Třinec – Mladá Boleslav 2:5 (kon.) | Zlín – Litvínov 4:2 (kon.) | Liberec – Vítkovice 4:2 (kon.)
Olomouc – Sparta 2:6 (kon.) | Mountfield HK – Plzeň 2:1 (kon.) | Kometa Brno – Pardubice 7:1 (kon.)
Slavia – K. Vary 1:2 (kon.)
Berani Zlín
4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
HC VERVA Litvínov
Pátek 13.02.2015, 17:30 • Zimní stadion Luďka Čajky, Zlín (7 000) • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Krásný páteční podvečer! Ve středu se po reprezentační pauze opět rozjel extraligový kolotoč, který se nezastavuje ani dnes. V tomto on-line přenosu se zaměříme na duel mezi Zlínem a Litvínovem, startujeme v 17:30!

Ševci chytli úchvatnou formu, porazí i Litvínov?

Zlínští válcují jednoho soupeře za druhým, v posledních deseti zápasech byli osmkrát úspěšní a aktuálně vyhráli už pětkrát za sebou! Díky návalu bodů z těchto zápasů se PSG dostalo už na sedmou pozici a nereálný tak ještě není ani přímý postup do play-off. Přitom to se ještě před pár týdny zdálo jako sci-fi.

Proti sobě ale nyní žluto-modří budou mít silného soupeře, postaví se proti celku druhého Litvínova. Krušnohorci hrají prim celou sezonu a aktuálně jim patří druhá pozice. Suverénní Třinec už doženou těžko a čtyřku mají, dá se říct, taky zajištěnou. I přes to by se rádi udrželi na své aktuální příčce a budou se snažit dobře se připravit na play-off.
    Oba dnešní soupeři jsou na barometru formy hodně vysoko...

Tahouni obou celků...

Nejproduktivnějším hráčem v souboru trenéra Vlacha je kapitán týmu a zároveň jeho nejzkušenější člen Petr Čajánek; ten doposud nasbíral 32 bodů (9+23). Nejlepším střelcem je s jedenácti zásahy Roman Vlach a mezi beky pro změnu vévodí další veterán Jiří Marušák (9+13).

Kanadskému bodování Litvínova a dokonce i celé extraligy vládne Viktor Hübl, jenž dokázal nastřádat už třiapadesát bodů za osmnáct branek a pětatřicet asistencí. Neméně dobře je na tom se čtyřiačtyřiceti body i nestárnoucí Martin Ručinský (17+27). Mezi beky je pak nejlepší Karel Kubát (7+18).

Podaří se Zlínským dorovnat bodovou bilanci?

Během letošní sezony se doposud berani a Cheza utkali třikrát a dvakrát byl úspěšnější dnes hostující celek. Ten nejprve v září doma vyhrál přesvědčivě 5:1, v listopadové odvetě byl pak úspěšnější Zlín (6:5 PP) a naposledy vyhrál zase Litvínov (4:3 PP).

Litvínov nedokázal ve Zlíně vyhrát již pět let! Zastaví konečně nepříznivou sérii?

Ano, je tomu opravdu tak. Naposledy v lednu 2010 si Verva odvezla vítězství z Baťova města, od té doby na ZS Luďka Čajky prohrála již devětkrát v řadě!

Uvidíme, jestli se ševcům zítra podaří sérii ještě natáhnout, nebo tahle pohádka skončí...

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Žižka, Řezníček, Matějíček, Marušák "A", Urbanec, Kotvan, Valenta, Stuchlík – Köhler, Čajánek "C", Vlach, Leška "A", Ondráček, Kubiš, Říčka, Svoboda, Holík, Veselý, Okál.

HC Verva Litvínov: Horák (Francouz) – Baránek, Štindl, Kousalík, Chaloupka, Pavelka, Gula, Pavlík – Trávníček "C", Ručinský "A", Lukeš, Gerhát, Hübl "A", Piroš, Martynek, Jurčík, Hanzl, Jánský, Petružálek, Majdan.

Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Brejcha, Suchánek.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

0:28
    Domácí se ihned pokoušeli s kotoučem dostat do pásma, což se jim také podařilo. Dlouho se ale okolo hostující branky neohřáli.

01:46
    Nyní poprvé výrazněji zahrozili i hosté a Kašík musel zasahovat.

1:52
    Okál jel sám na branku, ale dokázal po bekhendovém blafáku zasunout kotouč do sítě!

3:43
    První přesilovka pro Zlín, vyloučen hostující matador Ručinský.

04:00
    Zlín právě vstřelil branku!
    Domácí se po čtyřech minutách hry dostávají do vedení, když se parádní ranou z vrcholku pravého kruhu do levého horního růžku trefil DALIBOR ŘEZNÍČEK! Asistence: Roman Vlach, Petr Holík.
    Dalibor ŘEZNÍČEK - 1:0

4:37
    Další početní výhoda pro berany! Za katr odchází Pavelka.

4:52
    Dvě minuty za podražení ale vzápětí inkasuje Marušák a síly na ledě se tak vyrovnají.

5:33
    Svoboda rozjel své rychlé nohy podél pravého mantinelu a pokoušel se z úhlu překvapit Francouze, ten si mezírku u tyčky ale pohlídal.

6:37
    Verva chvíli bude hrát ve čtyřech proti třem, dvě minuty za sekání dostává za faul na Petružálka Žižka.

6:52
    Odteď hosté hrají v přesilovce pěti proti čtyřem.

8:37
    Domácí tým v pěti.

9:10
    Některý z hostujících obránců vypálil od modré, Kašík ovšem kotouč za svá záda nepustil.

10:03
    Francouz nyní musel řešit nepříjemný závar před vlastní brankou, vše nakonec zvládal. Bude se vhazovat po jeho pravici.

11:02
    Litvínovští teď zamkli domácí v jejich obranné třetině.

11:16
    A nakonec pálil Trávníček, který ovšem na Kašíka z úhlu nevyzrál.

12:33
    Pasáž hry, kdy se kotouč pohybuje zejména ve středním pásmu.

13:20
    Ondráček obkroužil litvínovskou klec, za Francouzův beton ale kotouč nezasunul.

14:39
    Ševci teď po špatné rozehrávce vyhodili kotouč až na zakázané uvolnění.

15:16
    Ručinský nyní zadělal na problémech Kašíkovi, když nejprve šikovně tečoval a poté i důrazně dorážel. Domácí brankář ale svoje hájemství uhájil!

16:15
    Na druhé straně pálil Matějíček, jehož pokus dorážel ještě Kubiš. I Francouz byl ale úspěšný.

17:23
    Domácí kombinovali v útočném pásmu, nikdo z nich ale zakončit nedokázal.

17:50
    Nyní si pro změnu tlak vytvořila Cheza a zlínští hokejisté se musí bránit.

18:09
    Až teď se jim podařilo dostat kotouč z pásma.

19:01
    Začíná poslední minuta první periody.

19:30
    Jánský mohl na samotném konci první části zápasu vyrovnat, když jel sám na Kašíka, jenže netrefil ani branku!

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Úvodních dvacet minut je již minulostí a zatím vede Zlín díky Řezníčkově trefě 1:0. Nutno ovšem dodat, že zhruba od poloviny třetiny byl lepší Litvínov a domácí měli místy i štěstí. Třicet sekund před závěrečným hvizdem jel sám na branku Jánský, ale nedal. V závěrečných minutách tempo hry trochu opadlo, tak jsme zvědavi, jaký hokej uvidíme v prostřední dvacetiminutovce.

Ta startuje v 18:27, zůstaňte s námi!
    Vzpomínkové choreo fanoušků Zlína.

20:01

20:01

21:59
    V úvodu druhé třetiny byli aktivnější hráči Litvínova, kteří ale puk do branky nedostali.

