Montreal – Buffalo 3:4 (0:1 po s.n.) | Tampa – Ottawa 4:1 (kon.) | NY Islanders – New Jersey 3:1 (kon.)
Carolina – Pittsburgh 2:3 (kon.) | Toronto – Washington 6:2 (kon.) | Nashville – Columbus 2:1 (kon.)
Minnesota – St. Louis 2:3 (0:1 po s.n.) | Colorado – Dallas 5:2 (kon.) | Los Angeles – Chicago 1:4 (kon.)
Arizona – Calgary 0:3 (kon.) | San Jose – Anaheim 6:4 (kon.) | Detroit – Vancouver 5:3 (kon.)
Los Angeles Kings
1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Chicago Blackhawks
Neděle 30.11.2014, 04:00 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Je tu konec zápasu, který nabídl vše, co se od NHL čeká, včetně pořádné bitky ve vyhroceném závěru. Celkově zaslouženě vyhrálo Chicago v poměru 4-1, když o svém vítězství rozhodlo v první třetině, kde si vytvořilo rozhodující dvoubrankový náskok. King nebyli schopni za celý zápas svého soka nijak kloudně zamáčknout a po takovém nijakém výkonu zaslouženě podledhli aktivnějším Blackhawks, kteří tak odskočili v tabulce Západní konference o tři body právě svému dnešnímu sokovi. S tím, že jsme se dnes drtivou část zápasu rozhodně nenudili, se s Vámi pro dnešek loučím. (06:36:29)

60:00

59:53
    Quick sice zasáhl, jeho kolegům to už ale moc nepomůže.

59:34
    Rozsíval zkusil v přesilovce střelu z dálky, bránu ale vůbec netrefil. Už je ale rozhodnuto.

58:35
    Vyloučeni jsou Carcilo na pět minut a Brayden McNabb na dvě minuty za vyprovokování celé bitky a dalších pět minut za ní samotnou. Nolan jako nejaktivnější aktér dostává deset minut.

58:35
    Na hřišti se strhla pořádná bitka, do které se zapojil třeba Kopita nebo Carcilo, který po vyhraném souboji poslal provokativní pozdrav domácím fandům.
    Brandon SAAD - 1:4

58:11
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Hossa vybojoval puk proti dvěma protiháčům, posunul ho BRANDONOVI SAADOVI, který přes půlku hřiště trefil prázdnou bránu a rozhoduje! Asistence: Marian Hossa.

57:58
    Zbývají dvě minuty, Kopitar vyváží puk zpoza prázdné brány.

57:17
    Domácí LA hraje v šesti, Toews teď trefil z dálky tyčku prázdné branky!

57:07
    Tuto rozháranou pasáž hry ukončuje ofsajdem, který ale sudí posoudil jako úmyslný, Toews. Bude se vhazovat před Crawfordem.

56:25
    Utkání se pomalu ale jistě chýlí ke konci a vidíme opravdu nezáživný hokej, který je po úžasných prvních dvou třetinách zklamáním.

55:34
    Po rychlé protiakci se ke střele z úhlu dostal Clifford, Crawford ho ale v pohodě vychytal.

55:14
    Na puku jsou opět hosté, kteří ho drží v útočné třetině.

54:56
    Nakonec je hra přeci jen přerušen, kotouč totiž vylétl z hrací plochu a vhazovat se bude ve středním pásmu.

54:52
    Dnešní utkání je relativně čisté a proto se moc nepřerušuje, oba týmy ale nehrají ve třetí třetině dobrý hokej.

54:05
    Williams se dostal k jedovaté střele od modré čáry, útočník Kings ale bránu ve výsledku po teči o pořádný kus minul.

53:13
    Chicago se vskutku nikam nežene a v poslední periodě vidíme hodně opatrný hokej.

53:03
    Hra je opět přerušena, Crawford totiž puk schoval do své lapačky a bude se vhazovat po jeho pravé ruce.

