Buffalo – NY Islanders 4:3 (1:0 po s.n.) | Ottawa – Detroit 2:3 (po pr.) | Columbus – Boston 6:2 (kon.)
Minnesota – Winnipeg 3:4 (po pr.) | NY Rangers – New Jersey 3:1 (kon.) | Tampa – Carolina 2:1 (kon.)
Pittsburgh – Washington 0:3 (kon.) | St. Louis – Dallas 3:4 (kon.) | Nashville – Philadelphia 4:1 (kon.)
Arizona – Anaheim 2:1 (1:0 po s.n.) | Colorado – Chicago 2:5 (kon.) | Calgary – Edmonton 4:1 (kon.)
Los Angeles – San Jose 3:1 (kon.) | Florida – Toronto 6:4 (kon.)
Ottawa Senators
2:3 (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)
Detroit Red Wings
Neděle 28.12.2014, 01:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Detroit si tedy dnes odváží dva body, Ottawa si doma ponechává jeden. Ode mě je to vše a já vám přeji dobrou noc. (03:54:40)

Detroit právě vstřelil branku!
    Tak to byla nádherná akce GUSTAVA NYQUISTA. Švédský útočník objel snad třikrát celé útočné pásmo, nenechal se odstavit od puku, nakonec dostal prostor ke střele a tu zamířil přesně k tyči Andersonovy brány. Bez asistence.

63:34
    Smithova rána jen tak prosvištěla kolem Andersona, ale hosté zůstávají v útočném pásmu.

63:23
    Danny DeKeyser se odhodlal ke střele od modré čáry, ale Anderson ji celkem bez problému lapil.

62:54
    Ceci dlouho čekal s přihrávkou na Turrise až ji Dacjuk dokázal srazit.

62:29
    Darren Helm se protáhl kolem Karlssona až ke střele, ale Anderson jej "pohaškovsku" vychytal!

61:40
    Několikrát jsme byli svědky rychlého brejku na obou stranách, tento hokej musí bavit. Vynikají však zatím brankáři, především pak Jimmy Howard.

60:58
    Trojice Zetterberg-Dacjuk-Kronwall nic nevymyslela a do úniku se následně dostal Erik Karlsson, který zamíchal s pukem a nechal vyniknout lapačku Howarda.

60:09
    Na začátku prodloužení se vinou vyloučení Michálka s Nyquistem hraje ve třech na obou stranách.

60:01

Detroitu se ve třetí třetině podařilo zásluhou Zetterberga vyrovnat a zápas tak za stavu 2:2 dospěl až do prodloužení. To začne za pár minut.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:31
    Jonathan Ericsson nikam nespěchá a vrací puk Tatarovi zpátky do vlastního pásma.

58:54
    Gustav Nyquist (DET) s Milanem Michálkem (OTT) dostávají shodně dvě minuty za sekání.

58:47
    Potyčka mezi Ericssonem a Turrisem se obejde bez vyloučení a pokračuje se tedy v pěti na obou stranách.

58:37
    Rychlou kombinaci domácích na jeden dotek zakončoval MacArthur, ale Howard dokázal jeho střelu vykopnout betonem.

58:00
    Domácím se nepodařilo dostat do útočného pásma a už odbíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:38
    Sheahanův bekhend vytěsnil Anderson ramenem.

56:58
    Nyquist dokázal zpracovat přihrávku zpoza brány a opět bekhendem střílel na Adnersona. Puk se však znovu objevil pouze vedle svatyně domácího brankáře.

56:11
    Nepříjemné bekhendové nahození neměl Anderson pod kontrolou, ale puk si to nakonec namířil vedle.

55:31
    Solidní přesilovka Ottawy je u konce a Tatar se vrací na led.

55:07
    Karlsson dnes již podruhé vyrobil velkou hrubku a na Andersona se řítil Glendening. Hostující útočník zvolil střelu, ale domácí brankář s touto verzí počítal.

54:47
    Další závar před Howardem! Po střele od modré puk poskakoval před brankářem Detroitu, ale Clarke MacArthur jej nedokázal dotlačit za záda Jimmyho Howarda.

54:35
    Alex Chiasson dostal puk mezi kruhy, ale přes blokujícího Millera nemohl střílet, popojel a následně trefil Howarda.

54:04
    Ceciho rána sražena DeKeyserem a puk je až u Andersona.

53:40
    Bobby Ryan vyslal na Howarda takovou skrytou střelu, ale ta nemířila mezi tři tyče.

53:31
    Teď už na trestnou lavici míří Tomáš Tatar (DET), který se provinil podražením.

