Liberec – Sparta 3:5 (kon.) | Kladno – Chomutov 3:0 (kon.) | Vítkovice – HC Plzeň 3:2 (kon.)
HC Litvínov – Slavia 1:6 (kon.) | Pardubice – Třinec 0:4 (kon.) | Kometa Brno – Mladá Boleslav 2:3 (kon.)
Jihlava – Olomouc 4:1 (kon.) | Č. Budějovice – Zlín 3:5 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
HC Plzeň 1929
Čtvrtek 04.12.2014, 17:00 • ČEZ ARÉNA Ostrava • DHL Extraliga juniorů

To je ode mě pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek čtvrtečního večera a někdy příště napočtenou. (18:58:52)

Drama do poslední minuty. Utkání prvních dvou týmů tabulky v ostravské ČEZ ARÉNĚ je však již minulostí, a vyhrálo jej mužstvo domácích, které tak navýšilo svůj náskok na čele tabulky na osm bodů. Situace na dalších místech se nezměnila, Plzenští drží druhé místo, nyní jsou však před třetí Spartou pouze o bod.

60:00

59:46
    Ostravané zahráli na zakázané uvolnění, čtvrt minuty před koncem se bude vhazovat před jejich svatyní.

59:40
    Hosté to samozřejmě zkoušejí s šesti hráči v poli.

59:38
    Hráčská lavice Západočechů si vybírá oddechový čas.

59:38
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Před Paclem šikovně postavený JAKUB ILLÉŠ proměňuje početní výhodu v třetí gól Vítkovic, když ztečoval Demelovu ránu od modré – 3:2. Asistence: Patrik Demel a Martin Blahuta.

59:20
    Další velká šance domácích, Pacl nakonec puk ve změti hráčů našel a schoval v lapačce.

58:40
    Blahutovu ránu Pacl neviděl, ale stačil ji pokrýt. Sudí Trombík přerušuje hru, Vítkovičtí se horlivě snažili o dorážku.

58:30
    Vítkovičtí se snaží rozhýbat obrannou formaci Plzně, zatím se jim to moc nedaří a málem se už sami vystrnadili z pásma.

57:57
    Jakub Houfek (PLZ) se provinil hákováním.

57:00
    Ostravané se vymanili z tlaku a opět zavítali před Pacla. Gřeš však se svým zakončením narazil na připravenou lapačku plzeňského gólmana.

56:15
    Dělovka Martina Beneše od modré těsně vedle, řádně rozduněla zadní mantinel.

56:10
    Vítkovice hrají v plném počtu.

55:35
    Domácí vyhazují, Plzeň začíná od své branky.

55:11
    Brankář Wanecki přerušuje hru po zákroku proti střele Kristla z bezprostřední blízkosti.

54:29
    Plzenští před Waneckim.

54:10
    Vítkovice se budou opět bránit, Patrik Demel vyloučen na dvě minuty za hákování.

Simona Volníková

Branky a nahrávky: 26. Blahuta (Demel, Illéš), 29. Jáchym (A. Charvát, Kafka), 60. Illéš (Demel, Blahuta) – 14. Tulačka (Suchý, Michel), 54. Kepka (M. Beneš, Petráš)

HC Vítkovice Ridera: Wanecki – Adamík, Demel, Puzič, A. Charvát "A", M. Charvát "C", Rudl – Ballner, Gřeš, Illéš, Česlík, Kafka, Blahuta, Kuťák "A", Ollender, K. Beneš, Sysala, Jáchym
    HC Plzeň 1929: Pacl – Polívka, Kubík, Kaňák, Walter, Holý, Houfek "A" – Petráš, M. Beneš, Vlček, Volf, Kristl "A", Rajal, Polata, Michel, Jakubec, Suchý, Tulačka "C", Čadek, Krliš, Kepka

Rozhodčí: R. Trombík – P. Rychlý, J. Jureček