22:31
    Další střela hostujícího hráče, ten ale nezamířil přesně.

22:53
    Na druhé straně vystřelil Marušák, jehož pokus se štěstím vyrazil Francouz.

23:19
    Domácích nyní bylo na ledové ploše šest a dostávají za to trest, který odpyká Petr Holík.

23:28
    Zlín vyhrál vhazovaní a kotouč končí za modrou čárou.

23:47
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Hostující tým využívá přesilovou hru. Pavelka se dostal do problému a ke kotouči se na hranici kruhů dostal PETER JÁNSKÝ, jehož pokus končí za brankovou čárou. Bez asistence.
    Peter JÁNSKÝ - 1:1

24:27
    Za podražení jde na trestnou lavici Jiří Marušák, který dává Litvínovu další šanci ke skórování.

24:43
    Severočeši se usadili před Kašíkem, který následně chytil střelu Lukeše.

24:59
    Ručinský našel mezi kruhy spoluhráče, jenž vystřelil z otočky, ale domácí gólman je opět připravený.

25:14
    Ručinský přihrál na Hübla, jehož pokus zastavil první bránící hráč.

25:40
    Jiří Ondráček ušetřil několik cenných vteřin, když vyvezl puk až za branku Francouze.

26:27

26:34
    Od modré čáry vystřelil Gula, jehož pokus tečoval Trávníček, ale Kašík je opět připravený.

26:50
    Libor Kašík končí na ledě po souboji s hostujícím kapitánem. Jenže rozhodčí zůstávají v klidu.

27:05
    Litvínov se dostal do ofsajdu, který je posouzený jako úmyslný.

27:22
    Po delší době se zákrokem musel činit také hostující brankář.

27:59
    Z pravé strany vystřelil Jakub Svoboda, ale puk šel jen vedle brány.

28:26
    Domácí hráči se usadili v útočné třetině, ovšem vystřelit nedokázali.

29:01
    Litvínov dostal puk do středního pásma. Jenže Leška se rychle vrátil, ale je pískán ofsajd.

29:28
    Marin Ručinský měl proti sobě posledního obránce, ale celou situaci přibrzdil.

29:44
    Také Zlín byl pod tlakem a raději vyhodil přes všechny čáry.

30:07
    Hostující obránce neměl kudy projet do útočné třetiny, a tak zvolil nahození puku na zadní mantinel.

30:46
    Kotouč byl za brankou, odkud se odrazil vedle klece. Jenže Francouz je opět pozorný.

31:16
    Hra je pro další icing přerušená, hra se stěhuje před hostující svatyni.

31:19
    Tvrdou ránu vyslal Kotvan, jenž trefil prvního bránícího hráče.

32:08
    Zlín si zahraje početní výhodě, když na trestnou lavici usedá Petr Chaloupka.

32:16
    Od modré čáry vystřelil Kotvan, jehož pokus Francouz neudržel. Jenže nikdo z domácích se k dorážce nedostal.

32:59
    Kamil Piroš vyvezl puk a následně byl faulován, na trestnou lavici odjíždí Patrik Urbanec.

32:59
    Piroš opouští ledovou plochu za pomoci spoluhráčů a je hodně otřesený.

33:19
    Ještě padesát vteřin se bude hrát ve čtyřech a pak následuje přesilová hra Litvínova.

34:11
    PSG dává branku v oslabení! Kotvan vymyslel geniální přihrávku, kterou našel mezi kruhy PETRA HOLÍKA, jenž usměrnil kotouč za Francouzova záda. Asistence: Oldřich Kotvan.
    Petr HOLÍK - 2:1

34:50
    Puk se po odrazu dostal mimo hrací plochu a opět se přerušuje.

34:58
    Vteřinu bude Zlín ve třech, za podražení dostává dvě minuty Petr Čajánek, což se nezdá domácím příznivcům.

35:13
    Urbanec vybojoval černou gumu a posílá jí do bezpečí.

