Královo Pole – Dukla 25:25 (kon.) | Lovosice – Zubří 29:28 (kon.) | Zlín – Plzeň 23:32 (kon.)
HK FCC Město Lovosice
29:28 (13:13)
HC ROBE Zubří
Sobota 07.02.2015, 17:00 • SH Chemik • Chance Extraliga mužů

To je ode mě pro dnešek z tohoto zápasu s konstatováním výhry Lovosic vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne, například sledováním některého z textových online přenosů na portálu Onlajny.com. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího (nejen házenkářského) Onlajnu, na počtenou! (18:54:19)

Dnešní zápas přinesl velmi bouřlivou atmosféru, ve kterém nebyla slyšet dost často ani píšťalka rozhodčích či vlastního slova. Přesně tento zápas by se měl uvádět jako ukázka na zápasy play-off, ve kterých je hodně podobná atmosféra. Několik desítek lidí neváhalo a dojelo na sever Čech podpořit Zubří, domácí, jak už je u lovosické házené delší dobu znát, přišlo také podpořit několik stovek fanoušků a vzniklo z toho opravdu fantastické dílo. Zubří si na začátku druhého poločasu nadělalo náskok tří branek a Lovosice velmi dlouho nemohly srovnat krok, i když se domácím povedlo snížit aspoň na rozdíl dvou branek. Převrat přišel ve čtyřicáté minutě, kdy zavelel k vyrovnání úspěšnou střelou domácí Sýkora, který dnes byl hodně střelecky hodně při chuti a nahrazoval domácí ikonu Jiřího Motla. O dvě minuty později bylo vyrovnáno a zápas začal "od nuly". I od té doby bylo Zubří velmi dlouho ve vedení, ale Lovosice i tentokrát dokázaly najít recept na zuberskou hru a tři minuty před koncem zápasu přebraly otěže zápasu. Minutu před koncem nebylo do smíchu ani jednomu celku, skóre bylo 28:28 a ani jeden celek se s tímto skóre nechtěl smířit. Vše v posledních sekundách hry vzal na sebe Josef Jonáš a se štěstím procpal míč do brány soupeře. Zubří už se po odpískání neprosadilo ani z volného úderu a Lovosice tak mohou náležitě oslavit veledůležitou výhru nad doposud druhým Zubří. Tímto výsledkem promluvily Lovosice hodně do tabulky a uvidíme, jak si nyní budou vést ve čtyřzápasové šňůře venkovních zápasů.

Statistiky zápasu:

Lovosice: Adamík, Koňařík – Sýkora 6, Chroustovský 5/3, Hes 4, Jonáš 4, Kolomazník 3, Landa 3, Miko 2, Berka 1, Klimt 1, Havlovec, Semerád, Malý

Zubří: Orság, Janků – Řezníček 8, Šíra 7, Hrstka 6/4, Hanus 2, Reček 2, Douda 1, Kašpárek 1, Šlachta 1, Přikryl, Horut, Dědek, Zeman

Diváci: 654

Jiří Kekrt, trenér Zubří: "Nevyhrálo lepší družstvo. My jsme zahráli trochu pod své možnosti. Více k tomu nemám, co bych dodal."

Vladimír Šuma, trenér Lovosic: "Z mého pohledu velmi kvalitní utkání, přijelo k nám družstvo, které je na druhé příčce tabulky a určitě jsme jim velice znepříjemnili život ve hře jak v prvním poločase, tak v druhém poločase. Bohužel nám dnes nevycházely přesilové hry a budeme na tom muset zapracovat. Pro nás je to velmi důležité vítězství, dostali jsme se bod za třetí místo. Nejsme všichni úplně fit, ale odmakali jsme to skvěle jako mančaft a je to kolikrát lepší, než kdyby to odtáhli jednotlivci."