52:43
    Agilní Kopitar pronikl do pásma a opět zajel až za bránu, jeho přihrávka do ohně ale byla přes vzrušení domácích fandů odvrácena.

51:51
    Domácí jsou skutečně bezradní, Blackhawks jsou lepší, přestože hrát nepotřebují.

51:23

50:49
    Toffoli se dostal ve vlastním oslabení za bránu soupeře, odkud hledal Kopitara, Shaw ale puk uzmul a rozehrál vpřed.

50:04
    Kane se dostal do solidní pozice na střelu, tu také zkusil, Muzzin ale blokuje vlastním tělem.

49:45
    Puk skončil mimo hrací plochu, bude z toho bully před Quickem.

49:23
    Už konečně tedy hosté o puk přišli a dochází k avizovanému vyloučení Robyna Regehra, který si jde odpočinout za hákování.

48:37
    Blackhawks teď nepouštějí domácí vůbec k ničemu, navíc budou hrát přesilovku.

48:16
    Saad se dostal ke střele z velké úhlu, Quick si s ošemetnou situací poradil a puk vyrazil.

47:29
    Střely na bránu: 18 – 18.

46:43
    Doughty poslal puk za bránu, kde byl ale pouze jediný Čech v dnešním zápase Rozsíval a puk odehrál.

46:18
    Rozsíval se pokusil o rychlou rozehrávku na Toewse, ten to ale nestihl a je tu zakázané uvolnění.

45:27
    Nahození McNabba rozhodně nic objevného nepřinesla a hrát můžou Blackhawks, kteří vypadají zcela klidně a koncentrovaně.

45:08
    Čas ubíhá mílovými kroky, domácí stále nejsou schopni vymyslet něco nového směrem dopředu.

44:50
    Znovu kombinace po ose Muzzin-Carter, prvně jmenovaný ale svojí střelou trefil mantinel za bránou.

44:27
    Už to vypadalo, že je sníženo, Buzzin totiž našel Cartera, který ale nezvládl z metru usměrnit puk do prázdné klece, následnou dorážku Muzzina kryje Crawford!

44:14
    Nakonec ho poprvé prověřil střelou z úctyhodné dálky Versteeg, s níž si ale americký gólman poradil.

43:26
    Rozsíval se vydal dopředu, po několika metrech ale o puk zdárně přišel a Quick tak stále musí na první práci v této třetině čekat.

42:43
    Blackhawks hrají v obraně hodně riskantně, jejich rozehrávka má být spíše konstruktivní, než na náhodu, jako je to u domácích.

42:01
    Nejdříve Carter neprostřelil ve velké šanci Crawforda, který ho vychytal na brankové čáře, poté Kopitar při snaze o dorážku zlomil hůl.

41:20
    Hjalmarsson teď odvedl velký kus práce, když zablokoval cestu vpřed Kopitaorvi a následně Chicago alespoň na chvíli osvobodil.

40:30
    Domácí začali třetinu logickým náporem, Muzzinova střela ale mířila pouze do bruslí clonícího Keitha.

40:01

Máme za sebou třetinu druhou, po které se karty nemění a hosté z Chicaga stále vedou nad domácím LA o dvě branky! Nejprve sice po chybě Crawforda snížil Nolan, o necelé tři minuty později ale Blackhawks vrátil pohodový náskok svým druhým gólem Richards! Dokáží dnes jasně horší Kings ještě zabrat, nebo dnešní zápas ovládnou hosté?

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:40
    Další velká šance Blackhawks, ke střele z úhlu se dostal Hossa a americký gólman ve službách Los Angeles vlastním tělem střele zabránil proniknout do sítě!

38:40
    Ke střele se po přihrávce zpoza brány dostal Versteeg, střelu mu sedla velmi dobře a Quick musel hodně rychle vymrštit beton, aby si s celou akcí poradil!

38:12

37:40
    Další dobrý obranný zákrok v podání Keitha, který puk opět neprodleně odklidil až do obranné třetiny soupeře.

