Ottawa – Florida 4:1 (kon.) | New Jersey – Carolina 3:1 (kon.) | Edmonton – Anaheim 1:2 (kon.)
Montreal – Columbus 3:1 (kon.) | Toronto – Winnipeg 4:3 (po pr.) | Arizona – Tampa 2:4 (kon.)
St. Louis – Pittsburgh 2:4 (kon.) | Dallas – Detroit 6:7 (po pr.) | San Jose – Los Angeles 1:2 (kon.)
Philadelphia – Washington 3:2 (kon.) | Chicago – Boston 2:6 (kon.)
San Jose Sharks
1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Los Angeles Kings
Neděle 22.02.2015, 04:00 • Levi's Stadium • NHL

To je ode mě pro dnešek vše. Přeji vám pohodový zbytek víkendu. (07:05:09)

3.Marián GÁBORÍK (LAK)

O osudu Stadium Series nakonec rozhodl ve třetí třetině Marián Gáborík, který po pěkné individuální akci v pětačtyřicáté minutě vybojoval pro svůj tým již sedmé vítězství v řadě. Svěřenci trenéra Darryla Suttera se tak v tabulce bodově dotáhli na svého dnešního rivala a poskočili z desáté pozice na sedmé místo Západní konference.
    Podívaná to byla pěkná.

60:00

59:55
    Příliš mnoho zmatků v kombinaci Žraloků. Králové z LA si z dnešního utkání odnesou dva body za vítězství v základní hrací době.

59:29
    Výtečnou práci u hrazení odvedl Dwight King, který udržel na své holi kotouč asi deset sekund.

59:16
    A co víc, hokejisté z Kalifornie nepřešli čistě přes modrou čáru. Rozhodčí proto museli odpískat ofsajd.

58:50
    Couture otálel se střelou, načež mu utekl puk do středního pásma. Sharks přišli o dobrých deset vteřin.

58:42
    Burns hned po vyhraném vhazování nahodil kotouč do ohně. Trefil ovšem přímo náruč připraveného amerického gólmana.

58:39
    Todd McLellan si vyžádal oddechový čas a udílí svým svěřencům poslední pokyny.

58:39
    Králové se zbavují kotouče vyhozeních přes všechny čáry. Hra se vrátí před Jonathana Quicka.

58:23
    Niemi opouští bránu, Sharks to zkouší v šesti bruslařích.

57:47
    Qucisk si počínal jistě za bránou, čímž výrazně pomohl svým spoluhráčům odrazit útočný výpad soupeře.

57:22
    Carter nenahrál přesně na levé křídlo, kam si najížděl jeden z jeho spoluhráčů.

56:46
    Králové se lehkým obloučkem zbavují kotouče a pozdržují závěrečný nápor soupeře.

56:25
    Couture nahodil ze středního pásma kotouč přímo na Quicka. Americký gólman kotouč nezkrotil, a tak se k dorážce zblízka dostal ještě Tommy Wingels.

55:43
    Z následného protiútoku zahrozila první lajna Králů. Pálil Kopitar, tři tyče ale netrefil.

55:11
    Po tuhém boji v rohu kluziště se ke střel propracovali oba beci Sharks. Dillon ani Braum však bránu netrefili.

54:44
    Při následném protiútoku se Žraloci dopustili ofsajdu. Následuje komerční přestávka.

54:33
    McNabb vypálil od modré čáry. Jeho střela se nicméně od bruslí bránících hráčů odrazila pouze do rohu, kde jej sebrali borci z Kalifornie.

53:58
    Toffoli se snažil protáhnout ke kotouči. Thornton mu v tom ale zabránil dobrým postavením.

53:31
    Žraloci dvakrát v krátkém časovém intervalu ohrozili Quickovu bránu. Nejprve pálil po Burnsově nahrávce z pravého křídla Tommy Wingels, následně se k bekhendovému pokusu zblízka dostal Logan Couture. Americký gólman si ovšem mezi třemi tyčemi počínal jistě a vyrovnání nepřipustil.

53:06
    Rozhodčím se ve skrumáží u mantinelu ztratil kotouč z dohledu, a tak raději přerušili hru.