60
    Konec zápasu. (29:28)

60
    Hosté ale tento volný úder nedokázali proměnit v branku a tak se naopak radují Lovosice, které urvaly v dnešním zápase všechny body po dramatické zápletce. (29:28)

60
    Nepřesná rozehrávka Zubří znamená možná výhru Lovosic. V hluku fanoušků nebyla slyšet píšťalka, takže má Zubří volný úder z jedenácti metrů. Před hostujícím hráčem se vytvořila šestinásobná přesila v podobě zdi domácích hráčů. (29:28)

60
    Dvacet sekund před koncem zápasu vstřelil Josef Jonáš veledůležitou branku pro domácí. (29:28)

60
    Zubří ani nedostalo šanci vystřelit při signalizované pasivitě. Nepřesná rozehrávka znamená přiřazení míče pro Lovosice. (28:28)

60
    Probíhá poslední minuta dnešního zápasu. (28:28)

59
    Naopak Lovosice nejsou schopni vstřelit potřebnou branku na uklidnění. (28:28)

59
    Minutu a třičtvrtě před koncem hrací doby se prosazuje po třech minutách Jakub Šíra. (28:28)

58
    Jonáš nedokázal nahrát Hesovi do běhu. Zubří se tak zdrží v útoku o něco déle. (28:27)

58
    Rozhodčí přerušil hru ve chvíli, kdy se dostával Řezníček do zakončení. (28:27)

58
    Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Zubří. (28:27)

58
    Oddechový čas pro HC Gumárny Zubří. (28:27)

57
    Slabé zakončení Jonáše končí v náručí Janků. (28:27)

57
    Zubří i Lovosice hrají v plném počtu. (28:27)

57
    Pekelné tempo v zápase pokračuje. Lovosice zasahují bránu Zubří jednou přesnou trefou za druhou. (28:27)

56
    To samé se podařilo také soupeři na druhé straně. (27:27)

56
    Chroustovský rozvlnil síť soupeře. (27:26)

55
    Současně vyloučen Miloslav Sýkora (LOV) a Tomáš Řezníček (ZUB). (26:26)

54
    I tentokrát je v akci Adamík, který vykryl střelu hráčů Zubří při signalizované pasivitě. (26:26)

53
    Adamík znemožnil soupeři perfektním způsobem v zakončení. (26:26)

52
    Lovosice vytvořily technickou chybu. Zubří se přesouvá do útoku. (26:26)

52
    Adamík zneškodnil střelu soupeře z hranice devíti metrů. (26:26)

51
    Zubří hraje v plném počtu. (26:26)

51
    Sýkora trefil prostor brány z levého křídla. (26:26)

50
    Hrstka orazítkoval spojnici domácí brány. (25:26)

50
    I přesto se dokázali hosté prosadit. (25:26)

49
    Tomáš Řezníček (ZUB) je vyloučen na dvě minuty. (25:25)

49
    Hes nemohl zkrotit míč, ale nakonec se mu to po náskoku do brankoviště povedlo a vstřelil branku Lovosic s pořadovým číslem 25. (25:25)

48
    Při signalizované pasivitě to vzal na sebe Jonáš. Jeho střela byla zblokována na roh. (24:25)

48
    Berka se tlačil do zakončení, ale už předtím byl odpískán faul na domácí. (24:25)

48
    Technická chyba připravuje Zubří o možnost navýšení vedení. (24:25)

47
    Sýkora se zmocnil míče, dle rozhodčích to bylo s faulem. (24:25)

47
    Janků se stává hrdinou posledních minut Zubří. Vyrazil střelu lovosických házenkářů mimo ohrožení tří tyčí. (24:25)

46
    Nepřesnou rozehrávku domácích využil Janků na rozehrání rychlého protiútoku, který zakončil bez problémů Jan Hanus. (24:25)

46
    Ta je následně také odpískána, do útoku míří Lovosice. (24:24)

46
    Zubří je signalizována pasivní hra. (24:24)

46
    Jonáš při pokusu o obranný zákrok udeřil míč nohou. (24:24)

45
    Jonášův podstřel doputoval pouze do těla Janků, který střelu vyrazil a následně v brankovišti doběhl pro poskakující míč. (24:24)

