Chabarovsk – Magnitogorsk 2:1 (kon.) | Novokuzněck – Kazaň 1:3 (kon.) | Novosibirsk – Jekatěrinburg 3:1 (kon.)
CSKA Moskva – Čerepovec 8:2 (kon.) | Jokerit – HC Slovan 2:1 (kon.) | N.Novgorod – Jaroslavl 2:0 (kon.)
Riga – Dynamo Moskva 3:1 (kon.) | Záhřeb – Viťaz 3:6 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Neděle 16.11.2014, 12:00 • Ice Sports Palace Sibir • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Krásné, dobré poledne. Vítám Vás u sledování dalšího ze zápasů KHL, kde se dnes střetne domácí HK Sibir Novosibirsk, který přivítá na svém ledě Avtomobilist Jekatěrinburg. Úvodní vhazování je naplánováno na 12:00. Sledujte dnešní onlajn přenos a buďte s námi ve hře.

Avotmobilist Jekatěrinburg

Hostující Avtomobilist má odehráno v letošním ročníku KHL již sedmadvacet utkání s bilancí osmi výher, výhry po samostatných nájezdech, dvou proher v prodloužení, dvou proher po samostatných nájezdech a čtrnácti proher. S celkovým počtem třiceti bodů se Jekatěrinburg nachází na desáté příčce východní konference.

HK Sibir Novosibirsk

Sibir je na šesté pozici ve východní konferenci, když dokázal ze čtyřiadvaceti odehraných utkání vytěžit sedmatřicet bodů, za deset výher, dvou výher v prodloužení, výhru po samostatných nájezdech, prohru v prodloužení a deseti proher.

Jakub Petružálek (Jekatěrinburg)

Na soupisce domácího celku nefiguruje žádný český, či slovenský hráč.

HK Sibir Novosibirsk: Koskinen (Bespalov) – Hersley, Alexejev, Belov, Ignatovič, Gimajev, Mamašev, Ožiganov – Šumakov, Monja, Bobrov, Fefelov, Kugryšev, Gubin, Kopejkin, Enlund, Sannikov, Koskiranta, Šalunov, Butuzov

Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Fomin) – Gusev, Žuravljov, Trjamkin, Viklund, Lepisto, Metljuk, Jegin, Antonov – Brule, Lazarev, Lewandowski, Rybakov, Simakov, Golyšev, Komarov, Michnov, Garejev, Jemelin, Bumagin, JefimovBut

Rozhodčí: Buturlin, Beljajev – Menšich, Fatejev.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Obě mužstva nastupují na ledovou plochu. Po ruské hymně budeme svědky úvodního vhazování.

Domácí Sibir bude hrát v modrých dresech, hosté z Jekatěrinburgu zvolili dresy bílé.

00:01

00:12
    Hosté získali kotouč po úvodním vhazování a ihned se hnali do pásma soupeře.

00:54
    Do velké šance se dostal Alexej Kopejkin, který nedokázal prostřelit Kováře z bezprostřední blízkosti.

01:35
    Metljuk má kotouč na hokejce a je s ním za svou brankou. Hostující obránce hledá některého ze svých spoluhráčů, kterému by přihrál.

01:55
    Po akci Hersleye je domácí branky vychýlena ze svého obvyklého postavení.

02:07
    Do samostatného úniku se dostal Golyšev, který svou střelou nevyzrál na Koskinena.

02:59
    Sergej Jemelin výborně vypálil, ale Koskinen jeho pokus vyrazil ramenem mimo branku.

03:28
    Na druhé straně zatlačili domácí svého soupeře. Kovář musel být ve střehu, ačkoliv na něj nešla ani jedna vážnější střela.

04:38
    Metljukovu ránu od modré čáry kryje Koskinen ve své lapačce.

05:17
    Oba celky hrají ofenzivní hokej, který se musí divákům líbit.

06:38
    Gilbert Brule byl příliš rychlý a ocitl se v postavení mimo hru.

07:43
    Jekatěrinburg zakládá další ze svých ofenzivních výpadů od své vlastní branky.

08:33
    Český brankář podržel kotouč v lapačce před dotírajícími protihráči. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

09:10
    Sibir vyhazuje kotouč až k brance Kováře.

09:51
    Brule se dostal na pravé straně ke kotouči a vypálil tahem, ovšem v cestě za úspěchem mu stál spolehlivý Koskinen.

10:43
    Domácí se zatím spíše brání a jsou to právě hráči Jekatěrinburgu, kdo udává tempo utkání.

11:50
    Garejev dojížděl kotouč v útočném pásmu, ale nakonec byl u gumového nesmyslu první Hersley a kotouč odehrál pryč.

12:11
    Jonas Enlund dostal ve středním pásmu "strom", který těžko rozdýchává.

13:25
    Hra je nyní plná nepřesností, což jistě nepřidává momentální kvalitě hry.

13:52
    Je tu první vyloučení v utkání. Za držení je vyloučen domácí Šalunov, který tak oslabuje svůj tým.

