Vladivostok – Ufa 6:2 (kon.) | Novokuzněck – Omsk 2:3 (kon.) | Novosibirsk – Barys 4:0 (kon.)
Jekatěrinburg – Nižněkamsk 2:3 (kon.) | Magnitogorsk – Čeljabinsk 2:1 (po pr.) | Kazaň – Toljatti 1:2 (kon.)
N.Novgorod – HC Slovan 3:1 (kon.) | CSKA Moskva – Záhřeb 5:2 (kon.) | Viťaz – Soči 1:5 (kon.)
Jaroslavl – Dynamo Moskva 4:3 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Barys Nur-Sultan
Pátek 13.02.2015, 14:00 • Ice Sports Palace Sibir • KHL

Československá stopa

Alexander Salák (SIB) – 60:00, 40 chycených střel, 100% úspěšnost, 0 obdrž. gólů
    Ján Laco (AST) – 11:02, 6 chycených střel, 33,33% úspěšnost, 2 obdrž. góly (16:55:33)

Tak to bylo hokejové utkání se vším všudy! Viděli jsme čtyři branky, hodně šarvátek, jednu bitku, nádherné šance a perfektní fanoušky!

60:00

59:32
    Nikolaj Antropov dostává dvě trestné minuty za krosček. Další přesilová hra pro Novosibirsk.
    Alexej KOPEJKIN - 4:0

56:47
    Sibir právě vstřelil branku!
    ALEXEJ KOPEJKIN si připisuje další branku v utkání! Nutno podotknout, že velký podíl na tomhle góle má vynikající přihrávka Monjy. Asistence: Dmitry Monja a Jarno Koskiranta.

56:14
    Vitaly Menšikov dostává pět trestných minut za rvačku. Na hostující straně je těch trestných minut o něco více – dvě minuty hrubost, pět minut rvačka a trest do konce utkání za nesportovní chování. To všechno pro Damira Ryspajeva.

56:14
    A máme zde bitku! Rukavice shodili domácí Menšikov a hostující Ryspajev.
    Alexej KOPEJKIN - 3:0

55:57
    A je zřejmě rozhodnuto! Poluektov vyrazil Hersleyho střelu jenom k volnému ALEXEJOVI KOPEJKINOVI, který neměl problém se vstřelením branky do poloprázdné klece. Asistence: Patrik Hersley a Alexejev Konstantin.

55:47
    Nigel Dawes dostává dvě trestné minuty za sekání a ještě k tomu vyfasoval desetiminutový trest za nesportovní chování. Hostující hráč míří do šatny, protože do dnešního zápasu už nemůže zasáhnout.

Dnešní utkání sleduje 7400 diváků.

55:00
    Přesně pět minut před koncem třetí třetiny a stadionem obíhá divácká vlna.

53:06
    Nahození na Salákovu bránu. Český brankář rychle rozehrává, aby se nevhazovalo před jeho svatyní.

52:42
    Novosibirsk vyhazuje kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

51:12
    V poslední třetině jsou aktivnější hosté z Astany. Domácí hokejisté jsou hodně pasivní.

50:33
    Salák si našel prostor a na poslední chvíli chytil prudkou střelu Bartulise od modré čáry.

49:59
    Pomalu vstupujeme do poslední desetiminutovky ve třetí třetině.

48:43
    Jedovatá střela Šumakova skončila pár centimetrů nad horní tyčkou hostující brány.

47:39
    Puk skončil až na domácí střídačce. Po reklamní pauze se bude vhazovat ve středním pásmu.

47:14
    Aby domácí hokejisty ta pasivita ještě nemrzela. Utkání momentálně nemá žádné tempo.

46:13
    Starčenko se dostal do útočné třetiny a vystřelil. Jeho pokus minul bránu jen o centimetry.

44:52
    Novosibirsk se už nepouští do žádného zběsilého útočení, domácí hrají vše poctivě a od obrany.

43:44
    Hráči hostujícího Barysu zvyšují svou aktivitu v útočení. Astaně by prospěla kontaktní branka.

42:59
    Koskiranta projel středním pásmem jako nůž máslem a poté zakončil. Jeho střela však letěla pouze do připravené lapačky Poluektova.

