Boston – Edmonton 5:2 (kon.) | Philadelphia – Florida 4:1 (kon.) | Ottawa – Minnesota 3:0 (kon.)
Tampa – Calgary 5:2 (kon.) | St. Louis – New Jersey 4:3 (kon.) | Winnipeg – Pittsburgh 3:4 (1:2 po s.n.)
Dallas – Nashville 2:3 (kon.) | Colorado – Toronto 4:3 (3:1 po s.n.) | Los Angeles – NY Islanders 1:2 (0:2 po s.n.)

Bruins právě vstřelili branku!
    Prázdná klec Oilers přece jenom neodolala, po přihrávce Davida Krejčího se do ní trefil MILAN LUCIC. Asistence: David Krejčí, Dennis Seidenberg.

58:19
    Ben Scrivens odjíždí na střídačku, Oilers to zkouší v šesti hráčích!

55:15
    Tuukka Rask měl nyní velkou porci štěstí, Ryan Nugent-Hopkins totiž za jeho zády rozezvučel tyč!
    HAMILTON - 4:2

53:38
    Tak to je ledová sprcha pro tým Edmontonu, který ve třetí třetině inkasuje už třetí branku. Dougie Hamilton si vyměnil puk s Erikssonem a švihem z levého kruhu poslal kotouč přesně mezi betony Bena Scrivense. Asitence: Loui Eriksson, Reilly Smith.

52:29
    No a Edmonton má zaděláno na další problémy, Nikita Nikitin je totiž vyloučený za podražení.
    SODERBERG - 3:2

52:29
    Domácí v přesilovce dávají další branku a poprvé v zápase se dostávají do vedení. Skvělou práci odvedl Patrice Bergeron, který se na pravé straně dostal přes několik obránců a poté přihrál na CARLA SODERBERGA, který střelou z mezikruží rozjásal vyprodané ochozy TD Garden. Asistence: Patrice Bergeron, Dougie Hamilton.

51:58
    A Boston se naopak může ujmout vedení, na trestnou lavici už usedá Keit Aulie, který nedovoleně držel Reillyho Smitha.
    ERIKSSON - 2:2

51:04
    Devět minut před koncem je skóre opět vyrovnané! Střelu Hamiltona jeden z hráčů tečoval do míst, kde byl připravený LOUI ERIKSSON, jenž úspěšně dopravil kotouč za záda bezmocného Scrivense. Asistence: Dougie Hamilton, Carl Soderberg.

49:09
    Velká skrumáž u branky Bena Scrivense! Kelly si odkopl kotouč, který se ocitl u levé tyčky. Tam se snad o pět dorážek pokusil Eriksson, jenže beton Scrivense byl proti vstřelené brance.

48:03
    To mohl změnit Seth Griffith, po jehož střele se povedlo dotlačit puk do branky Davidu Krejčímu. Podruhé v zápase se tak ale stalo až po odpískání, což se vůbec nelíbí domácímu trenérovi.

43:50
    O pár vteřin později už ale ano, Bruins jdou do čtyř po zbytečném držení Chrise Kellyho.

42:42
    Bergeron bleskurychle objel Scrivensovu bránu, odražený puk směřoval na volného Smitha, který ale z bezprostřední blízkosti kotouč nezasáhl.
    ARCOBELLO - 1:2

41:44
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Oilers z nenápadné akce vytěžili druhou branku a vrací se do vedení! Celou situaci odstartovala nepřesná rozehrávka Raska, který následnou střelu vyrazil přesně na osamoceného MARKA ARCOBELLA, jenž zakončil do odkryté branky. Asistence: Nail Jakupov.

38:01
    Lucic ze zadního mantinelu našel úplně volného Bergerona, který z mezikruží pálil jen do dobře postaveného gólmana.

23:49
    Za hákování je na dvě minuty vyloučený ruský obránce Oilers Nikita Nikitin.

David Krejčí v samotném závěru fauloval Jakupova, po přestávce si tak odsedí další dvě minuty na trestné lavici.
    SMITH - 1:1

18:45
    Boston se v závěru třetiny přece jenom prosazuje a je srovnáno. Po přihrávce Marchanda se ve středním pásmu ujal puku REILLY SMITH, jenž prudkým švihem z vrcholku pravého kruhu překonal Bena Scrivense, kterému prošel puk nad levou rukou do branky. Asistence: Brad Marchand, David Warsofsky.
    GORDON - 0:1

14:49
    Olejáři nabídnutou přesilovku rychle využili. Střelu Schultze Rask vyrazil pouze před sebe, kde se výborně zorientoval BOYD GORDON, jenž zasunul kotouč do brány. Hokejka Dougieho Hamiltona zasáhla až poté, co puk přešel brankovou čáru, což potvrdil také videorozhodčí. Asistence: Justin Schultz, Ryan Nugent-Hopkins.

14:34
    David Krejčí vysokou holí zasáhl Leona Draisaitla, ten má ve tváři krvavý šrám, což pro českého útočníka znamená trest 2+2 minuty.

13:53
    Marchand zavezl puk do útočného pásma, krátkou přihrávkou vyzval ke střele Reillyho Smitha, jehož švih z levého kruhu zastavila až branková konstrukce!

09:44
    Poprvé si početní výhodu vyzkouší také Bruins, Matt Hendricks před brankovištěm zahákoval Lucice, čímž mu znemožnil dorazit puk do branky.

06:52
    Zmiňovaný Dougie Hamilton v obranném pásmu hokejkou podrazil Joensuua, a tak si Edmonton zahraje první přesilovou hru.

Petr Kašpárek

Branky a nahrávky: 19. Smith (Marchand, Warsofsky), 52. Eriksson (Hamilton, Soderberg), 53. Soderberg (Bergeron, Hamilton), 54. Hamilton (Eriksson, Smith), 60. Lucic (Krejčí, Seidenberg) – 15. Gordon (Schultz, Nugent-Hopkins), 42. Arcobello (Jakupov)

Boston Bruins: Rask (Svedberg) – Hamilton, Seidenberg, McQuaid, Morrow, Trotman, Warsofsky – Griffith, Krejčí, Lucic – Smith, Bergeron, Marchand – Kelly-Soderberg-Eriksson, Paille-Campbell-Gagne.
    Edmonton Oilers: Scrivens (Fasth) – Schultz, Nikitin, Fayne, Klefbom, Petry, Aulie – Eberle, Nugent-Hopkins, Pouliot – Perron, Arcobello, Pakarinen – Jakupov, Draisaitl, Purcell – Joensuu, Gordon, Hendricks.

Rozhodčí: Hebert, Kowal – Amell, Morin

Diváci: 17 565