52:47
    Gáborík v dost krkolomné pozici zpracoval kotouč, ke střele ovšem jeho aktivita, kterou ve třetí třetině jen hýří, nevedla.

52:11
    Tomáš Hertl bojuje na brankovišti, seč mu síly stačí. K dorážce se ale nedostal.

51:46
    Ani další přechod se týmu z Kalifornie nepdoařil.

51:21
    King výtečně vystihl jednu z přihrávek Sharks a vyhodil kotouč přes celé kluziště.

50:57
    Králové se osvobozují a dotírají na Burnse za Niemiho bránou.

50:34
    Po nepovedené Burnsově ráně od modré se snažil bekhendem z otočky prosadit Joe Pavelski. Americký matador ve službách Sharks jen těsně minul levou tyčku Quickovy brány.

50:06
    Následuje komerční přestávka, která přijde momentálně desátému týmu Západní konference vhod.

50:06
    Dustin Brown posílá svůj tým po zbytečném faulu do čtyř. Kapitán Králů podrazil Thorntona, za což si vysloužil dvě minuty.

49:21
    Hokejisté LA mají i nadále na ledě znatelnou převahu. Quick nemusel v poslední třetině prozatím předvést jediný kvalitní zákrok.

48:49
    Clifford se málem dostal ke střele z bezprostřední blízkosti. Na poslední chvíli jej však u pravé tyče poslali k zemi beci Žraloků.

48:27
    Dobrou prací v obraně se zaskvěl Tomáš Hertl, který přibrzdil krátce za modrou další z útočných výpadů soupeře.

47:33
    Gáborík se propracoval do další slušné šance, když jel sám z levého křídla na Niemiho. Finský gólman ale pohotově zasáhl levým betonem a udržel své spoluhráče ve hře.

47:17
    Ani další závar před bránou Žraloků gólem nekončí. Hodně aktivní ve třetině soupeře teď byl Toffoli a Carter. Nakonec to bude Dillon, který vyhodil puk přes všechny čáry.

46:13
    Další dobrá příležitost pro Krále z LA končí na betonech Niemiho. Vracející se Logan Couture pak vletěl vší rychlostí do brankoviště a posunul klec svého parťáka. Následuje proto komerční přestávka.

45:57
    A co víc, rozhodčí jim při přechodu přes útočnou modrou odpískali ofsajd. Vhazovat se tedy bude ve středním pásmu.

45:47
    Ani další útočný výpad se borcům z Kalifornei nevyvedl.

45:00
    Žralokům se nedaří projít přes přehuštěné střední pásmo.
    Marián GÁBORÍK - 1:2

44:04
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Tlak hráčů z LA vyústil ve vedoucí trefu, o kterou se zasloužil MARIÁN GÁBORÍK. Slovenský útočník naskočil ze střídačky do hry, obral ve středním pásmu Burnse o kotouče a po levém křídlu pronikl do pásma soupeře. Následnou střelou z levého kruhu na zadní tyč překonal Antti Niemiho. Bez asistence.

43:29
    Toffoli byl v dobré pozici před bránu, beci Sharks jej ale v poslední možný moment odstavili od puku.

42:57
    Greene se začal ve středním pásmu a poté v obrané třetině Králu postrkovat se Scottem. Rozhodčí se ale rozhodli nevylučovat.

42:23
    Žraloci se poprvé v závěrečném dějství podívali před Quicka, nicméně pouze na malý moment, jelikož jejich nahození uklidili beci soupeře.

41:57
    Raketový start hráčů LA do třetí třetiny. I nadále drží Králové kotouč.

41:06
    Gáborík se zpoza brány natlačil před gólmana Žraloků. Ten ovšem podruhé v krátké chvíli výtečně zasáhl.

40:43
    Dwight King se po obrovské minele jednoho z beků San Jose řítil sám na Niemiho. Finský gólman ale na jeho forhendový blafák vyzrál.

40:01

Druhá třetina nenabídly góly a ani příliš šancí. Tu největší si shodou okolností připsal ke svému jménu až třicet sekund před koncem prostřední části Logan Couture, který střelou na zadní tyč orazítkoval pouze konstrukci Quickovy brány. Střelecky aktivnější v každém případě byli Žraloci s patnácti pokusy. Třetí perioda začne přibližně v 6:10. Nenechte si ji ujít!