41:53
    Hostující hokejisté se usadili v útočné třetině, do zakončení se však stále nedostávají.

40:56
    Jefimenkova střela jen těsně minula horní tyčku hostující brány.

40:11
    Astana si hned v úvodu třetí třetiny připisuje zakázané uvolnění.

40:01

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:32
    Opětovně se hraje hodně ve středím pásmu, ani jeden z týmů už nechce do konce druhé třetiny inkasovat.

36:20
    Další Bobrovova střela z mezikruží, i tentokráte hostující gólman zasahuje na jedničku.

35:36
    Poluektov si připisuje výborný zákrok proti ostré střele Bobrova. Vhazovat se bude opětovně před hostující bránou.

34:42
    Kopejkin nahodil puk na hostující bránu a odjíždí střídat. Poluektov přesto raději podržel kotouč ve své lapačce.

33:41
    Oba týmy jsou v plném počtu.

33:26
    Lundinova střela od modré čáry trochu vylekala Saláka. Po mnoha odrazech ji nakonec český brankář lapil.

32:42
    Hostující hokejisté posílají kotouč na zakázané uvolnění. Následuje reklamní přestávka.

31:41
    Artjom Vorošilo a Nikolaj Antropov dostávají dvě trestné minuty za vysokou hůl. Pokračuje se ve hře čtyři na čtyři.

31:15
    Další jednoduchý zákrok pro českého brankáře ve službách Novosibirsku.

30:29
    Oba týmy teď polevili na tempu hry, hraje se převážně ve středním pásmu.

29:02
    Boydova střela letěla rovnou do připravené lapačky Alexandera Saláka. Vhazovat se bude před českým gólmanem.

28:28
    Žajlauov vybojoval v rohu kluziště kotouč a posílal jej na druhou stranu, kde už číhá Upper.

27:12

26:28
    Vorošilo zpracoval puk v útočné třetině, vytočil se do forhendu a vystřelil. Poluektov měl s jeho pokusem menší problémy.

25:46
    Zakázané uvolnění také na druhé straně, vhazovat se bude po levici Alexandera Saláka.

25:31
    Dallman vyhodil kotouč na zakázané uvolnění, hostující celek tak nemůže vystřídat.

25:03
    Poluektov raději podrží nahození z hole Alexejeva.

24:33
    Dawesova střela byla pro českého brankáře spíše takovou lahůdkou.

23:48
    Hostující hokejisté vyhazují kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

23:02
    Šalunov byl v dobré střelecké pozici, ovšem netrefil se do puku, který tak končí v rohu kluziště.

22:36
    Obránce Bartulis drží puk za svou bránou a oba týmy mají prostor k vystřídání.

21:17
    Savčenkova jedovatá střela označkovala pouze Salákovy betony.

20:26
    Oba týmy hrají v plném počtu.

20:01

První třetina nám přinesla dvougólové vedení domácího Novosibirsku. O góly se postaral Monja a Šumakov. V domácí bráně chytá opětovně fantastický Alexander Salák, který přivádí hostující útočníky k šílenství. Ján Laco po druhém inkasovaném gólu střídal. V první třetině padlo celkem 54 trestných minut.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:19
    Tak to je hodně nepříjemné pro hostující celek! Kapitán Brandon Bochenski obdržel dvě minuty za podražení, poté deset minut za nesportovní chování a následně také trest do konce utkání za nesportovní chování.

17:57
    Stepan Sannikov obdržel od hlavního sudího dvouminutový trest za bránění ve hře.

17:26
    Vitaly Menšikov dostává čtyři trestné minuty za šarvátku a Konstantin Rudenko dostává pouze dvě trestné minuty za šarvátku.

17:26
    A je tu další šarvátka! Vzduchem létají rukavice, helmy, hokejky.. snad všechno co k hokeji patří. Rozhodčí se chystá vylučovat.

16:37
    Kopejkin opustil trestnou lavici a domácí hokejisté jsou v plném počtu.

16:01
    Alexander Salák teď předvedl dva fantastické zákroky! Celý stadion teď skanduje jeho jméno.

15:23
    Astana má velké problémy s usazením se v útočné třetině.

14:37
    Alexej Kopejkin dostává dvě trestné minuty za podražení. Svou první přesilovou hru si vyzkouší také hosté z Astany.

