Chabarovsk – Atlant 0:2 (kon.) | Vladivostok – Minsk 6:3 (kon.) | Novokuzněck – Záhřeb 2:3 (kon.)
Novosibirsk – Riga 3:0 (kon.) | Barys – HC Slovan 6:1 (kon.)
Metallurg Novokuzněck
2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Medveščak Záhřeb
Pátek 07.11.2014, 13:00 • Kuznetskie Sport Palace • KHL

Já se s vámi pro dnešek loučím a u dalších zápasů Kontinentální hokejová ligy napočtenou. (15:23:21)

Statistiky zápasu
    Střely na branku 26:36
    Zásahy brankářů 33:24
    Vhazování 18:35
    Trestné minuty 10:8

Dnešní utkání je u konce a Záhřeb poráží Novokuzněck i v pátém vzájemné utkání. V 53. minutě se podařilo Kaprizovovi snížit, ale když už se zdálo, že dnešní utkání půjde do prodloužení, udeřil z dorážky James Wright a deset vteřin před koncem zajistil vítězství sému týmu, který si tak odváží tři body.

60:00
    James WRIGHT - 2:3

59:50
    Medveščak právě vstřelil branku!
    Tak to je neuvěřitelné! Pár sekund před koncem třetí třetiny si berou hosté zpět své vedení. Po střele Morrisonna se ve skrumáži těl nejlépe zorientoval JAMES WRIGHT a pravděpodobně rozhoduje dnešní utkání. Bez asistence.

59:08
    Jenže i obrana hostujícího celku skvěle odvádí svou práci a útočníky prakticky k ničemu nepouští.

58:43
    Útok Medveščaku domácí zastavili a sami spěchají na druhou stranu.

57:58
    James O'Brien byl výborně zaparkovaný u Owuyovy tyče, ale puk končí zezadu na síti branky a rozhodčí přerušuje hru.

57:29
    Nahození od modré neprošlo až k Owuyovi a oba týmy odjíždí vystřídat.

56:12
    Domácí se hodně snaží a obrana Medveščaku má v posledních chvílích hodně napilno.

54:58
    A obrovská šance tentokrát na druhé straně! Po výborné práci Stoy měl svůj druhý gól na holi Kaprizov, ale z bezprostřední blízkosti nepřekonal Marka Owuyu v bráně Medveščaku Záhřeb.

54:46
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu a po střele Katiče konči puk v ochranné síti.

54:18
    A domácí brankář předvádí výborný zákrok. Aaron Palušaj se dostal k puku na hranici brankoviště, ale z úhlu trefil jen lapačku domácího gólmana.

53:45
    Další útok domácího celku končí zakázaným uvolněním. Hra se tak stěhuje před Rafaela Chakimova.
    Kirill KAPRIZOV - 2:2

52:32
    Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
    Domácí ubránili oslabení a vzápětí vyrovnávají na 2:2.Z prostoru mezi kruhy vyslal rychlou střelu švihem KIRILL KAPRIZOV a Owuya loví po druhé puk ze své sítě. Asistence: Michail Plotnikov

51:45
    Medveščaku se dnes přesilovky vůbec nedaří a i tato spěje ke svému konci bez jakéhokoliv výraznějšího ohrožení Chakimovovy brány.

51:08
    Hosty zastavuje ofsajd.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 34. Malcev (Romanov, Dorofějev), 53. Kaprizov (Plotnikov) – 26. Hutchinson (Katič), 38. Anderson, 60. Wright

Metallurg Novokuzněck: Chakimov (Ložkin) – Fairchild, Gavrilyčev, Lashoff, Zotov, Dorofějev, Kuklev (A), Bělochvostikov – Romanov, Kurepanov, Malcev – Galimov (A), Garifullin, Komaristyj – O'Brien, Sentjurin, Plotnikov – Skladničenko, Kaprizov, Kosourov (C) – Stoa
    Medveščak Záhřeb: Owuya (Dekanich) – Carle (A), Morrisonn, Martinovič, Flood, Kinrade, Hutchinson, Popovič (A), Katič – Thomas (C), Palušaj, Anderson – Segal, Wright, Bjorkstrand – Perkovič, St.Pierre, Hedberg – Kostovič

Rozhodčí: Vladimir Bukin, Ildar Safjullov – Dmitrij Golovjov, Roman Šichanov