New Jersey – Tampa 3:2 (1:0 po s.n.) | Ottawa – Anaheim 6:2 (kon.) | Detroit – NY Islanders 1:2 (kon.)
Winnipeg – Boston 2:1 (kon.) | Calgary – Dallas 1:2 (kon.) | Los Angeles – Arizona 4:2 (kon.)
Detroit Red Wings
1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
New York Islanders
Sobota 20.12.2014, 01:30 • Joe Louis Arena, Detroit • NHL

To je ode mě pro dnešek vše, někdy znovu u online přenosu se s vámi těším na počtenou! (04:19:28)

3. Anders Lee (NYI) 1+1

Zápas je u konce! Ve třetí třetině jsme branku neviděli, ale Detroit byl o poznání aktivnějším týmem a měl několik slibných příležitostí, Newyorčany ale podržel dnes skvělý Jaroslav Halák. Skóre dnešního utkání otevřel v deváté minutě domácí kapitán Henrik Zetterberg, ještě do konce úvodního dějství dokázal srovnat Brock Nelson. Od druhé třetiny se v brance Detroitu představil Petr Mrázek. Rozhodující branku vstřelil v prostředku druhé třetiny Anders Lee a zajistil tak Ostrovanům další dva body do tabulky NHL. Naopak pro Detroit je to už pátá porážka za sebou a čtvrtá prohra v řadě na domácím ledě.

60:00

59:52
    Ale ti už nic nevymyslí, zdá se, že je rozhodnuto.

59:30
    Bitva o puk v rohu kluziště vyzněla lépe pro domácí.

59:00
    Běží poslední minuta třetí třetiny.

58:49
    Mrázek míří na střídačku. Detroit to zkouší v šesti.

58:25

58:12
    Hosté si zatím v přesilovce nevypracovali žádnou kloudnější akci.

57:33
    Darren Helm se v oslabení řítil sám na Haláka, ale jeho střela zápěstím jen těsně minula levou tyč branky Islanders.

56:42
    Hosté se teď sami připravili o útočné pásmo.

56:25
    Velice hloupý faul teď předvedl Justin Abdelkader (DET), který naprosto zbytečně podrazil Franse Nielsena. Detroitu se krátí čas.

55:29
    Okposo nahazuje, Mrázek vyráží. Domácí se opět vrhají do útoku, konkrétně Darren Helm.

55:06
    Johan Franzen nezvládl přechod do útočné třetiny a je pískán ofsajd.

54:48
    Kotouč skončil na střídačce Islanders, vhazuje se ve středu hřiště.

54:37
    Zakázané uvolnění domácích.

54:02
    Dacjukovo zaváhání před vlastní brankou dokázal využít Tavares, ale Mrázek jeho pokus vyrazil.

Vojtěch Tůma

Branky a nahrávky: 9. Zetterberg (Helm, Tatár) – 17. Nelson (Višňovský, Lee), 31. Lee (Nelson)

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – Kronwall, Ericsson, Quincey, DeKeyser, Smith, Ouelett – Nyquist, Zetterberg, Abdelkader – Tatár, Dacjuk, Helm – Franzen, Sheahan, Jurčo – Miller, Glendening, Andersson
    New York Islanders: Halák (Johnson) – Leddy, Boychuk, de Haan, Hamonic, Hickey, Višňovský – Bailey, Tavares, Okposo – Grabovskij, Nielsen, Kuljomin – Lee, Nelson, Strome – Martin, Cizikas, Clutterbuck

Rozhodčí: Watson, Charron – Knorr, Wheler

Diváci: 20027