14:48
    Novosibirsku se dvakrát podařilo vyhodit kotouč ven z pásma.

15:15
    Po krátkém obléhání domácí branky se k puku dostal Sannikov, který vyhodil kotouč za branku Kováře.

15:28
    Je nařízeno trestné střílení pro Sibir Novosibirsk.

15:28
    Jonas Enlund se rozjel k trestnému střílení, kde se následně snažil prosadit střelou mezi betony, ovšem Kovář si mezeru mezi betony pohlídal.

16:23
    Střelu Belova od modré Kovář neudržel, ale dorážející Kopejkin nedostal kotouč do branky.

17:20
    Nepřesná přihrávka zapříčinila zakázané uvolnění hostujícího celku.

18:03
    Na pravé straně vjel do pásma Lewandowski, jehož ránu tahem ztlumil Koskinen. S následnou dorážkou Golyševa si domácí brankář poradil.

18:56
    Kovář přikryl kotouč lapačkou a nechal raději přerušit hru.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:01

20:40
    Trjamkin nahazoval kotouč do útočné třetiny. Hosté se tam ovšem dlouho nezdrželi.

21:31
    Bumagin se snažil tečovat kotouč před brankou, ale byl čistě odstaven Lepistem-

21:40
    Domácí si zahrají přesilovou hru. Na dvě minuty je vyloučen Alexej Michnov, který se provinil podražením.

22:35
    Sibir kombinuje v útočné třetině, kde od modré pálil Hersley, jehož pokus likviduje výborný Kovář.

23:40
    Hosté se ubránili bez větších problémů. Michnov je zpět na ledě a hra pokračuje v plném počtu hráčů na obou stranách.

24:12
    Hráči Novosibirsku se provinili zakázaným uvolněním.

25:08
    Maxim Ignatovič vyfasoval dvě minuty a oslabuje tak svůj tým. Hosté si zahrají v početní převaze.

25:40
    Domácím se daří vyhodit kotouč ven z pásma.

26:27
    Jekatěrinburg tlačí svého soupeře v útočné třetině, ovšem Koskinen ještě nemusel zasahovat.

27:08
    Domácí jsou v plném počtu.

27:39
    Je tu další vyloučení . Alexandr Bumagin dostává osobní desetiminutový trest.

28:14
    Hosté si ve středním pásmu nepřihráli dobře, ovšem hráči Sibiru toho nedokázali využít.

29:19
    Gubin se hnal se Sannikovem do útoku, ale přes dobře pracující obranu Jekatěrinburgu se hráči Sibiru neprosadili.

30:01
    Je za námi první polovina utkání a na první branku stále s napětím čekáme.

30:41
    Kotouč končí po teči jednoho z domácích mezi diváky.

31:44
    Zpoza branky si vybruslil Koskiranta, který následně vypálil, ovšem pozorného Kováře trefil do hrudi.

32:14
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Hosté se dostávají do vedení. ANATOLYJ GOLYŠEV se z levé strany natlačil před branku a sám proti Koskinenovi uspěl mezi betony. Hostující útočník to neměl jednoduché, navíc byl při zakončení faulován. Asistence: Alexandr Rybakov.
    GOLYŠEV - 0:1

33:08
    Hráči Jekatěrinburgu jsou při chuti. Vstřelená branka je evidentně herně zvedla.

33:48
    Koskiranta zastavil pokus jednoho z hostujících hráčů ze středního pásma.

34:27
    Jefimenko je vyloučen na 2 + 10 minut za krosček. Domácí mají možnost na rychlou odpověď.

34:57
    Sibir právě vstřelil branku!
    Domácím se daří využít přesilovou hru. Na modré čáře se opřel do kotouče KONSTANTIN ALEXEJEV, který se tvrdou ranou prosazuje nad rameno Kováře. Asistence:
    ALEXEJEV - 1:1

35:52
    Sergej Gimajev oslabuje svůj tým, když je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

36:31
    Hráči Jekatěrinburgu se dostali do útočného pásma, kde se usadili a kombinují.

37:12
    Kotouč je za brankou hostů, kde ho má pod kontrolou Golyšev, který rozjíždí další ofenzivní výpad hostů.

37:52
    Domácí se ubránili a hrají v plném počtu.

38:25
    Sibiru se nepovedla rozehrávka, která končí na zakázaném uvolnění.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Druhá třetina je již minulostí. Lepším celkem jsou stále hostující hráči, kteří se po zásluze dostali do vedení brankou Golyševa, který se v úniku trefil mezi betony Koskinena. O chvíli později bylo vyrovnáno, když domácí využili přesilovou hru. Přesně do víka se trefil Alexejev. Do třetí třetiny se půjde za vyrovnaného stavu.

40:01

40:37
    Hráči v modrých dresech začali třetí třetinu ve velkém tempu, když zatlačili svého soupeře ve třetině.

41:24
    Tečovaná střela Monji končí v ochranné síti.

41:59
    Na druhé straně se dostal do šance Michnov, jehož pokus zlikvidoval Koskinen.

