Vladivostok – Ufa 6:2 (kon.) | Novokuzněck – Omsk 2:3 (kon.) | Novosibirsk – Barys 4:0 (kon.)
Jekatěrinburg – Nižněkamsk 2:3 (kon.) | Magnitogorsk – Čeljabinsk 2:1 (po pr.) | Kazaň – Toljatti 1:2 (kon.)
N.Novgorod – HC Slovan 3:1 (kon.) | CSKA Moskva – Záhřeb 5:2 (kon.) | Viťaz – Soči 1:5 (kon.)
Jaroslavl – Dynamo Moskva 4:3 (kon.)
Metallurg Novokuzněck
2:3 (1:2, 1:0, 0:1)
Avangard Omsk
Pátek 13.02.2015, 13:00 • Kuznetskie Sport Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Vítám tu všechny hokejové příznivce. V pátek je na programu hned desítka zápasu Kontinentální hokejové ligy a já Vám přinesu souboj Metallurgu Novokuzněck s Avangardem Omsk. Jasným favoritem duelu je hostující Avangard, který letos patří k nejlepším týmům Východní konference. Naopak hokejisté Novokuzněcku jsou druhým nejslabším souborem v celé lize.

Avangard Omsk:
    Ambiciózní celek si napravuje reputaci po loňské nepodařené sezóně, kdy ani nepostoupil do play-off. Tentokrát je jasné, že Avangard nebude ve vyřazovacích bojích chybět, aktuálně má na kontě 99 bodů a v tabulce Východní konference se pohodlně drží na čtvrté pozici. Hokejisté Omsku si na přelomu ledna a února prošli dílčí krizí, když si v pěti zápasech připsali pouhé dva body. Toto období je však už zřejmě pryč a poslední dva duely proti silným protivníkům už hráči Avangardu zvládli. Nejprve doma udolali Jokerit 4:3 a poté zvítězili 2:1 po nájezdech na ledě druhého týmu konferenční tabulky, Novosibirsku.

Metallurg Novokuzněck:
    Hokejisté Metallurgu jsou už dlouho ze hry o postup do play-off. Vždyť dosud nasbírali pouhých 48 bodů a jsou druhým nejhorším týmem na Východě i v rámci celé KHL. Brankáři Novokuzněcku inkasovali už 177 branek a v tomto ohledu jsou na tom opět hůře pouze v Chabarovsku. Aktuální forma týmu ovšem není, vzhledem k postavení v tabulce, úplně špatná a v posledních šesti zápasech tak Metallurg disponuje vyrovnanou bilancí tří výher a tří porážek. Naposledy Novokuzněck udolal 3:2 po nájezdech kazašský Baris Astana.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Metallurg Novokuzněck: Chakimov (Ložkin) – Kamalov, Chlistov, Fairchild, Popov, Dorofejev, Gavrilyčev, Skutar, Kapotov – Malcev, Stoa, Romanov – Plotnikov, Malinovskij, Komaristyj – Galimov, Kaprizov, Turukin – Kosourov, Kurepanov, Mitrjakov

Avangard Omsk: Barulin (Kostin) – Gustafsson, Blaťák, Chomitskij, Gončarov, Gluchov, Ljamin, Kulik – Masatov, Pervušin, Fisčenko – Paršin, Kurjanov, Širokov – Popov, Sobotka, Schütz – Semjonov, Pěrežogin, Kalinin – Kolarik.

Rozhodčí: Beljajev, Buturlin – Matjuša, Chubykin.

00:01

2:26
    Avangard právě vstřelil branku!
    Hosté se ujímají vedení. Od modré vypálil obránce VADIM CHOMICKIJ a vymetl pravý horní růžek Chakimovovy svatyně. Asistence: Denis Paršin.
    Vadim CHOMICKIJ - 0:1

3:21
    Uběhlo dalších 55 sekund a Avangard vede už 0:2! Chakimova tentokrát zaskočil další bek, ERIK GUSTAFSSON. Asistence: Alexander Pěrežogin.
    Erik GUSTAFSSON - 0:2

3:21
    Domácí střídají brankáře! Rafaela Chakimova nahradil Nikita Ložkin.

4:17
    Ložkin si připisuje první zákrok, bekhendovou střelu Schütze dokázal vyrazit.

5:32
    Hostující celek v utkání zatím jednoznačně vládne, hraje se v obranném pásmu Metallurgu.

5:54
    Protiútok domácích táhl Ryan Stoa, Chomickij ho však nenechal vystřelit.

7:34
    Mitrjakov nabil na modrou Skutarovi, jenž svou střelou prověřil Barulina. Ten puk schoval ve své výstroji.

8:23
    Domácí celek se teď přeci jen trochu probouzí. Rána Malceva z levé strany donutila Barulina k dalšímu zákroku.

