Martin – Košice 1:2 (kon.) | Piešťany – Nitra 2:3 (0:2 po s.n.) | Trenčín – Banská Bystrica 2:3 (1:2 po s.n.)
Zvolen – Skalica 3:1 (kon.) | Žilina – Poprad 0:3 (kon.)
HK VITAR Martin
1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
HC Košice
sk Neděle 30.11.2014, 16:30Tipos Extraliga (SR)

60:00
    Koniec zápasu. (18:36:32)

59:02
    Oddychový čas domácich.

58:58
    Dokonca sa hostia odhodlali k útočnému výpadu.

58:36
    Varga sa osamotený vybral do útočnej tretiny a vyskúšal nenápadnú strelu z uhla spoza obrancu – Melicherčík si škrtol k puku a vyrazil mimo.

57:56
    Už iba dve minúty do konca a účelová hra Košíc odtláča Martin do stredneho pásma.

57:32
    Martin je pred brankou Košíc – jedna z posledných príležitostí na dlhší tlak.

56:52
    Rachúnek zo stredného pásma vystrelil na Čecha, ten pokryl a Košice sú iba kúsok od troch bodov.

56:21
    S Martinom nehrá čas, hostia sú stále bližšie k puku – dokonca Hrnka zaútočil.

55:29
    Stále sa Martinu nedarí vytvoriť si sústavný tlak. Hostia hrajú jednoduchú a keď sú v tiesni, vyhodia puk cez všetky čiary.

54:41
    Teraz nahodil Fujerík na Melicherčíka a je hra prerušená pred bránkou Košíc.

54:30
    Košičania už bránia stredné pásmo, domácim sa nedarí vypracovať rozdielový tlak, ktorý by ich posunul bližšie ku gólu.

53:37
    Tomáš Tupý nastrelil na Melicherčíka, neskôr si aj dokorčuľoval puk no tam už stála nekompromisná obrana hostí.

52:40
    Radoslav Illo využil svoj dobrý korčuliarsky typ a pripravil si šancu, jeho pokus bol tečovaný a potom bolo neskôr odpískané postavenie hráča v bránkovisku (Jokeľ).

52:25
    Hostia v plnom počte.

52:00
    Ďalšie prehajdákané minúty z martinskej strany, hostia sa ubránili bez väčších ťažkostí.

51:00
    Illo pálil, neskôr vyrazil Melicherčík a dorážal Važan, ani jeden puk neprešiel cez skvelého brankára Košíc.

50:25
    Košičania sa ubránili počas presilovej hry, no potom prišlo vyhodenie puku od Radeka Philippa.

50:25

49:01
    Varga preváhal vhodnú chvíľu na streľbu. Ďatelinka takisto.

48:25
    Marek Bartánus – zbytočný faul v útočnom pásme 2. min. podrazenie.

48:10
    Ivan Rachúnek neprekvapil Čecha na hruškách.

46:49
    Martinčanom stvrdli nohy a hostia sú po strelenom góle v laufe.Lapšanský sa nádherne prekľučkoval až k brankárovi Martina.
    BARTOŠ - 1:2

45:41
    Košice dali gól!
    Z ničoho nič sa dostali Košičania dopredu, odraz puku od nôh martinského hráča využil PETER BARTOŠ, keď prestrelil Čecha. Asistencie: Richard Jenčík, Jiří Bicek.

44:51

44:40
    Martin bez väčšej príležitosti v početnej výhode.

42:51
    Martin Štrbák 2. min. vrazenie na mantinel.

42:12
    Bicek mohol znenazdajky poslať hostí do vedenia. Minul poloprázdnu bránku.

41:12
    Markovič posunul Vargovi, ten ešte hľadal Svobodu, ktorý bol mimo svojej streleckej pozície.

40:39
    Strela Ivana Rachúnka iba do hrude Čecha.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:49
    Ďatelinka najprv zabránil košickej šanci, ihneď vyšliapol dpredu a ohrozil šikovnou strelou Melicherčíka. Výborná práca obrancu MHC.

39:20
    Brcko ukázal výborný útočný výpad. Jokeľ sa snažil dorážať, no hostia precízne zabránili gólu.

