Jekatěrinburg – Toljatti 3:2 (po pr.) | Ufa – Barys 1:3 (kon.) | CSKA Moskva – Viťaz 3:2 (po pr.)
N.Novgorod – Čerepovec 0:4 (kon.) | Kazaň – Nižněkamsk 3:2 (kon.) | Soči – Jaroslavl 2:4 (kon.)
Riga – Jokerit 3:2 (kon.)
HK Soči
2:4 (1:4, 1:0, 0:0)
Lokomotiv Jaroslavl
Středa 07.01.2015, 15:30 • Ledový palác Bolšoj • KHL

To je z dnešního zápasu vše. Přeji pěkný zbytek večera. (17:50:57)

Statistiky zápasu
    Střely na branku: 33 – 21
    Vyloučení: 3 – 5
    Využití: 1 – 1
    Vhazování: 29 – 27
    Hity: 10 – 25
    Nejvyšší icetime: Wilson (23:52) – Kronwall (25:50)

Lokomotivu stačila k výhře v dnešním zápase jen jedna dobrá třetina. Hned v úvodní dvacetiminutovce se hosté dostali do vedení 4:1, které nakonec i ubránili. Nicméně v průběhu druhé i třetí třetiny měli namále – Soči totiž rozhodně nehrálo Jaroslavli druhé housle a svého soupeře jasně přehrávalo.

Zřejmě největším hrdinou domácích je brankář Dmitrij Šikin, který ve 13. minutě po třech inkasovaných gólech nahradil v brance Pöpperleho. Při své premiéře v dresu Soči ve zbytku utkání obdržel jen jednu branku.

60:00

59:36
    Tak dlouho si hráči Lokomotivu dávali přednost v tom, kdo vyhodí puk, až se k němu málem dostali domácí.

59:20
    Kontiola dobře zdržoval rozehrávku domácích v rohu kluziště. Nakonec ale přeci jen dostal puk Petersson na modrou, odkud následovala tvrdá střela Koledova.

59:10
    Lokomotiv se bude bránit se svojí druhou lajnou.

59:10
    Soči si vybírá oddechový čas a plánuje závěrečnou akci.

59:07
    Šikin opustil svoji branku. Soči to zkouší v šesti!

58:40
    Gorochov teď překazil nadějně vyhlížející přihrávku Emmertona na Warna.

58:13
    Zatím to moc nevypadá. Šikin už se pomalu poohlíží po střídačce.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny. Podaří se Soči srovnat?

57:27
    Ščitov od modré pálil puk na Sanfordovu branku v naději, že jej někdo z jeho spoluhráčů tečuje. To se také skutečně stalo, puk ale místo na branku zamířil do ochranné sítě.

57:19
    Veterán Ryan Whitney nahodil puk na Sanforda, který jej raději schoval ve výstroji. Následuje buly po pravici kanadského gólmana.

56:44
    Emmerton tvrdě vypálil z levého křídla. Jeho ráně ale chyběla přesnost.

56:20
    To sice Soči vyhrálo, dobrým forčekingem se ale k puku dostal Thörnberg. Jeho střelu opět kryje Šikin.

56:14
    Pašninovu střelu od modré Šikin kryje. Další vhazování v obranném pásmu domácích.

55:37
    Lokomotiv sice buly vyhrál, ale sám se poté vyhnal z útočného pásma. Gorochov tak rozehrává až od Sanforda.

55:28
    Po dlouhé době se bude vhazovat před Šikinem. Ten Kapustinovu střelu z levého křídla raději schoval ve výstroji.

Karolína Antošová

Branky a nahrávky: 20. Lapenkov (Petersson, Emmerton), 31. Whitney (Petersson, Ščastlivij) – 1. Holos (Averin, Plotnikov), 4. Loktionov (Kontiola, Thörnberg), 13. Apalkov (Plotnikov, Averin), 19. Koňkov (Novotný)

HK Soči: Pöpperle (13. Šikin) – Koledov, Ščitov, Derljuk, Wilson, Whitney, Järvinen, Švidenko – Krikunov, Ignaťuškin, Kosticyn – Warn, Emmerton, Radulov – Ščastlivij, Petersson, Lapenkov – Krutov, Šiškanov, Krjukov – Morozov
    Hlavní trenér: Vjačeslav Bucajev

Lokomotiv Jaroslavl: Sanford (Kolesnik) – Holos, Vasiljev, Kronwall, Pašnin, Višněvskij, Ljubuškin, Gorochov – Plotnikov, Apalkov, Averin – Kontiola, Thörnberg, Loktionov – Koňkov, Novotný, Platt – Kartajev, Kapustin, Kraskovskij – Galimov
    Hlavní trenér: Dave King

Rozhodčí: Dějev, Safiullov – Ivanov, Nestěrov