13:59
    Gubin vyzkoušel Lacovu pozornost, ten však tentokráte chytá. Následuje komerční přestávka.

13:31
    Střela Hersleye byla zablokovaná obětavým pádem obránce, který se teď hodně těžce zvedá z ledu.

11:02
    A máme zde střídaní brankářů! Hostující bránu opouští Ján Laco, nahradí ho Pavel Poluektov.
    Sergej ŠUMAKOV - 2:0

11:02
    Ján Laco si opětovně nepokryl místečko u bližší tyče a znovu tak inkasuje. Tentokráte se do listiny střelců zapisuje SERGEJ ŠUMAKOV. Bez asistence.

10:21
    Antropov prošel přes střední pásmo individuálně a poté ihned vystřelil. Jeho pokus však v žádném případě nemohl ohrozit českého reprezentačního brankáře.

09:57
    Před Salákovou bránou se teď strhla menší potyčka, rozhodčí volí zatím jen domluvu hráčům.

09:35
    Hostující hokejisté jsou v plném počtu. Novosibirsk si v přesilovce nevytvořil žádnou vážnější šanci.

08:46
    Astana zatím zvládá oslabení na výbornou, z obraného pásma vyhazuje jeden puk za druhým.

07:35
    Oskars Bartulis dostává dvě 2+10 za útok do oblasti hlavy a krku. Domácí tak mohou zvýšit své vedení na dvoubrankové.

07:32
    Ján Laco teď neví, kde mu hlava stojí. Novosibirsk má neuvěřitelný tlak!

06:22
    Astana má velké problémy s přechodem přes střední pásma, domácí hráči dnes brání hodně kompaktně.

06:03
    Dallmanova střela od modré čáry zaplachtila rovnou do lapačky Alexandra Saláka.

05:49
    Dawes prošel individuálně po pravé straně a vystřelil. Český brankář si však s jeho střelou poradil na výbornou.

04:55
    Alexejev výborně odstavil od puku Boyda. Domácí obránce poté drží puk za bránou a oba týmy střídají.
    Dmitri MONJA - 1:0

03:09
    Domácí jdou do brzkého vedení. Střelou od mantinelu se prosazuje DMITRI MONJA! Slovenský brankář nestihl zareagovat na střelu k bližší tyči. Asistence: Alexej Kopejkin.

00:01

HK Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Hersley, Alexejev, Vereščagin, Ožiganov, Bělov, Ignatovič, Menšikov, Mamašev – Monja, Kopejkin, Koskiranta – Bobrov, Jefimenko, Vorošilo – Šumakov, Gubin, Sannikov – Fefelov, Šalunov, Butuzov

Barys Astana: Laco (Poluektov) – Dallman, Lundin, Savčenko, Semjonov, Bartulis, Blochin, Ryspajev, Lakiza – Dawes, Boyd, Bochenski – Rudenko, Antropov, Starčenko – Žajlauov, Upper, Puškarjov – Michajlis, Kvaša

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Československá stopa v utkání

Alexander Salák (SIB) – brankář
    Ján Laco (AST) – brankář

Ještě jednou vítám všechny fanynky a fanoušky ruského hokeje. Dnes se v rámci zápasu Kontinentální hokejové ligy utkají HK Sibir Novosibirsk a Barys Astana. Přejeme příjemnou zábavu u čtení textového on-line přenosu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Štěpán Hladký

Branky a nahrávky: 4. Monja (Kopejkin), 12. Šumakov, 56. Kopejkin (Hersley, Konstantin), 57. Kopejkin (Monja, Koskiranta)

HC Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Hersley, Alexejev, Vereščagin, Ožiganov, Bělov, Ignatovič, Menšikov, Mamašev – Monja, Kopejkin, Koskiranta – Bobrov, Jefimenko, Vorošilo – Šumakov, Gubin, Sannikov – Fefelov, Šalunov, Butuzov
    Barys Nur-Sultan: Laco (12. Poluektov) – Dallman, Lundin, Savčenko, Semjonov, Bartulis, Blochin, Ryspajev, Lakiza – Dawes, Boyd, Bochenski – Rudenko, Antropov, Starčenko – Žajlauov, Upper, Puškarjov – Michajlis, Kvaša