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:55
    Třetina se dohrává v pásmu Králů.

39:30
    Po hodně zmatečné situaci v obraně LA nastřelil Logan Couture pravou tyč Quickovy svatnyě.

39:00
    Ohlášena poslední minutě prostřední části.

38:39
    Niemi pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou před dotírající pěticí soupeře.

37:59
    Pavelski po Thorntonově nahrávce zpoza brány z voleje. Jeho tvrdý pokus se bohužel pro Žraloky neujal.

37:35
    Tomáš Hertl se objevil v přesilovce na ledové ploše. Při snaze se propracovat před Quicka však posunul pouze bránu.

37:19
    Wingels vypálil z pravého kruhu, Quick jeho projektil s jistotou zlikvidoval.

36:40
    Thornton se snažil s Marleauem operovat blízko brankoviště na malém prostoru. Bránící hráči ale jejich úmysl výborně vystihli a vyhodili.

36:10
    Pavelski prohrál vhazování, Doughty následně vyhodil přes všechny čáry. A tak to Sharks musí zkusit znovu.

36:03
    Žraloci si podruhé v prostřední části vyzkouší hru v početní převaze poté, co si Jake Muzzin jde odsedět menší trest za zdržování hry.

35:12
    Po Daughtyho dělovce, který vypálil do náruče připraveného Niemiho, následuje komerční pauza.

34:41
    Burns se ujal za bránou kotouče a s poklidem jej vyhodil. Dobrou práci ve středním pásmu odvedli i jeho spoluhráči.

34:08
    Až nyní musel Niemi čelit prvnímu pokus. Jedovku od modré vyslal McBain. Americký bek však vyprášil pouze betony finského gólmana.

33:49
    Žraloci dobrou hrou v defenzivě nedávají soupeři šanci na usídlení se v jejich pásmu.

33:42
    Králům se následně nepovedl zcela ideálně přechod do pásma soupeře. Sudí jim odpískali ofsajd.

33:18
    Kopitar zlomil po vhazování hůl. Právě proto se Žraloci mohli osvobodit.

33:06
    Druhá přesilovka večera pro LA. Irwin si po zásluze vykoledoval dvě minuty za hákování.

32:36
    Hannan nezachytil na útočné modré vyhozený kotouč. Do útoku se propracovávají Králové.

32:14
    Hra je i nadále hodně kouskovaná. Králové tentokrát poslali puk na zakázané uvolnění.
    Velká vlajka v hledišti nemůže chybět ani při tomto utkání.

32:01
    Ani další útočné snažení Sharks se nesetkalo s úspěchem. Ofsajd.

31:39
    Couture vypálil z otočky z mezikruží. Rána ovšem byla podobně jako před malou chvílí na druhé straně zblokována.

31:23
    Williams se snažil vypálit od mantinelu, jeho projektil byl ovšem zblokován mimo ledovou plochu.

30:45
    Následuje komerční přestávka.

30:45
    Marleau si vypracoval prozatím asi největší příležitost prostřední části poté, co vystihl směr soupeřovy rozehrávky, vybruslil zpoza brány před Quicka a střelou k levé tyči se pokusil poslat Žraloky do vedení. Americký gólman byl ovšem pozorný a druhý laciný gól v dnešní utkání nepustil.

30:01
    První útočná formace LA se po delší době pozdravila Niemiho, finský gólmanale díky práci svých spoluhráčů nemusel zasahovat.

29:43
    Quick pokryl pokus ze středu hřiště. Vhazovat se bude po levici amerického gólmana.

29:11
    Ani Tomáš Hertl přes veškerou vynaloženou snahu neudržel spolu se svými spoluhráči útočné pásmo. Trest Králů se chýlí ke konci.

28:32
    Couturemu utekl kotouč ze třetiny, Králové můžou na malou chvíli vydechnout.

27:35
    Hned po vhazování mírný závar před Quickem. Pavleski se z bezprostřední blízkosti neprosadil.

27:24
    Regehr si míří po zásluze odsedět dvě minuty poté, co zahákoval Thorntona.

