Dornbirn Bulldogs
5:1 (2:0, 3:1, 0:0)
HC LERAM Orli Znojmo
Pátek 12.12.2014, 19:15 • Messestadion Dornbirn • bet-at-home ICE Hockey League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15 a budeme z něj přinášet jen důležité informace.

Na ledě vůbec nejvzdálenějšího soupeře v EBEL začnou znojemští hokejisté v pátek večer nejdelší trip letošní sezóny. Dornbirn doma dvakrát vysoko porazili, nyní je ale čeká těžší bitva proti houževnatému soupeř. Souboj na západě Rakouska začíná v pátek v 19:15.

Bilance vzájemných zápasů, které Znojmo odehrálo s tímto soupeřem, je pro český tým více než uspokojivá. Dvě letošní vysoké prohry 2:10 a 3:8 na jihu Moravy ale znamenají, že se svěřenci Davea MacQueena na utkání před svými fanoušky dobře připravují. "V přesilových hrách jsme byli docela zahanbeni. Musíme jim v nich zabránit," prozrazuje taktiku hlavní trenér.

Buldoci se v poslední době zvedli, sbírají více bodů než v úvodu sezóny a dokázali překvapit několik favoritů, naposledy dokonce lídra ligy Salzburg na jeho ledě. Podíl na zlepšení týmu má i Zdeněk Blatný, který ještě loni oblékal znojemský dres a kterého Dornbirn angažoval v listopadu. Střelecky se začalo dařit prvnímu útoku v čele s Jamiem Arnielem, dobré výkony začal podávat také gólman Nathan Lawson.

Dornbirner EC: Lawson (Madlener) – Magnan-Grenier, D'Aversa, Crawford, Sertich, Lembacher, Jeitziner – D'Alvise, Arniel, Grabher Meier – Bohmbach, Blatný, Petrik – Putnik, Feichtner, Desbiens – Samardzic, Achermann.

Orli Znojmo: Holt (Nechvátal) – Bořuta, Klimíček, Pavlikovský, Jass, Grof, Štach, Nemčík – Beroun, Šeda, Novák – Podešva, Pucher, Havlík – Tomas, Bartoš, Abdul – Číp, Fiala, Rehuš – Špaček.

Rozhodčí: Gamper, Warschaw – Johnstone, Pardatscher.

Orli se dnes budou moci znovu spolehnout také na Jakuba Grofa, který se vrací do sestavy po krátké absenci. Kouč Jiří Režnar tak má k dispozici čtyři kompletní formace.

00:01

01:15
    Orli si brzy zahrají první přesilovku. Nikolas Petrik (DOR) dostává dvě minuty za podražení.

01:46
    V oslabení se do zajímavé situace dostával ex-znojemský Zdeněk Blatný, tvrdou střelu z křídla ale bez problémů pokryl Chris Holt.

03:15
    Početní výhodu Znojmo nevyužilo, domácí jsou v plném počtu.

03:42
    Přesilovku si vyzkouší také domácí. Dvě minuty za sekání obdržel Jakub Grof (ZNO).

04:08
    Dornbirn právě vstřelil branku!
    Po 26 vteřinách domácí svou početní výhodu využívají, poté co se proti svému bývalému klubu trefuje český útočník ZDENĚK BLATNÝ. Ten stál na konci pěkné kombinace Buldoků a trefuje odkrytou branku. Asistence: Chris D'Alvise a Jonathan D'Aversa.

06:27
    Domácí jsou zatím v zápase aktivnějším týmem, vstřelená branka jim navíc zvedla sebevědomí.

06:53
    Z křídla pálil nebezpečně Peter Pucher, Lawson si ale s jeho střelou poradil.

09:21
    Orli se postupně dostávají do zápasu, nyní hrají s pukem na holi a tlačí se k vyrovnání.

11:42
    Hostující celek přebral aktivitu, snaží se střílet ze všech pozic, ale domácí zatím dobře brání.

14:07
    Branislav Rehuš sám před Lawsonem prováhal dobrou možnost, zřejmě nečekal, že přihrávka propadne až k němu.

16:21
    Domácí mohli odskočit do dvoubrankového náskoku. Desbines v samostatném úniku trefuje tyč!

16:59
    Martin Podešva (ZNO) dostává dvě minuty za podražení. Přesilovka pro Dornbirn.

18:59
    Domácí jsou v první třetině téměř stoprocentně efektivní. Dlouho se v početní výhodě nemohli usadit v útočném pásmu, ale nakonec využívají také druhou přesilovku v zápase, poté co se za záda Holta trefuje jemnou tečí rány od modré čáry GUILLAUME DESBIENS. Asistence: Andy Sertich, Nicholas Crawford.

20:00

V první třetině na západě Rakouska zůstali Orli za očekáváním. Dlouhé pasáže sice byli aktivnějším týmem, ale prosadit se nedokázali, naopak sami dvakrát inkasovali v oslabení. Výsledkem je vedení Buldoků 2:0 a velmi těžká pozice pro český výběr do dalšího průběhu duelu. Další třetina začne přibližně ve 20:02.

20:01

20:35
    Dvě minuty za vražení zezadu dostává Jiří Klimíček (ZNO), k tomu navíc desetiminutový osobní trest. Znojemský obránce u mantinelu sestřelil D'Alvise. Dornbirn čeká třetí přesilovka, dvě předchozí domácí využili.

22:35
    Domácí tentokrát sehráli svou výhodu bídně a ani nevystřelili na branku.

23:10
    Zdá se, že nejlepší střelec domácích Chris D'Alvise zatím nebude moci po předchozím zákroku pokračovat. To by byla pro Buldoky citelná ztráta.

