Třinec – Pardubice 5:2 (kon.) | Slavia – Olomouc 2:3 (0:2 po s.n.) | Kometa Brno – Liberec 3:1 (kon.)
Mountfield HK – Vítkovice 3:2 (2:1 po s.n.) | Plzeň – Sparta 2:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Zlín 3:4 (1:3 po s.n.)
K. Vary – Litvínov 2:1 (kon.)
po s.n. (2:1)
Mountfield HK
3:2 (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
HC Vítkovice Ridera
Neděle 19.10.2014, 17:30 • Zimní stadion v Hradci Králové • Tipsport extraliga

Mountfield nakonec otáčí dnešní zápas a díky dvěma trefám v nájezdech slaví dvoubodové vítězství. Hosté si odvážejí spravedlivý bod, i když jich mohli mít klidně více. Východočeši musí být nakonec spokojeni, neboť se díky dvěma bodům posouvají na druhou pozici v tabulce!´To je pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera. (20:17:02)

Jiří ŠIMÁNEK - 3:2

Rozhodující trefu si připisuje JIŘÍ ŠIMÁNEK.

3. série
    2:1
    Vandase vychytal Kacetl, Hradec vítězí.

3. série
    2:1
    Další klika do forhendu, další gól. Vandas musí dát.

2. série
    1:1
    Vladimír Svačina netrefil branku.

2. série
    1:1
    Hned vzápětí srovnává Kudrna precizním blafákem do bekhendu.

1. série
    0:1
    Vítkovický útočník rozhýbal Kacetla a poslal mu puk mezi betony.

1. série
    0:0
    Skokanovi vypíchl puk Šindelář.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení nerozhodlo, i když na to měl Hradec dost šancí. Uvidíme tak samostatné nájezdy. Do nich nemohou hosté počítat s kapitánem Ondřejem Romanem, který byl v poslední vteřině vyloučen za sevření kotouče.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ondřej Roman (VIT) vyloučen za sevření puku – nebude tedy moci absolvovat nájezdy.

64:57
    Ještě uvidíme jedno buly, a sice po pravici Šindeláře. Poslední šance rozhodnout zápas v prodloužení.

64:29
    Svižná rána Rastislava Deje si našla cestu do lapačky vítkovického brankáře.

64:19
    Střela Tomáše Pastora byla zblokována do ochranné sítě.

63:53
    René Vydarený si počkal na útočníka, který před malou chvílí střílel, a poslal na něj puk na teč. Všechno vyřešil Filip Šindelář.

63:37
    Skokan se snažil protlačit ke střele, zakončit musel jen bekhendem. Kotouč letěl na branku.

62:45
    Momentálně převyšují defenzivy oba útoky, a tak mohou být brankáři v klidu.

61:44
    Po dlouhé době kotouč u Kacetla, Kovářovo nahození letělo mimo tři tyče.

60:53
    Další příležitost Mountfieldu – zřejmě se mu na nájezdy nechce.

60:45
    Martin Pláněk nejenže mohl rozhodnout utkání v základní hrací době, ale také v prodloužení. Jeho pokus zblízka Šindelář vyrazil do svého spoluhráče, i následnou nebezpečnou situaci dokázal vyřešit.

60:01

Šedesát minut hry je za námi, Hradec dokázal díky stíhací jízdě ve třetí části srovnat skóre zápasu zásluhou Dávida Skokana. Je tedy jasné, že se body budou dělit. Hradec tak ztratí poprvé po čtyřech plnohodnotných výhrách poprvé body, naopak Vítkovice bodují poprvé po sedmi zápasech, ve kterých vyšly naprázdno. Rozhodne dnešní mač prodloužení? To zjistíme za pár minut.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:44
    Mertl se zkoušel šikovně obtočit kolem tyčky. Šindelář ztratil masku a proto je hra přerušena.

59:35
    Dnešní utkání sleduje 3885 diváků.

59:35
    Vítěznou trefu měl na holi Martin Pláněk. Hradecký obránce ale z pravého kruhu vyprášil výstroj Filipa Šindeláře.

58:59
    Puk je zase u branky Kacetla.

58:20
    Knotek nahazoval od modré, pře bránou tečoval puk mimo Petr Beránek.

