Bohemians 1905 – Jihlava 0:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Hr. Králové 2:2 (kon.) | Brno – Dukla Praha 0:1 (kon.)
Liberec – Slavia 1:3 (kon.) | Teplice – Ostrava 1:0 (kon.) | Plzeň – Č. Budějovice 6:0 (kon.)
FK Mladá Boleslav
2:2 (2:0)
FC Hradec Králové
Sobota 21.02.2015, 17:00 • Městský stadion Mladá Boleslav • Synot liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dobrý den, vítám Vás u on-line přenosu sedmnáctého kola fotbalové Synot ligy mezi Mladou Boleslaví a Hradcem Králové.

Oba týmy nutně potřebují bodovat. Boleslav se na jaře chce “porvat” o účast v Evropských pohárech a Hradec musí získávat bod po bodu, aby se udržel i pro příští sezónu v české nejvyšší lize.

Vzájemná bilance

V nejvyšší domácí soutěži se tyto týmy střetly jen sedmkrát. Z čehož 4 zápasy skončily remízou, dva výhrou Hradce Králové, a jen jediný výhrou středočeského celku. A to v září 2012, kdy těsnou výhru 1:0 zajistil Martin Nešpor. Celkové skóre vyznívá v poměru 7:5 příznivěji pro sobotní tým hostů.

Nejčerstvější střetnutí těchtou dvou celků proběhlo v lednu letošního roku a to v rámci přípravy v zimní Tipsport lize. Na umělém trávníku mladoboleslavského městkého stadionu se první poločas vyvíjel lépe pro domácí, kteří ho zásluhou Wágnera zvítězili 1:0. Ovšem v druhém poločase za hosty skórovali Halilovič a Čermák a tím otočili výsledek zápasu na 1:2 pro hosty z Hradce Králové.

Trenéři před utkáním:

Karel Jarolím (trenér FK Mladá Boleslav): Všechny výsledky v přípravných zápasech nás neuspokojily, přesto jsem spokojený, jak hráči v zimě tvrdě pracovali. Věřím, že dobrou přípravu zúročí v mistrovské sezoně. První jarní mistrák proti Hradci chceme vyhrát, i když se nám předchozí dvě střetnutí s tímto soupeřem nepovedla.

Bohuslav Pilný (trenér FC Hradec Králové): Vítězství v Tipsport lize nás samozřejmě těší, protože to mužstvo nebylo zvyklé tolik vyhrávat v průběhu podzimní soutěže, a tohle by nám mělo pomoct nabrat sebevědomí. Zvláště když jsme tam porazili i Mladou Boleslav. Ale víme, že liga je o něčem jiném a my musíme udělat vše pro to, abychom ty výsledky měli i v lize. Jestli se chceme zachránit, musíme bodovat, to znamená vyhrávat. Trochu mě teď ale trápí zranění našich stoperů.
    Včerejší předzápasový trénink domácích.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Obě mužstva už jsou na hřišti. Zazněla hymna Synot ligy a utkání za malou chvíli vypukne.

1

1
    První velmi nepřesný pokus Hradce skončil hodně daleko vedle domácí brány.

2
    Nyní se do útoku hnali domácí, ale hosté je zastavili jen za cenu faulu.

2
    Přímák domácích odvrátila obrana hostů na roh.

3
    I ten se hostům povedlo odvrátit.

4
    Nyní se hraje na půlící čáře.

4
    První vážnější situace. Ďuriš odcentroval na Skaláka, který ve vápně vystřelil. Střela šla mimo a Koubek nemusel zasahovat.

6
    Hradec zahrával první roh v utkání. Boleslav si s ním v pohodě poradila.

7
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Autorem branky je MICHAL ĎURIŠ, který se trefil přízemní ranou do levého rohu branky po pěkné kombinaci s Tomášem Wágnerem. Asistence: Tomáš Wágner.
    Michal ĎURIŠ - 1:0

8
    Hradec rozehrál, ale Boleslav se opět dostává k míči.

9
    Další útočná snaha domácích skončila za brankovou čárou.

10
    Další útok domácích odvrátili hosté na roh.

11
    Tlak domácích pokračuje. Boleslav má k dispozici další roh.

12
    Po deseti odehraných minutách lze říci, že domácí zatím mají nad svým soupeřem jednoznačně navrch.

14
    Navrátil teď odvrátil pokus hostů na roh.

15
    Ten si pro sebe stáhl domácí brankář Hruška.

16
    Hůlka teď na půlce fauloval Dvořáka a hosté budou zahrávat přímý kop.

16
    S tím ale Hradec nikterak Hrušku ohrozit nedokázal.

17
    Střela Petra Mareše z hranice velkého vápna šla hodně vedle Hruškovy svatyně.

18
    Štípek se hnal do útoku, ale rozhodčí ho zastavili kvůli ofsajdu.