45
    Nepřesná rozehrávka ukončuje Zubří naději na vstřelení branky. (24:24)

44
    Lovosická obrana velmi natěsno brání minimálně ve dvou hráčích Šíru na pozici pivota. Hned jak obdržel míč, byl u něj třetí hráč a společně přerušili akci hostů. (24:24)

44
    Na druhé straně se o něco podobného postaral Chroustovský. (24:24)

43
    Souboj o každou branku pokračuje. Hanusovi se povedlo natěsnat míč co nejvíce k levé tyči. (23:24)

43
    Hes dokázal překonat Janků takřka z nulového úhlu. (23:23)

42
    Řezníček dokázal z kroku překonat vše, co mu stálo v cestě, včetně Adamíka. (22:23)

42
    Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Zubří, kteří mění brankáře. Místo Orsága hájí branku Tomáš Janků. (22:22)

42
    Oddechový čas pro HC Gumárny Zubří. (22:22)

42
    Na druhé straně hrací plochy doputoval míč po přihrávce o zem do rukou Chroustovského, který už si dokázal v pádu poradit s Orságem, hájící bránu Zubří. (22:22)

42
    Hrstka poslal kulatý projektil mimo tři tyče Adamíkovy brány. (21:22)

41
    Naopak Lovosice se v podání Tomáše Hese dostali velmi rychle do zakončení. Orság nezabránil Hesovi ve skórování. (21:22)

41
    Zubří muselo při signalizované pasivní hře vystřelit, s přízemní střelou si dokázal Adamík včas poradit. (20:22)

40
    Zubří hraje v plném počtu. (20:22)

40
    Dvacátou branku Lovosic vstřelil levý křídelník Miloslav Sýkora, který je dnes střelecky hodně při chuti. (20:22)

40
    Ale domácí obrana si neumí poradit s hráči soupeře ani při početní výhodě. To nyní ukázal Jakub Douda. (19:22)

39
    Na druhé straně akci Lovosic zakončil velmi rychle podél těla Orsága Chroustovský. (19:21)

39
    Šíra dokázal setrvat ve vzduchu dostatečně dlouho, aby mohl přehodit mírně vyběhnuvšího Adamíka. (18:21)

38
    Ačkoli přišel na sedmimetrový hod do brány Janků, i ten nedokázal zabránit v brance z ruky Chroustovského. (18:20)

38
    Jan Hanus (ZUB) je vyloučen na dvě minuty za faul na naskakujícího Sýkoru do brankoviště. Lovosice mají navíc k dispozici sedmimetrový hod. (17:20)

38
    Domácí Klimt byl úspěšně ubráněn zuberskou obranou. (17:20)

37
    To už se ale nepovedlo v případě Hrstky, který svojí první střelu otřel o Adamíka a z dorážky už poslal míč k pravé tyči. (17:20)

37
    Hned trojice lovosických hráčů se postarala o to, aby nemohl Šíra zakončit. (17:19)

36
    Oba celky se s míčem nijak nerozpakovali a ihned, jak to bylo možné vystřelily. Na obou stranách skončil míč v prostoru tří tyčí. (17:19)

36
    Lovosickým zachráncem se stává Dominik Miko, po jehož střele končí míč v bráně soupeře. (16:18)

35
    Nedůrazná obrana Lovosic nechala projít Šíru na brankoviště, odkud naskočil do vymezeného území brankáře a míč poslal do pravého horního rohu brány. (15:18)

35
    Miko se po adresování míče vůbec nerozmýšlel a ihned ho poslal na bránu. Míč se zastavil až v síti soupeře. (15:17)

35
    Zubří utíká zpět do vedení o tři branky. Se sedmimetrovým hodem neměl vůbec žádné potíže Martin Hrstka. (14:17)

34
    Douda byl velmi důrazně dohrán Mikem na brankovišti. Zuberský hráč se svíjí na zemi v bolestech a navíc je nařízena proti brance Lovosic sedmimetrový hod. (14:16)