53:06
    Jeden z domácích byl podražen a Sens si zahrají přesilovou hru. Zatím mají výhodu.

52:55
    Weiss dostal puk mezi kruhy, ale střela mu nesedla a kotouč doplachtil do Andersonovy lapačky.

52:14
    Tvrdá rána Pavla Dacjuka nemířila mezi tři tyče. Hosté jsou v posledních minutách rozhodně nebezpečnějším týmem.

51:54
    Stone už ale posunul puk za Howard a domácí mohou vystřídat.

51:27
    Franzena u mantinelu zastavil Wiercioch, ale Detroit ještě zůstává u puku.

50:52
    Tatar zkoušel nahodit puk do jednoho z obránců tak, aby se odrazil do brány, ale domácí hráč si vše pohlídal.

50:18
    Kotouč nyní putuje hodně rychle ze strany na stranu, ale v poslední chvíli vždy hráčům odskočí od hokejky.

49:36
    Jean-Gabriel Pageau se ze strany řítil na Howarda, zvolil střelu, ale hostující brankář vytáhl výborný zákrok.

48:09
    Ceciho dělovku schytal Glendening, ale domácí pokračují v útočném pásmu. Ericsson už je zpět na ledě.

47:40
    Opravdu fatální chybu vyrobil Erik Karlsson, který může hodně děkovat Craigu Andersonovi. Ten totiž v souboji tváří v tvář vychytal Darrena Helma.

47:06
    A nyní domácí zastavuje ofsajd. První minuta přesilové hry je pryč a Ottawa ještě ani nevystřelila.

46:56
    Znovu je puk až u Andersona.

46:27
    Po sporném souboji v rohu ztratil puk Stone a hosté kotouč vyhazují pryč z vlastního pásma.

46:07
    Ottawa má šanci vzít si zpět své vedení, na trestnou lavici totiž putuje Jonathan Ericsson (DET), který dostává dvě trestné minuty za vysokou hůl.

45:55
    Po pár odrazech se puk dostal až před Andesona a ten musel dávat velký pozor.

45:34
    Domácí jsou mírně otřeseni vyrovnávací brankou a nemohou se dostat do tempa.

45:21
    Do hry zasáhla střídačka Detroitu a hra je logicky přerušena.

44:28
    Po objetí brány hledal spoluhráče před Andersonem Jurčo, ale žádnou hokejku nenašel.
    Henrik ZETTERBERG - 2:2

43:58
    Bleskově využitá přesilová hra a je znovu vyrovnáno. Po vhazování se puk dostal k HENRIKU ZETTERBERGOVI který z první propálil přesouvajícího se Andersona. Asistence: Niklas Kronwall, Pavel Dacjuk

43:55
    Domácí půjdou do čtyř, Mark Borowiecki (OTT) je potrestán za nedovolené bránění.

43:52
    Sheahanovi se podařilo prosadit do útočného pásma a následnou dělovku od modré opět chytá pozorný Craig Anderson.

42:54
    Weiss se chtěl proháčkovat mezi dvěma obránci Ottawy, ale ti včas zavřeli vrátka a nepustili hostujícího útočníka do šance.

42:16
    Wiercioch napřáhl na modré čáře, ale jeho projektil nemířil mezi tři tyče.

41:58
    Další puk letěl na Andersona a ten jej bez rozpaků vyráží do ochranné sítě.

41:28
    Kyle Turris našel na druhé straně útočného pásma Bobbyho Ryana, ale Howard proti střele domácího útočníka zasáhl ramenem.

40:56
    Znovu je v pohotovosti Anderson, který musel likvidovat Tatarův bekhendový pokus.

40:44
    Jurčova střela z mezikruží neznamenala pro Andersona nějaké nebezpečí.

40:32
    A znovu hosté nebyli úspěšní, tentokrát je jim odpískán ofsajd.

40:20
    Zetterberg nedostal puk přes modrou čáru do útočného pásma a Detroit to bude zkoušet znovu.

40:01

Další třetina začne přibližně v 3:02.

Máme za sebou již čtyřicet minut tohoto střetnutí a domácí vedou 2:1. Ottawa využila ve 34.minutě velmi ospalého výkonu Detroitu a Clarke MacArthur ji vrátil vedení. Hra hostujícího celku je zatím opravdu velmi pomalá a vypadá to, že se hráči Detroitu místo na ledě vidí ještě u nadívaného krocana.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:38
    Rozjetého MacArthura dokázali hosté rozhodit již ve středním pásmu a puk je následně sražen do ochranné sítě.

38:59
    Prudkou přihrávku před bránu Detroitu nikdo netečoval a puk končí u mantinelu.