57:56
    Ondrej Šedivý poslal nepřesnou rozehrávkou svého spoluhráče pryč z útočného pásma.

57:09
    Vítkovice se stále drží v útoku, jejich nahození Kacetlovu branku netrefilo.

56:23
    Domácí jako by pozapomněli na zadní vrátka a byly z toho šance Ostravanů. Defenziva Mountfieldu nakonec všechno v klidu zvládla.

55:18
    Teď na hosty vlétla první formace a tým Ondřeje Romana měl co dělat, aby se ubránil.

54:53
    Vítkovice byly pod tlakem, vyhodily puk přes všechny čáry a nemohou střídat. I proto si vyžádaly time-out.

54:29
    Povedené oslabení nabudilo nejen hráče, ale také domácí fanoušky. Ti ženou svůj tým za vedoucí trefou.

53:47
    Hradec je v pěti, ubránil se docela v pohodě.

53:35
    Navíc šli Hradečtí do brejku, kotouč se ale přes Zíba na Knotka nedostal. Hradecký útočník by jel sám na bránu.

53:10
    Teď zase Tomáš Mertl. Vítkovice se ještě neusadily v pásmu.

52:44
    A toho napodobuje tygřím skokem také kapitán Jiří Šimánek.

52:19
    Nepřesná rozehrávka Slezanů znamená vyhození kotouče z obranné třetiny Rastislavem Dejem.

51:47
    A dlouhá debata rozhodla o tom, že ano. Jaroslav Kudrna (MHK) už sedí u trestoměřičů. Je ale vyloučen za nedovolené bránění. Nic to nemění na tom, že je Mountfield ve čtyřech.

51:47
    Rozhodčí se radí, jestli po zákroku Jaroslava Kudrny (MHK) vysokou holí bude tento hráč potrestán.

51:40
    Jiří Šimánek dostal nabito těsně za modrou a jeho rána jen prosvištěla nad břevnem branky Filipa Šindeláře.

51:05
    Hradečtí obránci uklidňují hru, drží puk za svou brankou.

50:36
    Po dlouhé době je puk u Kacetla, ten se tk musí mít na pozoru.

49:41
    Po sporném zákroku Vítkovic dal Vladimír Šindler jasně najevo, že vylučovat nebude.

49:12
    Vstřelená branka Mountfield nakopla, hned se tlačí do dalšího útočení.
    Dávid SKOKAN - 2:2

48:02
    Mountfield právě vstřelil branku!
    Nabídne nám minimálně ještě jednu branku, to je po vyrovnávací trefě DÁVIDA SKOKANA stoprocentní. Slovenský útočník se dostal po střelce Rastislava Deje k vyraženému puku a bleskurychle ho dopravil do brány. Asistence: Roman Kukumberg, Rastisalv Dej.

47:08
    Jaroslav Kudrna byl ke srovnání nyní hodně blízko, a to hned dvakrát. Nejprve nedokázal zkrotit letící kotouč před opuštěnou klecí, pak ho vychytal Šindelář.

46:24
    Po ofsajdu Mountfieldu přichází komerční přestávka. Co nám nabídne zbývajících třináct a půl minuty?

46:14
    Hradec je v útoku, ten je však velmi platonický.

45:34
    Další hráč je zraněn, opět na straně hostů a je jím Michal Hlinka. Také on bude v pořádku.

45:22
    Jestli chce Hradec vyhrát i popáté v řadě, budou muset jeho hráči pořádně zabrat. Zatím to na vyrovnání nevypadá.

44:42
    Lukáš Zíb neudržel puk na modré čáře, je mu odpískáno zakázané uvolnění. A to se mu vůbec, ale vůbec nelíbí.

44:12
    Na ledě zůstal Roman Szturc, kolbiště opouští za pomoci spoluhráčů. Vhazování ve střední třetině.

43:27
    Domácí drží kotouč více na holi, Vítkovice jsou celkem pasivní. A to by se jim mohlo vymstít.

43:00
    Hlinkova střela zápěstím zblokována Tomášem Slovákem.

42:00
    Na ledě už jsou i zbylí dva hráči z trestných lavic a pokračuje se v pěti. Hradec se tlačí do zakončení, Steel ale zatím dobře brání.