34
    Pavel Chroustovský se z bodu sedmi metrů se svojí střelou nemíjí a nedává Orságovi žádnou šanci. (14:16)

34
    Lovosice mají k dispozici sedmimetrový hod. (13:16)

33
    Zubří si během prvních tří minut v druhém poločase dokázalo zařídit vedení o tři branky. (13:16)

33
    Lovci z Lovosic se prezentovali nepřesnou rozehrávkou na půlící čáře. Zubří se tak znovu přesouvá před bránu domácích. (13:15)

32
    Adamík nejprve zlikvidoval střelecký pokus Hanuse, na dorážku z rukou Řezníčka už ale nedosáhl. (13:15)

32
    Rozhodčí odpískali domácím pohyb s míčem v brankovišti. Do postupného útoku tak přecházejí hráči Zubří. (13:14)

31
    Střela Řezníčka zaplula přesně tam, kam si střelec přál – do brány soupeře. (13:14)

31
    Začal druhý poločas. (13:13)

Ještě připomenu, že výhodu úvodního výhozu ve druhém poločase mají hráči Zubří.

První třicetiminutovka je za námi a nabídla hodně zajímavých momentů, ale především skvělou atmosféru v hale. Zubří podporované několika desítkami svých fanoušků, kteří neváhali přijet na sever Čech doplňují ty domácí fanoušky, kteří podporují Lovce všemožnými způsoby. První branku zápasu vstřelil domácí Sýkora až ve čtvrté minutě! Do té doby předváděli dobré výkony brankáři na obou stranách a také se vytvářelo mnoho technických chyb. Skóre se následně přelévalo ze strany na stranu a nebylo jasné, který z týmů má převahu. Zubří se dostalo poprvé a naposledy do dvoubrankového vedení v jedenácté minutě po trefě Hrstky. Poté ale následovalo hluché období zuberské hry, kdy Lovosičtí dokázali otočit vývoj zápasu na svojí stranu. Lovosice si po několika minutách vytvořili dokonce tříbrankové vedení. Jenže ani domácím nevydržel tento slibný náskok a po nepřesných rozehrávkách či nastřelování konstrukce brány soupeře se dokázalo Zubří velmi rychle dotáhnout na rozdíl jedné branky. Poslední branka Zubří padla patnáct sekund před koncem, kdy se o podstřel postaral Šlachta, míč skončil pod horní tyčí Adamíkovy brány. Při součtu branek to znamená nerozhodný stav utkání 13:13.

Druhý poločas začne přibližně v 17:48.

30
    První poločas skončil. (13:13)

30
    Jonáš se pokouší z velké vzdálenosti v poslední sekundě ohrozit bránu soupeře, ale domácí házenkář rozvlnil akorát boční síť Orságovy brány. (13:13)

30
    Prudký podstřel z ruky Šlachty končí pod horní tyčí domácí brány. (13:13)

30
    Zcela totožné rozhodnutí udělali rozhodčí i na straně druhé. (13:12)

30
    Hostům je odpískána hra v brankovišti. (13:12)

30
    Probíhá poslední minuta prvního poločasu. (13:12)

29
    Berkův střelecký pokus skončil pouze na pravé tyči, odkud se odrazil do zámezí. (13:12)

29
    Po střele Klimta se vrátil na hrací plochu vyloučený hráč Zubří a navíc mají Lovosice k dispozici roh. (13:12)

28
    nyní už se ale Adamíkovi nepovedlo vyzrát na střelu Řezníčka, který poslal kulatý nesmysl do brány domácích. (13:12)

