Barys – Novosibirsk 1:0 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Jekatěrinburg 1:0 (kon.) | Čeljabinsk – Magnitogorsk 2:4 (kon.)
Ufa – Novokuzněck 4:1 (kon.) | Toljatti – Kazaň 1:4 (kon.) | Dynamo Moskva – N.Novgorod 2:3 (kon.)
Viťaz – Čerepovec 1:4 (kon.) | Minsk – Riga 1:0 (kon.) | Soči – CSKA Moskva 2:3 (0:1 po s.n.)
HC Slovan – Petrohrad 5:2 (kon.) | Záhřeb – Jokerit 4:5 (0:1 po s.n.)
Traktor Čeljabinsk
2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
Metallurg Magnitogorsk
Neděle 22.02.2015, 13:00 • Yunost Sport Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Domácí si drží v posledních zápasech stabilní výkonnost a v šesti předešlých utkáních dokázali pokaždé bodovat. Čeljabinsk, za který navíc nastupují dva čeští hráči Jan Bulis a Martin Růžička si může proti Magnitogorsku napravit reputaci, protože v posledních čtyřech vzájemných střetnutích se domácím nepodařilo ani jednou zvítězit.

Magnitogorsk, jeden z největších favoritů na vítězství Gagarinova poháru a zároveň loňský šampion se s 113 body tlačí na první místo výhodní konference. I když hosté z posledních pěti utkání hned dvakrát zaváhali a ztratili body, nic to nemění na tom, že v dnešním utkání budou velkým favoritem. Především útočné komando Zaripov, Mozjakin, Kovář táhne Magnitku za obhajobou titulu.

Vzájemné utkání

Magnitogorsk – Traktor Čeljabinsk 2 : 1 (1 : 1)
    Magnitogorsk – Traktor Čeljabinsk 2 : 0
    Traktor Čeljabinsk – Magnitogorsk 2 : 3 (2 : 2)
    Magnitogorsk – Traktor Čeljabinsk 6 : 1

Traktor Čeljabinsk: Garnett (Demčenko) – Quint, Atjušov, Kondratjev, Petrov, Davydov, Martynov, Borodkin, Penkovskyj – Čistov, Pare, Bulis – Veličkin, Vasilčenko, Glinkin – Růžička, Osnovin, Pestunov – Panov, Kokujov.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Murygin) – Antipin, Birjukov, Bartyšin, Těreščenko, Malenkich, Lee, Bereglazov – Zaripov, Kovář, Mozjakin – Potěchin, Kosov, Kaletnik – Zacharov, Brent, Timkin – Kamenev, Junkov, Jakutsenja – Osala.

Rozhodčí: Gašilov Viktor, Naumov Denis, Raming Stanislav, Misjur Sergei.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Dobrý den vítejte u dnešního online přenosu z utkání KHL mezi týmy Traktor Čeljabinsk – Metallurg Magnitogorsk.

Rozbruslení nám právě skončilo a po úpravě ledu nám za nějakých osmnáct minut začne dnešní velice atraktivní utkání.

00:01

09:29
    Na dvě minuty za nedovolené bránění vyloučen hostující Malenkich.

10:01
    Domácí se usadili v útočném pásmu kde nebezpečně kombinují.

10:24
    Zatím má Traktor pouze optickou převahu. Přesilové hře chybí střelba, ke které se odhodlal až nyní domácí Čistov.

11:28

12:02
    Vyloučení opět na straně hostí. Dvě minuty si odsedí Zaripov za podražení.

13:00
    Martynov dostal nabito na modrou čáru. Střela z první však končí pouze u připraveného Košečkina.

13:22
    Magnitogorsk se dokázal osvobodit, ale ne na dlouho. Domácí jsou už opět v pásmu hostí.

14:02

14:19
    Hraje se už delší dobu bez přerušení a domácí drží kotouč za vlastní brankou odkud budou rozehrávat další útočnou akci.

15:05
    Znovu u kotouče domácí a Davydov rozjíždí akci z poza vlastní branky.

15:44
    Vyloučen hostující Bartyšin na 2 + 10 minut osobní trest, za úder do oblasti hlavy a krku.

16:00
    V krátkém sledu za sebou mají domácí možnost už třetí přesilové hry. Uvidíme zda se jim podaří početní převahu konečně zužitkovat.