26:36
    Quick ukázal, jak moc dobře umí zacházet z holí. Americký gólman se nezalekl dojížďějícího Marleaua a s poklidem rozehrál.

26:18
    Hra je po ofsajdu LA přerušena. Následuje komerční přestávka.

25:48
    Mírné vzrušení před Quickem. Joe Pavelski ovšem promeškal vhodný moment pro finální přihrávku.

25:06
    Marleau se vší vervou masíroval v útočném pásmu jednoho z beků soupeře. Načež mu byl při následném přechodu Žraloků odpískán ofsajd.

24:56
    McBain se poprvé v utkání prezentoval ránou od modré. Přestože zamířil mimo tři tyče, Niemi jeho pokus schoval do výstroje a přerušil hru.

24:09
    Žraloci následně poslali kotouč přes všechny čáry. Hra se tedy vráti do jejich pásma.

23:56
    Dustin Brown si po vhazování vybruslil mezi kruhy a vypálil. Od hradby těl byl se jeho pokus odrazil na zadní mantinel.

23:52
    Další potyčka, tentokrát před Niemiho bránou poté, co finský gólman ukryl do lapačky Cliffordovo nahození.

23:31
    Marleau je hodně vysunutý. Kigns mají problémy s rozehrávkou.

23:11
    Clifford si vyměnil několik ostřejších slovíček se Scottem. Rozhodčí vylučovat nebudou.

22:28
    Tomáš Hertl byl odzbrojen u zadního mantinelu odzbrojen. Přesto Sharks i nadále drží útočné pásmo.

21:49
    Až nyní se ho Kings zhostili kotouče. Jejich aktivita nicméně ztroskotala při přechodu útočné modré, když se Muzzin ocitl v ofsajdu.

21:13
    Sharks ale vstoupili do druhé třetiny o poznání lépe a aktivněji. Králové zatím pouze přihlížejí.

20:23
    Joe Thornton pálil ostře z hloubi útočného pásma. Svá mířidla ale nesrovnal příliš dobře, jelikož jeho pokus mířil vysoko nad.

20:01

První dějství Stadium Series nabídlo poměrně zajímavou podívanou se dvěma trefami, jednou na každé straně. Krále z Los Angeles, jež měli po většinu třetiny navrch, poslal již ve třetí minutě do vedení Kyle Clifford. Sharks následně dokázali opakovaně odolat tlaku svého soupeře a nakonec se z nenápadně vyhlížející akce prosadili i oni. Čtyřiašedesát sekund před koncem srovnal skóre zápasu pod otevřeným nebem po Wingelsově vyhraném vhazování Brent Burns. Druhé dějství divácky atraktivního utkání začne přibližně v 5:11. Nenechte si jej ujít!

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:44
    Stroll se po vhazování propracoval k bekhendové střele. Niemi pozorný. Víc se toho v první dějství nestane.

19:32
    Žraloci ale následně posílají kotouč na zakázané uvolnění.
    Brent BURNS - 1:1

18:56
    San Jose právě vstřelilo branku!
    A je srovnáno! Poté, co Žraloci vyhráli vhazování v pásmu soupeře se kotouče ujal BRENT BURNS, který udělal několik rychlých korků směrem k zadnímu mantinelu. Nakonec se kanadský obránce pokusil z téměř nulového úhlu vypálit na zadní tyč, načež k překvapení všech doputoval puk až za Quickova záda. Rozhodně chyba amerického gólmana Králů. Asistence: Tommy Wingels.

18:48
    A možná jsem to trošku zakřikl. Marleau pálil přes obránce, svým projektilem však trefil pouze dobře postaveého Doughtyho, který následně nepustil útočníka Žraloků k dorážce.

18:24
    Kotouč vypadl mimo hrací plochu. Vhazovat se bude před Quickem, který doposud nemusel předvést ani jeden opravdu špičkový zákrok.

18:01
    Sharks prohráli vhazování a ztratili v pásmu soupeře dohled nad kotoučem.

17:38
    Tomáš Hertl byl před bránou soupeře při snaze o dorážku hodně dotěrný. Beci LA ho dost nevybíravým poslali k ledu.

16:47
    Carter posunul kotouč zadovkou na Toffoli. Mladý kanadský forward však netrefil svoji ránou tři tyče Niemiho svatyně.