28
    Adamík vytěsnil z brány střelu Řezníčka. Míč ale i tak skončil v autu. (13:11)

28
    Domácím se početní výhoda nedaří. Jejich zmar podtrhla neúspěšná rozehrávka. (13:11)

27
    Jonáš byl dohrán dostatečně, aby vznikl faul hostů. (13:11)

27
    Stanislav Kašpárek (ZUB) je vyloučen na dvě minuty. (13:11)

26
    Soupeř ale odpovídá takřka ihned. Semerád se musel vyhnout soupeři, aby nezavinil sedmimetrový hod. Toho hosté využili ke skórování. (13:11)

26
    Zubří hraje v plném počtu. (13:10)

26
    Berka vymyslel geniální plán. Na konci celé akce byl on sám, kdy skryl svojí střelu za tři hráče a míč nakonec prošel Orságovi mezi nohama do brány. (13:10)

26
    Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Lovosic. (12:10)

26
    Oddechový čas pro HK .A.S.A. Město Lovosice. (12:10)

25
    Jonášovu střelu zblokoval Šlachta za postranní čáru. Lovosice tak zůstávají i nadále v útoku. (12:10)

25
    Zuberská rozehrávka nebyla z těch přesných, míč končí v zámezí. (12:10)

24
    Jonášovi vypadl míč z rukou, ke skákavému míči se poté nedokázal dostat ani Berka, který se u rozhodčích ve finální fázi dožadoval faulu. (12:10)

24
    Hostující trenér Jiří Kekrt (ZUB) obdržel žlutou kartu za zbytečné řeči vůči rozhodčím. (12:10)

24
    Adam Reček (ZUB) je vyloučen na dvě minuty za úder do oblasti hlavy a krku. (12:10)

24
    Šlachtova střela skončila v náruči Adamíka, který vyráží míč do rukou svých spoluhráčů. (12:10)

23
    Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Zubří. (12:10)

23
    Oddechový čas pro HC Gumárny Zubří. (12:10)

23
    Sedmimetrový hod bez problémů proměnil Pavel Chroustovský. Lovosice unikají svému soupeři poprvé v zápase na rozdíl dvou branek. (12:10)

23
    Adam Reček (ZUB) obdržel žlutou kartu za faul na pronikajícího Landu. Lovosice mají navíc k dispozici sedmimetrový hod. (11:10)

23
    Střela z rukou Rečka se otřela pouze o horní tyč, odkud doputoval míč za bránu. (11:10)

22
    Jonáš svojí dělovou střelou z devíti metrů prostřelil vše, co mu stálo v cestě. (11:10)

22
    Za bouřlivé atmosféry, kterou vytvářejí fanoušci obou celků vstřelilo Zubří také desátou branku. (10:10)

21
    Sýkora se trefil z pozice falešného pivota, kde přijal přihrávku od Jonáše. Poté už neměl lovosický křídelník problém zakončit. (10:9)

20
    Ani Landův blok nestačil na střelu Rečka, který razantní střelou prostřelil Adamíka. (9:9)

20
    Lovosice tak také udělaly, rychlý protiútok zakončoval Miko střelou mezi nohy Orsága, který je nedokázal včas sklapnout. (9:8)

20
    Naopak hosté předvádějí útočné prorážení. Lovosice mohou využít rychlého protiútoku. (8:8)

19
    To už se ale nedá napsat k zakončení Chroustovského, který si na pozici pivota poradil se svojí rolí a zasunul míč k levé tyči soupeře. (8:8)

19
    Klimt zkoušel zakončit zhruba z deseti metrů, při zakončení byl faulován. (7:8)

18
    Zubří si bere vedení zpět na svojí stranu. Hrstka našel milimetrově mezírku mezi nohou Adamíka a jeho tyčí. (7:8)

18
    Chroustovský ukončil akci Zubří pouze za cenu faulu. Stejně tak o malou chvíli později chumel lovosických hráčů. (7:7)

18
    Zakončení z rukou Mika skončilo nad bránou Orsága. (7:7)

17
    Hrstka se proti Adamíkovi nemýlil s exekucí sedmimetrového hodu ani potřetí, tentokrát už ale při Hrstkovi stálo štěstí, Adamík málem míč vyrazil mimo tři tyče. (7:7)