38:36
    Žádný střelecký pokus nakonec nepřišel a o puk se bojuje už zase u Howardovy brány.

38:10
    Po vhazování u Andersona se hosté usazují v útočném pásmu, ke střele však zatím nedošlo.

38:00

37:56
    Další útočnou snahu domácích zastavuje ofsajd. Vyloučený Smith se za chvíli vrátí na led.

37:31
    Kolem Howarda je hodně velký provoz a domácí utahují smyčku. Střela Bobbyho Ryana byla sražena.

36:52
    Tato přesilovka Ottawy zatím není tak povedená jako ty minulé a puk letí pryč z pásma Detroitu.

36:00
    Brendan Smith (DET) jde na trestnou lavici za podražení.

36:00
    Po nahození od modré a nejistém zákroku Howarda se kotouč jen tak projel vedle tyče! Domácí však budou mít možnost další přesilové hry.

35:35
    Hosté se snažili vybojovat puk u mantinelu, ale vyplynul z toho jen protiútok Ottawy a další zákrok Howarda.

34:44
    Chiasson zahrál ve středním pásmu velmi dobře do těla a zastavil útok hostů Pageau následně protáhl Howarda slabou střelou.

34:09
    Hosté jsou dnes opravdu nemastní neslaní a Anderson má jen další velmi lehký zákrok.
    Clarke MACARTHUR - 2:1

33:16
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Aktivita domácích se opět vyplácí a Ottawa si bere zpět své vedení. Ztráty Ericssona využil na modré čáře Kyle Turris, který potáhl puk hlouběji do útočného pásma, poslal jej za pomoci obránce před bránu a CLARKE MACARTHUR do kotouče plácl tak šikovně, že jej Howard loví ze své sítě. Bez asistence.

31:47
    A byl to velmi zajímavý protiútok. Milan Michálek řešil přečíslení dvou na jednoho individuálně a prověřil Howarda dobrou střelou.

31:28
    Sheahan se probíjel přes obránce, ale ten jej dokázal zastavit. Anderson tak může v klidu pozorovat protiútok Ottawy.

30:51
    I velezkušený Pavel Dacjuk měl problémy s napadáním domácích borců, ale vše nakonec dokázal vyřešit a Ottawa zahrává icing.

30:10
    Kyle Turris tentokrát vůbec netrefil bránu a otestoval pevnost zadního mantinelu.

29:17
    Před Andersonem se nejdříve zjevil samotný Jurčo, domácí brankář výborně zasáhl a na druhé straně se do podobné situace dostal Erik Karlsson. I on mířil mezi nohy a i on neuspěl.

28:44
    Ve středním pásu se dostal k puku Borowiecki, ale i on trefil jen Howarda.

28:17
    Senátorům se daří dostat hosty pod tlak a získat tak jednoduše puk. Dvě Ceciho střely jen prověřily Howarda.

27:36
    Nyní už ale jde puk rychle zpátky a Anderson jej po DeKeyserově střele má v moci.

27:18
    Zetterberg se neprosadil přes Cowena a hra už zas míří k Howardovi.

26:12
    Hezkou kombinaci, kterou rozjel Turris zakončoval střelou zcela volný Wiercioch, ale Howard dokázal zasáhnout svým betonem.

25:51
    Karlsson chvíli čekal na modré čáře, ale nakonec se odhodlal ke střele, která však skončila jen v lapačce Jimmyho Howarda.

25:18
    Weiss nejdříve nedokázal přihrát volnému Tatarovi, ale po chvíli již na hůl slovenského útočníka přiletěl puk. Tatar zakončoval velmi rychle, ale Anderson se výborně přemístil a vychytal ho.

24:54
    Až teď se dostali hosté do útočného pásma, uvidíme zda si připraví nějakou šanci.

24:13
    Detroitu se přesilová hra vůbec nedaří a puk je znovu až u Howarda.

23:44
    Po velkých problémech Kronwalla se domácí dostali k puku a našetřili několik velmi cenných vteřin.

23:21
    Střela od modré čáry nezpůsobila Andersonovi problémy a ten si připisuje jednoduchý zákrok.

23:12
    Bude tady další přesilovka, tentokrát však pro Detroit. Alex Chiasson (OTT) dostává dvě trestné minuty za vysokou hůl.

22:57
    Detorit už pochopitelně hraje v plném počtu a domácí posílají puk na icing.

22:35
    Hoffman byl úplně sám mezi kruhy, ale i on mířil jen doprostřed brány, kde byl připravený Howard.

22:24
    Hosté nevyhodili puk a Ryan střílel po rychlém přenesení hry jen do Howarda.