19
    Ve druhé desetiminutovce se hra více méně vyrovnala.

21
    Černý se teď dral k domácí bráně, ale Skalák ho na hranici velkého vápna připravil o míč.

23
    Končal teď před pokutovým vápnem skolil nedovoleným zákrokem Štípka. Hosté budou zahrávat přímý volný kop.

24
    Následný roh hostů vyboxoval Hruška daleko před bránu.

25
    Domácí teď mají výhodu přímého kopu po faulu Dvořáka na jednoho z domácích.

27
    Tak teď opět zahrozili domácí. Skalákův napůl střílený centr na zadní tyč o chlup minul hlavu Tomáše Wágnera.

30
    Žlutou kartu dostává Jasmin Ščuk (FK Mladá Boleslav).

31
    Přímák hostů po faulu Ščuka domácí obrana v pohodě ubránila.

32
    Hostující fanoušci už jsou napomínáni za použití pyrotechnických pomůcek.

33
    Přímák Skaláka Jasmin Ščuk nestihl a Koubek bude rozehrávat od brány.

35
    Teď se bojuje na půlce. Nejspíše z tohoto souboje vyjde lépe Hradec.

36
    Skalák teď posílal do šance Wágnera, ale ten se nakonec prosadit proti přesile hostujících obránců nedokázal.

37
    Boleslav se teď drala do útoku, ale neuspěla.

38
    Jeden z hostujících hráčů se teď s bolestivými grimasy válí na trávníku, a tak domácí fanoušci sportovně odevzdali balón do autu.

40
    Ošetřování Haliloviče proběhlo v pořádku a už se opět hraje.

41
    Opět se svádí boj o míč na půlící čáře.

41
    Ďurišova se střela na bránu moc nepovedla. Koubek vůbec nemusel zasahovat.

42
    Domácí fotbalisté teď hostům vůbec nepůjčují míč a kombinují na útočné půlce.

44
    Teď se hosté přiblížili na dostřel Hruškovy brány, ale obránci Boleslavi se bez problému ubránili.

44
    Útočná snaha domácích skončila faulem Ďuriše na Koubka.

45
    Na druhé straně je pro změnu nařízen přímý kop na Hruškovu bránu za faul na jednoho z hostujících hráčů.

45
    Hlavní rozhodčí nastaví dvě minuty.

45+1
    Autorem branky je LUKÁŠ MAGERA, který hlavou usměrnil k tyči dlouhý centr Bořila z pravé strany hřiště. Asistence: Jan Bořil.
    Lukáš MAGERA - 2:0

45+2

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

V prvním poločase byly k vidění dvě branky. Mladá Boleslav začala velice aktivně a už v sedmé minutě se trefil Michal Ďuriš. Hosté pak hru vyrovnali ale v samém závěru se trefil Lukáš Magera, který tak zvýšil na 2:0 pro domácí fotbalisty. Druhý poločas začne přibližně v 18:05.

46

46
    Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Pavel Černý, přichází David Vaněček.

46
    Ščuk teď fauloval na domácí půlce Vaněčka. Hosté mají k dispozici přímý kop.

47
    Wágnerova střela v pokutovém území šla hodně vedle domácí svatyně.

49
    Druhý poločas začal hodně pozvolna.

50
    Hradeckou snahu ukončil odkop domácí obrany.

51
    Skaláka teď velmi nechutným zákrokem srazil na trávník Mareš a bude potrestán žlutou kartou.

51
    Žlutou kartu dostává Petr Mareš (FC Hradec Králové).

52
    Skalák ve vápně dokázal dostat míč jen vedle hostující brány.

54
    Domácí budou teď rozehrávat míč po faulu Čermáka na Mageru.

55
    Domácí z toho ale nic nevymysleli. A míč je opět na středu hřiště.

56
    Štípek na půlce fauloval Mageru a domácí budou opět rozehrávat míč.

56
    Ten ale vzápětí získali hostující fotbalisté, kteří mi teď připadají aktivnějšími.

58
    Hradečtí fanoušci, kterých dnes do Mladé Boleslavi přijelo opravdu hodně jsou opět pokáráni místním hlasatelem pro použití nedovolené pyrotechniky.

59
    Přímák hostů domácí obrana odvrátila.

59
    Hradec Králové právě vstřelil branku!
    Autorem branky je PAVEL DVOŘÁK, který využil totálně rozebrané obrany domácích a prostřeli dnes poprvé brankáře Hrušku. Asistence: Tomáš Malinský.
    Pavel DVOŘÁK - 2:1

60
    Čermák teď fauloval na útočné polovině Wágnera.

