Letňany – Poruba 2011 4:5 (po pr.) | Zlín – K. Vary 3:1 (kon.) | PZ Kladno – Písek 2:1 (kon.)
Kladno – Č. Budějovice 3:7 (kon.) | Kometa Brno – Chomutov 4:7 (kon.) | Liberec – Slavia 6:5 (kon.)
Sparta – HC Plzeň 9:3 (kon.) | Vítkovice – Pardubice 2:6 (kon.) | HC Litvínov – Havířov 8:4 (kon.)
Jihlava – Olomouc 2:1 (2:1 po s.n.) | Mladá Boleslav – Vsetín 5:1 (kon.) | Třinec – Hr. Králové 5:0 (kon.)
HC Kometa Brno
4:7 (1:2, 3:1, 0:4)
Piráti Chomutov
Pátek 20.02.2015, 16:00 • Sportcentrum Lužánky • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Pěkné páteční odpoledne. Dvě hodiny před zápasem "A" týmu Komety se ve Sportcentru Lužánky utkají starší dorostenci. Domácí HC Kometa Brno bude od šestnácti hodin hostit Piráty Chomutov.

Brněnská Kometa se momentálně nachází na deváté pozici se ziskem 72 bodů. Hosté z Chomutova mají bodů 60 a patří jim předposlední – jedenáctá – příčka.

HC Kometa Brno: Slavíček (Huzlík) – Petrla, Trnka, Jirůšek, Furch, Sedláček, Zukal, Kratochvíl "C", Mikyska, Gotthard – Mlynář, Havlát, Heinrich, Hasoň, Škvrně, Čejka, Knap, Ferda, Havránek, Nečas

Piráti Chomutov: Zvědělík (Strejc) – Lidák, Hlaváček, Dvořák, Běhula, Gröger, Novák, Hajič – Toman, Polák, Lyszczarczyk, Kulich, Palička, Svoboda, Tůma, Rindoš, Hřebíček, Rohla, Šilar, Adámek "C"

Rozhodčí: Dědek – Měkýš, Musil.

00:01

00:06
    Po vyhraném buly hostů je ale rychle odpískán icing Chomutova.

00:30
    Kratochvíl v mezikruží nenatáhl svoji hůl na nahozený kotouč.

01:12
    Za hákování dostává dvouminutový trest Josef Rindoš (CHM).

01:57
    Ani Furch ani Havránek nedostali puk k brankové čáře Chomutova.

02:44
    Osmadvacet sekund bude hrát Chomutov ve třech. Na trestnou lavici usedá Tom Polák (CHM) na dvě minuty za zdržování hry.

03:32
    Hosté jsou ve čtyrech a vyhazují puk za branku Komety.

03:53
    Trnka se zjevně moc tlačil před Zvědělíka a hlavní sudí vykázal domácí z útočného pásma.

04:06
    Aleš Trnka dostal přihrávku na modrou, odkud pohotově vypálil.

04:35
    Mlynář a poté Heinrich pálil z dobré pozice poblíž klece hostí, chomutovský brankář vytáhl dva skvělé zákroky!

05:45
    Tomáš Mlynář sprintoval po pravé straně k brance Chomutova, kam mu přišla skvělá přihrávka. Puk byl ale před odkrytou klecí dřív jak brněnský hráč, který jej nestihl usměrnit do sítě.

06:11
    Ofsajd Pirátů.

07:11
    Po pasáži, kde puk procestoval dvakrát přes velkou část kluziště se opět hosté dopouštějí postavení mimo hru.

08:00
    Po úniku domácích hledal Kratochvíl najíždějícího Heinricha, ale bez úspěchu.

08:59
    Furchovi přihrávka nesedla, ale pokusil se ohrozit svatyni Chomutova.

10:03
    Piráti právě vstřelili branku!
    Delší dobu se hrálo bez přerušení. Chomutov si dokázal vytvořit dvě slibné šance, přičemž z druhé se dorážkou gólově prosadil MATYÁŠ SVOBODA. Asistence: Alan Lyszczarczyk.

11:13
    Hraje se opět za brankou Brna, které lehce ztratilo touhu hrát.

11:41
    Ba ne, domácí se ihned ženou do rychlého útoku zakončeného pěknou střelou.

11:54
    Filip Palička trefuje brněnskou tyč!

12:18
    Kometa právě vstřelila branku!
    A je srovnáno! Chomutov nedokázal odskočit na rozdíl dvou branek, čemuž zamezila tyč domácí klece a Kometa vzápětí srovnává. Do částečně odkryté klece poslal puk po zemi TOMÁŠ HAVRÁNEK. Asistence: Michal Furch.

