Columbus – Montreal 2:3 (kon.) | Washington – Philadelphia 1:0 (kon.) | Anaheim – Toronto 4:0 (kon.)
Los Angeles – New Jersey 3:5 (kon.)
Washington Capitals
1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Philadelphia Flyers
Čtvrtek 15.01.2015, 02:00 • Verizon Center, Washington • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části NHL, v němž Washington Capitals přivítá na svém ledě Philadelphia Flyers.

Ve Washingtonu nepůsobí žádný český hráč.

Útočník Jakub VORÁČEK.

WASHINGTON CAPITALS
    ________________________________________

Domácí by dnes měli potvrdit roli favorita, byť před pěti dny podlehli na ledě Flyers 2:3 po prodloužení. Dnešní souboj s Philadelphií bude pro Capitals třetím domácím zápasem v řadě, když v předchozích dvou dokázali vyhrát – nad Detroitem 3:1 a nad Coloradem 2:1.

PHILADELPHIA FLYERS

Flyers sice mají ve svém kádru nejproduktivnějšího hráče celé NHL, Čecha Jakuba Voráčka, ale ani to Philadelphii není zatím moc platné v boji o postupovou osmičku, na kterou aktuálně ztrácí propastných jedenáct bodů. A to se v posledních zápasech Letcům poměrně daří, jak tomu bude dnes na ledě Capitals?

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Pohled do kabiny Flyers

Washington Capitals: Holtby (Peters) – Orpik, Carlson, Alzner, Niskanen, Hillen, Green – Ovečkin, Bäckström, Burakovsky – Johansson, Kuzněcov, Brouwer – Laich, Fehr, Ward – Chimera, Beagle, Wilson

Philadelphia Flyers: Zepp (Emery) – Streit, MacDonald, Del Zotto, N. Schultz, L. Schenn, Colaiacovo – B. Schenn, Giroux, Voráček – Raffl, Laughton, Simmonds – Umberger, Couturier, Read – VandeVelde, Bellemare, Lecavalier

Rozhodčí: Hebert, Leggo – Pancich, Brisebois.

00:01

00:55
    Hosté útočí, nakonec i Streit pálí od modré, puk končí v lapačce Holtbyho.

01:50
    Vhazování po pravici Holtbyho, hosté úspěšnější.

02:22
    Ale nyní již Capitals v útočném pásmu, Kuzněcov drží puk u pravého mantinelu.

02:45
    Přihrávka na Johanssona nebyla přesná, puk zachytil obránce Flyers.

03:13
    Washington právě vstřelil branku!
    Niskanen nahazuje z pravé strany, od modré, puk před branku, kde nikým nehlídaný JASON CHIMERA v klidu tečuje puk, jenž prošel Zeppovi mezi betony do branky. Asistence: Matt Niskanen.
    Jason CHIMERA - 1:0

04:10
    Vhazování po levici Zeppa, hosté získávají puk.

04:21
    Ale nepřesně rozehrávají, puk směřuje na zakázané uvolnění.

05:09
    Philadelphia pod tlakem, hosté se nyní nemohou vymanit z vlastní třetiny.

05:35
    Na branku Flyers pálí z levé strany Fehr, ale střela byla zblokována a puk končí v ochranné síti, hra přerušena.

05:55
    Zepp nyní vychytal Alexe Ovečkina, který to zkoušel z pravé strany, ale nepodařilo se mu zvednout puk.

06:18
    Po akci Simmondse zasahuje na druhé straně Holtby, hra přerušena, následuje první komerční přestávka.

07:28
    Laich to udělal výtečně, z levé strany nestřílel, ale v poslední chvíli ještě přihrál před branku, kde se po puku natahoval Ward, ten také puk nasměřoval do branky, ale Zepp byl pozorný a chytá.

08:18
    Ovečkin střelou zápěstím nevyzkoušel pozornost Zeppa, puk míří vedle branky.

08:55
    Capitals v útočném pásmu, souboj u mantinelu.

09:08
    Orpik se nakonec dostal ke střele do modré, ale puk zachytila defenziva Flyers, která ho vyhazuje ze třetiny.

09:13
    Ovšem pouze za cenu zakázaného uvolnění, to znamená, že se bude vhazovat po pravici Zeppa.

10:00
    Je za námi úvodní desetiminutovka a již nyní je zřejmé, že domácí plní roli favorita beze zbytku.

10:17
    Byť se nyní, po delší době, dostali do útoku i hosté. Hra přerušena, následuje komerční přestávka.

10:45
    I po komerční přestávce pokračuje útočná akce Flyers, od modré pálí Del Zotto, puk ale zachytil bránící Johansson.

11:16
    Vylučuje se, na trestnou lavici za držení odchází Chris VandeVelde (PHI), domácí si zahrají přesilovou hru.

11:55
    Ale dlouho se domácí z přesilové hry neradovali, Marcus Johansson dostává za podražení Matta Reada také dvouminutový trest a poměr sil na ledě se vyrovná!