42:43
    Po střele Mamaševa od modré čáry raději přikryl kotouč v lapačce Jakub Kovář. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

43:15
    Dnešní utkání sleduje 6 712 diváků.

44:44
    Jekatěrinburg bude mít výhodu přesilové hry. Za hrubost si odchází sednout Mamašev, který fauloval Garejeva.

45:16
    Sibiru se podařilo vyhodit kotouč přes všechny čáry a domácí se tak na chvíli osvobodili.

45:55
    Koskinen kryje kotouč ve své lapačce a nechává vystřídat unavenou obrannou čtveřici.

46:09
    Garejev vystřelil tahem z levé strany, ale domácí brankář jeho pokus vykopl betonem do rohu kluziště.

46:44
    Domácí se ubránili a hrají s plným počtem hráčů.

47:51
    Igor Ožiganov poslal od modré čáry svůj projektil, který bravurně chytil Jakub Kovář.

48:27
    Přesilovou hru si zahrají také domácí. Za nedovolené bránění vyfasoval dvě minuty hostující Golyšev.

49:07
    Sibir se usadil v pásmu, kde kombinuje.

49:24
    Domácí využívají druhou přesilovou hru v dnešním utkání. Od modré čáry vystřelil Ignatovič, jehož pokus vypadl Kovářovi přesně na hokejku OLEGA GUBINA, pro kterého nebyl problém zamést kotouč do branky. Asistence: Jonas Enlund, Maxim Ignatovič.
    GUBIN - 2:1

49:24
    Ve stejném čase je vyloučen Lewandowski a domácí tak budou pokračovat v početní převaze.

50:38
    Sibir tlačí svého soupeře, ovšem Kovář nemusel zatím zasahovat.

51:24
    Hosté se ubránili a hrají v plném počtu.

51:29
    Gimajev vyhazoval kotouč, ale nešťastně zasáhl hlavního rozhodčího do obličeje. Ten musí být ošetřen pravděpodobně několika málo stehy.

52:05
    Hra pokračuje momentálně s jedním hlavním arbitrem.

52:28
    Po souboji Šumakova s Metljukem skončila hostující branka mimo své obvyklé postavení.

53:29
    Po levé straně se dostal do útočného pásma Alexejev, který předal kotouč Kugryševovi, který operuje za brankou Jekatěrinburgu.

54:17
    Po střele Simakova musel zasahovat Koskinen, pro kterého nebyl tento pokus hostujícího útočníka problémem.

55:01
    Hosté mají posledních pět minut na to, aby s výsledkem něco udělali, pomýšlí-li na nějaký bodový zisk.

55:54
    Hosté se snaží o vyrovnání, ale přes dobře pracující obranu Sibiru se nemohou prosadit.

56:31
    Metljuk má kotouč na hokejce za svou brankou a hledá, komu by ze svých spoluhráčů přihrál.

56:52
    Novosibirsk se dostává do dvoubrankového vedení. JONAS ENLUND se dostal na levé straně ke kotouči a střelou příklepem překonal Kováře mezi betony. Asistence: Dmitrij Kugryšev, Maxim Ignatovič.
    ENLUND - 3:1

57:27
    Domácí jsou opět v útočné třetině a drží kotouč na svých hokejkách.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:54
    Hosté se nemohou nadechnout k závěrečnému náporu.

59:15
    Finský útočník Koskiranta je ještě vyloučen na dvě minuty za sekání a dává Jekatěrinburgu šanci.

59:15
    Hosté si okamžitě berou oddechová čas.

59:15
    Hosté to zkoušejí se šesti bruslaři na ledě.

59:40
    Hráči v bílých dresech jsou v útočné třetině, kde kombinují.

60:00

Je dobojováno. Třetí část začali aktivněji hráči domácích, kteří využili druhou přesilovou hru a zásluhou Gubina šli do vedení 2:1. Tři minuty před koncem se po levé straně prohnal Enlund a Kováře prostřelil přesně mezi betony. Hosté hráli ke konci utkání power play, kterou nedokázali využít. S konstatováním, že Novosibirsk doma poráží Jekatěrinburg 3:1, se s Vámi loučím.

Jakub Kovář (Jekatěrinburg) – 60 minut, 3 obdržené branky, 18 zásahů

Jakub Petružálek (Jekatěrinburg) – do zápasu nezasáhl (14:28:55)

Alan Šrámek

Branky a nahrávky: 35. Alexejev, 50. Gubin (Ignatovič, Enlund), 57. Enlund (Kugryšev, Ignatovič) – 33. Golyšev (Rybakov)

HC Sibir Novosibirsk: Koskinen (Bespalov) – Hersley, Alexejev, Belov, Ignatovič, Gimajev, Mamašev, Ožiganov – Šumakov, Monja, Bobrov, Fefelov, Kugryšev, Gubin, Kopejkin, Enlund, Sannikov, Koskiranta, Šalunov, Butuzov

Rozhodčí: Buturlin, Beljajev – Menšich, Fatejev

Diváci: 6 712