62
    Další faul hostů. Skalák ale přímý kop zahrál jen do obrany Hradce Králové.

64
    Několik faulů hostujících hráčů po sobě znamená další přímák pro domácí. Ten ale Koubek vyráží.

66
    Vacek se teď ocitl v dobré pozici, ale jeho střela šla hodně, hodně vedle Koubkovy brány.

67
    Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Lukáš Magera, přichází Jan Šisler.

67
    Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Michal Ďuriš, přichází Ondřej Zahustel.

68
    Hradec ve druhém poločase dosti zlepšil pohyb a zdá se mi lepší než domácí.

69
    Žlutou kartu dostává Emir Halilovič (FC Hradec Králové).

70
    Roh hostujících fotbalistů skončil odvrácením domácí obrany.

71
    Bořil teď pěkně obešel jednoho z hostujících hráčů a založil novou akci domácích.

72
    Míč se dostal až k Šíslerovi, který odcentroval nebezpečně do pokutového území, kde jej dobře chytil Koubek.

73
    Hradečtí teď dostali míč za Hruškovy záda, ale předčasné oslavy hostujících fanoušků zastavil zdvihnutý praporek pomezního.

74
    Dnešní utkání sleduje 2 997 diváků.

75
    Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází David Štípek, přichází Tito.

75
    Roh Hradce si pro sebe stáhl Hruška.

77
    Hradec se snaží všemožnými způsoby dostat míč k Hruškově brance.

78
    Obrovská šance Boleslavi. Míč se po rozehrávce domácích fotbalistů dostal do pokutového území, kde se jej snažili dostat domácí fotbalisté jakýmkoliv způsobem do brány. Vše nakonec utnul Koubek, který míč vyrazil mimo své největší nebezpečí.

80
    Skalák se dvakrát pokoušel poslat míč před bránu, ale dvakrát byl proti bývalý stoper Boleslavi Adrian Rolko.

81
    Halilovič se ocitl v dobré pozici, ale jeho střela šla trestuhodně nad a spíše než Hrušku ohrozila fanoušky fandící z balkónu přilehlého paneláku.

82
    Boleslav se teď dostávala do šance, ale situaci dobře přečetl Koubek, který akci domácích zastavil.

84
    Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Aleš Čermák, přichází Daniel Trubač.

85
    Mladá Boleslav střídá, hřiště opustil Tomáš Wágner, místo něj si zahraje Igor Subbotin.

86
    Domácícm se daří držet hosty daleko od brány.

86
    Žlutou kartu dostává Pavel Dvořák (FC Hradec Králové).

86
    Přímák domácích skončil za bránou brankáře Koubka.

87
    Hostům už moc času nezbývá.

88
    Hostů se přeci jen povedlo vyrovnat a tím jsou odměněni za dobrý výkon ve druhé půli. Z rohu nejdříve hlavičkoval Adrian Rolko po jehož pokusu se míč snesl do pokutového území. Tam se nejlépe zorientoval autor branky DAVID VANĚČEK a vyrovnal.
    David VANĚČEK - 2:2

89
    Domácí se snaží o rychlou odpověď na vyrovnávací gól.

90
    Rozhodčí nastavil dvě minuty.

90+2

Je dobojováno! Mladá Boleslav nakonec v tomto utkání ztratila dva body protože hosté vyrovnali až v samotném závěru druhé půle. Hradec byl nicméně ve druhém poločase mnohem lepším mužstvem a zaslouženě se mnu povedlo vyrovnat.

Nejlepšími hráči utkání byli zvoleni Michal Ďuriš za Mladou Boleslav a Pavel Dvořák za hosty.

To je ode mě dnes z Mladé Boleslavi vše. Loučím se s Vámi a přeji krásný zbytek víkendu. (19:15:55)

Josef Zdobinský

Branky: 7. Ďuriš (Vacek), 45+1. Magera (Bořil) – 59. Dvořák (Malinský), 88. Vaněček

Karty:   30. Ščuk (MBL) – 51. Mareš (HKR), 69. Halilovič (HKR), 86. Dvořák (HKR)

FK Mladá Boleslav: Hruška – Končal, Bořil, Hůlka, Navrátil – Vacek, Ščuk – Skalák, Wágner (85. Subbotin), Magera (C) (67. Šisler) – Ďuriš (67. Zahustel).
    Náhradníci: Šeda – Thalamy, Koch, Zahustel, M. Vukadinovič, Subbotin, Šisler.

FC Hradec Králové: Koubek – Chleboun, Holeš, Rolko (C), Mareš – Malinský, Čermák (84. Trubač), Štípek (75. Tito), Halilovič – Dvořák, Černý (46. Vaněček).
    Náhradníci: Kuciak – Janoušek, Vaněček, Shejbal, Trubač, Tito.

Rozhodčí: Zelinka – Pelikán, Hájek.