Chabarovsk – Magnitogorsk 2:1 (kon.) | Novokuzněck – Kazaň 1:3 (kon.) | Novosibirsk – Jekatěrinburg 3:1 (kon.)
CSKA Moskva – Čerepovec 8:2 (kon.) | Jokerit – HC Slovan 2:1 (kon.) | N.Novgorod – Jaroslavl 2:0 (kon.)
Riga – Dynamo Moskva 3:1 (kon.) | Záhřeb – Viťaz 3:6 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Neděle 16.11.2014, 12:00 • Ice Sports Palace Sibir • KHL

Československá stopa

Jakub Kovář (Jekatěrinburg) – 60 minut, 3 obdržené branky, 18 zásahů

Jakub Petružálek (Jekatěrinburg) – do zápasu nezasáhl (14:28:55)

Je dobojováno. Třetí část začali aktivněji hráči domácích, kteří využili druhou přesilovou hru a zásluhou Gubina šli do vedení 2:1. Tři minuty před koncem se po levé straně prohnal Enlund a Kováře prostřelil přesně mezi betony. Hosté hráli ke konci utkání power play, kterou nedokázali využít. S konstatováním, že Novosibirsk doma poráží Jekatěrinburg 3:1, se s Vámi loučím.

60:00

59:40
    Hráči v bílých dresech jsou v útočné třetině, kde kombinují.

59:15
    Hosté to zkoušejí se šesti bruslaři na ledě.

59:15
    Hosté si okamžitě berou oddechová čas.

59:15
    Finský útočník Koskiranta je ještě vyloučen na dvě minuty za sekání a dává Jekatěrinburgu šanci.

58:54
    Hosté se nemohou nadechnout k závěrečnému náporu.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:27
    Domácí jsou opět v útočné třetině a drží kotouč na svých hokejkách.
    ENLUND - 3:1

56:52
    Sibir právě vstřelil branku!
    Novosibirsk se dostává do dvoubrankového vedení. JONAS ENLUND se dostal na levé straně ke kotouči a střelou příklepem překonal Kováře mezi betony. Asistence: Dmitrij Kugryšev, Maxim Ignatovič.

56:31
    Metljuk má kotouč na hokejce za svou brankou a hledá, komu by ze svých spoluhráčů přihrál.

55:54
    Hosté se snaží o vyrovnání, ale přes dobře pracující obranu Sibiru se nemohou prosadit.

55:01
    Hosté mají posledních pět minut na to, aby s výsledkem něco udělali, pomýšlí-li na nějaký bodový zisk.

54:17
    Po střele Simakova musel zasahovat Koskinen, pro kterého nebyl tento pokus hostujícího útočníka problémem.

53:29
    Po levé straně se dostal do útočného pásma Alexejev, který předal kotouč Kugryševovi, který operuje za brankou Jekatěrinburgu.

52:28
    Po souboji Šumakova s Metljukem skončila hostující branka mimo své obvyklé postavení.

52:05
    Hra pokračuje momentálně s jedním hlavním arbitrem.

51:29
    Gimajev vyhazoval kotouč, ale nešťastně zasáhl hlavního rozhodčího do obličeje. Ten musí být ošetřen pravděpodobně několika málo stehy.

51:24
    Hosté se ubránili a hrají v plném počtu.

50:38
    Sibir tlačí svého soupeře, ovšem Kovář nemusel zatím zasahovat.

49:24
    Ve stejném čase je vyloučen Lewandowski a domácí tak budou pokračovat v početní převaze.
    GUBIN - 2:1

49:24
    Domácí využívají druhou přesilovou hru v dnešním utkání. Od modré čáry vystřelil Ignatovič, jehož pokus vypadl Kovářovi přesně na hokejku OLEGA GUBINA, pro kterého nebyl problém zamést kotouč do branky. Asistence: Jonas Enlund, Maxim Ignatovič.

49:07
    Sibir se usadil v pásmu, kde kombinuje.

48:27
    Přesilovou hru si zahrají také domácí. Za nedovolené bránění vyfasoval dvě minuty hostující Golyšev.

47:51
    Igor Ožiganov poslal od modré čáry svůj projektil, který bravurně chytil Jakub Kovář.

46:44
    Domácí se ubránili a hrají s plným počtem hráčů.

46:09
    Garejev vystřelil tahem z levé strany, ale domácí brankář jeho pokus vykopl betonem do rohu kluziště.

45:55
    Koskinen kryje kotouč ve své lapačce a nechává vystřídat unavenou obrannou čtveřici.

45:16
    Sibiru se podařilo vyhodit kotouč přes všechny čáry a domácí se tak na chvíli osvobodili.

44:44
    Jekatěrinburg bude mít výhodu přesilové hry. Za hrubost si odchází sednout Mamašev, který fauloval Garejeva.

43:15
    Dnešní utkání sleduje 6 712 diváků.

42:43
    Po střele Mamaševa od modré čáry raději přikryl kotouč v lapačce Jakub Kovář. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

41:59
    Na druhé straně se dostal do šance Michnov, jehož pokus zlikvidoval Koskinen.

41:24
    Tečovaná střela Monji končí v ochranné síti.

