Chabarovsk – Dynamo Moskva 2:3 (kon.) | Vladivostok – Soči 1:0 (3:2 po s.n.) | Novokuzněck – Jaroslavl 0:1 (kon.)
Novosibirsk – Viťaz 2:3 (kon.) | Čerepovec – Jekatěrinburg 3:2 (1:0 po s.n.) | Jokerit – Ufa 2:4 (kon.)
N.Novgorod – Kazaň 3:2 (kon.) | Petrohrad – Omsk 3:2 (po pr.) | Riga – Barys 2:3 (kon.)

Robert Kousal (Čechov) – 0+1, 1 střela, čas na ledě 14:34

Na soupisce domácího celku nenajdeme žádného českého ani slovenského hráče. (14:18:14)

Je dobojováno. Hráči Čechova otočili utkání ve třetí třetině a díky dvou slepeným brankám Horáka a Soloduchina, vítězí celkově 3:2.

60:00

59:43
    Domácí jsou daleko od branky Čechova.

59:03
    Hosté jsou v pěti a dostávají kotouč do středního pásma.

58:58
    Sibir je stále v útočném pásmu se šesti hráči a kombinuje.

58:25
    Sateri musel řešit několik velmi dobrých šancí domácích, kteří motají hlavy bránící čtveřici.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny. Domácí stále v šesti.

57:31
    Rána Hersleye končí po teči v ochranné síti.

57:03
    Sibir to zkouší se šesti bruslaři na ledě.

57:03
    Oddechový čas pro hosty.

57:03
    Za příliš mnoho hráčů na ledě je vyloučen Čechov. Domácí mají velikou šanci na vyrovnání.

56:59
    Sateri kryje ránu Ožiganova, který mířil od modré mezi betony hostujícího brankáře.

56:05
    Hosté se stahují v pěti hráčích do defenzívy a do útoku se již nehrnou.

55:49
    Dnešní utkání sleduje 7210 diváků.

55:01
    Domácí mají posledních pět minut na to, aby vyrovnali stav utkání, pomýšlejí-li na bodový zisk.

54:05
    Hosté hrají v plném počtu.

53:36
    Do pásma vlétl Koskiranta a tvrdou ranou provětral pravý beton Sateriho.

53:08
    Kotouč je daleko od branky, kterou střeží Sateri.

Alan Šrámek

Branky a nahrávky: 5. Hersley, 11. Okulov – 32. Afinogenov (Vereščagin), 51. Horák (Porseland, Kousal), 52. Soloduchin (Kučerjavenko)

HC Sibir Novosibirsk: Bespalov (Koskinen) – Hersley, Alexejev, Bělov, Ignatovič, Konev, Gimajev, Ožiganov – Monya, Bobrov, Thuresson, Karamnov, Okulov, Kugryšev, Gubin, Kopejkin, Enlund, Sannikov, Koskiranta, Vorošilo, Butuzov
    HC Viťaz Moskevská oblast: Sateri (Lisutin) – Porseland, Klimontov, Seleznjov, Grebeškov, Golovkov, Vereščagin, Berdjukov, Grišin – Cyganov, Horák, Soloduchin, Kousal, Vyglazov, Šitikov, Kučerjavenko, Švec-Rogovoj, Afinogenov, Jakubov, Makarenko, Makejev

Rozhodčí: Olenin, Romasko – Parfjonov, Sysujev