Chabarovsk – Magnitogorsk 2:1 (kon.) | Novokuzněck – Kazaň 1:3 (kon.) | Novosibirsk – Jekatěrinburg 3:1 (kon.)
CSKA Moskva – Čerepovec 8:2 (kon.) | Jokerit – HC Slovan 2:1 (kon.) | N.Novgorod – Jaroslavl 2:0 (kon.)
Riga – Dynamo Moskva 3:1 (kon.) | Záhřeb – Viťaz 3:6 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Neděle 16.11.2014, 12:00 • Ice Sports Palace Sibir • KHL

Československá stopa

Jakub Kovář (Jekatěrinburg) – 60 minut, 3 obdržené branky, 18 zásahů

Jakub Petružálek (Jekatěrinburg) – do zápasu nezasáhl (14:28:55)

Je dobojováno. Třetí část začali aktivněji hráči domácích, kteří využili druhou přesilovou hru a zásluhou Gubina šli do vedení 2:1. Tři minuty před koncem se po levé straně prohnal Enlund a Kováře prostřelil přesně mezi betony. Hosté hráli ke konci utkání power play, kterou nedokázali využít. S konstatováním, že Novosibirsk doma poráží Jekatěrinburg 3:1, se s Vámi loučím.

60:00

59:40
    Hráči v bílých dresech jsou v útočné třetině, kde kombinují.

59:15
    Hosté to zkoušejí se šesti bruslaři na ledě.

59:15
    Hosté si okamžitě berou oddechová čas.

59:15
    Finský útočník Koskiranta je ještě vyloučen na dvě minuty za sekání a dává Jekatěrinburgu šanci.

58:54
    Hosté se nemohou nadechnout k závěrečnému náporu.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:27
    Domácí jsou opět v útočné třetině a drží kotouč na svých hokejkách.
    ENLUND - 3:1

56:52
    Sibir právě vstřelil branku!
    Novosibirsk se dostává do dvoubrankového vedení. JONAS ENLUND se dostal na levé straně ke kotouči a střelou příklepem překonal Kováře mezi betony. Asistence: Dmitrij Kugryšev, Maxim Ignatovič.

56:31
    Metljuk má kotouč na hokejce za svou brankou a hledá, komu by ze svých spoluhráčů přihrál.

55:54
    Hosté se snaží o vyrovnání, ale přes dobře pracující obranu Sibiru se nemohou prosadit.

55:01
    Hosté mají posledních pět minut na to, aby s výsledkem něco udělali, pomýšlí-li na nějaký bodový zisk.

54:17
    Po střele Simakova musel zasahovat Koskinen, pro kterého nebyl tento pokus hostujícího útočníka problémem.

53:29
    Po levé straně se dostal do útočného pásma Alexejev, který předal kotouč Kugryševovi, který operuje za brankou Jekatěrinburgu.

52:28
    Po souboji Šumakova s Metljukem skončila hostující branka mimo své obvyklé postavení.

52:05
    Hra pokračuje momentálně s jedním hlavním arbitrem.

Alan Šrámek

Branky a nahrávky: 35. Alexejev, 50. Gubin (Ignatovič, Enlund), 57. Enlund (Kugryšev, Ignatovič) – 33. Golyšev (Rybakov)

HC Sibir Novosibirsk: Koskinen (Bespalov) – Hersley, Alexejev, Belov, Ignatovič, Gimajev, Mamašev, Ožiganov – Šumakov, Monja, Bobrov, Fefelov, Kugryšev, Gubin, Kopejkin, Enlund, Sannikov, Koskiranta, Šalunov, Butuzov
    Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Fomin) – Gusev, Žuravljov, Trjamkin, Viklund, Lepisto, Metljuk, Jegin, Antonov – Brule, Lazarev, Lewandowski, Rybakov, Simakov, Golyšev, Komarov, Michnov, Garejev, Jemelin, Bumagin, JefimovBut

Rozhodčí: Buturlin, Beljajev – Menšich, Fatejev

Diváci: 6 712