35:35
    PSA Zlín opět vyhazuje a hostům se tato početní výhoda zatím nedaří.

36:21
    Tvrdá střela Ručinského končí na prvním bránícím hráči, jenž opět vyhodil.

37:04
    Domácí hráči jsou v plném počtu.

37:16
    Petr Čajánek si vybojoval zákrok za hranicí pravidel a na trestnou lavici odchází další legenda Martin Ručinský.

37:24
    Litvínov se dobře brání a dostal puk do středního pásma.

37:43
    Hostující hráči opět vyhazují, nyní až za Kašíka.

38:00
    Hrají se poslední dvě minuty druhé periody.

38:19
    Od modré čáry vystřelil domácí obránce, jehož rána letí těsně nad horní tyč.

38:43
    Další pokus vyslal Říčka, ale Francouz zakročil betonem.

39:16

39:25
    Veselý zpoza branky přihrával mezi kruhy, ale tam se ke střele nedostal Svoboda.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhé třetině jsme viděli hokej, který se přeléval ze strany na strunu a i po této části jdou do kabin s lepším výsledkem domácí. Nicméně hra je hodně vyhrocená a plná soubojů, které jsou na hranici pravidel. Uvidíme, co nám přinese další perioda.

40:01

40:15
    Ze středního pásma vystřelil Tomáš Pavelka, s jehož pokusem neměl Libor Kašík nejmenší problém.

40:28
    Po nepřesné rozehrávce hostujícího celku končí puk za brankou Francouze.

41:08
    Po zaváhání obránce se do samostatného úniku málem dostal Svoboda, kterého zastavil rybičkou druhé z obránců Litvínova.

41:42
    Ani jeden z týmů si nedá metr ledu zadarmo, a tak sledujeme bojovný hokej.

41:50
    Nahození domácích končí v lapačce hostujícího gólmana.

42:24
    Severočechům se nedaří přechod přes střední pásmo, kde dobře brání domácí borci.

42:49
    Zlín po delší době vyslal nebezpečnější střelu, která se těsně do brány nevešla.

43:46
    Jakub Svoboda dobře napadal obránce a chvíli přibrzdil útok Litvínova.

44:18
    V dobré příležitosti se ocitl Viktor Hübl, jehož vychytal Libor Kašík, který vykopl pravý beton.

44:29
    Po odrazu od mantinelu objel branku Piroš, jenž nedokázal zasunout puk za brankovou čáru!

44:49
    Litvínov zvyšuje svou aktivitu a Libor Kašík má spoustu práce.

45:18
    Černá guma je zašlápnutá u mantinelu a hra se přerušuje. Následuje vhazování ve středním pásmu.

45:25
    Po nepřesné rozehrávce domácího obránce končí puk na zakázaném uvolnění.

45:50
    Peter Jánský přihrál mezi kruhy, kde Viktor Hübl, jehož pokus končí na tyči!

46:17
    Opět se potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš! Veselý přenechal kotouč PETRU HOLÍKOVI, jenž si jej potáhl a následnou střelou překonal Francouze, před nímž přejel jeden z hráčů. Asistence: Ondřej Veselý, Petr Čajánek.
    Petr HOLÍK - 3:1

47:19
    Zlín už nic nevymýšlel a posunul černou gumu do útočného pásma.

47:43
    Do ofsajdu se dostal Jakub Svoboda, který po odpískání vystřeli, což se nezdá rozhodčímu. Ten domácímu hráči domlouvá.

48:27
    Hra je v těchto momentech nepřesná a týmy si vyměňují kotouč.

49:12
    Zlín pouze nahodil puk do útočné třetiny a jde střídat. Hosté také čekají až naskočí nový hráči.

49:47
    Jakub Svoboda vsítil branku, ale ještě před tím byl sražený hostující brankář, takže gól nemůže být uznán.

50:21
    Až před Kašíka se dostal Ručinský, ale ani on stav zápasu neupravil.