38:25
    Racunekovi nesadla strela na prvýkrát. A potom sa museli hostia brániť, lebo Martin vyštartoval do útoku.

37:39
    Radoslav Illo dostal puk do jazdy – využil svoju rýchlosť a videl ešte voľný puk pred Melicherčíkom, snažil sa dorážať, no to sa nepáčilo Erikovi Černákovi, ktorý po ňom vyštartoval 2. min. údery a Illo sa bránil a tak vzájomné vylúčenie taktiež údery.

36:30
    Strela Jaroslava Markoviča z rohu nemohla prekvapiť pozorného Melicherčíka.

35:49
    Bartánus iba nahodil puk na Čecha – dve buly za sebou pred brankárom MHC.

35:09
    Jenčík obišiel martinského beka a dostal sa do šance. Čech pokryl.

34:36
    Prebrali sa aj diváci – ktorých dnes napriek televíznemu prenosu nie je príliš veľa, no vedia hlasito podporiť svoj tím.

34:21
    Asi minútový tlak Martina, Illo, aj Říha ukázali dobrý pohyb, zmysel pre kombináciuk no ani jednému sa nepodarila vhodná prihrávka či strela.
    VARGA - 1:1

32:23
    Martin dal gól!
    Nedávno sme písali o snahe prvého útoku – teraz prišiel čas tejto formácie. TIBOR VARGA využil skvelú prácu svojich spoluhráčov. Asistencie: Marek Kolba, Jaroslav Svoboda.

31:50
    Bicek z diaľky iba nahodil na Čecha.

30:39
    Jokeľ ani Klíma nedokázali prekvapiť gólmana HC Košice – obidvaja ale pálili z uhla, a tak bola šanca na gól oveľa nižšia.

29:59
    Prvej päťke Martina sa napriek obrovskej snahe nedarí predrať do gólovej šance.

28:41
    Strela z hokejky Tomáša Brcka od modrej priamo do Melicherčíka.

27:57
    Fujerík v stopercentnej šanci aj keď bránený neprestrelil výborne chytajúceho Melicherčíka.

27:27
    Martinčanom viazne súhra, domáci strácajú viac pukov v strednom pásme. Teraz bolo z rozohrávky zakázané uvoľnenie.

26:30
    Nenápadná no o to viac nebezpečnejšia strela Tibora Vargu.

25:59
    Výborná strela Mateja Dírera, Melicherčík musel ukázať svoju pohotovú lapačku.

25:00
    Výborný Jokeľov pohyb nepretavila formácia mladých hráčov do strely – najbližšie k nej bol Rusina.

24:06
    Ivan Rachunek strieľal z priestoru medzi kruhmi, no Jakub Čech ukázal skvelú lapačku. Predtým dobre zapracoval Hrnka, ktorý naviazal na seba dvoch hráčov Martina.
    ŠTRBÁK - 0:1

23:11
    Klasická situácia po buly, martinský hráč išiel napádať strelca na modrej čiare – MARTINA ŠTRBÁKA, ten však prepálil všetko čo mu stálo v ceste a Jakub Čech nemal šancu, nevidel nič. Asistencia: Tomáš Hrnka.

22:15
    Říha sa nepresadil za bránkou Košíc, keď chcel nájsť Illa,

21:20
    Jokeľ zabojoval a takmer sa citol aj v čistej šanci.

20:30
    Svoboda nedokázal po poctivej obrane od beka Košíc nájsť voľného Markoviča.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.
    Výborná šanca domácich v závere prvej tretiny.

19:02
    Jokeľ a Klíma vo výborných príležitostiach. Ani jeden však neprekvapil stále dobre postaveného Melicherčíka, ktorý potvrdzuje svoje predpoklady.

18:30
    Strela Ivana Ďatelinka – iba vyprašila betóny Melicherčíkovi, no domáci získali aspoň útočné pásmo.

17:49
    Z presnosti ubudlo a hráči si čoraz ťažšie musia pozíciu vybojovať a získať aktívnym pohybom. Až potom je priestor na účelovú súhru, ktorá v posledných troch minútach absentovala.

16:51
    Jokeľ dvakrát dobre zabojoval v obrannom pásme a vyslobodil svoj tím.