12:51
    Menší potyčka u brněnské svatyně, rozhodčí bude nadělovat trestné minuty.

12:51
    Alan Lyszczarczyk (CHM) – 10 minut za nesportovní chování.

13:31
    Tomáš Mlynář (KOM) se provinil vražením na hrazení, za což obdrží dvouminutový trest.

14:22
    Havránek vyhazuje puk za bránu hostů a čtveřice brněnských hráčů střídá.

15:31

15:34
    Adam Novák (CHM) dostává dvouminutový trest plus trest do konce utkání za vražení na hrazení, trest odpyká Hřebíček.

16:08
    Ve vlastním oslabení si hosté vrací vedení. V úniku se proti Slavíčkovi prosadil ZDENĚK GRÖGER. Asistence: Patrik Lidák a Josef Toman.

18:18
    První perioda, respektive její závěr se kouskuje, na ledě se to velmi přiostřuje.

19:00
    Hosté jsou v plném počtu a začíná poslední minuta hry úvodního dějství.

20:00
    Za podražení dostává trest domácí hráč, který se přenese do druhé části.

20:00

Další třetina začne přibližně v 17:00.

Dvacet minut za námi a Chomutov vede 2:1. Skóre nejprve otvíral v jedenácté minutě hostující Svoboda, vzápětí ale srovnal brněnský Tomáš Havránek. Ve vlastním oslabení pak v závěru dějství prchl Gröger a vsítil tak zatím poslední trefu utkání.

20:01

20:52
    Tak i domácí skórují ve vlastním oslabení a taktéž svoji druhou trefu! Poměrně nenápadně celá akce začala na polovině modrobílých, odkud vyvezl puk Zukal a přenechal jej úspěšně střílejícímu TOMÁŠI MLYNÁŘOVI. Asistence: Lukáš Zukal.

21:41
    Zukal si pohrál s pukem za vlastní brankou a poté jej vyhazuje vysokým obloučkem přes všechny čáry.

22:00
    Kometa je kompletní.

22:20
    Zakázané uvolnění Chomutova.

24:15
    Výtečná akce! TOMÁŠ HAVRÁNEK dostal na přihrávku na polovinu hřiště. Přejel přes útočnou modrou, překonal ležícího obránce a následně vypálil přesně pod horní tyč chomutovské klece. Kometa otáčí vývoj utkání a poprvé se dostává do vedení. Asistence: Michal Furch.

26:12
    Chomutov se drží na puku a okupuje útočnou třetinu. Slavíček ale zatím všechny pokusy kryje.

27:27
    Slavíček teď zasedl puk, aniž by si byl jistý, že pod ním skutečně je. Tůma se kus gumy snažil usilovně odněkud vyšťourat.

28:53
    Havlát dostal těžkou přihrávku na modré čáře, takže se nemohl ihned pustit do střelby.

29:21
    Menší trest pro hráčskou lavici dostává Kometa, která chvíli hrála v šesti hráčích.

30:26
    Chomutov se po minutě dostává na delší dobu do útočné třetiny, ke střele se ale nedostává.

31:51
    Domácí jsou kompletní. Gotthard na modré napřáhl, ale trefil jen poblíž stojícího soupeře.

32:50
    Chomutov opět zastavuje při přechodu do útoku ofsajd.

33:13
    Polák postával u pravé domácí tyčky, kde začal neposedně poskakovat kotouč, který ale nikdo z hostů, ani Tom Polák, nedokázal dopravit za čáru.

34:16
    Matyáš Svoboda dostal puk na levou stranu branky, kde měl spoustu času si kotouč zpracovat a zakončit, ale obrana Brna byla rychlá a překazila tomuto hráči jeho úmysl vyrovnat.

34:58
    Zakázané uvolnění Komety Brno.

35:27
    Kapitán hostů Adámek nakonec dostal puk do mezikruží, kde byl nehlídán. Jenže se rychle dostal ke Slavíčkovi, u kterého nedokázal žádným manévrem gólmana překonat a skácel se k zemi.

36:02
    Jakub Čejka (KOM) – 2 minuty za podražení.

36:39
    Dvě minuty za držení si jde odsedět David Sedláček (KOM).

37:37
    Hosté kombinují a pálí, na brněnskou klec ale puky příliš nemíří.

38:04
    Znovu je stav nerozhodný. Nakonec se přeci jen podařilo Chomutovu využít druhé přesilovky. K dorážce puku, který se pohyboval okolo brankové čáry před odkrytou klecí, se dostal TOM POLÁK. Asistence: Matyáš Svoboda a Patrik Lidák.