37:15
    Muzzi sice našel Kopitara, ten už mu ale nevrátil přesně a LA tak o puk přišlo.

36:33
    Zasáhnout musel hned v úvodu oslabení Crawford, střelu Kopitara ale vyrazil mimo.

36:11
    A právě Kris Versteeg je vyloučen, protože následně podrazil svého soupeře, který mu odebral puk.

36:09
    Versteeg sice hezky vnikl do třetiny, o puk ale následně přišel.

35:40
    Znovu Quick, tentokrát raději podržel lehčí střelu Hjalmarssona od modré.

35:33
    Quick musel opět na zem, Muzzin následně odklidil pouze na hokejku Oduyi.

34:53
    Anže Kopitar vybojoval bully v útočné třetině pro Kings, nedá se ale říci, že by byli Blackhawks pod nějakých tlakem.

34:10
    LA je alespoň opticky trochu bezmocné. Bedoya si teď připsal dobrý hit a puk pro svůj tým získal.

33:51
    Až po dlouhých třech minutách je hra opět přerušen, Crawford raději schoval v lapačce nahození Regehra.

33:07
    Velký tlak domácích, Nolan se obtočil okolo brány, Crawforda, který měl co dělat, aby se přesunul, ale neprostřelil.

32:04
    Obrovská šance byla k vidění i na straně druhé, Muzzinovu ránu vyrazil Crawford pouze ke Kingovi, ten za něj ale puk z otočky nedotlačil.

31:17
    Keith se dostal ke střele od modré a byla to střela velmi dobrá, Quick se ale roztáhl po celé brankové čáře a nakonec puk levým betonem zachytil.

30:53
    McBain za bránou přišel o puk proti Keithovi, Blackhawks teď získali pásmo zadarmo.

30:40
    Nahození na bránu od Muzzina pouze vyrazil Crawford, jelikož si ale poradil lépe s dorážkou Kopitara, je tato chybka zapomenuta.

30:26
    Další střela od modré v podání Muzzina bránu minula, u puku ale stále LA.

29:52
    Teď nás z toho trochu vytrhal bomba Greeneho po dobrém průniku, nic z toho ale není.

29:20
    Teď se hraje hodně bojovný hokej, kde čekáme na nějakou větší šanci.

28:37
    Další bully před Crawfordem, domácí se snaží odvětit na tvrdou ránu od Chicaga.
    Brad RICHARDS - 1:3

28:15
    Další podstatná chyba gólmana! Quick si vyjel až moc proti naznačené střele v podání Versteega, který ale posunul puk před logicky již zcela odkrytou bránu BRADU RICHARDSOVI, jenž dnes udeřil podruhé! Asistence: Kris Versteeg.

27:36
    A Saad svým nahození donutil Quicka k tomu, aby puk schoval do lapačky. Je tu bully v útočné třetině Blackhawks.

26:59
    Lepší jsou opět chicagští, kteří se snaží reagovat ne nastálou situaci.
    Jordan NOLAN - 1:2

25:53
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Velká chyba Crawforda, který neudržel střelu od modré v podání Muzzina a navíc mu následná dorážka JORDANA NOLANA prošla mezi betony! Je tu opět drama! Asistence: Jake Muzzin.

25:25
    Už opět diktují tempo hry hosté, teď jim neutekl Nolan.

24:51
    Versteeg a Kane bojovali o puk v útočné třetině, dost dlouho se jim ho sice dařilo držet, nakonec ale přesile podlehli a přišli o něj.

24:24
    Crawford se teď hodně vzteká, protože z útoku hostů nic nebylo a naopak on měl co dělat, aby neinkasoval, nakonec nad blokuje Rozsíval.

23:54
    Muzzin špatnou přihrávkou přišel o puk dopředu míří Blackhawks.

23:36
    Ke střele od modré se probil McNabb, Crawford ale pokryl jak jeho střelu, tak následnou dorážku Toffoliho!