41:37
    Ve hře čtyři na čtyři se hostující mančaft provinil zakázaným uvolněním.

41:08
    Hosté vy čtyřech.

40:37
    Tak teď byl Hradec v přesilovce 4 na 3 hodně blízko. René Vydarený ale zblízka selhal.

40:01

Ve druhé části jsme viděli jedinou branku a postarala se o ni stejná dvojice jako při první trefě. Peter Húževka obral o kotouč Tomáše Slováka a našel Ondreje Šedivého mezi kruhy. Jinak se hrála nikterak atraktivní podívaná, je to hlavně o bruslení a bojovnosti. Hradec měl šance především v přesilové hře, ale Šindeláře překonat nedokázal.

Závěrečná část začne přibližně v 19:20.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

40:00
    A v poslední vteřině přichází další faul, zase na straně Vítkovic. Při brejku domácích nedovoleně bránil Mertla Tomáš Pastor (VIT).

39:45
    Než se ale vůbec něco událo, je zde další potrestaný hráč. Tentokrát na straně domácích Rastislav Dej (MHK) – sekání.

39:08
    A vyloučení také na druhé straně – Kovář (VIT) dvě minuty za krosček.

38:52

38:48
    A mohly toho hned využít. U pravé tyče se k volnému puku snažil natáhnout Michal Hlinka, byl ale zablokován.

38:30
    Až nyní se Vítkovice rozestavěly v útočné třetině.

37:49
    Ale nebezpečnější jsou v nevyváženém počtu hráčů zatím domácí.

36:52
    Domácí se provinili faulem a budou hrát ve čtyřech. Peter Frühauf (MHK) podržel protihráče a už sedí na trestné lavici.

36:26
    Petr Beránek mohl srovnat skóre i podruhé, na dorážku ale těsně nedosáhl.

36:08

35:50
    Hodně velké šance a tlak Mountfieldu. V přesilovce se povedlo první pětce vytvořit kolem Šindeláře závar, dorážky Šimánka ale k úspěchu nevedly.

35:21
    Další střelecký pokus končí v ochranné síti.

35:04
    Vydarený nabil Šimánkovi, jeho ránu příklepem vyrazil hostující brankář.

34:44
    Čtvrtina přesilové hry je pryč a Hradec se ještě ani pořádně nepodíval k Šindelářovi.

34:27
    Pláňkovi se rozehrávka nepovedla, hosté vyhazují puk až ke Kacetlovi.

34:08
    Až před koncem druhé třetiny si Hradec vyzkouší poprvé hru v přesilové hře. Peter Húževka (VIT) přidržel Jaroslava Kudrnu a je za svůj prohřešek potrestán menším trestem.

33:27
    Mountfield byl hodně blízko srovnání. Roman Kukumberg dostal pas do brejku, jeho rána orazítkovala levou tyč Šindelářovy branky.

32:37
    Vzápětí přichází šance čtvrtého hradeckého útoku a také komerční přestávka.
    Ondrej ŠEDIVÝ - 1:2

32:17
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Ale skóre se mění na druhé straně. Tomáš Slovák byl obrán v obranném pásmu o kotouč Peterem Húževkou. Ten našel najetého ONDREJE ŠEDIVÉHO a vítkovická spolupráce zase slaví úspěch. Šedivý překonal Kacetla střelou na vyrážečku. Asistence: Peter Húževka.

31:56
    Už podle obrazu hry tohoto střídání je patrné, že je na ledě trio Kudrna–Mertl–Šimánek.

31:05
    A další příležitost Mountfieldu. Skokan jel s Pláňkem na jediného obránce, na druhé tyči svého parťáka nenašel.

30:31
    Po dlouhé době přišla velice pohledná akce. Kukumberg v útočné třetině přibrzdil, počkal na najíždějícího si Vašíčka. Hradecký forvard byl sám mezi kruhy, ještě našel ale lépe postaveného Rastislava Deje. Slovenský hráč si puk zpracoval, jeho střelu schoval Šindelář do lapačky.

29:18
    Zakázané uvolnění na straně Vítkovic, kotouč se stěhuje před Šindeláře.