23:42
    Pavlikovský zkusil střílet z ostrého úhlu, Lawson si ale situaci pohlídal.

24:19
    Samardzic měl velkou možnost na zvýšení po přihrávce Arniela, dobrý Holtův zákrok ale zachránil situaci.

24:22
    Další vyloučení Orlů. Martin Nemčík (ZNO) odchází na dvě minuty za krosček.

26:18
    Unikající Feichtner byl Bořutou nedovoleně zastaven, domácí budou mít výhodu trestného střílení.

26:18
    ALEXANDER FEICHTNER svůj nájezd proti Holtovi proměňuje střelou do horního růžku a posílá domácí už do tříbrankového náskoku.

26:22
    Nemčík je zpět na ledě, Znojmo pokračuje v pěti.

28:04
    Orli právě vstřelili branku!
    První gól Znojma v utkání a celkově 100. branku českého týmu v sezóně střílí JAN ŠEDA po rychlém protiútoku a střele na vyrážečku brankáře. Asistence: Martin Nemčík.

28:19
    Jenže tohle je studená sprcha pro znojemský tým. Za 15 vteřin skóruje střelou nad vyrážečku uzdravený CHRIS D'ALVISE a vyhání Holta z branky. Asistence: James Arniel a Martin Grabher Meier.

28:19
    Místo Chrise Holta se do branky staví Patrik Nechvátal.

33:46
    Maris Jass (ZNO) vyloučen na dvě minuty za hákování. Třetí přesilovka v této třetině pro domácí.

34:19
    Domácí jsou na koni a trestají další vyloučení Znojma kuriozním gólem. Prosazuje se dnes už podruhé ALEXANDER FEICHTNER, poté co se jeho střela odráží od zadního mantinelu do Nechvátalových zad a za brankovou čáru. Asistence: Guillaume Desbiens, Andrew Bohmbach.

35:33
    Těžké chvíle Orlů pokračují. Jindřich Abdul (ZNO) dostává dvě minuty za podražení.

37:33
    Tohle oslabení znojemští hráči zvládli a jsou znovu v pěti na ledě.

39:11
    V poslední minutě třetiny ještě jedno znojemské vyloučení. Lubomír Štach (ZNO) odchází na dvě minuty za vysokou hůl.

40:00

I druhé dějství prohrávají Orli o dvě branky a pokud po první třetině doufali v obrat, nyní je jasné, že jakýkoliv bodový zisk z dnešního duelu by se rovnal zázraku. Tři inkasované góly v oslabení, další z trestného střílení dávají tušit, kde se dnes rozhoduje. Čestný úspěch Znojma zaznamenal Jan Šeda. Další třetina začne přibližně ve 20:56.

40:01

40:15
    Orli začínají třetí třetinu ve čtyřech při dobíhajícím vyloučení Štacha.

40:53
    A série znojemských vyloučení pokračuje, Bořuta (ZNO) odchází na dvě minuty za hákování a domácí si zahrají v pěti proti třem!

41:11
    Štach se vrací na led, Orli jsou ve čtyřech.

42:53
    A zpět už je i Bořuta, Znojmo po delší době kompletní. V závěru přesilovky se na Nechvátala řítil Bohmbach, avšak neuspěl.

45:21
    Orli se sympaticky snaží s nepříznivým skóre ještě něco udělat.

48:37
    Dobrou střelu Jakuba Grofa od modré čáry chytá jistý Lawson.

50:14
    Jenže přichází další trest, Roman Tomas (ZNO) si musí odsedět dvě minuty za nedovolené bránění.

51:53
    Domácí trefují jen brankovou konstrukci.

52:14

52:22
    Trest pro domácí za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí Chris D'Alvise (DOR).

54:22
    Je nejspíš definitivně rozhodnuto, Orli už nebudou mít síly na zvrat. Domácí jsou znovu v plném počtu.

55:30
    Blatný (DOR) dostává dvě minuty za hákování.

57:30
    Český útočník je zpět na ledě, domácí oslabení přežili bez větších problémů a dnes vyhrají.

58:52
    Zápas už se jen dohrává.

60:00

Je konec, třetí třetina už další branku nepřinesla. Dornbirn dnes na domácím ledě vítězí jasným poměrem 5:1, poté co zvládl lépe úvodní dvě třetiny. Třikrát se prosadil v početní výhodě, jednou z trestného střílení a Orli na nepříznivý vývoj nedokázali zareagovat. Zítra tak budou mít na ledě Innsbrucku o motivaci postaráno.

Díky za pozornost a příjemný zbytek večera. (21:28:52)

Lukáš Peroutka

Branky a nahrávky: 5. Blatný (D'Alvise, D'Aversa), 19. Desbiens (Sertich, Crawford), 27. Feichtner (TS), 29. D'Alvise (Arniel, Grabher Meier), 35. Feichtner (Desbiens, Bohmbach) – 29. Šeda (Nemčík)

Dornbirn Bulldogs: Lawson (Madlener) – Magnan-Grenier, D'Aversa, Crawford, Sertich, Lembacher, Jeitziner – D'Alvise, Arniel, Grabher Meier – Bohmbach, Blatný, Petrik – Putnik, Feichtner, Desbiens – Samardzic, Achermann.
    HC LERAM Orli Znojmo: Holt (29. Nechvátal) – Bořuta, Klimíček, Pavlikovský, Jass, Grof, Štach, Nemčík – Beroun, Šeda, Novák – Podešva, Pucher, Havlík – Tomas, Bartoš, Abdul – Číp, Fiala, Rehuš – Špaček.

Rozhodčí: Gamper, Warschaw – Johnstone, Pardatscher