útočník Wings se obtočil kolem brány a pokusil se zakončit. Bernier však byl u tyčky připravený a pokryl kotouč.

01:26
    Glendening to zkusil od mantinelu, ale brankář Leafs byl opět na místě.

01:58
    Konečně si připisuje zákrok i Guastavsson, který pokryl střelu z kruhu. Střílel Van Riemsdyk.

02:46
    Detroit se opět nastěhoval do útočné třetiny. Po nahození od modré ale končí puk v držení Berniera.

03:08
    Santorelli si to namířil přímo k bráně Wings, ale jeho rána šla těsně vedle brány Gustavssona.

03:48
    Boj v rohu kluziště vyhráli Leafs a k puk use dostal Phaneuf. Ten si vzal kotouč a jel směrem k bráně, ovšem z úhlu neprocpal kotouč za Gustavssona.

04:27
    Rudá Křídla zastavuje v rozletu zakázané uvolnění.

04:39
    Střelu od modré Gustavsson v pohodě pokryl a bude se tak vhazovat po jeho levé ruce.

05:04
    Bozak dostával přihrávku před bránu, ale byl až moc blízko Gustavssona a trefil jen brankáře Wings.

05:54
    Za nedovolené bránění usedá na trestnou Andrej Nestrašil. Máme tu první přesilovku utkání.

06:15
    Leafs se drží v útočné třetině a kombinují.

06:26
    Detroit se osvobozuje vyhozením až k Bernierovi.

06:38
    Vidíme zatím hodně bojovné utkání. Nyní se povalil na zem Phaneuf a Ericsson. Oba putují na trestnou. Přesilovka Leafs ale pokračuje.

07:00
    Miller vyhazuje kotouč za branku Toronta.

07:23
    A znova je puk v obranné třetině hostí.

07:38
    Nyní musel zasahovat i Bernier. Přesilovka vůbec Leafs nevychází.

07:50
    Domácí jsou v plném počtu. Oslabení v pohodě ustáli.

08:17
    Frattin držel Nestrašila a rozhodčí to viděli. Posílají hráče Leafs na trestnou a přesilovka nyní čeká Detroit.

08:20
    Komarov vyvezl kotouč do útočné třetiny a ušetřil drahocenné vteřiny.

08:42
    Znova je puk v obranné třetině Red Wings.

09:10
    Domácí se konečně usídlili v útočném pásmu.

10:09
    Hosté jsou v plném počtu ale nebezpečí trvá. Domácí stále kombinují kolem brány Berniera.

11:01
    Andersson se obtočil kolem brány a snažil se zasunout puk do sítě, ale neúspěšně.

11:26
    Leafs šli do přečíslení. Kessel měl puk na hokejce a poslal ho na Lupula, ten chtěl pálit z první, ale útočník Toronta byl obtěžován obráncem a nezakončil ideálně.

11:33
    Ovšem vzápětí Kessel krosčekuje a jde si sednout na trestnou lavici.

11:49
    Winnik se proháčkoval až ke střele, ale ta skončila nad bránou Gustavssona.

12:24
    Komarov odvádí v oslabení dobrou práci. Nyní se dostal až ke střele bekhendem, ale brankář domácích vyráží.

12:58
    Větší šance mají oslabení Leafs. Van Riemsdyk se ocitl za obranou, jel na Gustavssona, zvolil střelu mezi betony ,ale brankář Red Wings byl připraven a střelu zlikvidoval.

13:37
    Qunicey pálil od mantinelu, ale trefil jen dobře stojícího Berniera.

14:21
    Nepřesné rozehrávka Clarksona končí za bránou domácích a ti se ujímají puku.

14:30
    Další vyloučení na straně Toronta. Kadri putuje na trestnou za faul loktem.

14:40
    Hosté vyhráli buly a hned dostávají puk do bezpečí.

14:59
    Zetterberg pálil, puk poskakoval před Bernierem, ale poté ho obránce Leafs vyhodili za bránu Gustavssona.

15:22
    Sheahan putuje na trestnou za držení. Poměr sil na ledě se vyrovná.

16:01
    Buly po levici Berniera.

16:27
    Puk končí po střele Abdelkadera v ochranné síti, takže se bude vhazovat u brány Berniera.

16:45
    Toronto je v plném počtu a hraje zkrácenou přesilovku.