28:40
    Utkání je v této fázi hodně vyrovnané, hra se přelévá ze strany na stranu.

27:58
    Lukáš Zíb nahazoval kotouč od modré, ten těsně minul Kacetlovu klec.

27:14
    Tak nám hra zase atraktivitou upadla, vrátila se do zajetých kolejí z první třetiny.

26:18
    Vladimír Svačina dostal puk do rychlosti, jeho střelu vyrazil Kacetl mezi kruhy. Tam byli jen domácí.

26:01
    Po zakázaném uvolnění si bere domácí střídačka oddechový čas.

25:30
    Velká šance hostů Szturc přihrával na volného Šedivého, ten zblízka netrefil odkrytou klec.

24:48
    Szturc nahazoval puk na Kacetla, místo u branky ale skončil v rohu hřiště.

24:10
    Hradec je na puku a snaží se s ním něco vymyslet – moc se to zatím nevede.

23:37
    Hned po buly si do útočného pásma nabruslil Tomáš Mertl, jeho rána končí v náručí Filipa Šindeláře.

23:23
    To platí i po ofsajdu hostů.

22:58
    Hraje se momentálně ve středním pásmu, oba brankáři mohou být naprosto v klidu.

22:38
    Na ledové ploše zůstal ležet Rastislav Dej, vylučovat se ale nebude. Hradecký forvard nakonec odjíždí po svých.

21:51
    Kdyby se v takovém tempu pokračovalo i nadále, vůbec by nám to nevadilo. Hra je oproti první třetině mnohem záživnější.

21:14
    Na druhé straně dostal do slibné pozice kotouč Roman Kukumberg, na poslední chvíli mu byla střela zblokována.

20:18
    Hodně povedený start Vítkovic do druhé třetiny. Vladimír Svačina se dostal do dvou šancí, především při té první měl Ondřej Kacetl velké štěstí.

20:01

Úvodní, nepříliš záživná, část je za námi. Hosté vstoupili do zápasu lépe a také šli do vedení, když se pohotově trefil Ondrej Šedivý. Hradec se dlouho nemohl prosadit, neměl prakticky žádnou gólovku a i tak přišlo srovnání. Třináct vteřin před koncem první třetiny vyrovnal stav zápasu v signalizované výhodě svou první extraligovou trefou Petr Beránek. Snad vstřelené branky oba týmy nakopnou a budeme svědky záživnější podívané...

Druhá část začne přibližně v 18:24.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00
    Petr BERÁNEK - 1:1

19:47
    Hodně šťastná, ale důležitá branka Mountfieldu přichází 13 vteřin před první sirénou. V signalizované výhodě nahodil puk na Šindeláře Pláněk, Knotek způsobil svou tečí u brankáře velký rozruch, díky čemuž putoval puk k PETRU BERÁNKOVI. Hradecký forvard pohotově z otočky dopravil kotouč za Šindeláře. Pro mladého útočníka je to první trefa v extralize! Asistence: Tomáš Knotek, Martin Pláněk.

19:09
    Další nedorozumění na ledě znamená ofsajd na straně domácích.

18:50
    Hra začíná být poněkud nervózní, další strkanice ve středním pásmu. Lukáše Kováře a Jaroslava Kudrnu museli rozdělit až rozhodčí. Vylučovat se nebude.

18:18
    Huna zkoušel překvapit zblízka Kacetla a málem se mu to povedlo. Hradecký brankář puk nevyrazil úplně jistě, zachraňovat situaci musel Vydarený.

18:03

18:02
    Menší rozmíška u hradecké branky. Roman Szturc se opřel do Jiřího Vašíčka, toho šel bránit Peter Frühauf.

17:48
    A poté, co nastřelil Stehlík puk do ochranné sítě se bude zase vhazovat ve středním pásmu.

17:36
    Tak s touto přesilovkou Vítkovice spokojeni být nemohou. Navíc je zastavuje ofsajd.

17:18
    O vyhození kotouče přes všechny čáry se postaral znovu Tomáš Slovák.

16:59
    A tak se Východočeši dvakrát za sebou osvobozují.

16:33
    Roman centroval puk z rohu hřiště před bránu, jeho spoluhráč na něj nedosáhl.