16:26
    Domácím se ale nedaří usadit v útočné třetině.

17:00
    Kotouč až za brankou Demčenko

17:20
    A znovu. Demčenko teď musel pomoct obráncům s rozehrávkou.

17:59
    Mozjakin se zjevil úplně sám před Demčenkem, ale se skákavým kotoučem si neporadil.

18:46
    Hosté již v plném počtu a nyní se pokouší kombinovat v obraném pásmu Čeljabinsku.

19:56
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Tak tomu se říká gól do šatny. Timkin nahodil kotouč od mantinelu a před brankou dokázal jeho pokus tečovat BOGDAN POTĚCHIN. Demčenko v brance domácích byl proti této teči bezmocný. Asistence: Jevgenij Timkin.
    POTĚCHIN BOGDAN - 0:1

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

V první třetině jsme viděli několik přesilových her domácích, které však nedokázali využít a v samém závěru zatím jedinou branku. O tu se postaral po nepříliš hokejové akci hostující BOGDAN POTĚCHIN. Druhá třetina nám začne přibližně v 13:50.

20:01

20:26
    Magnitogorsk se ihned v úvodu třetiny tlačí do zakončení a Demčenko má plné ruce práce.

22:15
    Vyloučen domácí Borodkin na dvě minuty za podražení.

22:20
    Přesilová hra pro hosty. Elitní komando Zaripov, Mozjakin, Kovář teď bude hodně zatápět domácí obraně.

23:14
    Zaripov dostal ideální přihrávku na pravý kruh, ale kotouč mu v poslední chvíli uskočil.

23:39
    Kotouč ve středním pásmu.

23:55
    A domácí se osvobozují vyhozením až ke Košečkinově brance.

24:40
    Kondratěv s Timkinem se dostali do menší strkanice, ale nic vážného z toho nebude. Rozhodčí vše řeší jen domluvou.

25:23
    Domácí se usadili v útočném pásmu a obrana Magnitogorsku má s jejich pohybem velké problémy.

26:10
    Hosté se zmohli jen na vyhození do středního pásma a ihned spěchají střídat.

26:48
    Nebezpečná střela z vrcholu kruhu zápěstím v podání jednoho z domácích hráčů. Košečkin je však zatím stoprocentní.

27:42
    Na dvě minuty za sekání vyloučen domácí Petrov.

28:14
    Birjukov posunul na modré čáře napřaženému SERGEJ TEREŠČENKOVI, který propálil vše co mu stálo v cestě a upravuje na 0:2. Asistence: Jevgenij Birjukov
    TĚREŠČENKO - 0:2

29:51
    Demčenko kryje nahození ze středního pásma a bude se vhazovat po jeho pravici.

30:31
    Další vyloučení, tentokrát na straně hostí. Za napadení si odsedí další dvě minuty Zaripov.

31:02
    K Zaripovovi usedne Birjukov a domácí si vyzkouší dvojnásobnou přesilovou hru.

32:27
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Stejně jako u druhé branky hostí se prosadili domácí. Na modrou dostal nabito MARTIN RŮŽIČKA a propálil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Deron Quint.
    RŮŽIČKA MARTIN - 1:2

34:05
    Netrvalo to dlouho a prosadili se znovu hosté. JAN KOVÁŘ si vybruslil z poza branky před Demčenka a zasunul kotouč pod jeho beton. Asistence: Sergej Mozjakin, Danis Zaripov.
    KOVÁŘ JAN - 1:3

35:15
    Po faulu na Potěchina nařizuje hlavní arbitr trestné střílení.

35:15
    Potěchin zkoušel krátký blafák do forhendu, ale Demčenko jeho záměr přečetl a stav tak zůstává i nadále stejný.

36:23
    Magnitogorsk zavřel domácí v jejich obraném pásmu.

37:52
    A bude se znovu vylučovat. Na dvě minuty si jde sednout domácí Jan Bulis.

38:05
    Velká šance Metallurgu, když se jeden z hostů zjevil zcela sám před Demčenkem.

38:50
    Hosté nebezpečně kombinují, ale domácím se přeci jen podařilo vyhodit přes všechny čáry.