17:22
    Domácí jsou v plném počtu, ale do té doby byli Leafs nastěhování v útočné třetině a provětrali obranu Wings.

18:34
    Helm vybojoval puk u hrazení, šel s ním za bránu, poslal ho mezi kruhy, kde střílel Nestrašil, ale Bernier se vyznamenal. Po něm pálil ještě Kindl, ale tuto střelu brankář Leafs viděl a chytil do náruče.

19:07
    Hosté posílají kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Hra se tak přesune před bránu Berniera.

19:18
    Další velká šance! Ovšem na straně Leafs. Santorelli jel sám na Gustavssona, zvolil zakončení do forhendu, ale puk narazil jen na beton skvělého brankáře Red Wings.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Další třetina začne přibližně v 2:18.

První třetina gól nepřinesla, ale viděli jsme několik šancí a skvělé brankáře na obou stranách. Detroitu se opět nedaří příliš v přesilovkách, stejně jako včera. Dokonce mohl inkasovat. Uvidíme co přinese druhá třetina, zatím je stav zaslouženě vyrovnaný.

Střely na bránu: 13 – 12

20:01

20:34
    Leafs se chystají rozjet první útočnou akci.

21:06
    Nahození Phaneufa skončila jen na zadním mantinelu.

21:43
    Santorelli pálil z otočky, ale opět mimo a tak Gustavsson rozehrává kotouč.

22:29
    Nestrašil nahodil puk do¨třetiny ,ale tam ho zpět získali obránci Leafs a vyváží kotouč do středního pásma.

23:09
    Máme tu vyloučení. Quincey usedá na trestnou a Toronto čeká přesilová hra.

23:49
    Leafs jsou nastěhovaní v útočné třetině.

24:00
    Domácí po vhazování ve středním pásmu vyhazují puk k bráně Berniera.

24:37
    Opět kotouč zamířil až za bránu brankáře Leafs.

25:10
    Hosté se sami vyhnali z útočné třetiny a Detroit už je v plném počtu.

25:48
    Franson vystřelil od modré a halou to jen zahučelo. Puk prošel pod betonem Gustavssona, ale šel vedle.

26:24
    Nyquist dostal od mantinelu přihrávku od Zetterbergra, ale byl až moc blízko Berniera a puk nasměroval jen do jeho betonů.

26:59
    Domácí vybojoval v útočné třetině puk. Ke střele od modré se dostával Kindl, ale trefil jen bránícího hráče.

27:52
    Nestrašil se snažil přihrávat na najíždějícího spoluhráče na středu hřiště, ale to se mu nepovedlo a skončil na mantinelu.

28:39
    Toronto poslalo kotouč jen na zakázané uvolnění.

28:49
    Další zakázané uvolnění na straně Leafs.

28:57
    Domácí vyhráli buly, Nyquist se dostal ke střele z brankové čáry, ale puk přes Berniera neprocedil.

29:26
    Toronto vybojovalo v rohu puk, Kessel ho předal na kruh a odtud střílel Franson, který minul bránu.

30:15
    Abdelkader prověřil Berniera, ten byl připraven, drží puk a následuje komerční přestávka.

30:45
    Reilly vyslal takovou propagační střelu od modré, kterou Gustavsson betonem srazil do rohu.

31:24
    Bernier zastavuje kotouč, který se k němu dostal a rozehrává ho na své spoluhráče.

31:46
    Tatar dostal puk na střed hřiště, kličkou obelstil protihráče a střelu z mezikruží nechal vyniknout skvělého Berniera.

32:20
    nepřesný pas směřuje na zakázané uvolnění. Hra se vrátí před bránu Leafs.

32:44
    Reilly dostal přihrávku na modrou a odtud hned pálil na bránu. Gustavsson však puk chytil, ale měl velké problémy před dotírajícími hráči.

33:11
    Andersson dal puk na modrou, pak ho dostal z pátky a vystrašil všechny včetně brankáře Leafs.

33:34
    polák prohrál za brankou souboj, puk ihned směřoval před bránu, kde stál Glendening, který ovšem ve vyložené šanci trefil jen připraveného Berniera.