16:16
    Dillon se snažil nadvakrát rozehrát. Jeho myšlenku ovšem nikdo ze spoluhráčů nepochopil, a tak kotouč doputoval opět až na zakázané uvolnění.

15:51
    Po přerušení hry následuje komerční přestávka.

15:09
    První útočná formace Žraloků teď připravila pětici z LA pořádně horké chvilky v obraném pásmu. Thorton, Marleau ani Karlsson se však nedokázali prosadit.

14:46
    Kings i nadále pokračují v okupování brány soupeře.

14:17
    Niemi přidržel kotouč poté, co Clifford napálil ze střední třetiny kotouč na jeho bránu. Finský brankář Žraloků si nechtěl zadělat na problémy, tak hru pro jistotu před dotírajícímu útočníky soupeře přerušil.

13:51
    Převaha Králů je zatím znatelná. Zatímco borci z LA vypálili na Niemiho již devětkrát, Quick na druhé straně se musel předvést pouze ve třech případech.

13:30
    Sharks si můžou po několika náročných minutách ve vlastním pásmu vydechnout. Následuje totiž komerční přestávka.

13:30
    Pavelski se zaskvěl v defenzivě, když blokoval Lewisův pokus z voleje, který by zamířil minimálně mezi tři tyče, možné i do sítě.

12:58
    Králové i nadále ohrožují bránu Žraloků. Již dobrých třicet sekund nepustili kotouč ze své moci.

12:27
    Nikým neobsazený Anze Kopitan projel třetinou a dostal se ke slušné střele z mezikruží a následně i dorážce. Niemi podržel svůj tým.

11:54
    Po vyhraném vhazování a rychlé přihrávce nahazoval kotouč do ohně Doughty. Jeho lehký projektyl byl však zblokován mimo tři ttyče.

11:50
    Třetí zakázané uvolnění v krátkém časovém intervalu. Týmu z Kalifornie se prozatím přechod do útočného pásma absolutně nedaří.

11:40
    I další útočný výpad Sharks ztroskotal poté, co najetý Karlsson nebyl schopný zkrotit prudkou přihrávku jednoho z beků.

11:11
    Následně se čtvrtá útočná formace Žraloků provinila zakázaným uvolněním.

10:58
    Hertl opět aktivní v útočném pásmu. Při hře mu ovšem chybí kotouč.

10:21
    Couture dobře stínil před bránou. K dorážce se ovšem po střele z hloubi pásma nedostal.

09:58
    První pokus o postupný přechod ztroskotal ve středním pásmu. I ten druhý ztroskotal. Kings nicméně odehráli kotouč přes všechyn čáry až na zakázané uvolnění,

09:43
    Bruns operuje s kotoučem za bránou a snaží se rozehrát.

08:58
    Karlsson se snažil najít z následného protiútoku z druhé vlny najíždějící spoluhráče. Svoji přihrávkou však trefil pouze navracející se útočníky Králů.

08:17
    Další dva střelecké pokusy od modré čáry, které Králové vyslali, se až k Niemimu nedostali.

07:45
    A i po dalším Muzzinově projektilu od modré se Sharks s klidem osvobodili.

07:23
    Následně se byli schopní Žraloci dvakrát po sobě osvobodit vyhozením přes všechyn lajny.

06:54
    Na levé křídlo si najel a z pravého kruhu Niemiho pozornost prověřil Jake Muzzin.

06:33
    Králové z LA si zahrají první přesilovku v utkání potom, co Brenden Dillon na malou chvíli bránil Mariánu Gáborikovi ve hře. Od rozhodčích si vysloužil dvě minuty za držení.

05:52
    Melker Karlsson vjel do pásma soupeře příliš brzy. Rozhodčí tak museli odpískat ofsajd.

04:56
    Tomáš Hertl působí na začátku utkání dobrým dojmem. Tentokrát se mu s pomocí dvou spoluhráčů dostat puk z vlastního pásma do středního třetiny.

04:29
    Nieto se snažil aktivně dobruslit nahozený kotouč. beci LA si nicméně s jeho nátlakovou hrou poradila bez větších poroblémů.

