Kometa Brno – Pardubice 3:4 (1:2 po s.n.) | Sparta – HC Plzeň 4:3 (po pr.) | HC Litvínov – Jihlava 5:4 (kon.)
Slavia – Kladno 4:3 (2:1 po s.n.) | Mladá Boleslav – Vítkovice 4:0 (kon.) | Olomouc – Č. Budějovice 4:2 (kon.)
Zlín – Chomutov 1:3 (kon.)
BK Mladá Boleslav
4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
HC Vítkovice Ridera
Sobota 17.01.2015, 16:30DHL Extraliga juniorů

Je dobojováno! Bruslaři z Mladé Boleslavi dnes zaslouženě poráží lídra tabulky z Vítkovic! Skóre otevřel už ve třetí minutě Motloch, ještě do konce prvního dějství zvýšil na 2:0 Pořízek. V druhé třetině využil přesilovku Jakub Kotala a pojistku přidal už na začátku třetího dějství svým druhým gólem v utkání Radek Pořízek. Ode mě je to pro dnešek vše, někdy příště u online přenosů se s Vámi těším na počtenou! (18:40:21)

60:00

59:17
    Lukáš Motloch (MBL) si ještě na závěr zápasu vykoledoval desetiminutový trest za nesportovní chování.

59:15
    Růžička si připisuje další zákrok, dnes si mladý boleslavský gólman nulu zaslouží.

59:00
    Probíhá poslední minuta dnešního utkání.

58:36
    Kafka to zkoušel individuálně, ale puk nechal za sebou.

57:40
    Hra se stěhuje z jedné strany kluziště na druhou, žádné nebezpečnější šance nejsou k vidění. Zápas se skutečně už jen dohrává.

57:04
    Domácí kontrolují závěr utkání, troufám si tvrdit, že o dnešní tříbodový zisk je už nic nepřipraví.

56:32
    Illéš teď celou akci překombinoval a jeho přihrávka nenašla nikoho ze spoluhráčů..

55:56
    Kurka s rozehrávkou nikam nespěchá, Bruslaři mají zápas už jen ve svých vlastních rukách a o vítězství by je mohl překvapit jen malý zázrak.

55:31

55:13
    Hesovu dělovku ztečoval jeden z bránících hráčů nad Svobodovu branku.

54:45
    Bruslaři si nepřihráli přesně, Puzič vyváží kotouč.

54:09
    Kurka nahodil kotouč na branku a jeho ránu velice nebezpečně tečoval Radek Pořízek, Svoboda zasáhl na poslední chvíli!

53:41
    Kuťákovi se nepodařilo vyhodit, domácí mohou pokračovat v rozjeté kombinaci.

53:31
    Hra 5 proti 5 nám ale příliš dlouho nevydržela. Tentokrát je vyloučen hostující Gelnar (VIT). Verdikt sudích zní – dvě minuty, naražení na hrazení.

53:12
    A nyní už jsou v pěti.

52:40
    Domácí se opět osvobozují.

52:07
    Mezi kruhy si nebezpečně sjel Demel, ale jeden z domácích beků se do jeho rány obětavě položil a zablokoval ji.

Vojtěch Tůma

Branky a nahrávky: 3. Motloch (Kotala), 15. Pořízek (Bernad, Růžička), 30. Kotala (Bernad, Kurka), 43. Pořízek (Bernad, Růžička)

BK Mladá Boleslav: Růžička (Příhonský) – Mašek, Tůma, Kurka, Hes, Bernad, Šťáva, Červinský – Průšek, Němec, Kotala, Poljanyčka, Klečka, Podsedníček, Pořízek, Ďurač, Sedmík, Motloch
    HC Vítkovice Ridera: Svoboda (Daňa) – Adamík, Demel, Puzič, Charvát M., Charvát A., Rudl – Ballner, Illéš, Česlík, Kafka, Blahuta, Kuťák, Ollender, Beneš, Sysala, Jáchym, Gelnar

Rozhodčí: Horinek – Špůr, Beránek