Ottawa – Florida 4:1 (kon.) | New Jersey – Carolina 3:1 (kon.) | Edmonton – Anaheim 1:2 (kon.)
Montreal – Columbus 3:1 (kon.) | Toronto – Winnipeg 4:3 (po pr.) | Arizona – Tampa 2:4 (kon.)
St. Louis – Pittsburgh 2:4 (kon.) | Dallas – Detroit 6:7 (po pr.) | San Jose – Los Angeles 1:2 (kon.)
Philadelphia – Washington 3:2 (kon.) | Chicago – Boston 2:6 (kon.)
Philadelphia Flyers
3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Washington Capitals
Neděle 22.02.2015, 18:45 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL
    Wayne Simmonds clonící před brankou Capitals.

Tři hvězdy utkání

1. Michael Del Zotto (PHI) (1 + 0)
    2. Claude Giroux (PHI) (1 + 1)
    3. Jakub Voráček (PHI) (0 + 2) (21:23:09)

Československá stopa v utkání

Jakub Voráček (PHI) (0 + 2, čas na ledě 17:31, 0 střel)

Víc už se toho dnes ve Philadelphii nestane. Flyers sice nevyužili nakonec odkryté branky soupeře a pátý gól nepřidali, po vyrovnaném konci třetí třetiny ale mohou být nakonec spokojeni. Domácí totiž berou dva body do tabulky za výhru proti nedalekému rivalovi v základní hrací době. Washington sice postupně dotáhl ztrátu dvou branek a srovnal na 2:2, avšak v závěru poslední periody rozhodl parádní střelou za Holtbyho Michael Del Zotto. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek neděle.

60:00

59:03
    Na trestnou lavici musí za zdržování hry, konkrétně za vyhození kotouče mimo hrací plochu, Nick Schultz (PHI). Dobrá šance pro Washington.

59:01
    Hostujícímu mančaftu pochopitelně čas hodně rychle utíká, ale Flyers naštěstí pro Capitals první vyhození nevyšlo.

58:36
    Už se hraje a Capitals nechávají prázdnou branku, riskují tedy v šesti mužích v útočném pásmu.

58:08
    Washington Capitals si vybírají svůj oddechový čas a chtějí se samozřejmě pokusit o vyrovnání.

58:06
    Už se rozběhly poslední dvě minuty základní hrací doby, vhazovat se za několik okamžiků bude po levé ruce Zeppa. Ten nyní bude muset dávat ze všech největší pozor.

57:31
    Bellemare a jeho střela příklepem z pravého kruhu, ale teď si dobře palebně nevedl ani hokejista v oranžovém trikotu.

56:46
    Backstrom nabízel nádhernou přihrávku Ovečkinovi, ale střelec Washingtonu u levé tyčky selhal. Zepp tentokráte ani zasahovat nemusel.

56:15
    Capitals budou muset za opět nevýhodné stavu začít trošku riskovat. Teď se ale bude ještě jednou opakovat buly ve střední třetině.
    Michael Del ZOTTO - 3:2

55:47
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Flyers mají něco málo přes čtyři minuty do konce základní hrací doby své vedení zpátky. Dlouhou dobu se sice pohybovali kolem vlastní klece a doufali, že se do příležitosti zakončit nedostane Washington. Pak ale Philadelphia otočila hru směrem k Holtbyho kleci, kus černé gumy na levou stranu útočného pásma dostal přesně MICHAEL DEL ZOTTO. Nádherně vypálil do pravé poloviny zařízení Washington Capitals a zařídil důležitou trefu těsně před koncem. Asistence: Jakub Voráček, Chris VandeVelde.

55:10
    Flyers v klidu rozehrávají puk za brankou a čekají, až si najedou útočná křídla.

54:48
    Nyní už ale Philadelphia musela vsadit na vyhození na zakázané uvolnění, buly u domácí klece.

54:33
    Kuzněcov a Chimera se snažili vybojovat kotouč za brankou soupeře, ale tam byli hodně rychlí domácí obránci. Ti pohotově přebírají kus černé gumy.

54:08
    Pokračovat budeme po reklamní přestávce, hra přerušena ve středním pásmu.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 5. Giroux (Streit, Voráček), 22. Simmonds (Streit, Giroux), 56. Del Zotto (Voráček, VandeVelde) – 26. Wilson (Carlson.), 36. Ward (Fehr, Laich)

Philadelphia Flyers: Zepp (Emery) – Streit, Schultz, Coburn, Del Zotto, MacDonald, Grosmannn – Simmonds, Giroux, Raffl – Voráček, Couturier, Read – Umberger, B. Schenn, White – VandeVelde, Bellemare, Rinaldo
    Washington Capitals: Holtby (Peters) – Carlson, Orpik, Niskanen, Alzner, Green, Schilling – Chimera, Backstrom, Ovečkin – Brouwer, Kuzněcov, Johansson – Ward, Fehr, Laich – Wilson, Latta, Beagle

Rozhodčí: St. Laurent, St. Pierre – Cvik, Nansen

Diváci: 19 703