Třinec – Kometa Brno 4:1 (kon.) | Plzeň – Liberec 3:4 (po pr.) | K. Vary – Zlín 3:4 (0:1 po s.n.)
Sparta – Pardubice 2:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Olomouc 6:3 (kon.) | Mountfield HK – Slavia 3:2 (kon.)
Litvínov – Vítkovice 5:1 (kon.)
Mountfield HK
3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
HC Slavia Praha
Neděle 22.02.2015, 17:30 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • Tipsport extraliga

59:21
    Hradec půjde do čtyř, Jank se provinil krosčekem.

54:55
    Vašíček dohrál Šenkeříka za brankou Kantora, následně se oba borci sesuli na led. Rozhodčí však posílá Vašíčka na trestnou lavici (nedovolené bránění).

50:44
    Bude se pokračovat ve čtyřech na obou stranách. Jaroslav Bednář (SLA) totiž podržel protihráče, což se pochopitelně nesmí.

49:41
    Lukáš Nedvídek (MHK) odchází na trestnou lavici. Gesto rozhodčího značí vysokou hůl.

43:03
    Síly na ledě se vyrovnají, Rastislav Dej (MHK) si půjde nechtěně odpočinout na dvě minuty za vysokou hůl.

41:55
    Růžička (Slavia) se proti pravidlům provinil sekáním, trest je tak jasný – dvě minuty.

37:13
    To, co se zprvu jevilo jako čistý hit, následně potrestal rozhodčí dvěma minutami. Bohumil Jank (MHK) se provinil napadením. Štich dostal osobní desetiminutový trest za to, že do následné roztržky naskočil ze střídačky (nesportovní chování).

31:44
    Slavia jde vzápětí do čtyřech, za vražení na hrazení půjde na dvě minuty pykat János Vas.

25:50
    A Hradec vyměňuje oslabení za hru v početní výhodě. Roman Kukumberg byl podražen Antonínem Růžičkou.

23:34
    Jenže Hradečtí půjdou znovu do čtyř, za což může Zdeněk Čáp a jeho hra vysokou holí.

20:43
    Šanci budou mít i slavisté, Tomáš Mertl (MHK) byl vyloučen za podražení.

13:22
    Přesilovka si opět vyzkouší i domácí. Na trestnou lavici znovu poputuje slávistický Valach (nedovolené bránění).

11:03
    Stanislav Dietz je prvním provinilcem na straně Hradce, verdikt rozhodčích zní jasně – sekání.

10:02
    První vyloučení zápasu! Valach (SLA) putuje na trestnou lavici za hrubost.

Lukáš Štěrovský

Branky a nahrávky: 4. Pospíšil (Plášil, Čáp), 11. Kudrna (Pláněk), 53. Mertl (Kudrna, Pláněk) – 32. Pletka (Bednář), 56. Vlasák (Bednář, Pletka)

Mountfield HK: Kantor (Kacetl) – Dietz, Jank, Čáp, Plášil, Pláněk, Vašíček – Kudrna, Mertl, Nedvídek – Dej, Knotek, Pospíšil – Vantuch, Kukumberg "C", Červený – Valcourt, Troliga, Beránek. Trenér: Peter Draisaitl.
    HC Slavia Praha: Svoboda (Furch) – Valach, Šenkeřík, Novák, Štich, Růžička, Šulc, Krejčí – Vlasák, Bednář "C", Pletka – Stránský, Vas, Poletín – Čermák, Sklenář, Doležal – Andres, Holec, Veselý. Trenér: Josef Beránek.

Rozhodčí: Pešina, Svoboda – Barvíř, Blümel