Minnesota – Montreal 2:1 (kon.) | Chicago – St. Louis 4:1 (kon.) | Winnipeg – Edmonton 3:2 (po pr.)
Anaheim – Philadelphia 5:4 (2:1 po s.n.)

2. Jacob Trouba (WPG) (1 + 2)
    3. Ben Scrivens (EDM) (26 zásahů) (05:38:35)

Československá stopa v utkání

Michael Frolík (WPG) (0 + 0, čas na ledě 15:58)
    Ondřej Pavelec (WPG) (24 zásahů)

Máme za sebou utkání mezi kanadskými kluby Winnipeg Jets a Edmonton Oilers. Hosté dlouho vedli a kráčeli za výhrou, jenže ani na ledě Stíhaček nakonec jejich šňůra trápení nekončí. Jets pak rychle rozhodli v prodloužení a berou dva body za výhru. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký prosincový čtvrtek.

Mathieu PERREAULT - 3:2

60:17
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Tak tohle byl hodně rychlý konec prodloužení, asi ještě rychlejší, než diváci ve Winnipegu čekali. Sotva se rozběhl nastavený čas pěti minut, domácí se nebáli zaútočit. MATHIEU PERREAULT vystřelil z dálky a propálil úplně všechno, včetně už bezmocného gólmana Bena Scrivense. Je rozhodnuto. Asistence: Jacob Trouba, Evander Kane.

60:10
    Jako první se puku v prodloužení zmocňuje domácí tým, který okamžitě zákládá útočnou akci a vyráží směrem ke Scrivensově kleci.

60:01

Ani dnes se Edmonton nedočká vítězství v základní hrací době, Winnipeg si díky své aktivitě zasloužil vyrovnání a utkání rozhodne prodloužení, případně i samostatné nájezdy.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:33
    Ještě jedno vhazování ve středním pásmu a posledn šance zaútočit ve třetí třetině.

59:06
    Kotouč ve středním pásmu, Andrew Ladd jej nedokázal propracovat do šance a k případné střele.

58:05
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny, zatím vše vypadá, že dnes uvidíme prodloužení.
    Dustin BYFUGLIEN - 2:2

56:54
    Až příliš teď hráči Edmontonu riskovali před vlastní branku, to se jim nakonec nevyplatilo. Nahození obránce od modré čáry velice pohotově tečoval hokejkou zády k brankáři výborně postavený DUSTIN BYFUGLIEN, jehož zásah do dráhy puku změnil směr a kus černé gumy rozvlnil síťku Bena Scrivense. Asistence: Mark Stuart, Jacob Trouba.

56:23
    Souboj za brankou Edmontonu v rohu zatím lépe zvládají hosté, ti se následně místo založení akce rozhodli pouze pro vyhození.

55:35
    Hopkinsova střela z dálky končí těsně nad úrovní horní tyčky branky Winnipegu, pak je hra přerušena.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 13. Trouba (Perreault), 57. Byfuglien (Stuart, Trouba), 61. Perreault (Trouba, Kane) – 18. Nugent-Hopkins (Schultz, Hall), 42. Perron (Gordon, Purcell)

Winnipeg Jets: Pavelec – Trouba, Stuart, Bogosian, Chiarot, Postma, Pardy – Wheeler, Little, Ladd – Byfuglien, Perreault, Kane – Frolík, Scheifele, Lowry – Peluso, Slater, Thorburn
    Edmonton Oilers: Scrivens – Schultz, Ference, Petry, Klefbom, Fayne, Nikitin – Pitlick, Nugent-Hopkins, Hall – Eberle, Draisaitl, Jakupov – Purcell, Gordon, Perron – Pinizzotto, Arcobello, Gazdic

Rozhodčí: Leggo, Martell – Barton, Murchison