Novosibirsk – Ufa 1:4 (kon.) | Omsk – Barys 4:1 (kon.) | Atlant – Jaroslavl 1:4 (kon.)
Minsk – Viťaz 2:5 (kon.) | HC Slovan – Dynamo Moskva 0:2 (kon.) | Záhřeb – Soči 3:2 (po pr.)
HC Sibir Novosibirsk
1:4 (1:3, 0:0, 0:1)
Salavat Julajev Ufa
Sobota 17.01.2015, 12:00 • Ice Sports Palace Sibir (Kapacita : 7 384) • KHL

Ode mne je to pro tuto chvíli vše. Já vám přeji příjemný zbytek sobotního odpoledne a někdy příště zase u KHL na shledanou. (14:27:24)

Hosté v dnešním zápase zcela zaslouženě vyhráli a připisují si do tabulky další tři body. Jako první se dostali do vedení domácí už v sedmé minutě zápasu, když se prosadil Vereščagin, poté ale hned za dvě minuty vyrovnal Pihlström a ve 12. minutě to bylo už 1:2, když se prosadil další fin Hartikainen. Hosté zvýšili svůj náskok ještě v posledních devíti sekundách první třetiny po skvělé přihrávce Hartikainena vstřelil gól Slepyšev. Ve druhé třetině se nic mimořádného nestalo, stejně tak ve třetí třetině. Až v poslední minutě zápasu se trefil do prázdné branky opět Slepyšev a už bylo jasné kdo dnes zvítězí.

Střely na branku : 21 – 40

60:00
    Anton SLEPYŠEV - 1:4

59:23
    Ufa právě vstřelila branku!
    Tak a je rozhodnuto! ANTON SLEPYŠEV skvěle vypíchl puk jednomu z obránců a poté už neměl problém zakončit do prázdné branky.

59:10
    Salák je na střídačce, domácí to zkoušejí v šesti.

58:00
    Poslední dvě minuty zápasu!

57:05
    Kutuzov skvěle prošel mezi dvěma hráči ve středu hřiště, poslední obránce mu však nakonec puk sebral.

56:05
    Teď už si troufám říci že dnešní zápas vyhrají hosté. Domácí se vůbec nemohou dostat do útočného pásma, hostující obránci dnes brání velmi zodpovědně.

55:58
    Sjomin vypálil tvrdou ránu z mezikruží, Salák však tuto střelu skvěle chytá.

55:48
    Hosté vyhodili kotouč přes všechny čáry a tak se bude vhazovat před Sochatskijm.

55:24
    Khlystov vypálil skoro z červené čáry, Salák raději kotouč podrží ve své lapačce.

55:01
    Posledních pět minut třetí třetiny.

54:41
    Glukov pálil z levého kruhu, Salák nemusel zasahovat, neboť Glukov trefil pouze obránce.

53:54
    Bobrov nahodil kotouč před branku, ale ani jeden ze tří jeho spoluhráčů nedokázal puk tečovat a ten tak končí za brankou.

52:54
    Šalunov vypálil z levého kruhu, branku však vysoko přestřeluje.

52:32
    Slepyšev vypálil z pravého kruhu, Salák vyrazil kotouč pouze před sebe a Slepyšev se dostal i k dorážce, Salák chytil i tuto dorážku a stále drží naději pro své spoluhráče.

51:26
    Jeden z hostujících obránců nyní vyhodil kotouč přes všechny čáry a tak se píská zakázané uvolnění.

50:38
    Šalunov skvěle prošel mezi dvěma obránci, poté mu kotouč ujel z hokejky a končí na hokejkách hostujících hráčů.

Martin Penker

Branky a nahrávky: 7. Vereščagin – 9. Pihlström (Škačkov), 12. Hartikainen (Kutuzov), 20. Slepyšev (Hartikainen, Makarov), 60. Slepyšev

HC Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Hersley, Aleksejev, Mamašev, Ožiganov, Ignatovič, Gimajev, Vereščagin – Kugryšev, Enlund, Ullström – Monja, Bobrov, Kopejkin – Šumakov, Gubin, Sannikov – Okulov, Jefimenko, Šalunov – Vorošilo
    Salavat Julajev Ufa: Sochatskij (Irving) – Zubarev, Bodrov, Kulda, Heikkinen, Kolcov, Kutuzov, Višněvskij – Khlystov, Tolpeko, Glukov – Sjomin, Pihlström, Skačkov – Makarov, Slepšev, Hartikainen – Golovanov, Stěpanov, Ankudinov

Rozhodčí: Gofman, Jeřábek – Birin, Sivov