34:45
    Šance na druhé straně. Gustavsson po zmatku, který vyvolal Lupul už ležel v brankovišti, k odraženému puku se dostal Franson, střílel do prázdné brány, ale do střely se mu vrhl Nestrašil a zabránil jistému gólu.

35:03
    Puk je v moci brankáře Wings a máme tu komerční pauzu.

35:14
    Zetterberg si to namířil na branku, vyslal střelu za modrou, ale Bernierova lapačka byla připravená.

35:24
    Za krosček usedá na trestnou van Riemsdyk a Detroit si tak zahraje přesilovku.

35:47
    Tatar dostal puk mezi kruhy, z první střílel, ale jeho přízemní střelu vytěsnil Bernier. Dnes je to velká brankářská show.

36:19
    Sheahan dostal puk do blízkosti brány, obtočil se, vystřelil, ale puk do sítě před Berniera neprotlačil.

36:55
    Nestrašil dal puk před bránu a tam ho jeho spoluhráče tečoval jen těsně vedle brány

37:21
    Zetterberg dostal pas přes šířku hřiště, z první střílel, a? No hádejte. Samozřejmě opět skvěle zakročil Bernier.

38:16
    Leafs už jsou delší dobo v plném počtu a kombinují v obranné třetině.

39:22
    Van Riemsdyk se snažil zpoza brány zasunout puk pod Gustavssonem do brány, ale ten betonem zakročil a kotouč vyrazil.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Další třetina začne přibližně v 3:13.

Stav je stále 0:0. Za viníky bezbrankové bitvy můžeme zcela určitě označit oba brankáře. Ti dnes předvádí skvělé zásahy a hráče přivádí k zoufalství. Do nekonečně to tak ale nepůjde. Kdo z nich pustí jako první puk za svá záda? Odpoví třetí třetina. Možná! Možná se dočkáme prodloužení, případně i nájezdů.

Střely na bránu: 25 – 21

40:01

40:18
    Útok Leafs zastavuje ofsajd.

40:57
    Hosté se dostali z obranného pásma, ale při přechodu do toho útočného je jim opět pískán ofsajd.

41:07
    Nyní zastavují hru hráči Red Wings. Ti poslali puk na zakázané uvolnění.

41:28
    Tatar se u mantinelu snažil obhodit obránce, ale nepřešel přes něj.

42:08
    Kronwall sekl Kessela a usedá na trestnou. Leafs čeká přesilová hra.

42:15
    Kotouč je na střídače, takže je hra přerušena a bude se vhazovat před Gustavssonem.

42:40
    Abdelkader se dostal v oslabení až ke střele, ale jeho rána z vrcholu kruhu šla vedle.

43:09
    Toronto bylo v útočné třetině, ale teď se podařilo domácímu týmu vyhodit.

43:33
    Gustavsson drží kotouč ve své moci po střele od mantinelu.

43:46
    Domácí vyvezli puk až za bránu Berniera.

44:11
    Leafs mají po přesilovce, Detroit je v plném počtu.

45:20
    Hra se přelévala ze strany na stranu až ji nakonec zastavil Helm, který se vystavil do ofsajdu.

45:30
    Opět je Red Wings pískán ofsajd.

45:42
    Střela domácích a lehký zákrok pro Berniera.

46:03
    Leafs se dostali do útočné třetiny od mantinelu to zkusili na Gustavssona a ten drží kotouč. Je tu komerční přestávka.

46:41
    Pánik se tlačil kolem mantinelu k bráně, ale za branou byl zastaven a obrán o puk.

46:52
    Na ledě bylo o jednoho hráče Leafs více. Trest za hráčskou lavici jde odpykat Kessel.

47:25
    Přesilovka domácích neměla dlouhého trvání. Winnik odvedl skvělou práci a v útočné třetině ho zahákoval Zetterberg, který usedá na trestnou a uvidíme hru 4 na 4.

48:19
    Ericsson vystřelil od modré po přihrávce Tatara, ale Bernier byl opět na místě.

49:00
    Bernier znova skvěle proti střele Kronwalla. Ten byl sám před bránou, udělal kličku do bekhendu, ale narazil na bezchybného gólman Leafs.

49:52
    Red Wing poslali puk na zakázané uvolnění. Hra se přesune před Gustavssona.

50:49
    Toronto motá hlavy hráčům Wings v útočné třetině.