16:03
    Varga sa po dobrej práci od Svobodu dostal do šance, vykoľajil svojim pohybom brankára Melicherčíka, no aj brankár Košíc ukazuje svoje kvality.

15:31
    Košice zrýchlili a Martin nieže by mal obrovské problémy v obrannej tretine, no domácim sa kazí súhra od početnej výhody, kedy mali paradoxne obrovskú šancu otvoriť gólový účet tohto stretnutia.

13:40
    Štvrtá formácia Košíc dobre zapracovala a pritlačila domácich.

12:50

12:25
    Marek Bartánus ohrozil Čecha v oslabení.

11:59
    Domáci nevymysleli vôbec nič, už im zostáva iba pár sekúnd početnej výhody.

11:15
    Po Svobodovej prihrávke sa k puku dostal Lukáš Matejka, bol však dobre bránený obranou Košíc a tak to bola len mierna strela.

10:50
    Dve minúty pre Mateja Češíka 2. min. držanie.

10:48
    Teraz si názori vymenili Lapšanský – Svoboda, no k žiadnej väčšej strkanici doposiaľ neprišlo.

10:30
    Zatiaľ hráme v Martine bez vylúčení napriek viacerým sporným zákrokom.

08:59
    Bartánus v dobrej pozícii nenašiel recept na rozbehnutého Čecha, ten pôsobí spoľahlivo.

07:58
    Markovič sa predieral do šance, bol mierne potiahnutý, podľa výrazu rozhodcu však dovolene – napriek nevôli tribún.

06:49
    Potom sa do protiútoku rútila trojica Martinčanov – Říha nahrával Svobodovi, ten sa až na druhý pokus dostal ku koncovke, veľa nechýbalo.

05:40
    Bicek napálil nad Čechovu bránu.

04:55
    Jokeľ spolu s Fujeríkom bojovali statočne, no k dôležitej šanci sa nedostali.

04:14
    Bartánus využil laxnejšiu rozohrávku Martina (Svoboda) a nastreľoval puk do prehusteného priestoru.

03:59
    Martin Štrbák iba nahodil puk na Čecha, hráči vystriedali no martinská prvá formácia na ľade ostala.

03:10
    Napriek tutovke Košíc sú domáci živší a hladnejší po útočnejší v prvých minútach. Illo ukázal skvelú bojovnosť.

02:01
    Jenčík v superšanci, martinská obrana si ho nepostrážila a Čech mohol inkasovať, no ukázal dobrý zákrok.

01:29
    Martin sa snaží prenikať do útočného pásma z pozornej obrany – teraz vyčkávajú zverenci trénera Toroka.

00:45
    Markovič ani Ďatelinka nevyužili dobrý pohyb prvého útoku pred Melicherčíkom.

00:22
    Prvé útočné snaženie začali hostia, Martin dobre zapracoval v defenzíve a vyrazil do protiútoku.

Macejko, Hindoš – Chovan, Stupka, Sojčík

Rozhodca: J. KONC – Gajan, Smrek (J. Marušin).

Včerajším víťazstvom po samostatných nájazdoch nakročili Martinčania vhodnou nohou do boja o vyššie priečky. Pravda, po strastiplných problémoch a spomínanom lazarete, sa im do mužstva vrátil aspoň líder Jaroslav Svoboda, ktorý sa však ešte potrebuje zotaviť a otriasť z tvrdého trestu. Košičania pôsobili v piatok v Trenčíne sebavedomí a bez väčších ťažkostí získali tri body do tabuľky a snažia sa tak ponaháňať rozbehnutú Nitru. Nielen kvôli tabuľkovému postaveniu, ale aj kvôli historickým vzájomným stretnutiam je favorit zápasu jednoznačný – HC Košice. Domáci sú v nádejách, že príde viac ľudí a tí im pomôžu potrápiť metropolu Východu a získať ďalšie body do boja o play off a pozície v ňom.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:30.

Jozef Čelestiak

Branky a nahrávky: 33. Varga (Kolba, Svoboda) – 24. Štrbák (Hrnka), 46. Bartoš (Jenčík, Bicek)

HK VITAR Martin: Čech (Dzubina)

Rozhodčí: J. KONC – Gajan, Smrek (J. Marušin)