HC Boskovice
2:6 (1:3, 1:3, 0:0)
HC Šumperk
Neděle 19.10.2014, 17:00 • Zimní stadion Boskovice • Liga staršího dorostu

V třetí třetině jsme gól neviděli, tudíž tým HK Hokej Šumperk vyhrál 6:2 a veze si domů tři body. Tato výhra je třetí výhrou Šumperku v sezoně, v tabulce tak už mají 10 bodů (3 výhry + 1 prohra po nájezdech), kdežto domácí ani po polovině soutěže nemají žádné body. Příští kolo není pro Boskovice příliš příznivé – hrají totiž na ledě Zubrů z Přerova, kteří doposud neprohráli a jednoznačně vedou tabulku. První zápas s Přerovem prohrály Boskovice 0:11 a i v druhém zápase jsou Boskovice pasovány do role outsidera.

60:00
    Konec zápasu. (13:09:06)

59:24
    Vyloučen hráč týmu HK Hokej Šumperk č. 11 Libor Šíp – 2 minuty, nedovolené bránění

54:15
    Vyloučen hráč týmu HK Hokej Šumperk 2003 č. 16 Jaroslav Adolf – 2 minuty, hákování

40:01

Druhá třetina skončila stejným výsledkem jako ta první – 1:3. Hosté snadno navýšili svůj náskok po chybách obrany Boskovic. Do druhé třetiny tak hráči Šumperku půjdou s pohodlným náskokem čtyř branek a nejspíš to vypadá, že už si vedení pohlídají, pokud útok a obrana domácích nebude efektivnější a přesnější.

40:00
    Druhá třetina skončila. Další třetina začne přibližně v 18:30

38:10
    Vyloučen hráč týmu HC Boskovice č. 11 Ondřej Šindelář – 2 minuty, hákování. Domácí si tak závěr třetiny ještě komplikují. Šumperk může svoje vedení navýšit o pět gólů, což by bylo pro domácí kritické a o výsledku zápasu by bylo téměř rozhodnuto.

33:36
    Máme tu k vidění menší gólovou přehlídku. Domácí snížili na 2:5, ale chvíli poté Šumperk znovu odskakuje na rozdíl čtyř branek a domácím už se bude velmi těžko zápas vyrovnávat. Šestý gól zápasu a třetí gól Šumperku v druhé třetině vstřelil Michal Dohnal (asistence Pavel Skopal).

31:34
    Ale Boskovice se vůbec nenechaly zaskočit a velmi rychle odpovídají. Po buly příliš dlouho neváhal Erik Borovička, který přesně přihrál Dominiku Vyskočilovi a domácí 88 parádní střelou zápěstím snižuje na 2:5

31:21
    Ani Janu Külzerovi čisté konto příliš dlouho nevydrželo, ovšem tomuto gólu se dalo jen velmi těžko zabránit. Po pohledné nacvičené souhře přidává pátý gól Šumperku Pavel Skopal, který už v dnešním zápase vstřelil druhý gól (asistence Libor Janků a Ludvík Rutar).

30:00
    V polovině zápasu došlo v bráně domácích ke střídání brankářů. Miroslava Nečase s číslem 1, který inkasoval 4 góly, vystřídal s číslem 29 Jan Külzer.

Stanislav Scheiner

Branky a nahrávky: 1. Res (Procházka), 32. Vyskočil (Borovička) – 5. Skopal (Štreit), 6. Štreit (Rozbroj), 18. Janků (Holínek), 23. Rutar (Urban), 32. Skopal (Janků, Rutar), 34. Dohnal (Skopal)

HC Boskovice: Nečas (Külzer J.) – Šindelář, Procházka, Hejduk, Fabiánek "C", Hořava – Külzer N., Šmíd, Šmahel, Pospíšil, Borovička, Vyskočil, Res, Hrubeš;
    Trenér: Svatopluk Vařeka
    Vedoucí družstva: Markus Külzer

HC Šumperk: Urban (Řezník) – Štreit, Moučka, Rutar, Murla – Holínek, Rozbroj, Šíp, Pavelka, Janků, Dohnal, Adolf, Skopal "C", Maděra;
    Trenér: Ivan Alka
    Vedoucí družstva: Petr Adamec

Rozhodčí: Petr Coufal (hlavní) – David Otáhal, Jan Vašíček