50:59
    Puk směřoval před bránu, kde si najížděl Polák, ale byl bráněn protihráčem a tak je puk projel brankovištěm a šel zase ven. Polákovi však chyběl kousek.

51:11
    Posunutá brána. Hra je přerušena a následuje komerční pauza.

51:41
    Phaneuf se napřáhl na modré, ale jeho dělo končí vedle brány.

52:05
    Hosté střídají a drží puk v bezpečí za svou brankou. Už se chystají rozjet další útočné snažení.

52:31
    Detroit v ofenzivě zastavuje ofsajd.

53:01
    Bernier! Ten dnes čaruje. Nejprve vyrazil střelu z kruhu a k dorážce se dostal Abdelkader. Tváří v tvář brankáři Leafs střílel, ale ten ho efektivním zákrokem lapačkou vychytal.

53:55
    Hosté zpoza brány rozjíždí útok.

54:17
    Leafs kombinují v útočné třetině. Hala bouří. Ozývají se fanoušci obou týmů a navzájem se překřikují. Skvělá atmosféra.

55:00
    Pět minut před koncem třetiny tu je přerušení a další blok reklam.

55:37
    Zetterberg ztratil puk na obranné modré, naštěstí pro Wings toho hosté nevyužili.

55:59
    Nikdo před Bernierem. Jen Zetterberg dostával přihrávku, ale puk o kousek nestihl a tak si mohou fanoušci Leafs oddechnout.

56:42
    Hráči svádí souboj o kotouč v rohu obranné třetin Red Wings.

57:07
    Miller byl sám proti obraně Leafs a tak zvolil střelu od modré, která ale šla nad.

57:44
    Kessel posunul kotouč na van Riemsdyka do ofsajdu. Takže se bude vhazovat ve středním pásmu.

58:30
    Konec třetí třetiny se blíží puk je na hokejkách hráčů Toronta.

59:41
    Obránci Leafs v závěru ještě vyrobili chybu a k puku se dostal Zetterberg. Udělal otočku na kruhu, ale poté minul bránu.

60:00

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Brankáři stále vládnou a gól ne a ne přijít. Pokud ho nepřinese ani prodloužení, půjdeme do nájezdů. Tak uvidíme, zda se někdo prosadí. Zápas je vyrovnaný po všech stránkách.

Střely na bránu: 30 – 29

60:01

60:17
    Ericsson se dostal ke střele od mantinelu, ale Bernier byl na místě a schoval puk mezi betony.

60:47
    Domácí rozjíždí útok zpoza vlastní brány.

61:05
    Po střele Tatara zvoní za Bernierem tyč!

61:31
    Pozor teď musel dávat u Gustavsson. Bude se vhazovat po jeho levici.

61:58
    Puk se dostával k Santorellimu, který by mohl jít na Gustavssona, ale obránci Wings ho nepustili.

62:43
    Hosté vyváží kotouč ze své obranné třetiny.

62:59
    Ofsajd Toronta. Bude se tedy vhazovat ve středním pásmu.

63:29
    Detroit je v útočné třetině u puku.

63:51
    Leafs se následně také chystali usadil se v útočném pásmu, ale neúspěšně.

64:26
    Nyquist pálil z kruhu a Bernier jeho střelu vyráží vysoko nad.

64:37
    Kessel uháněl kolem mantinelu vstříc bráně Red Wings, ale jeho střela byla zblokována do ochranné sítě. Bude se vhazovat u Gustavssona.

64:50
    Detroit právě vstřelil branku!
    Hala explodovala nadšením. Aby ne, rozhodující gól střílí kapitán HENRIK ZETTERBERG. Ten dostal od mantinelu přihrávku mezi kruhy, odkud z první vyslal dělovku, která proletěla nad betonem Berniera a skončila v síti. Pouhých deset vteřin před koncem prodloužení. Asistence: Nicklas Kronwall, Jonathan Ericsson.
    Henrik ZETTERBERG - 1:0

Viděli jsme napínavý duel, která nabídl pohledný hokej, ovšem branek bylo pomálu. Dnes to byla show brankářů. Oba předváděli skvělé zákroky a držela své týmy ve hře. Šťastnějším nakonec může být Gustavsson ,který neinkasoval a dovedl svůj tým k výhře 1:0, když se 20 vteřin před koncem trefil Zetterberg.