40:37
    Hráči v modrých dresech začali třetí třetinu ve velkém tempu, když zatlačili svého soupeře ve třetině.

40:01

Druhá třetina je již minulostí. Lepším celkem jsou stále hostující hráči, kteří se po zásluze dostali do vedení brankou Golyševa, který se v úniku trefil mezi betony Koskinena. O chvíli později bylo vyrovnáno, když domácí využili přesilovou hru. Přesně do víka se trefil Alexejev. Do třetí třetiny se půjde za vyrovnaného stavu.

40:00

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:25
    Sibiru se nepovedla rozehrávka, která končí na zakázaném uvolnění.

37:52
    Domácí se ubránili a hrají v plném počtu.

37:12
    Kotouč je za brankou hostů, kde ho má pod kontrolou Golyšev, který rozjíždí další ofenzivní výpad hostů.

36:31
    Hráči Jekatěrinburgu se dostali do útočného pásma, kde se usadili a kombinují.

35:52
    Sergej Gimajev oslabuje svůj tým, když je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
    ALEXEJEV - 1:1

34:57
    Domácím se daří využít přesilovou hru. Na modré čáře se opřel do kotouče KONSTANTIN ALEXEJEV, který se tvrdou ranou prosazuje nad rameno Kováře. Asistence:

34:27
    Jefimenko je vyloučen na 2 + 10 minut za krosček. Domácí mají možnost na rychlou odpověď.

33:48
    Koskiranta zastavil pokus jednoho z hostujících hráčů ze středního pásma.

33:08
    Hráči Jekatěrinburgu jsou při chuti. Vstřelená branka je evidentně herně zvedla.
    GOLYŠEV - 0:1

32:14
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Hosté se dostávají do vedení. ANATOLYJ GOLYŠEV se z levé strany natlačil před branku a sám proti Koskinenovi uspěl mezi betony. Hostující útočník to neměl jednoduché, navíc byl při zakončení faulován. Asistence: Alexandr Rybakov.

31:44
    Zpoza branky si vybruslil Koskiranta, který následně vypálil, ovšem pozorného Kováře trefil do hrudi.

30:41
    Kotouč končí po teči jednoho z domácích mezi diváky.

30:01
    Je za námi první polovina utkání a na první branku stále s napětím čekáme.

29:19
    Gubin se hnal se Sannikovem do útoku, ale přes dobře pracující obranu Jekatěrinburgu se hráči Sibiru neprosadili.

28:14
    Hosté si ve středním pásmu nepřihráli dobře, ovšem hráči Sibiru toho nedokázali využít.

27:39
    Je tu další vyloučení . Alexandr Bumagin dostává osobní desetiminutový trest.

27:08
    Domácí jsou v plném počtu.

26:27
    Jekatěrinburg tlačí svého soupeře v útočné třetině, ovšem Koskinen ještě nemusel zasahovat.

25:40
    Domácím se daří vyhodit kotouč ven z pásma.

25:08
    Maxim Ignatovič vyfasoval dvě minuty a oslabuje tak svůj tým. Hosté si zahrají v početní převaze.

24:12
    Hráči Novosibirsku se provinili zakázaným uvolněním.

23:40
    Hosté se ubránili bez větších problémů. Michnov je zpět na ledě a hra pokračuje v plném počtu hráčů na obou stranách.

22:35
    Sibir kombinuje v útočné třetině, kde od modré pálil Hersley, jehož pokus likviduje výborný Kovář.

21:40
    Domácí si zahrají přesilovou hru. Na dvě minuty je vyloučen Alexej Michnov, který se provinil podražením.

21:31
    Bumagin se snažil tečovat kotouč před brankou, ale byl čistě odstaven Lepistem-

20:40
    Trjamkin nahazoval kotouč do útočné třetiny. Hosté se tam ovšem dlouho nezdrželi.

20:01

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:56
    Kovář přikryl kotouč lapačkou a nechal raději přerušit hru.

18:03
    Na pravé straně vjel do pásma Lewandowski, jehož ránu tahem ztlumil Koskinen. S následnou dorážkou Golyševa si domácí brankář poradil.

17:20
    Nepřesná přihrávka zapříčinila zakázané uvolnění hostujícího celku.

16:23
    Střelu Belova od modré Kovář neudržel, ale dorážející Kopejkin nedostal kotouč do branky.

15:28
    Jonas Enlund se rozjel k trestnému střílení, kde se následně snažil prosadit střelou mezi betony, ovšem Kovář si mezeru mezi betony pohlídal.

15:28
    Je nařízeno trestné střílení pro Sibir Novosibirsk.

15:15
    Po krátkém obléhání domácí branky se k puku dostal Sannikov, který vyhodil kotouč za branku Kováře.

14:48
    Novosibirsku se dvakrát podařilo vyhodit kotouč ven z pásma.

13:52
    Je tu první vyloučení v utkání. Za držení je vyloučen domácí Šalunov, který tak oslabuje svůj tým.

13:25
    Hra je nyní plná nepřesností, což jistě nepřidává momentální kvalitě hry.