12:10
    Ještě zhruba minutu se tak bude hrát ve čtyřech na obou stranách, poté začne krátká přesilová hra Philadelphie.

12:40
    Carlson nyní dostal pěknou přihrávku na pravou stranu, kde ale v dobré pozici těsně míjí branku Flyers.
    Carlson v dobré pozici netrefil branku

13:16
    Hosté v plném počtu, začíná krátká, zhruba půl minutová, přesilová hra Flyers.

13:55
    Už i domácí jsou v plném počtu, Philadelphia se během své krátké přesilové hry nedostala do útoku.

14:25
    Capitals dostávají puk ze své třetiny a snaží se o útočnou akci. Burakovsky však ztrácí puk po přechodu přes útočnou modrou čáru.

15:00
    Posledních pět minut první třetiny, domácí stále vedou gólem Chimery ze 4. minuty, hosté si nevytvořili v podstatě žádnou šanci.

15:49
    Zepp si nyní pohlídal prostor u své pravé tyčky, kam zamířil, z ostrého úhlu, ruský ostrostřelec Alex Ovečkin. Hra přerušena, následuje komerční přestávka.

16:08
    Hosté zkouší zaútočit po levé straně, kde kombinuje Voráček a B. Schenn.

16:22
    Nakonec právě B. Schenn zakončil z levé strany, ale netrefil branku Capitals.

16:49
    Braden Holtby podržel puk ve své lapačce a raději přerušil hru, vhazování po jeho levici.

17:30
    Capital postupují po levé straně, konkrétně Kuzněcov, ale ten po přechodu přes modrou ztrácí puk.

18:21
    Za brankou Flyers se urputně bojuje o puk, úspěšnější defenziva Flyers.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:39
    A ještě se vylučuje, na trestnou lavici půjde domácí Ward za faul v brankovišti Flyers, to bylo ale hodně přísné vyloučení.

19:48
    Domácí vyhazují puk ze třetiny.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina končí vítězstvím domácího týmu, hosté se gólově v této části neprosadili, není divu, když si nevytvořili v podstatě ani žádnou šanci. Domácí jsou lepší, lépe bruslí a hlavně výtečně brání, zpět se vrací i Ovečkin a spol., což ještě ztěžuje práci útočníků Flyers. Hosté tak mají do další části zápasu o čem přemýšlet!

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Washington Capitals: 8

Philadelphia Flyers: 7

Další třetina začne přibližně v 3:08.

20:01

21:08
    V úvodu druhé třetiny mají hosté výhodu přesilové hry a stále se drží v útočném pásmu.

21:24
    Střela Jakuba Voráčka z pravé strany zblokována a puk míří ze třetiny Capitals, domácí bleskově střídají.

21:39

22:35
    Souboj ve středním pásmu, hosté vybojovali puk.

23:00
    Znovu ale velmi dobrá práce defenzivy Capitals, která získává puk.

23:35
    Zajímavý údaj – v posledních patnácti minutách hry vystřelili domácí pouze jednou!

24:21
    A tak útočí hosté, Giroux se snažil z bezprostřední blízkosti překonat Holtbyho, ten udržel puk před brankovou čárou, fantastický zákrok!
    Skvělý zákrok Holtbyho proti střele Girouxe

25:16
    Holtby znovu bezchybný, tentokrát proti střele Vincenta Lecavaliera z levé strany.

26:35
    Puk míří za brankou Capitals, hrají ale domácí.

26:50
    Jenže hráči Washingtonu jako by přestali zvládat přechod přes střední pásmo, hodně ztracených puků dává šanci soupeři.

27:35
    Tak trochu střela ze zoufalosti, v podání domácího Jacka Hillena, který byl na modré pod tlakem, tak prostě puk napálil na branku Flyers a donutil Zeppa k zákroku, ten přerušuje hru. Komerční přestávka.

29:00
    Jakub Voráček v šanci, z levé strany zkouší překonat Holtbyho, ten chytá.
    Nejproduktivnější hráč soutěže Jakub Voráček ve své první šanci

30:13
    Jsme ve druhé polovině zápasu, druhá třetina zatím jednoznačně patří hostům.

30:56
    Vhazování ve středním pásmu, puk pro Washington.

31:58
    Elitní formace Flyers na ledě, ale hosté se nyní musí bránit.

32:29
    Postup Girouxe zastavil ve středním pásmu bránící Carlson.

33:50
    Pouze na zakázané uvolnění vyhazují nyní hosté puk ze své třetiny.

34:36
    Flyers v útočném pásmu, ale L. Schenn chybuje na útočné modré, domácí tohoto zaváhání nedokázali náležitě využít.

35:15
    Střela Johanssona z levé strany zblokována obráncem Flyers, Zepp nemusel zasahovat.

35:31
    To Holtby na opačné straně již ano, po bekhendovém pokusu Bellemareho, hra přerušena, prostor pro komerční přestávku.

36:37
    Zepp si nechává upravit ostří svých bruslí, nyní je již zpět ve své brance, vhazuje se po jeho levici.