50:52
    Obrovská chyba Litvínova, po která se sám před Francouze ocitl domácí kapitán, který trefuje pouze beton brankáře.

51:29
    Na druhé straně vystřelil Jánský, ovšem domácí gólmana kotouč vyrazil.

51:58
    Tak přeci jen bude mít Litvínov šanci na snížení, jelikož na trestnou lavici odjíždí Kotvan.

52:04
    Zlínu se podařilo vyhodit přes všechny čáry.

52:20
    Jenže Severočeši si v rozehrávce neporozuměli a sledujeme další zakázané uvolnění.

53:19
    Hosté se vracejí do zápasu. Libor Kašík předvedl dva famózní zákroky, ale na dorážku VIKTORA HÜBLA už neměl. Asistence: František Lukeš, Martin Ručinský.
    Viktor HÜBL - 3:2

53:54
    Domácí publikum žene své borce do boje.

54:13
    Ale Litvínov má obrovský nápor a chuť po vyrovnání. Další střela hostujícího hráče je sražená do ochranné sítě.

54:44
    Čajánek byl v souboji s Pavelkou úspěšnější a posunul hru do středního pásma.

55:21
    Od modré čáry vystřelil Petr Kousalík, jenže trefuje jen lapačku gólmana.

55:46
    Chaloupka lehce postrčil Říčku, což se nelíbí domácí divákům. Jenže rozhodčí ukazuje faul to nebyl.

56:14
    Hostující hráč nahodil černou gumu na Kašíka, který vyráží.

57:00
    Do konce třetí třetiny zbývají tři minuty, podaří se Severočechům vyrovnat?

57:14
    Zlín vybojoval puk, který rychle posunul do středního pásma.

57:37
    U kotouče jsou opět domácí obránci, kteří nic nevymýšlejí.

58:02
    Pavelka přihrál mezi kruhy, kde byl osamocený Trávníček. Jenže Kašík vytáhl další zákrok z kategorie famozních!

58:02
    Oddechový čas pro hosty.

58:02
    Pavel Francouz zůstává na střídačce a Litvínov je v šesti!

58:10
    Střelu od modré čáry vyrazil opět domácí brankář.

58:21
    Od modré čáry vystřelil Ručinský, jehož pokus za ztečovaný do ochranné sítě.

58:35
    Litvínov je před zlínskou brankou, ale zatím se mu nedaří dostat puk za brankovou čáru.

59:07
    Tvrdou ránu vyslal Martin Ručinský, jehož projektil míří vedle brány.

59:36
    A je hotovo! PETR ČAJÁNEK vypíchl puk obránci a následně jej uklidil do branky. Asistence: Jakub Svoboda.
    Petr ČAJÁNEK - 4:2

60:00

Zlín vyhrává po šesté v řadě a přiblížil se přímému postupu na dva body. Sledovali jsme zajímavé utkání a řekl bych, že vyhrál šťastnější tým.

Tímto se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne. (19:55:32)

Michal Luxa

Tomáš Pavlík

Branky a nahrávky: 4. Řezníček (Vlach, Holík), 35. Holík (Kotvan), 47. Holík (Veselý, Čajánek), 60. Čajánek (Svoboda) – 24. Jánský, 54. Hübl (Lukeš, Ručinský)

Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Žižka, Řezníček, Matějíček, Marušák "A", Urbanec, Kotvan, Valenta, Stuchlík – Köhler, Čajánek "C", Vlach, Leška "A", Ondráček, Kubiš, Říčka, Svoboda, Holík, Veselý, Okál
    HC VERVA Litvínov: Francouz (Horák) – Baránek, Štindl, Kousalík, Chaloupka, Pavelka, Gula, Pavlík – Trávníček "C", Ručinský "A", Lukeš, Gerhát, Hübl "A", Piroš, Martynek, Jurčík, Hanzl, Jánský, Petružálek, Majdan

Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Brejcha, Suchánek