Znojmo – LA Stars 2:4 (kon.)
HC LERAM Orli Znojmo
2:4 (2:0, 0:1, 0:3)
Lower Austria Stars
Sobota 17.01.2015, 12:15 • Zimní stadion města Znojma • Erste Bank Juniors League

Znojmo prohrává a velmi, velmi si zkomplikovalo své šance na play-off. Tři inkasované góly na startu třetí třetiny totálně potopily znojemský tým. Ten už se nedokázal vzpamatovat. A hráči si nyní moc dobře uvědomují, že je zřejmě konec s postupovými nadějemi. Jen pomalu se trousí do kabin...

Hezké sobotní odpoledne ze Znojma. (14:16:18)

60:00

59:34
    A už asi ani neodvolá, Orli se nemohou usadit v útoku.

59:00
    Poslední minuta. Trenér ani nezkouší odvolat gólmana, i když ten už je téměř na půli cesty.

58:31
    Střelu Jambora od modré čáry schytal Jan Bulín. Orli v útoku, ale závěrečný nápor není dostatečně důrazný.

57:43
    Tam ale dlouho nevydrželi. Rychlý brejk zakončuje švihem do Daňovy lapačky Scherz.

57:27
    To Orli vyhráli a ihned se nasunuli před Zormana.

57:02
    Dalším vhazování před jihomoravskou klecí.

56:39
    Znojemský brankář končí po menším závaru před svou svatyní bez masky na ledě, ale rychle se po přerušení hry zvedá.

56:12
    Streu dostal dvě pobídky krátce za sebou do mezikruží, tou první mířil vedle pravé tyče, druhou zase nad břevno.

55:25
    Kuchynského švih z kruhu mijí vzdálenější tyčku domácí klece.

55:00
    Posledních pět minut třetí třetiny, hraje se za znojemskou klecí.

54:06

53:32
    Na brankové čáře Orlů se musel roztáhnout Daňo, který tak zabránil gólovému zakončení Zavalnyuka a Scherze. Ti mohli několikrát beztrestně dorážet před znojemskou klecí.

52:31
    Domácí ujížděli v přečíslení dva na jednoho, ale Jambor nenašel svým pasem Jana Bulína. Obrovská šance, znojemský nejproduktivnější hráč mohl zakončovat z hodně slibné pozice.

52:06
    Navíc Pucher (ZNO) si za krosček ve svém obranném pásmu odpyká dvě minuty.

51:34
    Domácí hokejisté se ale v útoku neprosadili a jsou to opět Rakušané, kteří se chopili kotouče a nabruslili si před Daňa.

51:17
    Orli zpět před gólmanem soupeře, kde se nyní bude také vhazovat.

50:24
    A naopak nyní i dostali šanci opět skórovat. Pálil Scherz z mezikruží, Daňo vyráží, stejně si počínal i předtím s ránou Alekseeva od modré čáry.

Petra Matůšová

Branky a nahrávky: 5. Tondl (Kuntoš), 9. Bulín J. (Jambor, Bulín P.) – 26. Zavalnyuk (Scherz), 41. Zavalnyuk (Baranov, Scherz), 42. Iskornev, 44. Iskornev

HC LERAM Orli Znojmo: Daňo – Pucher, Brabec, Kruckovyč, Máca, Konečný – Kuntoš, Krejčí, Tondl – Jambor, Bulín J., Bulín P. – Niederhafner, Březina, Mikulič.
    Lower Austria Stars: Zorman (Wehrhan) – Steffler, De Schepper, Fairy, Villas, Koudelka, Alekseev – Galaguzov, Kuchynski, Seliga – Zumstein, Streu, Iskornev – Zavalnyuk, Scherz, Baranov.