03:43
    I na druhé straně si Jonathan Quick připsal první podařený zákrok ve speciálním zápase.
    Kyle CLIFFORD - 0:1

02:46
    Los Angeles právě vstřelilo branku! Králové jdou ze třetího útočného výpadu do vedení. Před bránu si najel KYLE CLIFFORD, který ztečoval nastřelený kotouč od modré čáry až za Niemiho záda. Asistence: Jake Muzzin.

02:23
    A znovu to byl kanadský bek, který udělal dvě šikovné kličky a snažil se vypálit. Tentokrát jeho pokus nedoputoval na bránu.

01:51
    Niemi si připsal lehký zákrok proti Douhgtyho střele z hloubi útočného pásma.

01:15
    Tomáš Hertl poprvé na ledě. Český mladík aktivně napadá rozehrávku Králů.

00:46
    Králové ještě dalších dvacet sekund okupovali pásmo soupeře. Sharks si ale z kratším náporem soupeře poradili dobrou defenzivou.

00:20
    Hned po vhazování se snažil bleskurychle vypálit Marián Gáborík. Jeho projektil jen těsně minul pravou tyč brány Sharks.

00:16
    První útoční výpad Žraloků skončil zakázaným uvolněním. Vhazovat se bude před Niemim.

00:01

Zazní samozřejmě ještě americká státní hymna. Zazpívá ji Kris Allen.

Už i Sharks jsou na ledové ploše. Za malou chvíli Stadium Series vypukne.

Na led nastupují Králové z Los Angeles, jejich svatyni dnes bude hájit devětadvacetiletý americký gólman Jonathan Quick.

Ještě než Stadium Series začne, vystoupí Kris Allen.

San Jose Sharks: Niemi (Stalock) – Vlasic, Burns, Dillon, Braun, Irwin, Hannan – Marleau, Thornton, Karlsson – Pavelski, Couture, Wingels – Nieto, Sheppard, Kennedy – Hertl, Desjardins, Scott

Los Angeles Kings: Quick (Jones) – Regehr, Doughty, Muzzin, Greene, McBain, McNabb – Gáborík, Kopitar, Lewis – King, Carter, Toffoli – Brown, Stoll, Williams, Nolan, Shore, Clifford

Rozhodčí: Dwyer, O´Halloran – Barton, Brisebois.

Kabina Králů z LA v zázemí Levi's Stadium

Králové z Los Angeles se k překvapení mnohých nachází až na desátém místě Západní konference, avšak se ztrátou pouhých dvou bodů na svého dnešního rivala z Kalifornie. Tým okolo kapitána Dustina Browna letos zvítězil sedmadvacetkrát (z toho dvakrát v prodloužení), třicetkrát pak svému soupeři podlehl (z toho dvanáctkrát v prodloužení).

Důležitost dnešního utkání si připouští i hráči z druhého nejlidnatějšího města Spojených států amerických. "Rozhodně se jedná o nejvýznamnější zápas letošní sezóny. Bojujeme o play off a to je jediné, co nás momentálně zajímá," řekl pro web nhl.com obránce Králů Drew Doughty.

Fotografie z tréninku Žraloků

Žralokům ze San Jose momentálně patří hraniční osmá příčka Západní konference. Svěřenci Todda McLellana získali v šedesáti zápasech osmašedesát bodů. Zvítězit dokázali v třiceti případech (z toho čtyřikrát v prodloužení), poraženi z ledu odcházeli taktéž třicetkrát (z toho osmkrát v prodloužení).

Borci z Kalifornie však nedisponují oslnivou formou, když z posledních sedmi zápasů zvítězili pouze ve dvou případech. "Cítíme se ale trošku lépe. Můžeme do zápasu vstupovat bez poraženecké nálady, což je pro nás momentálně to nejdůležitější," nechal se po pátečním tréninku slyšet kouč Žraloků.

Levi's Stadium v plné kráse...

Krásné nedělní ráno vám při sledování kanadsko-americké NHL přeje Miroslav Vozdecký. Dnes je na programu utkání mezi San Jose Sharks a Los Angeles Kings, které se odehraje na Levi's Stadium pod otevřeným nebem. Úvodní vhazování je naplánované na pár minut po čtvrté hodině ranní.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.