17
    Zubří má k dispozici sedmimetrový hod. (7:6)

16
    Lovosice otáčejí vývoj utkání. Jonášova střela skončila v síti soupeře. (7:6)

16
    Jakub Šíra (ZUB) si při bránění Mika počínal až příliš agresivně, za což byl odměněn žlutým kartónkem. (6:6)

16
    Útok Lovosic byl zastaven pouze za cenu faulu. (6:6)

15
    Míč se odrazil ze spojnice lovosické brány do náruče domácích. U Lovosic nyní stálo velké štěstí. (6:6)

14
    Jonáš se zavěsil do vzduchu a střelou z devíti metrů nedal Orságovi v bráně Zubří šanci na zásah. (6:6)

14
    Adamík si poradil i potřetí se střelou soupeře. Lovosice se mohou přesunout do útoku. (5:6)

14
    Adamík dvakrát zlikvidoval střely soupeře. Když už se mohly přesunout do útoku, odpískal rozhodčí faul. (5:6)

13
    Lovosice hrají v plném počtu. (5:6)

13
    Nejzkušenější hráč na hrací ploše – Milan Berka (LOV) obdržel žlutou kartu. (5:6)

12
    Landa nebyl dostatečně ubráněn a toho vytáhlý lovosický házenkář využil. Udělal svému strážci kličku a poté přesně zakončil. (5:6)

12
    Podstřel Jonáše skončil na nohou Orsága, Berka si poté doběhl pro odražený míč. (4:6)

11
    Zubří jde poprvé v zápase do dvoubrankového vedení zásluhou Martina Hrstky, který dokázal proměnit sedmimetrový hod. (4:6)

11
    Dominik Miko (LOV) je vyloučen na dvě minuty za faul na brankovišti. Zároveň má Zubří k dispozici sedmimetrový hod. (4:5)

11
    Douda zůstal na brankovišti zcela osamocen a hned mu byl adresován míč. Toho využil zuberský hráč ke skórování. (4:5)

10
    Hes nedokázal prostřelit Orsága a poté se v brankovišti ještě lovosický křídelník dotkl míče. Automaticky je pískáno. (4:4)

9
    Kašpárek se na hranici devíti metrů s míčem nijak nepáral, z kroku zakončil přesně k levé tyči. Adamík se jen marně po této střele natahoval. (4:4)

9
    Landa se dostal na pravé spojce k zakončení. Pro radost všech fanoušků Lovosic svůj střelecký pokus proměnil. (4:3)

8
    Útočné prorážení v režii hostujících hráčů. Lovosice se přesouvají do útoku. (3:3)

8
    Současně s brankou obdržel Stanislav Kašpárek (ZUB) žlutou kartu. (3:3)

8
    Sýkora dokázala usměrnit míč do brány soupeře, i když naskakoval do brankoviště z ostrého úhlu. Míč prošel kolem hlavy Orsága do brány. (3:3)

7
    Martin Hrstka nedal ze sedmimetrového bodu šanci Adamíkovi a poslal míč k pravé tyči. (2:3)

7
    Zubří má k dispozici sedmimetrový hod. (2:2)

6
    Jan Landa (LOV) byl při bránění soupeře v obraně příliš agresivní a vidí žluté napomenutí. (2:2)

6
    Landa na druhé straně zavěsil míč z devíti metrů do sítě soupeře. (2:2)

5
    Současně s brankou obdržel Dominik Miko (LOV) žlutou kartu. (1:2)

5
    Naopak Šírova střela zaplula do brány domácích. (1:2)

5
    Sýkora si sběhl z levého křídla na střední spojku, odkud se pokusil zakončit. Jeho střelu Orság vyrazil mimo tři tyče. (1:1)

5
    Lovosice mají po bloku střely soupeřem k dispozici první roh zápasu. (1:1)

4
    Šíra byl sice ve zdvojen domácími obránci, ale i tak se dostal do zakončení. Míč se překulil přes koleno Adamíka do svatyně Lovosic. (1:1)