22:12
    Na Howarda letí opravdu jedna střela za druhou a hostující brankář nyní tlumí ránu Karlssona.

21:55
    Ryan střílel přes obránce, ale jeho pokus byl sražen.

21:25
    Další dvě rány letěly na Howarda, ale brankář Detroitu je zatím pozorný. Domácí však tuto přesilovku nehrají vůbec špatně.

21:00
    Karlssonovo nahození před bránu nikdo netečoval a puk skončil vedle.

20:44
    Teď už se ale domácí do pásma Detoritu dostali a vykoledovali si faul. Niklas Kronwall (DET) jde na trestnou lavici za hákování.

20:14
    Bobby Ryan se snažil dostat do útočného pásma, ale puk skončil jen na hokejkách hostujících obránců.

20:01

Další třetina začne přibližně v 2:09.

Je za námi první třetina tohoto utkání a stav je vyrovnaný 1:1. Jako první se trochu šťastně prosadil Mike Hoffman, ale 14 sekund před koncem využil dobré práce svých spoluhráčů Abdelkader, který rovněž s notnou dávkou štěstí překonal Craiga Andersona. Do druhé třetiny tak půjdeme prakticky od nuly.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00
    Justin ABDELKADER - 1:1

19:46
    Dacjuk srdnatě bojoval u mantinelu proti dvěma protihráčům, přihrál puk Kronwallovi, ten jej poslal na Zetterberga, který ihned vypálil a puk se od zadního mantinelu odrazil přesně na hůl JUSTINA ABDELKADERA. Americký útočník poslal puk okamžitě do brankoviště a Anderson si jej nešťastně srazil do brány. Asistence: Henrik Zetterberg, Niklas Kronwall

19:20
    Prostrkávačku na Glendeninga zastavila domácí obrana, ale Anderson nakonec přeci jenom musel na led proti střele od modré čáry.

18:28
    Za Howardovou bránou vybojoval puk MacArthur, ale Borowiecki neudržel puk na před modrou čárou.

17:47
    Nadějné přečíslení čtyř na dva zastavuje přihrávka rukou, kterou se provinil jeden z hostujících hráčů.

17:30
    Teď už ale Cowen vyvezl puk do středního pásma a obrana domácího celku si může oddechnout.

16:52
    Anderson s Wierciochem si nyní příliš nerozuměli a ze všeho těží hosté, kteří se zadarmo dostávají k puku v útočném pásmu.

16:27
    Senátoři posílají puk na zakázané uvolnění a hosté tak mohou srovnat své řady.

16:06

15:38
    Zibanejad si sjížděl před Howarda, ale Hoffman nedostal puk až na čepel svého spoluhráče.

15:18
    Nyní už je ale po dobré práci obrany Detroitu puk u Andersona a domácí pětice střídá.

14:43
    David Legwand si sjel mezi kruhy, ale svou dělovkou netrefil zařízení. Domácí zůstávají v útočném pásmu.

14:10
    Karlsson nabil na modré Turrisovi, ale ten netrefil puk a hosté jej dostali pryč z vlastního pásma.

14:06
    Teď navíc Ottawa bude mít možnost navýšit vedení, protože Tomáš Tatar (DET) dostává dvě trestné minuty za nedovolené bránění.
    Mike HOFFMAN - 1:0

13:41
    Forčeking se Ottawě vyplácí a domácí jdou do vedení! Střelu Marka Borowieckiho Howard jen vyrazil a MIKE HOFFMAN dostal i přes Ericssona puk do odkryté branky. Asistence: Mark Borowiecki, Bobby Ryan

13:29
    Sens jsou se svým napadáním velmi nepříjemní a dostávají se ke kotouči.

13:14
    Legwand se u tyčky snažil protlačit puk za Howarda, ale ten zde měl přikovaný beton.

12:54
    Pageau svým důrazem získal puk, poslal jej před bránu, ale Howard výborně zasáhl proti střele Chiassona.

11:46
    Ericsson tak nazdařbůh nahodil puk do útočného pásma, kde jej nezachytil Cowen a Tatar se dostal před Andersona. Toho však v tísni bekhendem překonat nedokázal.

11:28
    Na puk si po chvíli sáhl i Anderson, ten schoval do lapačky střelu Millera.

11:17
    Pavel Dacjuk si šikovně podržel puk před Karlssonem, ale následná kombinace jeho spoluhráčů vedla jen k zákroku Howarda, kterého prověřil Mika Zibanejad.

10:47
    Puk je mimo hrací plochu a hra je proto opět přerušena.

10:13
    Eric Condra se chvíli na chvíli ocitl sám před Howardem, ale nakonec se k němu dostal obránce a nenechal ho pořádně zakončit.