23:19
    Hra je opět přerušena, protože Quick znovu ukryl kotouč v lapačce.

23:07
    Quick musel zasáhnout proti střele Kanea a následně děkoval nebesům, že Versteeg netrefil dorážku tak, jak chtěl!

22:39
    Znovu se dostal za bránu Crawford, opět to ale zvládl a rozehrál konstruktivně.

22:03
    Po, podle sudího úmyslném, ofsajdu LA, se bude vhazovat před Quickem.

21:30
    Chicago hraje to, co mu stačí a rozhodně nikam nespěchá. Vychází ze zkonsolidované obrany, která k ničemu Kings nepouští.

20:46
    Hjalmarsson donutil svým napadáním k nepřesné rozehrávce Doughtyho, máme tu icing.

20:33
    Za bránu vyjel Crawford, pomohl mu Keith, který puk odpálil do bezpečí.

20:17
    K první akci sed dostali Blackhawks, Keithova střel ale vyletěla za mantinel.

20:01

Střely na branku: 8 – 9

První periodu máme zdárně za sebou, lepší v ní byli hosté, které nedostalo LA až na výjimky v přesilovkách pod žádný větší tlak. Naopak, když to rozjelo Chicago, nevěděl Quick, kam dříve skočit! Zápasu hodně pomohl rychlý první gól, který určil ráz utkání, které tak musejí Kings už od začátku dotahovat! Podaří se jim to?

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:37
    Chicago drží puk na svých hokejkách a bude chtít třetinu dohrát tak, aby se to už nezměnilo.

18:39
    Další velká šance a v ní Kane, který ale z velké blízkosti neprostřelil dobře reagujícího Quicka.
    Brad RICHARDS - 0:2

17:59
    Obrovská chyba Quicka, který vyjel za bránu a puk nerozehrál dost rychle, takže ho o něj stačil obrat Versteeg. Ten ho poté jen posunul před poloprázdnou bránu neobsazenému BRADU RICHARDSOVI, který se nemýlil! Asistence: Kris Versteeg.

17:15
    Williams sice vybojoval puk u mantinelu, svojí práci ale znehodnotil velice chabým zpětným pasem, který sebral Rozsíval.

16:15
    Doughty ale svojí přihrávkou na Muzzina, která byla nepřesná, ztratil tvrdě vybojované pásmo a musí rozehrávat opět zpoza vlastní brány.

15:36
    Ke tvrdé střele od modré se dostal Doughty, bránu sice trefil, v ní byl ale připraven Crawford.

15:26
    Nakonec to byl samotný Corey Crawford, který podrazil soupeře a je za to vyloučen na dvě minuty. Trest si jde odsedět jeden z jeho kolegů.

15:26
    Obrovská šance Toewse, který měl před sebou v podstatě prázdnou bránu, ve skórování do ní mu ale zabránil jeden z beků Chicaga, který bude podle signalizace sudího asi vyloučen.

14:44

14:27
    Opět výborný Keith, který se jako první natlačil k puku a opět od odpálil přes všechny čáry pryč.

14:04
    Keith nakonec zvládl vyhodit a LA musí začít zpoza své brány.

13:30
    Doughtyho bomba od modré byla zblokována k Muzzinovi, ten bránu o zemi minul.

12:52
    Carter se dostal ke střele z mezikruží, Crawford zvládl puk vytěsnit mimo špičkou vyrážečky!

12:44
    Vyloučen je Jonathan Toews (CHI) za podražení.

12:07
    A znovu Quick, tentokrát měl situaci o trochu jednodušší a puk z hole Keitha zalehl. Bude se vhazovat po jeho levé ruce.

11:47
    Viděli jsme obrovskou šanci v podání Kanea, ten sice překonal na zemi ležícího Quicka, trefil ale jen břevno domácí brány!

11:07
    Do dobré šance se přihnal Kane se svou formací, Versteeg ale přihrávku právě od Kanea nezvládl v rychlosti usměrnit za záda pohotového Quicka!