4
    První branka zápasu je na světě. Sýkora byl na konci celé akci Lovosic. Při náskoku z levého křídla si dokázal poradit se zakončením. (1:0)

3
    Adamík se postaral o další zásah v zápase. (0:0)

3
    Dlouho si přihrávali dokola Kašpárek s Horutem. Horutovu střelu nakonec Adamík bez problémů vykryl. (0:0)

2
    Kroky v podání domácích, míč mají v rukou Zuberští, kteří zakládají postupný útok. (0:0)

2
    Zuberská obrana nepustila Mika do zakončení, i přesto zůstávají Lovosice u míče. (0:0)

2
    Rozhodčí odpískali útočné prorážení v podání Šíry. Lovosice se tak dostávají do držení míče. (0:0)

1
    Hesova střela se otřela o tyč a míč se poté odrazil do rukou soupeře. (0:0)

1
    Landova přihrávka na Mika neprošla, rozhodčí uviděli v souboji faul. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Výhodu úvodního výhozu mají hráči Lovosic.

Lovosice dnes nastupuje v bílých dresech, Zubří zvolilo dresy zeleno-černé.

Hráči obou celků si podali na hrací ploše u půlící čáry sportovně ruce.

Nyní už hráči Lovosic, které vítá na palubovce početná část lovosických fanoušků. Ale ani hráči Zubří nepřišli o tento zážitek, který jim přivodili fanoušci Zubří.

Hlasatel zápasu představuje hráče hostů.

Do Lovosic dorazilo také několik desítek fanoušků ze Zubří a tak dnešní zápas bude nabízet nejen souboj hráčů na hrací ploše, ale také diváků v hledišti. To je ta pravá atmosféra!

HK .A.S.A. Město Lovosice: Adamík, Koňařík – Landa, Sýkora, Havlovec, Chroustovský, Klimt, Hes, Berka, Semerád, Jonáš, Kolomazník, Miko
    Trenér: Vladimír Šuma
    Asistent trenéra: Václav Toman

HC Gumárny Zubří: Orság, Janků – Šlachta, Douda, Přikryl, Horut, Hrstka, Řezníček, Reček, Dědek, Šíra, Kašpárek, Hanus, Zeman
    Trenér: Jiří Kekrt

Rozhodčí: Karel Macho, Milan Hájek
    Delegát: Ivan Dolejš.

Přeji příjemné odpoledne u zápasu Lovců z Lovosic, kteří nastoupí proti Zubrům ze Zubří v rámci sednáctého kola Extraligy v házené, tentokrát již z lovosické haly Chemik, kde se hrstka domácích i hostujících hráčů rozcvičuje na hrací ploše.

Rozhodčí dnešního zápasu je dvojice Karel Macho a Milan Hájek. Jako delegát svazu je přítomný Ivan Dolejš.

"Zubří před sezónou posílilo o několik kvalitních hotových hráčů a jejich přínos je vidět na hře soupeře i postavení v tabulce. My jsme podzimní utkání prohráli rozdílem třídy, i když samotný průběh nebyl tak špatný, když jsme ale nedokázali proměňovat naše střelecké příležitosti. Zubří má velmi dobře poskládaný tým, každý post zdvojený, na pivotu má dokonce trojici kvalitních hráčů. Vysokých házenkářů využívá v agresivní obraně 0:6, která chvílemi přechází do obranného systému 2:4. Jeho hra je postavena na tlaku spojek, které velmi dobře spolupracují s pivoty. My do zápasu půjdeme oslabeni, když zranění trápí několik našich hráčů. Ale i tak jsme odhodláni zvítězit, neboť nás následně čekají čtyři utkání venku a my chceme samozřejmě dosáhnout na co nejlepší postavení do play-off," řekl trenér Lovců Vladimír Šuma k sobotnímu duelu pro klubové webové stránky.