16:03
    ... to se mu nepovedlo navíc se bude muset bránit ve čtyřech. Collin Valcourt (MHK) vyloučen za nedovolené bránění.

15:38
    Mountfiled se snaží rozjet další útok...

15:12
    Hradec začíná přebírat otěže zápasu a to se domácím fanouškům líbí.

14:06
    Celkem ano. Druhý útok domácích zatlačil hosty, střelou od modré se prezentoval Martin Pláněk, o něm to zkoušel ještě Rastislav Dej. Šindelář zatím bezchybný. I když je pravda, že moc práce neměl.

13:38
    A tak přichází druhá reklamní přestávka. Změní se po ní něco?

13:38
    S obrazem hry se snažila něco udělat hradecká elitní formace. Marně.

12:52
    Jsme svědky delší pasáže bez přerušení, týmy si pravidelně střídají v držení kotouče.

12:04
    A tak není ani příliš divu, že atmosféra také není zrovna nejlepší.

11:22
    Zatím je to spíše boj o každý kotouč a o vytvoření si územní převahy. Žádnému z týmů se nedaří výrazněji přehrát svého soupeře.

10:36
    Po delší době o sobě dávají vědět svěřenci Petera Oremuse. Ti zatlačili Hradec v jejich pásmu, ale nic z toho nebylo.

10:07
    Slovák neudržel kotouč na modré čáře a je z toho ofsajd.

09:47
    Mrtvější pasáž přerušil Šindelář schováním kotouče do lapačky. Vhazuje se jeho pravici.

09:11
    Žádná parádní podívaná se zatím nehraje, a tak se diváci musí celkem nudit.

08:07
    Hosté se nedokázali propracovat za modrou čáru bez porušení pravidel – ofsajd. Zároveň následuje první reklamní přestávka.

07:26
    Mountfield obdržená branka celkem nakopla, kotouč se často pohybuje v blízkosti Šindeláře.

07:10
    Na druhé straně se blýskl Kacetl, když vystihl přihrávku na jisté gól.

06:58
    Vítkovice tlačila první hradecká letka, hosté se ale dokázali ubránit, i když se Kudrna ocitl v pěkné šanci.

06:03
    Hradečtí se tlačili do brankoviště až příliš, hra je přerušena.

05:34
    Hradec se po obdržené brance alespoň trošku zvedl a lehce zatlačil hosty.
    Ondrej ŠEDIVÝ - 0:1

04:49
    A Moravané jsou po zásluze do vedení. Peter Húževka našel zpoza brány na brankovišti najetého ONDREJE ŠEDIVÉHO, který dostal povedený pas a z první překonává Kacetl na lapačku. Asistence: Ondrej Šedivý.

04:13
    Vítkovice jsou celkem překvapivě zatím lepší, hraje se převážně ve třetině Mountfiledu.

03:50
    Ta ale do historie nevstoupí. Stehlíkův nepřesný pas znamená icing.

03:34
    A budou to hosté, kdo se pokusí rozjet další útočnou akci.

03:12
    Hosté jsou aktivnější, hradecký brankář musel řešit také nahození od modré z hole Šenkeříka.

02:29
    Stále se hraje v pásmu Hradce, víceméně ale po mantinelech.

01:56
    Na druhé straně ukazují svou útočnou sílu Vítkovičtí, všechno ale celkem v klidu vyřešil Kacetl.

01:23
    Beránek se přetlačil až před Šindeláře, puk skončil v brankářově výstroji.

00:58
    První nahození na Kacetla končí na zadním hrazení.

00:14
    Kotouče se po úvodním buly ujali domácí, po jejich snaze přejít do útoku ale skončil v hledišti.

00:01

Hráči už jsou na ledě, za pár vteřin začínáme...

Hradecký zimní stadion je potemnělý, čeká se na aktéry obou celků. S Moravany dnes nepřicestoval kapitán Jiří Burger, v hradecké brance se objeví Ondřej Kacetl.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Mountfield HK: Kacetl (Kantor) – Vydarený, Slovák, Dietz, Pláněk, Vašíček, Frühauf, Piegl – Kudrna, Mertl, Šimánek – Skokan, Kukumberg, Dej – Beránek, Knotek, Červený – Rousek, Kopta, Valcourt – Pilař. Trenér: Peter Draisaitl.