8:51
    Po levém křídle ujížděl Paršin, ale obrana domácích mu na poslední chvíli stačila zabránit v zakončení. Na druhé straně pálil od modré Popov, ale netrefil hostující klec.

10:58
    Hostující Kirill Ljamin je vyloučen za podražení. Přesilovka pro Novokuzněck.

11:57
    Omsk se v oslabení velmi dobře brání, domácí se nemohou usadit v útočném pásmu.

12:28
    Komaristyj zavezl kotouč do pásma a předložil ho Galimovovi, který to zkoušel z otočky. Barulina nezaskočil.

12:59
    Hosté jsou v plném počtu.

13:34
    Zpoza branky si s kotoučem vybruslil Paršin. Ložkin jeho pokus nejprve vyrazil a poté volný puk i zalehl.

14:31
    Domácí se ocitli v postavení mimo hru. Vhazuje se ve středním pásmu.

16:45
    Nyní se toho na ledě moc neděje. O puk se bojuje především ve středním pásmu.

17:50
    Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
    Domácím vyšel rychlý protiútok, který zakončil CADE FAIRCHILD, jenž se z levé strany trefil nad rameno brankáře Avangardu – 1:2. Asistence: Vladimir Malinovskij.
    Cade FAIRCHILD - 1:2

18:41
    Domácí jsou povzbuzeni. Kaprizov v útočném pásmu vybojoval kotouč pro Ansela Galimova, jehož střelu musel vyrážet Barulin.

19:16
    Ránu Gončarova od modré vyrazil pozorný Ložkin.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Po první třetině vede Omsk v Novokuzněcku 1:2. Hosté měli do utkání raketový start a v čase 3:21 vedli po gólech Chomického a Gustafssona už 0:2. Hráči Metallurgu postupem času přeci jen vyrovnali hru a v 18. minutě se jim podařilo zásluhou Fairchilda i snížit.

Střely na branku v 1. třetině – 7:7

Další třetina začne přibližně ve 13:50.

20:01

21:33
    Střelu Komaristého pokryl pozorný Barulin.

24:00
    Hostující Ivan Fisčenko je vyloučen za podražení.

24:54
    Domácí přesilovou hru využívají a srovnávají na 2:2! Barulina překonal ranou zápěstím RYAN STOA, hostující gólman měl zakrytý výhled. Asistence: Vladimir Malinovskij.
    Ryan STOA - 2:2

25:44
    Hosté v přečíslení 2 na 1. Paršin situaci vyřešil nahrávkou na Kurjanova, který Ložkinovu klec přestřelil.

26:38
    Hosté by si rádi vzali vedení zpět. Ložkin tak musel čelit střelám Pěrežogina a Kalinina, vše dokázal pochytat.

27:19
    Bombu Gončarova od modré čáry vyrazil Ložkin do bezpečí.

28:26
    Z pravé strany vypálil Galimov, branku Omsku však netrefil.

29:32
    Nebezpečnou střelou z levého kruhu se prezentoval Kolarik, Ložkin kotouč vytěsnil mimo svou klec.

31:29
    Další zákrok Ložkina, tentokrát si na něho nepřišel Schütz.

32:52
    Nyní se hraje prakticky jen před brankou Metallurgu, stav však zůstává stále nerozhodný 2:2.

33:26
    Protiútok domácího celku zakončoval střelou z levé strany Galimov, Barulin s problémy vyrazil.

34:20
    Zajímavé situace před oběma brankami. Ložkin vyrážel jedovku Kurjanova, na druhé straně zase Barulin pokryl projektil z hole Romanova.

34:49
    Stoa cpal svou střelu na vzdálenější tyč, Barulin kotouč do sítě nepustil.

36:14
    Z levého kruhu pálil Plotnikov, Barulin puk vyrazil do rohu.

36:51
    Pervušin nabral ve středním pásmu velkou rychlost a tak prosvištěl až do střelecké pozice. Vypálil však vedle vzdálenější tyče domácí klece.

38:40
    Vladimir Pervušin je vyloučen za podražení a domácí si tak zahrají další přesilovku. Tu předchozí využili.

38:56
    Ve vlastním oslabení zahrozil Vladimír Sobotka, Ložkin střelu českého útočníka lapil.

39:38
    Fairchildovu pumelici vyrazil Barulin. Domácí ale zůstávají v útočném pásmu.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině padl jediný gól, který vstřelil ve 25. minutě domácí Ryan Stoa, jenž se trefil v přesilové hře. Po čtyřiceti minutách tak platí nerozhodný stav 2:2. Hokejisté Avangardu po vyrovnávací brance přidali na aktivitě a několik minut svého soupeře tlačili. Novokuzněck však postupně opět vyrovnal hru a zaslouženě tak drží dobrý výsledek.