09:50
    Po Nyquistově dobré práci se k puku dostal Helm, ale jeho nahození z velkého úhlu nemělo šanci na úspěch.

09:21
    Další útok Ottawy zastavil ofsajd hned dvou hráčů v červeném.

08:06
    To ale nemůžeme říct na druhé straně, protože rána Jareda Cowena se zastavila až na tyčce Howardovy brány!

07:54
    Borowiecki svedl pár neúspěšných soubojů, ale střela z modré čáry nakonec Andersona neohrozila.

07:28
    Domácím se nepodařilo rozehrát, puk se vrátil k Andersonovi a ten jej pro jistotou přikryl.

06:38
    Na druhé straně zasahoval Anderson svým levým betonem.

06:33
    Opět byl u puku Colin Greening, který jej přenechal Condrovi a ten nezamířil přesně.

05:52
    Ani jeden z týmů se nyní nedokázal prosadit do útočného pásma a hra se odehrává převážně v pásmu středním.

04:57
    Greening se snažil prosadit u mantinelu, ale jeden z hostujících hráčů ho důrazně připevnil k zemi.

04:33

04:00
    Znovu je puk až u Howarda a z přesilovky Detroitu zbývá poslední půlminuta.

03:23
    Kronwall si sjel mezi kruhy, ale poté ještě hledal Zetterberga, který s tím nepočítal a netrefil puk!

02:53
    Jared Cowen vyhodil již podruhé puk až k Howardovi a domácí střídají bránící čtveřici.

02:33
    Tlak domácích je u konce neboť Colin Greening (OTT) míří na trestnou lavici za nedovolené bránění.

02:23
    Greening prostrčil puk na Grybu, ale ten jej otestoval Howardovy chrániče.

01:43
    Čtvrtá pětka Ottawy sevřela hosty, střela Wierciocha nemířila mezi tři tyče.

01:06
    Opět se snažil pálit Karlsson, ale tentokrát puk nedostal ani přes prvního bránícího hráče.

01:01
    Viděli jsme první střelecký pokus, ale rána Erika Karlssona byla sražena do ochranné sítě.

00:36
    Sens se však zmohli jen na nahození za Howardovu bránu a oba týmy střídají.

00:12
    Domácí okamžitě zastavili náznak útoku a přebírají kotouč ve vlastním pásmu.

00:01

Ještě před tím si však hráči poslechnou státní hymnu USA a poté i hymnu kanadskou.

Hráči jsou konečně na ledě a vše je připraveno k úvodnímu vhazování.

Ještě jednou vítejte u zápasu, ve kterém Ottawa přivítá na svém ledě Detroit. Zápas začne s mírným zpožděním.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

24-11-2013 DET-OTT 2:4

Hostující Detroit je na tom přeci jenom o něco lépe než Ottawa a v tabulce Východní konference jej najedeme na pátém místě. V poslední době se však Detroitu nedaří. Po jízdě, v rámci které Detroit prohrál jen čtyři z patnácti utkání přišel útlum a série šesti porážek, kterou hosté uťali až v posledním zápase, ve kterém porazili Buffalo 6:3.

Tým z hlavního města Kanady sáhl po neuspokojivých výsledcích ke změně trenéra a od té doby předvádí o moc lepší hokej. Ze sedmi zápasů pod vedením Davem Cameronem sice Ottawa vyhrála jen třikrát a má tudíž zápornou bilanci, ale za předvedené výkony se hráči vůbec nemusí stydět. V posledním zápase Senátoři sice přestříleli domácí borce z Washingtonu, ale nakonec si po porážce 2:1 neodvezli ani bod.

Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL, ve kterém Ottawa Senators přivítá na svém ledě Detroit Red Wings. Utkání začíná v 01:00.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 14. Hoffman (Borowiecki, Ryan), 34. MacArthur – 20. Abdelkader (Zetterberg, Kronwall), 44. Zetterberg (Kronwall, Dacjuk), 65. Nyquist

Ottawa Senators: Anderson (Lehner) – Karlsson, Borowiecki, Ceci, Cowen, Gryba, Wiercioch – Stone, Turris, MacArthur – Ryan, Zibanejad, Hoffman – Condra, Legwand, Greening – Chiasson, Pageau, Michálek
    Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – Kronwall, Ericsson, DeKeyser, Quincey, Kindl, Smith – Abdelkader, Dacjuk, Zetterberg – Wiess, Sheahan, Tatar – Nyquist, Helm, Franzen – Jurčo, Glendening, Miller

Rozhodčí: Eric Furlatt, Ghislain Hebert – Derek Nansen, Steve Barton