39:27
    Kovář vracel z poza branky na první tyčku Mozjakinovi, ale jeho pokus jen lízl boční síť Demčenkovi branky.

39:40
    Další velká šance hostí, když se Kovář ocitl sám mezi kruhy. Jeho pokus mezi betony však dokázal Demčenko zneškodnit.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

V druhé třetině jsme mohli vidět hned tři branky. Nejdříve dělovkou od modré zvyšoval Těreščenko. O pár minut později se stejným způsobem prosadil Martin Růžička, ale netrvalo dlouho a dvougólový náskok hostům vrátil Jan Kovář. Další třetina začne přibližně 14:43.

40:01

40:28
    Hosté se opět ihned po buly usazují v pásmu Traktoru.

41:09
    Zakázané uvolnění Čeljabinsku.

41:27
    Vyloučen domácí Kondratěv na dvě minuty za podražení.

43:10
    Další vyloučení na straně traktoru, tentokrát za příliš mnoho hráčů na ledě.

44:52
    OSKAR OSALA dostla krásný pas před branku Demčenka a z bezprostřední blízkosti se už nemýlil. Asistence: Tim Brent, Maxim Jakutsenja.
    OSALA OSKAR - 1:4

45:25
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou a hru doprovází řada nepřesností.

46:40
    Vhazování po levici Košečkina.

47:08
    Na dvě minuty za podražení vyloučen Maxim Jakutsenja.

47:30
    Domácí kombinují kolem branky Košečkina, ale hosté se dokázali osvobodit.

48:11
    Domácí přeci jen přesilovou hru využívají. Po ose Bulis, Quint se dostal kotouč na modrou čáru k ILJOVI DAVYDOVOVI, který svým tvrdým projektilem rozvlnil síť za Košečkinem. Asitence: Deron Quint, Jan Bulis.
    DAVYDOV ILJA - 2:4

49:16
    Další vyloučení na straně hostí a ještě tu může být drama. Potěchin vlyoučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

51:00
    Domácí v útočném pásmu, ale nemůžou se dostat do žádné lepší střelecké pozice.

51:45
    Menší potyčka mezi Kovářem a Veličkinem.

51:45
    Oboustrané vyloučení za hrubost. Za domácí Veličkin a za hosty Kovář. Oba si odsedí dvě minuty.

52:15
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách a hosté kombinují na vlastní polovině.

54:29
    Buly po levici Košečkina.

54:49
    Zblokovaná střela Kováře končí v ochranné síti a bude se vhazovat před Demčenkem.

55:40
    Hosté s kotoučem na holích kombinují ve vlastní obranném pásmu.

56:20
    A nyní u kotouče domácí. Hra se přelévá z jedné strany na druhou.

57:38
    První lajna hostů teď víc jak minutu držela kotouč v útočném pásmu a to pro domácí není vůbec dobré. Na zdramatizování utkání jim už moc času nezbývá.

58:20
    Hosté nahazují ze středního pásma a hrají už vyloženě na čas.

59:10
    Kovář nahazuje na Demčenka, který přerušuje hru.

59:25
    Domácí to zkouší v šesti.

60:00

V dnešním utkání zaslouženě vítězí hosté z Magnitogorsku, kteří se dokázali prosadit v každé třetině a díky brankám Potěchina, Těreščenka, Kováře a Osaly si odváží tři body. Domácím nepomohla ani trefa Martina Růžičky, který se prosadil v 33. minutě.

Děkuji za pozornost. Já se s Vámi pro dnešek loučím a přeji hezký zbytek dne. (15:24:06)

David Kruj

Branky a nahrávky: 33. Růžička (Quint), 49. Davydov (Quint, Bulis) – 20. Potěchin (Timkin), 29. Těreščenko (Birjukov), 35. Kovář (Mozjakin, Zaripov), 45. Osala (Brent, Jakutsenja)

Traktor Čeljabinsk: Demčenko (Garnett) – Quint, Atjušov, Kondratjev, Petrov, Davydov, Martynov, Borodkin, Penkovskyj – Čistov, Pare, Bulis – Veličkin, Vasilčenko, Glinkin – Růžička, Osnovin, Pestunov – Panov, Kokujov.

Rozhodčí: Gašilov Viktor, Naumov Denis, Raming Stanislav, Misjur Sergei