HC Vítkovice Steel: Šindelář (Dolejš) – Kovář, Zíb, Šenkeřík, Čerešňák, Pastor, Stehlík, Klok – Svačina, Roman, Huna – Němec, Hlinka, Vandas – Szturc, Húževka, Šedivý – Kucsera, Kolouch, Tomi. Trenér: Peter Oremus.

Rozhodčí: Svoboda, Šindler – Zavřel, Kajínek.

Jak už bylo zmíněno, první vzájemný souboj těchto celků zvládli lépe Hradečtí, když si v úvodním kole přivezli z Ostravy všechny tři body za výhru 5:3. Na výhře se nejvíce podílela, tradičně, první pětka – Tomáš Mertl i Jaroslav Kudrna si připsali po čtyřech bodech (2+2).

HC Vítkovice Steel – 12. místo, 12 bodů, skóre 34:48

To Moravané jsou v úplně jiném rozpoložení – jejich ocel momentálně není tak pevná, jak by si v Ostravě přáli. Přitom vstup do sezóny měli parádní. Po zápase s Hradcem, ve kterém ještě neuspěli, si připsali ve čtyřech zápasech plný počet bodů a pohybovali se na předních místech.

Pak ale nastal zlom, ze kterého se tým Petera Oremuse ještě nevzpamatoval – přišlo sedm porážek v řadě, ve kterých Steel nezískal ani bod a následoval logický propad tabulkou.

Tuto krizi nepřekonali Vítkovičtí ani v posledním mači na ledě Plzně, kde sice dlouho bojovali o body, nakonec na ně nedosáhli – prohra 2:3. I proto chtějí Vítkovice zažít v nové čtvrtině nový start, jak se píše na jejich oficiálním webu.

Také Moravany táhne elitní řada ve složení Svačina–Roman–Huna. Tato trojice vévodí týmovému bodování. Nejlépe je na tom Ondřej Roman s 12 body, o jeden míň si zatím připsal Vladimír Svačina. Třetí do party, Rudolf Huna, se prezentoval osmi body. Zajímavostí jistě je, že na svou premiérovou trefu stále čeká kapitán Jiří Burger, jenž zatím góly "jen" připravuje.

Mountfield HK – 3. místo, 26 bodů, skóre 34:28

Už to bylo v Hradci Králové omíláno mnohokrát, a zřejmě ještě hodněkrát bude. Kdo by to byl řekl, že nepovedený zápas Hradeckých s Třincem, který Slezané vyhráli 6:0, bude odrazovým můstkem pro lepší výkony Východočechů. Ale je tomu skutečně tak...

Vždyť parta okolo kapitána Jiřího Šimánka se z tohoto debaklu dokázala takřka ideálně poučit a od té doby neztratila ani bod. Naopak si Mountfield připsal čtyři plnohodnotné výhry v řadě, což je zatím jejich nejdelší letošní šňůra.

Naposledy si poradil v pátek doma s Kometou Brno, kterou porazil způsobem svým vlastním – neúprosným bojem. Ten nese ovoce, v pátek díky němu zůstaly všechny body na hradeckém ledě po výsledku 3:2.

Pro Hradecké je dobře, že se produktivita postupně rozložila mezi více formací, bodování ale stále vládne ta elitní. Tomáš Mertl i Jaroslav Kudrna mají na svých kontech 14 bodů a obsazují třetí, resp. čtvrtou příčku bodování extraligy. Jejich parťák Jiří Šimánek zatím zařídil svými střelami či nahrávkami gólů 9. Bude se této letce dařit i v neděli?

Zdravím Vás z východočeské metropole, kde o půl šesté začne první souboj hradeckých i vítkovických hokejistů ve druhé čtvrtině základní části Tipsport extraligy ročníku 2014/15.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Jan Vavřina

Branky a nahrávky: 20. Beránek (Knotek, Pláněk), 49. Skokan (Kukumberg, Dej), rozh. náj. Šimánek – 5. Šedivý (Húževka), 33. Šedivý (Húževka)