37:11
    Niskanen nyní čistým "hitem" doslova sestřelil Seana Couturiera, který se těžce sbírá z ledu.
    Čistý "hit" Niskanena (WSH)

38:00
    Přesně dvě minuty před koncem druhé dvacetiminutovky rozhodčí přerušuje hru a nařizuje vhazování po pravici Holtbyho.

38:25
    Colaiacovo střílí od modré, ale jeho pokus míří pouze mimo branku, Holtby nemusel zasahovat.

38:39
    Hra opět přerušena, vhazování po levici Holtbyho.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny, Flyers patří i závěr této části zápasu.

39:13
    Fantastický zákrok Zeppa, který dokázal vymrštit levý beton proti střele Fehra!
    Fantastický zákrok Zeppa!

39:13
    Ale Jakub Voráček Zahákoval Johna Carlsona a jsou z toho dvě minuty pro nejproduktivnějšího hráče NHL, přesilová hra Washingtonu.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině jsme se gólu nedočkali, domácí tak stále hájí těsné vedení z první dvacetiminutovky. V prostřední části ale byli hosté lepší, tlačili se častěji před branku, ovšem stále na jejich kontě svítí velká nula a bez gólů se těžko bude bodovat.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

Washington Capitals: 13

Další třetina začne přibližně v 4:04.

40:01

40:23
    Ovečkin přihrává z levé strany Brouwerovi, který z mezikruží netrefuje branku Flyers.

40:45
    Capitals dohrávají v úvodu třetí třetiny přesilovou hru, Ovečkin netrefuje branku z levé strany.

41:14

42:19
    Flyers ve vlastním pásmu, hosté pomalu rozehrávají, hlavně nechybovat.

42:37
    L. Schenn se na modré odhodlal ke střele, ale branku Capitals netrefuje.

43:38
    Elitní formace Flyers na ledě, Jakub Voráček nyní "míchá" s pukem za brankou Capitals.

43:48
    Útočnou akci Flyers překazil bránící Ward, který puk vyhodil na zakázané uvolnění.

44:37
    Bránící Bäckström hákoval před vlastní brankou a dostává dvě minuty, přesilová hra Philadelphie.

44:48
    Všemu předcházela šance Jakuba Voráčka, který ale trefil pouze levý beton Holtbyho.

45:05
    Giroux nyní netrefuje branku a Voráček neudržel puk v útočném pásmu.

45:35
    Elitní formace Flyers zůstává i dál na ledě.

45:55
    Voráček dostal parádní pas od Girouxe, ale na Holtbyho nevyzrál.

46:22
    Ani nyní, při další šanci hostů, se puk nedostal za záda Holtbyho, který vychytal i pokus Simmondse z bezprostřední blízkosti.

46:30
    Důležitý okamžik, domácí vyhrávají buly po levici Holtbyho a Carlson vyhazuje puk ze třetiny.

47:10
    Domácí jsou již v plném počtu, puk za brankou Flyers.

47:40
    Hosté potřebují přerušit hru a prostřídat unavenou pětici.

47:44
    Povedlo se, bude se vhazovat ve třetině Flyers, ale až po komerční přestávce.

49:10
    Flyers se nyní těžko dostávají z vlastní třetiny, to se povedlo nyní.

49:28
    Sean Couturier spíše nahazuje z levé strany, z ostrého úhlu, na branku Capitals, Holtby chytá a raději přerušuje hru.

50:00
    Poslední desetiminutovka třetí třetiny, hosté stále na první gól čekají, dočkají se v tomto utkání?

51:00
    Voráček opět za brankou Capitals, ale akce Flyers končí neúspěchem, domácí dostávají puk ze třetiny.

52:08
    Simmonds postupuje po pravém křídle, ale je sám, jeho spoluhráči odešli střídat, puk získává defenziva Capitals.

53:15
    Umberger nedokázal přihrát z levé strany, puk mu odebral obránce Capitals.

54:18
    Capitals útočí, ale puk získává soupeře a B. Schenn s Voráčkem se dostává do útočného pásma. Tam ale neměli podporu svých spoluhráčů a musí se vracet zpět.

55:15
    Ovečkin napadá rozehrávku soupeře, kterému se čas alespoň na vyrovnání hodně krátí.

56:10
    Beagle se zjevil v šanci před brankou Flyers, jeho pokus však míří pouze vedle branky, fantastická přihrávka Chimery zpoza branky, která "měla oči".

57:03
    Útočné akce Flyers jsou v posledních minutách spíše chaotické, hosté se za každou cenu snaží dostat před Holtbyho, ale chybí tomu klid.

57:55
    Beagle nyní šikovně zaměstnal obranu Flyers, dobrý forčeking.

58:20
    Hosté ještě neodvolali gólmana.

58:35
    Až nyní, Zepp sprintuje na střídačku, hosté hrají v šesti, branka prázdná.

58:53
    Neskutečné, co se stalo před brankou Capitals? Tam to vypadalo, že Lecavalier trefí odkrytou branku, ale nestalo se!
    Lecavalier nedokázal zasáhnout puk za zády Holtbyho!