Vladivostok – Ufa 6:2 (kon.) | Novokuzněck – Omsk 2:3 (kon.) | Novosibirsk – Barys 4:0 (kon.)
Jekatěrinburg – Nižněkamsk 2:3 (kon.) | Magnitogorsk – Čeljabinsk 2:1 (po pr.) | Kazaň – Toljatti 1:2 (kon.)
N.Novgorod – HC Slovan 3:1 (kon.) | CSKA Moskva – Záhřeb 5:2 (kon.) | Viťaz – Soči 1:5 (kon.)
Jaroslavl – Dynamo Moskva 4:3 (kon.)
Metallurg Novokuzněck
2:3 (1:2, 1:0, 0:1)
Avangard Omsk
Pátek 13.02.2015, 13:00 • Kuznetskie Sport Palace • KHL

Ve třetí třetině padl jediný gól, který byl také zásahem vítězným. Ve 45. minutě vymetl horní růžek Ložkinovy klece Denis Paršin. Hokejisté Novokuzněcku dnes předvedli sympatický výkon a s favorizovaným soupeřem odehráli vyrovnaný zápas, k bodovému zisku to ale nevedlo.

Střely na branku ve 3. třetině – 14:10, celkem – 33:28 (15:18:11)

60:00

59:37
    Domácí to zkoušejí bez brankáře!

59:01
    Běží poslední minuta třetí třetiny.

58:41
    Domácí teď měli velkou smůlu! Komaristyj z levého kruhu orazítkoval tyčku!

57:28
    Ránu obránce Gavrilyčeva zneškodnil pozorný Barulin.

57:03
    Ryan Stoa vypálil hned po přechodu do útočného pásma, jeho střela jen prosvištěla kolem branky. Do konce zbývají tři minuty.

56:11
    Další střela od modré, tentokrát ji vyslal Kamalov. Barulin kotouč vyrazil jen před sebe, ale nikdo z domácích hokejistů se k dorážce nedostal.

55:13
    Od modré střílel Chlistov, Chakimov byl na místě.

54:21
    Svou rychlostí se prosadil Vladimír Sobotka, který se přehnal přes domácí obránce a jeho akci uťal dobrým zákrokem až Ložkin.

53:46
    Nápor domácích nakonec přerušil brankář Barulin, jenž přidržel puk po střele Kamalova od modré.

53:32
    Hráči Metallurgu teď přitlačili soupeře do jeho obranného pásma, ale vyrovnávací gól ze svého náporu zatím nevytěžili.

52:30
    Přesilová hra hostí nic zajímavého nepřinesla. Do konce utkání zbývá sedm a půl minuty.

50:29
    Avangard bude hrát přesilovku. Vadim Mitrjakov je potrestán za podražení.

49:35
    Kamalovovu střelu od modré pokryl Barulin.

48:21
    Ihned po vhazování vypálil Gustafsson, Ložkin vyráží.

47:50
    Po střele Sobotky z pravého kruhu Ložkin přerušil hru.

47:21

46:50
    Kalinin posílal kotouč na vzdálenější tyčku, ale tam na jeho nabídku nedosáhl nikdo ze spoluhráčů.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 18. Fairchild (Malinovskij), 25. Stoa (Malinovskij) – 3. Chomickij (Paršin), 4. Gustafsson (Pěrežogin), 45. Paršin (Širokov)

Metallurg Novokuzněck: Chakimov (od 4. min. Ložkin) – Kamalov, Chlistov, Fairchild, Popov, Dorofejev, Gavrilyčev, Skutar, Kapotov – Malcev, Stoa, Romanov – Plotnikov, Malinovskij, Komaristyj – Galimov, Kaprizov, Turukin – Kosourov, Kurepanov, Mitrjakov
    Avangard Omsk: Barulin (Kostin) – Gustafsson, Blaťák, Chomickij, Gončarov, Gluchov, Ljamin, Kulik – Masatov, Pervušin, Fisčenko – Paršin, Kurjanov, Širokov – Popov, Sobotka, Schütz – Semjonov, Pěrežogin, Kalinin – Kolarik.

Rozhodčí: Beljajev, Buturlin – Matjuša, Chubykin