Střely na branku ve 2. třetině – 12:11, celkem – 19:18

Třetí třetina začne přibližně ve 14:38.

40:01

40:41
    Hostující tým je v plném počtu.

40:51
    Střela Malceva uvízla ve shluku hráčů před brankou. K dorážce se pak dostal Stoa, ale nedokázal kotouč protlačit za záda Barulina.

41:37
    Galimov se ze strany tlačil před branku, ale jeden z hostujících obránců ho až do zakončení nepustil.

42:18
    Střela Mitrjakova skončila na rozkleku brankáře Barulina. Domácí vstoupili do třetí třetiny velmi aktivně.

43:21
    Další zákrok Barulina, z levé strany na něho pálil Komaristyj.

44:29
    Hosté se od začátku třetiny spíše jen bránili, ale nyní udeřili! Širokov zajel s kotoučem za branku, odkud ho předložil DENISOVI PARŠINOVI, který z levého kruhu zápěstím vymetl vzdálenější šibenici Ložkinovy svatyně – 2:3. Asistence: Sergej Širokov.
    Denis PARŠIN - 2:3

45:20
    Domácí se snaží o rychlou odpověď. Barulin nejprve ramenem vyrazil nebezpečnou střelu Plotnikova a poté si poradil i s pokusem Malinovského od modré.

45:27
    Za hákování je vyloučen domácí Alexander Komaristyj.

46:16
    Domácím se podařilo vyhodit.

46:50
    Kalinin posílal kotouč na vzdálenější tyčku, ale tam na jeho nabídku nedosáhl nikdo ze spoluhráčů.

47:21

47:50
    Po střele Sobotky z pravého kruhu Ložkin přerušil hru.

48:21
    Ihned po vhazování vypálil Gustafsson, Ložkin vyráží.

49:35
    Kamalovovu střelu od modré pokryl Barulin.

50:29
    Avangard bude hrát přesilovku. Vadim Mitrjakov je potrestán za podražení.

52:30
    Přesilová hra hostí nic zajímavého nepřinesla. Do konce utkání zbývá sedm a půl minuty.

53:32
    Hráči Metallurgu teď přitlačili soupeře do jeho obranného pásma, ale vyrovnávací gól ze svého náporu zatím nevytěžili.

53:46
    Nápor domácích nakonec přerušil brankář Barulin, jenž přidržel puk po střele Kamalova od modré.

54:21
    Svou rychlostí se prosadil Vladimír Sobotka, který se přehnal přes domácí obránce a jeho akci uťal dobrým zákrokem až Ložkin.

55:13
    Od modré střílel Chlistov, Chakimov byl na místě.

56:11
    Další střela od modré, tentokrát ji vyslal Kamalov. Barulin kotouč vyrazil jen před sebe, ale nikdo z domácích hokejistů se k dorážce nedostal.

57:03
    Ryan Stoa vypálil hned po přechodu do útočného pásma, jeho střela jen prosvištěla kolem branky. Do konce zbývají tři minuty.

57:28
    Ránu obránce Gavrilyčeva zneškodnil pozorný Barulin.

58:41
    Domácí teď měli velkou smůlu! Komaristyj z levého kruhu orazítkoval tyčku!

59:01
    Běží poslední minuta třetí třetiny.

59:37
    Domácí to zkoušejí bez brankáře!

60:00

Ve třetí třetině padl jediný gól, který byl také zásahem vítězným. Ve 45. minutě vymetl horní růžek Ložkinovy klece Denis Paršin. Hokejisté Novokuzněcku dnes předvedli sympatický výkon a s favorizovaným soupeřem odehráli vyrovnaný zápas, k bodovému zisku to ale nevedlo.

Střely na branku ve 3. třetině – 14:10, celkem – 33:28 (15:18:11)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 18. Fairchild (Malinovskij), 25. Stoa (Malinovskij) – 3. Chomickij (Paršin), 4. Gustafsson (Pěrežogin), 45. Paršin (Širokov)

Metallurg Novokuzněck: Chakimov (od 4. min. Ložkin) – Kamalov, Chlistov, Fairchild, Popov, Dorofejev, Gavrilyčev, Skutar, Kapotov – Malcev, Stoa, Romanov – Plotnikov, Malinovskij, Komaristyj – Galimov, Kaprizov, Turukin – Kosourov, Kurepanov, Mitrjakov
    Avangard Omsk: Barulin (Kostin) – Gustafsson, Blaťák, Chomickij, Gončarov, Gluchov, Ljamin, Kulik – Masatov, Pervušin, Fisčenko – Paršin, Kurjanov, Širokov – Popov, Sobotka, Schütz – Semjonov, Pěrežogin, Kalinin – Kolarik.

Rozhodčí: Beljajev, Buturlin – Matjuša, Chubykin