12:11
    Jonas Enlund dostal ve středním pásmu "strom", který těžko rozdýchává.

11:50
    Garejev dojížděl kotouč v útočném pásmu, ale nakonec byl u gumového nesmyslu první Hersley a kotouč odehrál pryč.

10:43
    Domácí se zatím spíše brání a jsou to právě hráči Jekatěrinburgu, kdo udává tempo utkání.

09:51
    Brule se dostal na pravé straně ke kotouči a vypálil tahem, ovšem v cestě za úspěchem mu stál spolehlivý Koskinen.

09:10
    Sibir vyhazuje kotouč až k brance Kováře.

08:33
    Český brankář podržel kotouč v lapačce před dotírajícími protihráči. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

07:43
    Jekatěrinburg zakládá další ze svých ofenzivních výpadů od své vlastní branky.

06:38
    Gilbert Brule byl příliš rychlý a ocitl se v postavení mimo hru.

05:17
    Oba celky hrají ofenzivní hokej, který se musí divákům líbit.

04:38
    Metljukovu ránu od modré čáry kryje Koskinen ve své lapačce.

03:28
    Na druhé straně zatlačili domácí svého soupeře. Kovář musel být ve střehu, ačkoliv na něj nešla ani jedna vážnější střela.

02:59
    Sergej Jemelin výborně vypálil, ale Koskinen jeho pokus vyrazil ramenem mimo branku.

02:07
    Do samostatného úniku se dostal Golyšev, který svou střelou nevyzrál na Koskinena.

01:55
    Po akci Hersleye je domácí branky vychýlena ze svého obvyklého postavení.

01:35
    Metljuk má kotouč na hokejce a je s ním za svou brankou. Hostující obránce hledá některého ze svých spoluhráčů, kterému by přihrál.

00:54
    Do velké šance se dostal Alexej Kopejkin, který nedokázal prostřelit Kováře z bezprostřední blízkosti.

00:12
    Hosté získali kotouč po úvodním vhazování a ihned se hnali do pásma soupeře.

00:01

Domácí Sibir bude hrát v modrých dresech, hosté z Jekatěrinburgu zvolili dresy bílé.

Obě mužstva nastupují na ledovou plochu. Po ruské hymně budeme svědky úvodního vhazování.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HK Sibir Novosibirsk: Koskinen (Bespalov) – Hersley, Alexejev, Belov, Ignatovič, Gimajev, Mamašev, Ožiganov – Šumakov, Monja, Bobrov, Fefelov, Kugryšev, Gubin, Kopejkin, Enlund, Sannikov, Koskiranta, Šalunov, Butuzov

Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Fomin) – Gusev, Žuravljov, Trjamkin, Viklund, Lepisto, Metljuk, Jegin, Antonov – Brule, Lazarev, Lewandowski, Rybakov, Simakov, Golyšev, Komarov, Michnov, Garejev, Jemelin, Bumagin, JefimovBut

Rozhodčí: Buturlin, Beljajev – Menšich, Fatejev.

Jakub Kovář (Jekatěrinburg)

Jakub Petružálek (Jekatěrinburg)

Na soupisce domácího celku nefiguruje žádný český, či slovenský hráč.

HK Sibir Novosibirsk

Sibir je na šesté pozici ve východní konferenci, když dokázal ze čtyřiadvaceti odehraných utkání vytěžit sedmatřicet bodů, za deset výher, dvou výher v prodloužení, výhru po samostatných nájezdech, prohru v prodloužení a deseti proher.

Poslední tři odehraná utkáníNejproduktivnější hráči týmu
    Andreas Thuresson 15 (8+7)
    Dmitrij Monja 14 (4+10)
    Dmitrij Kugryšev 13 (7+6)

Avotmobilist Jekatěrinburg

Hostující Avtomobilist má odehráno v letošním ročníku KHL již sedmadvacet utkání s bilancí osmi výher, výhry po samostatných nájezdech, dvou proher v prodloužení, dvou proher po samostatných nájezdech a čtrnácti proher. S celkovým počtem třiceti bodů se Jekatěrinburg nachází na desáté příčce východní konference.

Anatolyj Golyšev 12 (5+7)

Krásné, dobré poledne. Vítám Vás u sledování dalšího ze zápasů KHL, kde se dnes střetne domácí HK Sibir Novosibirsk, který přivítá na svém ledě Avtomobilist Jekatěrinburg. Úvodní vhazování je naplánováno na 12:00. Sledujte dnešní onlajn přenos a buďte s námi ve hře.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Alan Šrámek

Branky a nahrávky: 35. Alexejev, 50. Gubin (Ignatovič, Enlund), 57. Enlund (Kugryšev, Ignatovič) – 33. Golyšev (Rybakov)

HC Sibir Novosibirsk: Koskinen (Bespalov) – Hersley, Alexejev, Belov, Ignatovič, Gimajev, Mamašev, Ožiganov – Šumakov, Monja, Bobrov, Fefelov, Kugryšev, Gubin, Kopejkin, Enlund, Sannikov, Koskiranta, Šalunov, Butuzov

Rozhodčí: Buturlin, Beljajev – Menšich, Fatejev

Diváci: 6 712