Vladivostok – Ufa 6:2 (kon.) | Novokuzněck – Omsk 2:3 (kon.) | Novosibirsk – Barys 4:0 (kon.)
Jekatěrinburg – Nižněkamsk 2:3 (kon.) | Magnitogorsk – Čeljabinsk 2:1 (po pr.) | Kazaň – Toljatti 1:2 (kon.)
N.Novgorod – HC Slovan 3:1 (kon.) | CSKA Moskva – Záhřeb 5:2 (kon.) | Viťaz – Soči 1:5 (kon.)
Jaroslavl – Dynamo Moskva 4:3 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Barys Nur-Sultan
Pátek 13.02.2015, 14:00 • Ice Sports Palace Sibir • KHL

Československá stopa

Alexander Salák (SIB) – 60:00, 40 chycených střel, 100% úspěšnost, 0 obdrž. gólů
    Ján Laco (AST) – 11:02, 6 chycených střel, 33,33% úspěšnost, 2 obdrž. góly (16:55:33)

Tak to bylo hokejové utkání se vším všudy! Viděli jsme čtyři branky, hodně šarvátek, jednu bitku, nádherné šance a perfektní fanoušky!

60:00

59:32
    Nikolaj Antropov dostává dvě trestné minuty za krosček. Další přesilová hra pro Novosibirsk.
    Alexej KOPEJKIN - 4:0

56:47
    Sibir právě vstřelil branku!
    ALEXEJ KOPEJKIN si připisuje další branku v utkání! Nutno podotknout, že velký podíl na tomhle góle má vynikající přihrávka Monjy. Asistence: Dmitry Monja a Jarno Koskiranta.

56:14
    Vitaly Menšikov dostává pět trestných minut za rvačku. Na hostující straně je těch trestných minut o něco více – dvě minuty hrubost, pět minut rvačka a trest do konce utkání za nesportovní chování. To všechno pro Damira Ryspajeva.

56:14
    A máme zde bitku! Rukavice shodili domácí Menšikov a hostující Ryspajev.
    Alexej KOPEJKIN - 3:0

55:57
    A je zřejmě rozhodnuto! Poluektov vyrazil Hersleyho střelu jenom k volnému ALEXEJOVI KOPEJKINOVI, který neměl problém se vstřelením branky do poloprázdné klece. Asistence: Patrik Hersley a Alexejev Konstantin.

55:47
    Nigel Dawes dostává dvě trestné minuty za sekání a ještě k tomu vyfasoval desetiminutový trest za nesportovní chování. Hostující hráč míří do šatny, protože do dnešního zápasu už nemůže zasáhnout.

Dnešní utkání sleduje 7400 diváků.

55:00
    Přesně pět minut před koncem třetí třetiny a stadionem obíhá divácká vlna.

53:06
    Nahození na Salákovu bránu. Český brankář rychle rozehrává, aby se nevhazovalo před jeho svatyní.

52:42
    Novosibirsk vyhazuje kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

51:12
    V poslední třetině jsou aktivnější hosté z Astany. Domácí hokejisté jsou hodně pasivní.

50:33
    Salák si našel prostor a na poslední chvíli chytil prudkou střelu Bartulise od modré čáry.

49:59
    Pomalu vstupujeme do poslední desetiminutovky ve třetí třetině.

Štěpán Hladký

Branky a nahrávky: 4. Monja (Kopejkin), 12. Šumakov, 56. Kopejkin (Hersley, Konstantin), 57. Kopejkin (Monja, Koskiranta)

HC Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Hersley, Alexejev, Vereščagin, Ožiganov, Bělov, Ignatovič, Menšikov, Mamašev – Monja, Kopejkin, Koskiranta – Bobrov, Jefimenko, Vorošilo – Šumakov, Gubin, Sannikov – Fefelov, Šalunov, Butuzov
    Barys Nur-Sultan: Laco (12. Poluektov) – Dallman, Lundin, Savčenko, Semjonov, Bartulis, Blochin, Ryspajev, Lakiza – Dawes, Boyd, Bochenski – Rudenko, Antropov, Starčenko – Žajlauov, Upper, Puškarjov – Michajlis, Kvaša