38:27
    Kometa nechce odejít do kabin jinak, než s vedením. Do rychlé akce se sám dostal MAREK ŠKVRNĚ, který přesně zakončil k levé tyči. Asistence: Radim Ferda a Martin Nečas.

39:02
    Oznámena poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Další třetina začne přibližně v 17:53.

Prostřední část nabídla obrat v zápase. Domácí Kometa dokázala vyrovnat a poté dvakrát odskočit na rozdíl jedné trefy, který trvá i po čtyřiceti minutách hry – 4:3.

40:01

40:30
    Kometa u puku a kombinuje v útočném pásmu.

41:12
    Stejně jako na začátku druhé třetiny, i nyní je stav znovu vyrovnaný! Snad první akce hostů ve třetí třetině končí gólem, o který se postaral ROMAN ROHLA. Asistence: Josef Rindoš.

43:03
    Čejka z otočky těsně minul pravou tyč chomutovské brány.

43:50
    Škvrně lehce změnil trajektorii jedoucího puku, do branky jej ale nenasměroval.

44:36
    Kratochvíl dostal přihrávku k pravé tyči, kam se stihl Zvědělík rychle přesunout. Následná Havlátova dorážka nezamířila mezi tři tyče.

46:04
    Tom Polák se dostal do samostatného úniku, který zakončoval kličkou do bekhendu a střelou. Puk ale zvedl příliš vysoko, až do ochranné sítě!

46:27
    Přeci jen se to Chomutovu povedlo! Po vyhraném buly se puk dostal během pár sekund za záda Slavíčka. Autorem gólu je ROMAN ROHLA. Asistence: Josef Rindoš.

48:04
    Chomutov je při chuti a nepouští Kometu přes polovinu kluziště.

49:23
    Za podražení dostává dvouminutový trest Marcel Hlaváček (CHM).

49:38
    Havlát neprocpal puk za hostujícího brankáře a Piráti vyhazují.

50:08
    Kratochvíl promáhl nad pukem, který mohl pohodlně zamést do odkryté klece!

51:23
    Chomutov je kompletní.

51:32
    Tomáš Mlynář (KOM) – 2 minuty za hákování.

52:07
    Hosté využívají další přesilovky a odskakují Brnu na rozdíl dvou gólů. Třetí trefu ve třetí třetině má na svědomí TOM POLÁK. Asistence: Alan Lyszczarczyk.

53:45
    Toman na pravém kruhu napřáhl a jeho dělovku vyráží Slavíček do ochranné sítě.

54:12
    Marcel Hlaváček (CHM) – 2 minuty za nedovolené bránění.

54:55
    Sedláček neměl u brankoviště dost prostoru a nepodařilo se mu dorazit puk do branky.

55:32
    Rohla ve vlastním oslabení prchl do útoku, ale nakonec nedokázal ani z otočky zakončit.

56:12
    Piráti jsou opět v pěti hráčích.

57:46
    Chomutov vyhazuje touš na zakázané uvolnění. Svoje pásmo si ale hosté pečlivě střeží, Kometa bude mít těžké jej dokázat prolomit.

57:46
    Oddechový čas pro domácí.

57:46
    Brána Brna zeje prázdnotou, Slavíček je na střídačce a na ledě je šest brněnských hráčů.

58:20
    Havránkův pokus od modré se nedostal přes hlouček hokejistů u brankoviště.

59:02
    Troufám si tvrdit, že výhra Chomutova je zpečetěna. Do prázdné klece se trefuje ROMAN ROHLA. Asistence: Josef Rindoš a Matyáš Svoboda.

59:58
    Domácí trefují pouze břevno hostující klece, je konec.

60:00

Vítězně ze zápasu odchází hosté z Chomutova, kteří ve druhé třetině sice ztratili své vedení, v posledním dějství nasázeli do sítě Brna čtyři kousky a odváží si tři body. (18:29:53)

Michal Kuba

Branky a nahrávky: 13. Havránek (Furch), 21. Mlynář (Zukal), 25. Havránek (Furch), 39. Škvrně (Ferda, Nečas) – 11. Svoboda (Lyszczarczyk), 17. Gröger (Lidák, Toman), 39. Polák (Svoboda, Lidák), 42. Rohla (Rindoš), 47. Rohla (Rindoš), 53. Polák (Lyszczarczyk), 60. Rohla (Rindoš, Svoboda)

Rozhodčí: Dědek – Měkýš, Musil