HC Gumárny Zubří

Zubří figuruje na druhé příčce tabulky se ziskem 22 bodů, s dvoubodovým odstupem za vedoucím celkem Plzně. Na svém kontě má jedenáct výher, když doma porazilo např. Plzeň nebo Karvinou, venku pak nezaváhalo ani na půdě Hranic, které podruhé přehřálo i v domácím prostředí. Na rozdíl od Lovosic nemělo Zubří na MS v Kataru žádného zástupce klubu a tak může trenér Jiří Kekrt využít celé mužstvo. Loňskou sezónu ukončilo Zubří na devátém místě, což jsou pozice, na které na Valašsku rozhodně nejsou zvyklí. Letos bylo hlavním cílem postup do play-off, k čemuž Zubří předurčuje jednak velmi dobře složený kádr, ale i letošní velmi dobré výsledky a současné postavení.
    Prim v zuberské sestavě hrají výkony i góly spojek, vedle zkušeného Hrstky a Řezníčka se letos prosazují i Reček nebo Kašpárek. Tito dva jsou nejlepšími střelci Zubří, následováni předsezónními posilami – Řezníčkem a Hrstkou.

2) Zubří – 22 bodů (16 zápasů; 490:426)
    3) Dukla Praha – 22 bodů (16 zápasů; 449:390)
    4) KP Brno – 21 bodů (16 zápasů; 461:409)
    5) Lovosice – 19 bodů (16 zápasů; 447:433)
    6) Frýdek-Místek – 17 bodů (16 zápasů; 448:413)
    7) Hranice – 17 bodů (16 zápasů; 409:403)
    8) Karviná – 17 bodů (16 zápasů; 465:462)
    9) Jičín – 16 bodů (16 zápasů; 358:364)
    10) Zlín – 10 bodů (16 zápasů; 431:460)
    11) Litovel – 7 bodů (16 zápasů; 380:441)
    12) Přerov – 0 bodů (16 zápasů; 352:579)

Lovosice

Lovosice zažívají zlepšené výkony na konci roku 2014 a ne jinak tomu tak budou chtít mít i v roce 2015, kdy pokračuje honba za medailemi. Jen pro připomenutí uvedu, že se Lovosice po šestnácti zápasech ocitají na páté pozici s bodovým přísunem, který čítá devatenáct bodů. Tyto body si Lovosice vysloužily za 9 výher a 1 porážku, k nimž přidaly 6 proher. Skóre je mírně pozitivní +14 (447:433). Lovosická házená je známá po celé republice, publikuje se agresivní hrou a výbornou hrou jeden na jednoho. Bohužel se severočeskému celku zranil na Mistrovství světa jediný hráč z kádru, který se dostal do nominace na start v Kataru a tím je Jiří Motl. Odchovanec Lovosic a miláček publika v jedné osobě se zranil v zápase s Egyptem a přivodil si hodně neobvyklé zranění – prasklé kloubní pouzdro na malíčku pravé nohy. Toto zranění si žádá léčení v řádu několika týdnů a tak visí nad startem Jiřího Motla otazník.
    Lovci na podzimní utkání v Zubří asi nevzpomínají nejraději, vždyť si v šestém kole na začátku října připsali vysokou porážku 21:36, když již v poločase prohrávali rozdílem jedenácti branek 11:22. Na toto utkání je určitě třeba zapomenout, dnes je čeká střetní téměř po čtyřech měsících a Lovosice si chtějí určitě udržet medailové naděje z co nejvyšších pozic.

KP Brno – Lovosice 31:27

Přeji příjemné odpoledne všem házenkářským nadšencům. Po dlouhé dvouměsíční reprezentační pauze kvůli konanému Mistrovství světa se vrací na scénu nejvyšší tuzemská soutěž – Extraliga házené mužů. Dnešním dnem startuje sedmnácté kolo, ve kterém se mimo jiné utká celek HK .A.S.A. Město Lovosice proti celku HC Gumárny Zubří. Zápas se odehraje od 17:00 v lovosické sportovní hale Chemik.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.