10:37
    Hjalmarsson se dobře vrátil a puk vybojoval pro své barvy.

Shaw nevybojoval u mantinelu v útočné třetině puk a hrát může LA. Jenže z toho opět byl nepřesný pas Doughtyho za bránu soupeře.

09:19
    LA dostalo aktivním napadáním svého soupeře přeci jen pod tlak, Hossa ale vyvezl puk hodně daleko od brány a až tam o něj přišel.

08:33
    Bickell z otočky posílal puk před bránu Quicka, na teč se ale nikdo nepřihlásil a puk z jeho hokejky hodně minul bránu soupeře.

08:01
    Bully před strážcem svatyně Chicaga ale opět vyhráli právě Blackhawks, následně se do potyčky ve středním pásmu dostal Nordstroom a bude se vhazovat ve středovém kruhu.

07:40
    K první pořádné střele domácího výběru se dostal Toffoli, trefil ale pouze v kleče připraveného Crawforda.

07:19
    Rozehrávky zadáků LA jsou zatím strašidelně nepřesné a všechny končí buď na hokejkách soupeře nebo na zakázaném uvolnění.

06:29
    Na druhé straně naopak Hossa pokoušel štěstí střílenou přihrávkou před Quicka, tu ale Toews nezasáhl a puk prolétl neškodně napříč celým pásmem.

05:51
    Stále ale čekáme na výraznější šanci v podání Kings, Crawford na první vážnější zákrok stále čeká.

05:07
    Hraje se svižný hokej, Kaneova bomba byl zblokována Muzzinem.

04:36
    A teď předvedl Jonathan Quick parádní zákrok, Versteeg totiž napřáhl od modré a domácí gólman udělal parádní rozštěp a jeho dobrou střelu lapil!

04:08
    Saad byl při tomto střídání hodně aktivní a hned několikrát ohrozil Quicka, ten si ale pokaždé poradil.

02:57
    Blackhawks jsou zatím lepším týmem a často se drží v útočné třetině, pro Quicka z toho ale zatím nic dalšího nevyplynulo.
    Daniel CARCILLO - 0:1

01:52
    A máme tu velice rychlou první branku! Quick sice zvládl vyrazit první střelu Bickella, tu ale z těžké pozice ze vzduchu zvládl doklepnout do odkryté branky DANIEL CARCILLO! Asistence: Bryan Bickell.

01:48
    Ke střele se dostal Toews, Quick opět kryje.

01:11
    King táhl akci LA, zpětná přihrávka mu ale nevyšla podle představ a hraje Kane.

00:37
    Ke střele z velkého úhlu se dostal Seabrook, Quick si musel připsat první zákrok a bude se vhazovat po jeho levici.

00:09
    Bully sice vyhrálo Chicago, Keith ale puk z první poslal na zakázané uvolnění.

00:01

Los Angeles Kings: Quick (Jones) – Muzzin, Doughty, McNabb, Greene, Regehr, McBain – Gaborik, Kopitar, Lewis – King, Carter, Toffoli – Brown, Stoll, Williams – Clifford, Richards, Pearson

Chicago Blackhawks: Crawford (Raanta) – Rozsíval, Clendening, Oduya, Hjalmarsson, Keith, Seabrook – Saad, Toews, Hossa – Versteeg, Richards, Kane – Bickell, Shaw, Carcillo – Nordstrom, Kruger, Smith

Rozhodčí: Leggo, Chmielewski – Heyer, Sericolo.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Poslední zápasy:

Los Angeles Kings:
    Dallas Stars vs. Los Angeles Kings 5:4
    Nashville Predators vs. Los Angeles Kings 4:3 po s.n.

2.6. 2014 – Chicago Blackhawks – Los Angeles Kings 4:5 ET

Letos je to první vzájemný duel těchto dvou týmů.

Česká stopa:

Michal Rozsíval (Chicago) – 14 zápasů – 1 (0+1)